2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım bi geçiyor bi başlıyor benimde Perşembe günü muayenem hayırkısyla iyi oldugunu göreyimde rahatlayaym ah annelik cok değişik bişey rahme düştüğü an başlıyor o duygu iyimi bsey olurmu vs vs daha önce kaybım oldu bi travma yasadım hep onun etkisi hepsi öyle olcak diye birşeyde yokta işte gel bize anlat
Biliyorum canm çok haklısın. Bende iki kayıp sonrası oğluma hamileyken öyleydim 9 ay boyunca her kontrole stresle korkuyla gittim kanamam geldikten 5 gün sonra doğum oldu o 5 gün bana bı ömür gelmişti neden kanama oldu fln diye ödüm kopmuştu şimdi bakıyorum da kendimi boşuna üzmüşüm her şey olacağına varıyor hep iyiyi düşünüp mutlu olmak lazım birazda tadını çıkarmalıyız aslında. Şimdi daha rahatım daha iyiyim çok şükür. Rabbim kimseyi evladiyla sınamasın.

Dur kiz :) tamam sezeryanla ekim ola bilir,ama kasimim ve doktor kiza benzetti.gerci esim erkek diyor hala.bende ilk haftalarda hep eksi istedim simdi tatli.ramziyede guveniyordum oysa😁
🙋‍♀️ ben de kız hissediyorum ramziye göre de kız diğer geleneksel testlere göre de ve tatlı şeyleri hiç sevemedim oysa ki bayılırdım çikolatalara tatlılara 🤭

5+5 de kalp atışını duymaya gittik ve sürpriz ikiz gebelik😌 Daha önce 4+6 da şehir hastanesinde tek kese görmüştüler özele gittiğimizde iki tane gördük. Şimdi 8+2 deyiz bir sıkıntı gözükmüyor inşallah öylede devam eder.
Tebrikler canim. Hayirli bebisler olsunlar insallah ❤

Kızlae 2 haftada bi kontrole gidenler , her gittiğinizde para mı öduyorsunuz ? Ben 7+3 te gittim. Bidaha 12 de gel dedi. Siz nasıl o kadar sık gidiyorsunuz ? Ya da doktor çağırıyor anlamadım.
Valla benim doktorun ücreti 300tl . Beni başından beri 2-3 haftada çağırıyor kızıyorum. (Yaş 35 ondan diye düşünüyorum) bu hafta 12.hafta 2li test var mecbur gideceğim. bitince o ne derse desin ayda bir gideceğim. paradan ziyade gerekte yok çok sık gitmeye .Avrupa’da ve Amerika’da ilk aylarda muayene bile etmiyorlar . Ultrason tüm hamilelikte 2 kez sadece. Tabiki sık gitmek isteyenleri de anlıyorum, sonuçta içleri rahat etmiyor demek ki, ya da heyecan dan.. Ama riskli gebelik değilse ayda bir ideal.

🙋‍♀️ ben de kız hissediyorum ramziye göre de kız diğer geleneksel testlere göre de ve tatlı şeyleri hiç sevemedim oysa ki bayılırdım çikolatalara tatlılara 🤭
Yo ben hic cikolata tarsinde birsey istemedim,şekerden korkduguma mi yoksa bebekin erkek olduguna mi yorayim bilemedim.gozum hep eksi ariyor.ramziye gore benimki neye benziyor sizce,vajinal resim

progestan kullanan arkadaşlar ne zaman bırakıcaz bunu benim elimde 3 tane kaldı ama vajinal kaşıntı yaptığından onları bile kullanmak istemiyorum daha almasam olmaz mı ki ya muayene 8 gün var o zaman zaten doktor bıraktırcaktır :KK43: valla bıktım. bu fitil olarak elimde kalanları ağızdan alsam olur mu ki :KK43:
Ben ağızdan kullanıyorum ben de bıktım:110: Cuma günü kontrole gittim bana devam dedi:110: 9 gün sonra tekrar gideceğim bakalım ne diyecek:110:
Herkese günaydın :KK200:

tatlim bende durumlar standart. mide bulantim bu iki gundur iyi hafifledi cok sukur. mutfaga giremiyordum evde temizlik yapamiyordum egilip kalkamiyordum. bugun acisini cikardim cok sukur. evi kirkladim. adam akilli yemek yaptim malum ramazan ayi esim oruclu. yarina bol bol dinlenecegim insallah. darisi mide bulantisi olanlarin basina. cok zormus gercekten. bugun yeniden dogmus gibiyim enerjim bitmiyor
Ayy ne güzell kac haftaliksiniz darısı başımıza

İdrar testi yaptırmam yeterli olur mu sizce ? Idrar kulturu aynı sey mi ?Sonucu doktora atarım
Idrar testi ile idrar kültürü farklı canim, ben saglik ocaginda idrar testi yaptirdktan sonra, hastane idrar kültürü istedi, orta idrarla bakiyorlar ona yani once biraz tuvaletini yapiyorsun ortalara dogru kaba yapiyorsun sonra yine normal tuvalete yapmaya devam ediyorsun.
Ben seninde oğluş gibi hissediyorum canımm 😍😍 hayırlısı olsunnn 😻😻

balonları benım için almış evet 🤗🤗🤗

yok bende 10+larda gitmiştim eksik vitaminin varsa kanda takviye verecektir. Demir ilacıda bu haftalar veriliyor sanırım ben başından beri kullanıyorum gerçiii.. decavit vermişti bana birde
Ya ben de öyle hissediyorum ama neden oyle hissettigimi bilmiyorum, kiz veya erkek istediğimden degil bana cinsiyet hic fark etmez ama his olarak öyle gibi, bilemedm 🤗🤗 hayırlısı artık 🙈

Oyy o zaman belli degl diye 2 cinsiyetten de almis dimi? Ayy nasıl tatli bir heyecan olur😍😍😍
Kızlae 2 haftada bi kontrole gidenler , her gittiğinizde para mı öduyorsunuz ? Ben 7+3 te gittim. Bidaha 12 de gel dedi. Siz nasıl o kadar sık gidiyorsunuz ? Ya da doktor çağırıyor anlamadım.
Herkesin gebeligi bir degil ki.. bazilarinin bir onceki hikayesinde kurtaj, düşük gibi durumlar varsa, ya da kanama alani, kese dusuklugu, kahverengi alan, akinti varsa ona göre daha kisa araliklarla çağrılır. Bir sorun yok ve her sey yolunda gidiyor, önceki hikayelerinde de problem yoksa daha uzun araliklarla cagrilir. Bu sıkıntı ilerleyen haftalarda normale donerse o aralik yine uzatilir. Nasil ayni olabilir ki zaten, ayni olsa abes olur. Her yerde sistem farkli olmakla birlikte 10 gun icinde gidersen ucret odemezsin, daha uzun aralikta odersin.
progestan kullanan arkadaşlar ne zaman bırakıcaz bunu benim elimde 3 tane kaldı ama vajinal kaşıntı yaptığından onları bile kullanmak istemiyorum daha almasam olmaz mı ki ya muayene 8 gün var o zaman zaten doktor bıraktırcaktır :KK43: valla bıktım. bu fitil olarak elimde kalanları ağızdan alsam olur mu ki :KK43:
Canim bana benim doktorum 10. Haftaya kadar kullanacağız dedi, ama herkesin farkli olabilir. Agizdan kullanıyorum ben.
Kizlar prilam ile folik asit kullanılmiyor mu ben kullanıyorum doktor bir şey demedi
Bilemiyorum ama bence kullanilir, prilam mide bulantisi icin degil mi?
Teşekür ederim canım hiç iştahım yok ama denerim onu da 🥺

Teşekür ederim canım ateşim cikmadi tekrar. Ama ağrılarım devam ediyor inşallah sabaha geçer

Eğer koku yoksa idrar rengi koyu değilse idrar yaparken yanma olmuyorsa normal cnm ama bunlardan biri varsa mutlaka doktoruna söyle. Ben söylemedim ihmal ettim hep geçer diye.benim de su ile aram yok midem bulanıyor zar zor içiyorum
Azar azar da olsa dene canim, istahi da acan bir sey o. Insallah daha iyi olacaksin🙏🙏

12. Haftada bıraktirdı bana 3 gündür kullanmıyorum ama kanama alanı da görülmüyordu artık ultrasonda

canım kesin dusuk cıkar herkesin dusuk ckıyor d vitamini hatta bazı doktorlar hic bakmadan veriyor benmki dusuk ckmstı öyle vermiişlerdi bana ama hanilelikten önce verilmişti bende hanileliktede devam ediyorum almaya

Hamilelikten sanırım bikaç ay önce baktırmıştım ben, normal çıkmıştı. Ama hamilelik esnasında istemedi doktorum test falan 🤷‍♀️

Eğer 10 gün içinde tekrar çağırırsa ücret ödemiyorum ben, “kontrol” olarak geçiyor. Aslında bildiğim kadarıyla her yerde öyle.

X