2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Türk kahvesi candır benm her zamn belim ağrıdığı için o konuda şüphe etmedim o zaman benmde 2.haftalara doğru koku gelir 😀
Ben hastasıyım öğle arası akşam günde şekersiz sade pek severim ama gel görki gebelikten dolayı ağzıma alamıyorum 😟 geçer inşallah canım pozitif düşün ben arkadaşlara anlatırken çok gülüyordum nolur Yenge bir daha anlat diyorlar 😂 burda gebe arkadaşım atlattı o bir de böbrek hastası 140 kiloda var yani o bile şükür geçirdi

Bugün 12+2 de doktor kontrolü vardı ikili test için. Ultrasonda ense 1.1 cm , burun kemiği oluşmuş. Boy 5.76 cm..günüyle uyumlu .. Kan sonucu bir haftaya çıkacak sonuca göre fetal DNA testine karar verecek doktor ama ben yine de sonuç çıkınca bir perinatolağa gitmeyi düşünüyorum. Gitmek iyi olur değil mi ? Yoksa sonuçlar iyi çıkarsa gerek yok mu?
Bence sonuçlar iyiyse gerek yok ama yine de sen bilirsin herkesin kendi kararı ben ikili tarama yaptırmadım sadece ense burun ölçümü yapıldı tahliller vs başka bişey yaptırmadım

Bugün 12+2 de doktor kontrolü vardı ikili test için. Ultrasonda ense 1.1 cm , burun kemiği oluşmuş. Boy 5.76 cm..günüyle uyumlu .. Kan sonucu bir haftaya çıkacak sonuca göre fetal DNA testine karar verecek doktor ama ben yine de sonuç çıkınca bir perinatolağa gitmeyi düşünüyorum. Gitmek iyi olur değil mi ? Yoksa sonuçlar iyi çıkarsa gerek yok mu?
Kuzlar rica etsem deyerler bakar misiniz.sizinkilerde boylemi?ben 11+4 de 0,1 sm yaziyor,bi sorun mu var bende yoksa hemsire yalnismi yazmis bilemedim.doktor normal demisdide

Önemli olan 2 günde bir yaklaşık 2 kat artması, pazartesi tekrar kan verin 3.5-4.5 kat arası artış varsa herşey yolunda . Doktor randevusu alabilirsiniz keseyi görmek için . Hayırlısı olsun 🧿
Teşekkür ederim hafta sonu olduğu için ulaşamıyorum hastaneye tıp fakültesi hastanesi pazartesi randevu alacam inşallah

Ben hastasıyım öğle arası akşam günde şekersiz sade pek severim ama gel görki gebelikten dolayı ağzıma alamıyorum 😟 geçer inşallah canım pozitif düşün ben arkadaşlara anlatırken çok gülüyordum nolur Yenge bir daha anlat diyorlar 😂 burda gebe arkadaşım atlattı o bir de böbrek hastası 140 kiloda var yani o bile şükür geçirdi

Çok şükür Canım insallah herkes kolayca atlatır kahvenin her türlüsünü severim bende 😄😄

Kızlar robot süpürge kullananız var mı 🧐 ya ben pek ciddiye almadım yakınım almış tesadüf araştırdım çok övüyorlar 🙄
Ben kullaniyorum, memnunum.. Gunluk temizlik icin ideal bence.. Benimkinin modeli roborock s5 max.
Gorunurde hicbir sey birakmiyor, gayet guzel temizliyor.

Kuzlar rica etsem deyerler bakar misiniz.sizinkilerde boylemi?ben 11+4 de 0,1 sm yaziyor,bi sorun mu var bende yoksa hemsire yalnismi yazmis bilemedim.doktor normal demisdide
Ultrasonda mı öyle bir değer var acaba ? sm değeri ne demek bilmiyorum ne yazık ki ?tahmin yapıyorum: Ense kalınlığı İçin 0.1cm yazıyorsa eğer normal değerler içinde demek. Ben milimetre yazacağıma yanlışlıkla cm yazmışım kendi ölçümümü :) benimkisinde 0.11 cm .gayet normal aralıkta

Ultrasonda mı öyle bir değer var acaba ? sm değeri ne demek bilmiyorum ne yazık ki ?tahmin yapıyorum: Ense kalınlığı İçin 0.1cm yazıyorsa eğer normal değerler içinde demek. Ben milimetre yazacağıma yanlışlıkla cm yazmışım kendi ölçümümü :) benimkisinde 0.11 cm .gayet normal aralıkta
Bende zaten yalnis yazmisim😀benimkide 0,1 mm yaziyor ctr 47 mm

Kızlar ben. Bu gün 10+5 im bebek 5-6 günde önde 🧿çok sık WC çıkıyorum gece 3 kez uyanınca da her 20 dk da bir nerdeyse normal mi acaba 🙏

ben de çok sık çıkıyorum canım , hamilelikten önce gece hiç kalkmazdım , şuan ise en az 3 bazen dağa fazla kalkıyorum gayet normal

Geçmiş olsun canım. Umarım sorunsuz, semptomsuz atlatırsın. 🙏
Teşekür ederim canım inşallah 🙏
Canım çok çok geçmiş olsun hastalık kolay değil en yakınlarım ciddi sorunlar yaşadı ama kendini bırakma senin de çoluk çocuğun var ben işleri bitirsem de yatsam diye gözüm patlıyordu moralini sakın bozma geçecek hepsi diye düşün 🤲
Evet benim yakınımda da ciddi sorunlar yaşayan oldu. İnşallah geçer bu günler 🙏çocuklar annemde kalıyor onları özlüyorum sadece hemen geçer inşallah 🙏

Bende o konuda kararsizim 🙄 fetal dna testi verdikten sonra bir daha perinatoloğa gitmeye gerek var mı yok mu ? Benimde ölçümleri kendi kadın doğumcum yapıcak.
Kızlar robot süpürge kullananız var mı 🧐 ya ben pek ciddiye almadım yakınım almış tesadüf araştırdım çok övüyorlar 🙄
Benim evdeki eşyalar yuksek ayakli olmadıgı icin pek eşyaların altina giremiyor ama yine de günlük basit bir temizlik icin yetiyor.Benimki de xiomi mi vacum 1C.
ben de hep video çekiyorum
oğlum zamanında da çekmiştim 😍
Sen nasıl cekiyorsun ,muayene olurken mi , yattığın yerden ?
Bende cekindim şuana kadar ,abest olur mu acaba diye tam muayene olurken elimde telefon :KK48:

Çok sevdiğiniz şeylerden tiksindiğiniz oldu mu ben günde 3 -4 fincan türk kahvesi içerken hatta çok içiyorum diyip kendini durdurmaya çalışırken kahveden tiksindim kokusundan görünüşünden yanımda birinin içmesine bile tahammülüm yok 😐

Çok sevdiğiniz şeylerden tiksindiğiniz oldu mu ben günde 3 -4 fincan türk kahvesi içerken hatta çok içiyorum diyip kendini durdurmaya çalışırken kahveden tiksindim kokusundan görünüşünden yanımda birinin içmesine bile tahammülüm yok 😐
Çay kahve sigara normalde tuketirdim ama artık kokusuna bile tahammülüm yok. Bide kuru kayisi. Hiç bulantim olmadı hamileligimde. 11 haftada 2kez kustum ikisinde de ağzıma kuru kayısı attıgim icin daha yutmadan kusuyorum

Çay kahve sigara normalde tuketirdim ama artık kokusuna bile tahammülüm yok. Bide kuru kayisi. Hiç bulantim olmadı hamileligimde. 11 haftada 2kez kustum ikisinde de ağzıma kuru kayısı attıgim icin daha yutmadan kusuyorum
Aman masallah olmasin hiç inşallah benim bulantilarim cok fena 😢

X