2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Sukur canım, harika cok sevindimmm🥰🥰🙏🙏🙏

Her ay regl döneminde kasiklarda regl agrisi olurms, benim oldu mesela sen de bi bak bakalım regl dönemin mi diye. Bir de kasiklara baski yapmaya basladiklari icin normal olarak düşünülebiliriz ciddi bir durum olmadikca

Su icmenin nesi kötü 🤭

Demir gebelikten once bende kabiz yapmisti, hep kabiz yapar diye duydum bi doktoruna soyle bakalim belki turunu degistirir.

Her doktor farkli ilerliyor ve vücudun ihtiyacina gore belirliyor kızlar, bende de multivitamin ve d vitamini var, misal ben 3 damla iciyorum ama başkası 15damla iciyor gibi..

Anam bundan mutsuz olunur mu yahu, kendine niye dert arıyorsun🤦🏽‍♀️ biraz suyu artır, odem yapmis olablr vucut, biraz da ayaklarini dik gun içinde. Tuzlu ve hamur isini azalt. Mutsuz da olma allasen, dhaa neler🤭

Şükür canm guzel sonuclar almana sevindim🥰🙏
Ama aşırı iciyorum

Canim merak etme ben 1 hafta lekelenme yasadim gecen hafta acilde yattim 2 serum yedim doktorum eski kan korkma dedi. Cok sukur bir seyde olmadi progestan basladik 2 tanede igne vuruldum proluton depot dun sonuncusunu vurdurdum korkma kuzum bende korktum aglim mafoldum su gibi geliyodu leke sonra koyulasti parca halinde geldi onlar hep kan pihtisiymis icin rahat olsun doktoruna git ultrasonda baksin rahim kapalimi diye
Ben sadece perşembe günü yaşadım canım devamı gelir diye korkmuştum ama gelmedi şükür. Ertesi günü içimde kalmasın diye doktora gittim yine de dediğin gibi rahim ağzına filan baktı kapalıydı, plasenta biraz aşağıda ama sorun değil rahim büyüdükçe yukarı çıkacak dedi. Çok sağol desteğin için ❤️🙏🏼
Kizlar rahim bolgenizde baski hissediyor musunuz ben bazen hissediyorum ama erken daha sonucta acaba diyorum alarjim var cok hapsiriyorum kaslar mi agirdi
Baskı değil de ben kalça kemiğinin hemen altında sertlik hissediyordum. Doktora gösterdim sordum rahim büyük artık sert onu hissediyorsun dedi. Belki seninki de öyledir
Doktora gittin mi Optimussprime Optimussprime güzel haberlerini bekliyoruz canım :dua::KK68:
Gittik canım 😊önlem amaçlı Progestan verdi günde 1 kez. Birşey yokmuş şükür bebeği de görmüş olduk 114 gram dedi. İlk kez kilosunu söyledi 🥰

Merhaba kızlar 🤗Ben de doktordan çıktım. Çok şükür herşeyi yolunda . Tsh ım yükselmiş, endokrine gidecem birazdan . Ama bir daha 21. Haftada perinatoloğa yönlendirdi. 16 +3 üm bugün . Nasıl geçecek o kadar gün 🙄 tugcemma tugcemma seni de mi öyle yönlendirdi ? 24 de kendisine gidecekmişim şeker yükleme yapılacak dedi
Canım kaç çıktı TSH? Evet birisi abisi birisi de Göztepe Medical Parkta çalışan arkadaşı. Ben haftaya cmt tekrar gideceğim şeker yüklemesini o zaman söyler canım. Bir de aile hekimliğinde 20. Hafta tetanoz aşısı var. Onu sordum. Olabilirsin dedi.

bana 12. haftada erkege benziyor demisti ama biz duydugumuz ilk andan beri erkek istiyorduk. nasip kismet 13+2 deki kontrolumuzde %80 kiz dedi. ben iyice bakin erkek olmasin o diye israr edince, 16. haftaya kadar netlesir. bir sonraki kontrolde yine bakariz dedi. benim ablama da 2 sene önce baska bir doktor 4. aya kadar kiz demisti 4 aya girdigi zaman erkek oldugunu ögrendik. masallah simdi 2 yasinda oglu var. yani doktorlarin yanilma paylari oluyor. Allah herkese hayirlisini nasip etsin. Bak biz erkek istiyoruz kiz diyorlar, siz de kiz istiyorsunuz ama erkege benziyormus. Saglikli olsunlar, omürleri uzun, riziklari genis, akli selim olsunlar insallah
Amin canım sağlıklı olsunlarda 😊

Canım kaç çıktı TSH? Evet birisi abisi birisi de Göztepe Medical Parkta çalışan arkadaşı. Ben haftaya cmt tekrar gideceğim şeker yüklemesini o zaman söyler canım. Bir de aile hekimliğinde 20. Hafta tetanoz aşısı var. Onu sordum. Olabilirsin dedi.
Benim tsh sağlık ocağında 2,86 çıktı. Orada hemen bir doktora girdim kan tahlili aldı ama henüz çıkmadı sonuç. Doktor da ilaç vermeyi sevmiyorum . 2,86 normal dedi ama hiç kimse öyle demiyor bilemedim.Bana göztepede çalışan arkadaşını söyledi Cihan Hoca yı detaylı için. Ben daha öncede gittim ona. Diğeri kim acaba ? Yazarsan sevinirim. Tetanoz aşısını ve kiloyu sormayı unuttum . Öf hep birşeyler unutuyorum ya 🙄

Diyorum ya 19 lt damacana 2.5 gun gdyor butun gun evdeyim.esim aksamdan aksama neredeyse hiç su icmez bide kizim var 8 yasinda. Kalani ben iciyorum gunde 5 litre iciyorumdur o_O
Ne guzel iste, eger rahatsiz etmiyor vucut istediği icin içiyor ve ictikce kendini iti hissediyorsan hc sorun yok. Ben de 4 civarı iciyorumdur, surekli su yanımda, surekli canim istiyor

Sen neden tekrar gidiyorsun sanki yeni gittin gibi hatırlıyorum

Ne guzel iste, eger rahatsiz etmiyor vucut istediği icin içiyor ve ictikce kendini iti hissediyorsan hc sorun yok. Ben de 4 civarı iciyorumdur, surekli su yanımda, surekli canim istiyor
Sibelim84 Sibelim84 haklı canım fazla su içmekte zararlı 🤷‍♀️ bende hamilelikten önce çok su içerdim ama 3 lt yi aşmıyordum bu sebeple 😐 hamileyken durum degişir mi ihtiyac artar mı onu bilmiyorum. Emin olmadan önce google amcaya sordum acıbadem hastanesi böyle diyor 🤷‍♀️

Çok su içmek yararlı değil. Çünkü günde 4-5 litre su içilirse böbreğin idrarı konsantre etme yeteneği zorlanıyor. Bu da vücutta sodyum oranını azaltıyor. Vücuttaki kas kitlesi ve yapısına göre su tüketiminin ayarlanması gerekiyor

Sibelim84 Sibelim84 haklı canım fazla su içmekte zararlı 🤷‍♀️ bende hamilelikten önce çok su içerdim ama 3 lt yi aşmıyordum bu sebeple 😐 hamileyken durum degişir mi ihtiyac artar mı onu bilmiyorum. Emin olmadan önce google amcaya sordum acıbadem hastanesi böyle diyor 🤷‍♀️

Çok su içmek yararlı değil. Çünkü günde 4-5 litre su içilirse böbreğin idrarı konsantre etme yeteneği zorlanıyor. Bu da vücutta sodyum oranını azaltıyor. Vücuttaki kas kitlesi ve yapısına göre su tüketiminin ayarlanması gerekiyor
Ama dayanamıyorum ki cnm gece kalkıyorum su tuvalet su tuvalet...normalde de cok su içerdim simdi daha da beterim

Ama dayanamıyorum ki cnm gece kalkıyorum su tuvalet su tuvalet...normalde de cok su içerdim simdi daha da beterim
1 lt lik falan şişeye koy canım en fazla 3 tane bitir mesela
Öyle birşey ki içmeyenin hiç içesi gelmiyor içende kendini durduramıyor 😐 mesela 2,5 lt yi az az gunduz bıtır yarım lt de gece 🤩bir kac gune alısırsın zaten o kadar içmeye
Bende 17 yasında diyetisyene gitmiştim ilk adam su iç diyince ben kendimi frenleyemeyıp 5 lt rahat bitiriyordum sonra doktor 3 lt yi gecme diyince azaltmıstım cidden insan bir içince duramıyor 🤩
Şuanda ise kana kana su içebilecegım gunlerın cidden hayalını kuruyorum 🤷‍♀️

X