2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet canim araştırdım biz kendimiz de asla hazır yoğurt yemiyoruz koy yoğurdu aliyorz ama oğlana ayrı sütle mayalicam pastörize olan günlük süt.Ben de öyle okumuştum.Organik lor alacağım peynir yapamam gibi simdilik becerebilirsem labne yaparm belki,kizim cok severdi bebeklerin en sevdiği peynir bence
Labneye hic niyetlenmedim ama yaparsan ve iyi olursa paylasir misin 😁 bence de labne cok gzl bsy yaaa 😍 loru ben de yaparm, kolay olyor. Bakalm daha neler yapacağız 🤗

Labneye hic niyetlenmedim ama yaparsan ve iyi olursa paylasir misin 😁 bence de labne cok gzl bsy yaaa 😍 loru ben de yaparm, kolay olyor. Bakalm daha neler yapacağız 🤗
Paylaşırım tabi,bugun kabak havuç patates buharda hasladım tadimlarini yaptırmıştım,hepsini iyice çatalla ezdim önce ayrı ayrı sonra karıştırıp verdim daha iyiydi 8 9 kasik yedi hepsinden,önceden yine muz vermiştim.Muzu cok seviyor her gün vereceğim değişik şeylerle de...

Çok sevindim tuvalet olayına cnm...çorbasını çeşitlendirebilirsin..ben brokoli koydum yemedi pırasa koydum onuda yemedi kahvaltıda bir kaşık pekmez başladım Dr önerdi. Avakado verdim birde muz verdim onu çok sevdi . Bebe bisküvisi yaptım hergun değil ama iki günde bir az veriyorum içine ceviz dovuyorum
Denerim teşekkür ederim zaten senin attığın kağıdı da kaydetmiştim 😊

Denerim teşekkür ederim zaten senin attığın kağıdı da kaydetmiştim 😊
Rica ederim cnm.
Farklı tarifleri olan arkadaşlar varsa yazar zaten ama sanırım şu an aşağı yukarı aynı verdiklerimiz...bebek tarhanası alacağım bı on güne ona başlayacağım mesela

Günaydın arkadaşlar bizim uyku düzeni tekrar tepetaklak oldu üst dişler geliyor. Çok yorgunum yatıyorum daha da yorgun olarak uyanıyorum sürekli emmek istiyor🤦 bir de gözüm seğirmeye başladı yorgunluktan 🥺
Bizimki erken uyuyor da ne oluyor resmen 6 da dürtüyorlar sanki cocugu uyanıyor valla sinir oluyorum bazen😂

Bizimki erken uyuyor da ne oluyor resmen 6 da dürtüyorlar sanki cocugu uyanıyor valla sinir oluyorum bazen😂
Ay ona bile razıyım şuan bizimki mesela gece 2.30, 3.30 sürekli uyandı bu saatlerde 4te anca uyudu ve 8 de tamamen uyandı sürekli emmek istedi tamamen uyanmadığı için saatlere bakmadım

Paylaşırım tabi,bugun kabak havuç patates buharda hasladım tadimlarini yaptırmıştım,hepsini iyice çatalla ezdim önce ayrı ayrı sonra karıştırıp verdim daha iyiydi 8 9 kasik yedi hepsinden,önceden yine muz vermiştim.Muzu cok seviyor her gün vereceğim değişik şeylerle de...
Ohh miss, benim de bugün kabak günüm 🥰
Havucu cok sevdi, avokadoyu zaten sevmisti, karistirip aksam da verdim, oyle de çok sevdi hatta zor aldım kaşığı elinden. Bir de 5 tahıllı hippin bir un karışımı var, içerikte organik un ve irmik çeşitlerinden baska bir sey yok, mamasi ile karıstirip ondan da vereceğim bazi geceler, doktor da önerdi. Meyveye henüz geçmedim, elma ile baslayacagim biraz sebzeleri denedikten sonra, haftaya yogurt da yapacağım 🥰 insallah severek yer kuzularimiz ya 😍

Bebise de gecmis olabilir mi hastalik? Agrisi mi var acaba
Bilmiyorum cnm şimdi uyudu .sabah uyuyacagi saatte dsardaydik düzeni şaştı esnnedi durdu bebeğim sonra bu saate kadar uyumadi...ateşine baktım yok...zirlayıp durdu ins hasta olmaz...aksi gbi akşamda çocuklu misafirler gelecek .misafir sayılmaz gerçi çok yakın arkadaşım ama uyuyamiycak gene tık sese uyanıyor cunku..dalıp dalıp kalkicak offf

Selam kızlar 6 ay kontrolüne gittik pazartesi günü şükür sorun yok tahlillerinde ama kan düşük çıkmış biraz malum kan ilacına bi türlü başlayamamıştım kabızlıktan dolayı şimdi sidefer e başladım doktor Probiyotiği değişti biogaia kullanıyodum nbl atp verdi toz şeklinde çok iyi geldi artık kakasını kendi yapıyo kaç aydır yaptırmaktan kurtuldum tabi daha 5 gün oldu inşallah böyle devam eder ama kan ilacına başladığımız için galiba gaz sorunu arttı geceleri uyuyamıyo kıvranmaktan onun için de ayrı gaz ilacı aldım ne gazlı bi bebekmiş hiç te gaz yapan şeyler yemiyorum ..
Şimdiye kadar kabak havuç patates armut elma püreleri ve yoğurt verdim yumurta ve peynir de yiyo başka ne yapabiliriz ilerleyen günlerde
Kabızlığı temelli geçer inş canım.🙏 Ama benim kızda çok gazlı bi bebiş.Şimdi dönüyor mesela dönünce karnının üzerinde duruyor çok gaz çıkarıyor fark ediyorum.Bende şaşırıyorum 6.aydalar zaten artık gaz falan kalmaz.

Çok sevindim tuvalet olayına cnm...çorbasını çeşitlendirebilirsin..ben brokoli koydum yemedi pırasa koydum onuda yemedi kahvaltıda bir kaşık pekmez başladım Dr önerdi. Avakado verdim birde muz verdim onu çok sevdi . Bebe bisküvisi yaptım hergun değil ama iki günde bir az veriyorum içine ceviz dovuyorum
Ne pekmezi veriyorsun canım? Bizde andız vardı benim kız allerjik mamasını beğenmediği zaman eklemiştim sanki verdiğim gün kakada kan oldu bi daha hiç vermedim.Aslında tekrar deneyebilirim bayağ zaman olmuştur.Evde dut vardı bitirdik annemlerde vardır muhakkak isterim denemek için.

[QUOTE="achoi, post: 71713410, member:
6 çok erken güne başlamak için bende o saattir ayılmak istemezdim.Şuan en sevdiğim şey sabah uykusu😂😂
[/QUOTE]
Ay evet ya bir de asiri erken uyumuyor ki 9 da uyuyor 6 cok erken umarik düzene girera

Ne pekmezi veriyorsun canım? Bizde andız vardı benim kız allerjik mamasını beğenmediği zaman eklemiştim sanki verdiğim gün kakada kan oldu bi daha hiç vermedim.Aslında tekrar deneyebilirim bayağ zaman olmuştur.Evde dut vardı bitirdik annemlerde vardır muhakkak isterim denemek için.
Normal koskanin üzüm pekmezini aldım cnm...diğerleri için erken gbi geldi

Bilmiyorum cnm şimdi uyudu .sabah uyuyacagi saatte dsardaydik düzeni şaştı esnnedi durdu bebeğim sonra bu saate kadar uyumadi...ateşine baktım yok...zirlayıp durdu ins hasta olmaz...aksi gbi akşamda çocuklu misafirler gelecek .misafir sayılmaz gerçi çok yakın arkadaşım ama uyuyamiycak gene tık sese uyanıyor cunku..dalıp dalıp kalkicak offf
Bir sure kimseyi kabul etme istersen dinlenebilsin kuzucuk. Cok zor öyle sese tepki verince ya kiyamam. Uykusuzluk da daha cok yipratiyo hem cocugu hem aileyi

Bizim doktor keçiboynuzu ve üzüm verebilirsin sadece dedi 7.aya dogru kahvalti karisimina eklemek icin az bsy. Kendi yazdi yani

[QUOTE="achoi, post: 71713410, member:
6 çok erken güne başlamak için bende o saattir ayılmak istemezdim.Şuan en sevdiğim şey sabah uykusu😂😂
Ay evet ya bir de asiri erken uyumuyor ki 9 da uyuyor 6 cok erken umarik düzene girera
[/QUOTE]
Benim oğlum böyleydi hatırlıyorum çok yorgun düşerdim.Kızda 11 de kolik sancıları başlardı gece 2 ye 3 e kadar ağlardı e ne oldu şuan uykuyu erkene bi türlü çekemedik bi ara biraz erkene indi uyku saati ama şuan yine 11 gibi uyuyor.😐 Değişir diye umut ediyorum bende.

Bizim doktor keçiboynuzu ve üzüm verebilirsin sadece dedi 7.aya dogru kahvalti karisimina eklemek icin az bsy. Kendi yazdi yani
Hmm anladım canım üzüm var genelde ev yapımı bulabilirim hem çokta güzel kan yapar. Üzüm duttan daha pahalı oluyo köyden getirenler satıyor öyle hatırlıyorum.

X