2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar dün kuzenim yaşadığı şoku anlattı bende anlatayım 8 aylık hamile ve farklı farklı drlara da gitmiş ayrıntılı usg de girmiş 5 ayda olana neyse 8 aydır erkek denen bebeğe bi dr kız bu demiş 😱 kuzenim şok erkektir diyor, 😂 inanamadı ve dr bacak arasının fotosunu da vermiş hayırda pipiye noldu 😂😂😂
aaaa şok gerçektenn

Ben de öyleyım. Normalde de sevmem. Ama suyu soguk sekılde koklamadan gunde ıki bardak içtim. İçince de bulantı yapıyodu bazen de içmıyodum. Cıkolata yıyıp ardından ıcmeye çalış. Banyoya da sakızla gırıyordum benım de mıdemk bulandırıyodu su.
Cikolata falan da yiyemiyorum hic canim korkuyorum susuz kalacam diyr normaldr cok su tüketen biriydim diger gebeliklerde suya karşı böyle bir durumum olmamıştı bu iyice zorladi

Kızlar biliyorsunuz gebelikte burun tıkanıklığı oluyor benim aynı zamandan alerjik rinit im var toza karşı alerjim 12+3 um hiç ilaç kullanmadım fakat burnum iyice tıkanmaya başladı sürekli hapşırma burnumdan zor nefes alıyorum buhar soluyorum sürekli burnum kaşınıyor dayanılmaz bir hal aldı kadın doğum a söyledim kulak burun boğaz a yönlendirdi. KBB ilaç yazıyor mu sizde böyle bir durumla karsilas tiniz mi ?
Benim burun tıkanıklığı sürekli hapşırık eziyetli günlerim vardı 3 ay çektim maske takmayı azalttım ondan mı bilmiyorum ama 1 aydır şükür daha iyiyim eskiye göre.. doktora da gitmedim alerji mıydı neydi bilmiyorum nazal burun yıkama kiti almıştım okyanus suyu almıştım eh işte biraz fayda etti çok ta etmedi ama sen yine de doktora git geçmeseydi ben de gidecektim çok zor günlerdi 😒
Günaydın hanımlar 🤗🤗 bende21 Nisan'da gittim 2. Kontrolümde 11+6 sin ikili teste gir dedi randevu falan almam lazimmi dedim hayır hemen karşı binadav yap gel dedi gittim ultrasona girdim 5 dk sürmedi Dr ekranda cikicak gidebilirsin dedi Dr odasına gittim kan ver 10 gün sonra gel dedi pazartesi sonuçlar için gidicem hayırlısı artık. Özele gidemiyorum devlete gidiyorum. Kalp atışı dinlemedim göremedim herşey iyi kalkabilirsinle bitiyo muayeneler 🤣🤣 eşime diyorum görmediğim duymadığım bı canlı var içimde😄 3. Sürpriz olsun diyo oda☺️
Devlete gidince de dolaş babam dolaş özeldeki gibi de ilgili olmuyo doktorlar tabi değişir doktorun insafına göre 😊 ben de özele gidiyorum kalp atışını 3. Ay dolduğunda dinletti o zamana kadar attığını görüyoduk siz de bidahaki gidişinizde 3.sürprizinizi daha uzun görürsünüz inşallah 🤗

Cikolata falan da yiyemiyorum hic canim korkuyorum susuz kalacam diyr normaldr cok su tüketen biriydim diger gebeliklerde suya karşı böyle bir durumum olmamıştı bu iyice zorladi
Meyvelerden sebzelerden fazla tüketmeye çalışsanız belki biraz daha iyi olur belki tabi sade suyun yerini belki dolduramaz ama hiç yoktan iyidir meyve suyu komposto bişeyler içebiliyomusunuz inşallah kısa sürede düzelir bulantılarınız

Meyvelerden sebzelerden fazla tüketmeye çalışsanız belki biraz daha iyi olur belki tabi sade suyun yerini belki dolduramaz ama hiç yoktan iyidir meyve suyu komposto bişeyler içebiliyomusunuz inşallah kısa sürede düzelir bulantılarınız
Kivi erik tarzi ekşi meyveleri yiyebiliyorum onlardan tüketmeye çalışıyorum komposto falan da aksamlari cok az içebiliyorum dediginiz gibi suyun yerini tutmazda sıvı olsun diye aminn ins cok sagolun

Kontrolden geliyoruuummm..
Çok şükür her şey yolunda 🤲🏻
9+3’üm bugün..
Ölçümler ve ikili test için 3 hafta sonraya 13.hafta içindeyken gün verildi, 25 mayısta gideceğim.. Şimdi o kadar zaman bekle dur 😀
Folik asit ve aspirin kullanıyordum bugüne dek.. Şimdi folik asiti değiştirdi doktor.. Yeni ilaçlarım şunlar 👇🏻
25829DBA-256C-4544-B33A-B5E7FFC27BD2.jpeg

Herkes kontrollerinden güzel haberlerle dönsün inşallah.. Benden haberler böyle 😍

Hosbulduk hanimlar, tesekkur ederim. Bir de bana 12+3te kıza benziyor dedi. Kiza benziyor denilip de degisen var mi acaba? Tabi önce sağlık ama çok istiyorum kızımın olmasını 😊
Benim 11+1 de kalça genişliğinde %75 kız demişti geçen hafta 12+2 de hala geniş açı kız olma ihtimali fazla demişti. Bu hafta bi anda pipi gördü doktor 🙈.. iyiki kendimi kaptırmamışım çünkü kız istiyordum. ama yine de bi hayal kırıklığı olmadı değil 😂..tabiki önce sağlık 🧿..14-15. haftaya kadar kız gibi gözüküp pipi çıkabiliyor bi anda . Sizde 2 hafta daha sabredin kesinleşinceye kadar 🍀

Günayfın canım nasılsın koku hassasiyetın ne durumda
Canım bugün biraz daha iyi sanki bazı kokuları almaya başladım bugün daha doğrusu lavanta kokusunu oldum çok mutlu oldum ♥️♥️♥️
Kontrolden döndüm çok şükür güzel geçti herşey yolunda dedi doktor cinsiyeti belli olmadı iki hafta sonra yine bakarız dedi. 5 gün geride çıktı sadece 12+5 göründü ultrosonda 13+3 olmuştuk bugün olabilir normal dedi onada hareketliydi maşallah 😍😍🥰
Çok şükür canım gozunaydin her şeyin yolunda olmasına çok sevindim ❤️❤️❤️ USG ye çok takılma bir kaç gün ileride bir kaç gün geride olabiliyor dolllenme ile alakalı herhalde 😍
Merhabaa arkadaşlar bugün kontrole gittim hem gördüm hemde cinsiyetini %90 kız olduğunu öğrendim 🥰🥰
Oyy maşallah gözün aydın canım hoşgelmis prenses 💖💖💖💖
Kontrolden geliyorum 💃💃 çok tatlıydı uyuyordu hep ama zorlayınca zıpladı biraz doktora cinsiyet için baskı yaptım 😬😬kıza benziyor dedi
Maşallah canım gözün aydın prenseslerimiz de çoğalıyor 🥰💝💝💝
Kızlar hemen yazamadim anca yazıyorum, çok şükür gorduk kuzuyu ve şimdilik sadece ultrasona bakıldı, haftaya ikili test icin cagirdi, her sey yolunda gorunuyor suan cooook şükür 🥰🥰🤗🤗 ilk etapta kılını kıpırdatmadi, doktor bastırdı, oynattı, durttu ama nafile hc hareket etmedi, derken bir basladi nerdeyse takla atacak, el salladi bize döndü birsuru hareketler 🤣🤣 doktor diyor ki biraksak butun gun izlersin ama yeter sanırım ahahahahahah🤣 boyu 4.2 cm, 11+1 göründü, bir onceki ultrasona gore 2 gün daha ileride. Oturur pozisyonda duruyordu çok komik 🤭🤭🤭
Gozunaydin kuzum her şeyin yolunda olmasına çok sevindim ❤️ insan saatlerce izlemek istiyor ❤️❤️❤️
Merhaba kızlar, yat yat nereye kadar, azıcık şurda oturayım dedim 🤭🤭 cinsiyet tahminlerini alayım eheheh
Canım normalde hiç anlamam tahmin de yapamam ama içime erkek doğdu nedense 💙💙💙

Merhaba arkadaşlar kısmetse ben de kasım annesi olacağım 🥰
Sizlere bir sorum var. Öncelikle yakın zamanda kontrole gidenler ve karından muayene olanlara sorum bebeğimiz şuan tam olarak nerelerde 😅🤭 bundan önceki haftalarda vajinaya yakın kısımdaydı leğen kemiğinin altında. Bu haftalarda göbek deliğine doğru çıkıyormuş ultrason cihazını orada mı tuttular

Bunu merak etmemin diğer sebebi son haftada karnım davul gibi şiş ve sert. Karnımın çok çabuk çıktığını düşünüyorum 🙄 Gazdan desem de değil hiçbir rahatsızlığım yok o konuda şükür 🤔

X