2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ahahahahaha Çok güldüm kız..
Madem istemiyorsun o zaman “kesin benzeyecek” diyip kendine çağırma
Yaa istemediğin ot misali diye kesin dedim Tabi evlat nasıl olsa seveceğiz
Sağlıklı olsun kime benzerse benzesin
ama kayınvalidemin böbürlenerek kendisine benzediğini söylemesi düşüncesi de aklımdan çıkmıyor

Orası kesin ya dedeye ya babaanneye ya babaya benzer eşim esmer falan oğlum beyaz tenli siması falan bana benzer ama hala eşime benzediği söylenir o standart yani

Off biz eşimle birbirimize benziyoruz azıcık ama o benim esmer ve kıllı versiyonum
Ben ise beyazımdır
ailemde herkes beyaz tenli bir çoğu da renkli gözlü . Benim tarafıma benzese bile kesin bişey bulurlar kendilerine benzetecek

Çok garip yaaa.. sanki üzerine yıllaaaar yıllaaaaar geçmiş gibi ikinci deneyimim olmasına rağmen hamilelik ve doğuma kadar ki süreçle ilgili hiçbişey hatırlamıyorum
Ben ilk bebegimde günlük tuttugum icin az biraz hatırlatmalar oluyor
Canım sende mi decavit kullaniyorsun? Banada doktor onu verdi ama kullanan var mı emin olamadım.Herkes daha popüler isimde vitaminler kullaniyor sanki ,bizimki de yeterli mi sence ? Doktorunda isine karişmak istemiyorum.Bu arada benim demir ilacım ferra sanol icinda baska birsey yok.istersen sende icerigi sadece demir olan bir ilaca gecersin.
@Acalys canım Instagram da paylaştığın hikayedeki sen misiin, ben takip ediyorum seni görünce foto şaşırdım birden, aa dedim isme bakınca
Bende aynı seyi dusundum
Bebek hareketlerini hissedenler var mı? Bir kaç gündür bişeyler hissediyorum ama elimi koyunca bişey yok internetten baktım 12. Hafta gibi hissedilir yazıyor. Benim gibi başkası var mı merak ettim
Ben hissediyorum canm hatta şuan yazarken hareketlendi
Ben dün sordum bu soruyu benimde ikinci gebelik ve 11+2 yim arada bir sessiz kalınca kendimi dinleyince böyle seyirme hafif gıdıklanma gibi hissediyorum dedim ,arkadaslar erken dediler

Arkadaşlar isim belirleyenler var mı? Cinsiyeti belli olanlar veya belli olmasa da kız olsa şu erkek olsa şu diye önceden belirlemiş olanlar var mı?

Ben cinsiyeti ögreneyim ona göre yoğunlaşicam inşallah
Ben tek isim dusunuyorum zaten, iki isme karşıyım

Acaba sadece benim kocam mı yapıyor bunu

hoşuma giden bir isim söylüyorum, hemen yanına bişeyler katıp dalga geçiyor çocukla böyle dalga geçerler olmaz diyor

aklı hep zıpırlık hep işin dalgasında

Ela başa bela
Mete koy sepete
Mine deli mi ne ?
Can patlıcan Gibi gibi ki bazıları çok abes oluyo ayıp söyleyemem

ben bu adamla Nası çocuk büyütecem kendi daha çocuk
Neyse belki de iyi olur birlikte büyürler of

Arkadaşlar isim belirleyenler var mı? Cinsiyeti belli olanlar veya belli olmasa da kız olsa şu erkek olsa şu diye önceden belirlemiş olanlar var mı?

Acaba sadece benim kocam mı yapıyor bunu

hoşuma giden bir isim söylüyorum, hemen yanına bişeyler katıp dalga geçiyor çocukla böyle dalga geçerler olmaz diyor

aklı hep zıpırlık hep işin dalgasında

Ela başa bela
Mete koy sepete
Mine deli mi ne ?
Can patlıcan Gibi gibi ki bazıları çok abes oluyo ayıp söyleyemem

ben bu adamla Nası çocuk büyütecem kendi daha çocuk
Neyse belki de iyi olur birlikte büyürler of

Benim de aralığa kayma ihtimalim var
Normal doğum muydu benimde oğlum geç doğduğu için bunda da öyle olursa Ekim'de olmaz diye düşünüyorum a

İkili test olur büyük ihtimal cinsiyeti bilemiyorum bebeğin duruşu ultroson kalitesi farkediyor erken öğrenmek için. Çocukların cinsiyeti neydi
1 kız 2 erkek kızım çok kız istiyor 5 yaşında dua falan ediyor hayırlısı olsunda onun gönlüne göre olsun çok isterim dr umun cihazı iyi aslında her kontrolde 4D de bakıyor

Rümeysa Neris
Ertuğrul
Furkan Alp
Çocuklarımın isimleri bu kız olursa Zeynep istememle beraber pek de emin deilim doğan her 3 kızdan 2si zeynep malum. Erkek olursa Cihangir bu kesin

Benimki de ısrarla eski isimleri gündem yapıyor Erzurumluyuz neden eski erzurum isimlerini yaşatmıyormuşuz kıza mugume oğlana sulhettin koymak gibi

Günaydın kızlar Mutlu pazarlar ben yine bu sabah panik ayakla uyandım bebeğin iyi mi acana diye neden böyle oluyorum bilmiyorum birde yüzüstü yattım sanırım dönerken hafiften bişi olmaz dimi kızlar
Günaydin,iyi pazarlar.Hiçbirsey olmaz cnm merak etme.bence güzel bi pazar kahvaltısı hazirlayıp değiştir havanı

Günaydın kızlar Mutlu pazarlar ben yine bu sabah panik ayakla uyandım bebeğin iyi mi acana diye neden böyle oluyorum bilmiyorum birde yüzüstü yattım sanırım dönerken hafiften bişi olmaz dimi kızlar
Gunaydin canim.ben her doktordan geldiyimin ertesi basliyorum,acaba yasiyormu diye.pazartesiye randevu aldim,Allah nasip ederse gider gorurum bir gun bir gundur yine ertesi baslicam biliyorum.eski kadinlarda boyle birsey olmadigindan dogan cocuk sakin birey olurdu.20-30 yaş arasi cocuklara baksak anlariz,son zamanlarin cogu annesi biz akildaki bu cocuklar herseye tepki veren,hiper aktif,panik atak.bizim gecirdiyimiz duygular cocugun grleceyini belirliyor diye kendimizi kontrol etmemiz lazim.hadi bakalim,kampanya baslatiyorum,mutlu anne- mutlu toplum diyebu topikteki tum anneler lutfen bir birimizi hatirlatalim belki morel buluruz.ben cocugumun kaygi bozuklugu olsun istemiyorum

Canım ben anneannelerimizi filan düşünüyorum. Yani eskiden karınları burnunda yardım edenleri olmadan onca işe koştururlarmış. Ona rağmen sağlıklı bebişleri olmuş hep. Hani diyorum internet yüzünden de panikatak oluyoruz. Çok fazla googlelamamak lazım. Burada tecrübeleri paylaşmak tabii ki güzel ama acabalar ile sürdürme hamileliğini. Böylesine güzel ve özel bir anın tadını çıkarmaya bak. Çok sevgiler

1 kız 2 erkek kızım çok kız istiyor 5 yaşında dua falan ediyor hayırlısı olsunda onun gönlüne göre olsun çok isterim dr umun cihazı iyi aslında her kontrolde 4D de bakıyor
Maşallah canım Allah bağışlasın gönlünüze göre olur inşallah Benimde cuma günü kontrolüm var belli olsun çok istiyorum eşimin doğum gününe sürpriz yapmak için 13+3 olucak

Ay ne güzel maşallah

Gecmis olsun,acil şifalar

Maşallah minnağa❤
Teşekür ederim
giriş yapamadım gündüz .

daha iyiyim canım sen nasıl oldun
İyi olmana sevindim canım ben de daha iyiyim ama hâlâ koku alamıyorum

Kız olursa Karel ya da Mavi diye düşünüyorum gel sor ki eşim ikisini de beğenmedi erkek düşünmedik hiç nedense
Günaydın canım. Bu haftalarda yüz üstü yatmada hiç bir sıkıntı olmaz korkma ben de hâlâ yüzüstü yatıyorum. Karnimiz tam anlamıyla büyüyünce istesek de yatamicaz zaten o içeride güvende içini ferah tut

Ben de rehavete kapılan insan sayısının panik olanlardan çok olduğunu görüyorum maalesef. Tabiri burada hiç kimse kimseyi paniğe sevk etmeye çalışmıyor, başa gelen çekilir, fakta konik rahatsızlık vs yok diye hasta olunmaz diye birsey de yok. Daha bilim dünyası bu konuda rahat açıklama yapamazken Ben de yapamam doğrusu:)

Bu arada buradan daha önce gebelikte sorun yaşayan arkadaşlar da yazdı. Panik oluyorum, yazmayın deme hakkım yok bence. Covid için olumlu olumsuz her deneyim paylaşılsın ki bilinmezliklerle dolu bu hastalık için herkes olasılıkları bilsin.

Canım ya benımde ferro sanol ve decavit ama benım gyno ferro sanol senınki daha farklısımı acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…