2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar ya bebeğim emmiyor bi kaç gündür böyle nedeni ne olabilir sizce meme reddi mi?😐 Bizde biberon yok emzik yok. Eşim şehir dışında acile götürmek isterdim ufak bi kan tahlili yaptırmak bi enfeksiyon mu var diye bi kaç güne ancak gelebilir.Meme reddi yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen.

Kızlar ya bebeğim emmiyor bi kaç gündür böyle nedeni ne olabilir sizce meme reddi mi?😐 Bizde biberon yok emzik yok. Eşim şehir dışında acile götürmek isterdim ufak bi kan tahlili yaptırmak bi enfeksiyon mu var diye bi kaç güne ancak gelebilir.Meme reddi yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi lütfen.
Hic mi emmiyor 😐uyurken falan emiyor mu

Hic mi emmiyor 😐uyurken falan emiyor mu
Gece uykuya geçişte emiyor bi de gece uyanınca uykuluyken emiyor sabah uyanmadan önce fakat gündüz bi iki emip bırakıyor uykuya geçişte deniyorum bazen emiyor bazen öylede emmiyor ama çok kısa kısa emmiştir.Onu da kusuyor hatta neden böyle oldu anlamadım canım sıkılıyor valla.

Gece uykuya geçişte emiyor bi de gece uyanınca uykuluyken emiyor sabah uyanmadan önce fakat gündüz bi iki emip bırakıyor uykuya geçişte deniyorum bazen emiyor bazen öylede emmiyor ama çok kısa kısa emmiştir.Onu da kusuyor hatta neden böyle oldu anlamadım canım sıkılıyor valla.
Ara ara meme reddi yaşadım ben en son bir ay önce yaşadım resmen uyku modunu bekliyordum hatta vücudu kuru falan olunca alerjiden suphelendik ama bayram öncesi gecti reddimiz alerji de çıkmadı zaten,şu an gayet iyi acıkınca istiyor mesela uykulu olmasına gerek yok,emzik biberon yoksa geçici bir durumdur.uyku modunda mutlaka tutuyor o anı kolla ayakta zıplayarak da tutuyor tavsiyem.

Bence seninki lezzet arıyor öyle sebze yiyecek bi bebiş değil gibi ben öyle hissettim.Et suyuna geçince fark edersin.😁😅😅
Sebze sevmeyecek sanirim eger diger seyleri seviyorsa 🙂
İns öyle olmaz kızlar..ben sebze çok severim ablası da yer ama bakliyat hiç yemez malesef..oğlum ikisininde yer ins..favorimiz yogurt.seviyor birde muz tabiki
Belki geçici bir süreçtir cnm ..bizde birkaç gün surmustu

Normaldir ya etrafina bakmak falan istiyor
İns öyle olmaz kızlar..ben sebze çok severim ablası da yer ama bakliyat hiç yemez malesef..oğlum ikisininde yer ins..favorimiz yogurt.seviyor birde muz tabiki

Belki geçici bir süreçtir cnm ..bizde birkaç gün surmustu
İnsallah 🙂 ya muz hep seviliyor sanirim 😁 nasil sevilmez 🤩

Bende diyete tam anlamıyla uydum maşallah diyim kanlı kakanın kesilmesine etkisi oldu bence bizim devam etme sebebimiz reflü inan diyete tam uymama rağmen o kusma kesilmedi hem de hiç.Ailem ve çevrem görüyordu öyle böyle değil kusması.😔Kesinlikle reflü sadece ben annelik iç güdüme ve zaman içerisinde deneme yanılmalarla yaptığım diyetlerle bunu anladım.Ama dr.devam dedi sana diyet yaptırmazdım normalde sadece kusma devam ettiği için diyete devam dedi.Ama tabi reflüde olabilir diyede ekledi.Hep deneme yanılma küçücük bebe olunca işler değişiyor. Ama bende merak ediyorum yoğurt ve yumurta sarısı için denemeler ne zaman yapılabilir böyle bebekler için.
Kanlı kakanın geçmesine çok sevindim ❤️ Reflü alerjiden olmayabilir? Uzun zamandır diyettesin alerjiden olsa geçmez miydi? Tabi doktor daha iyi bilir.inşallah yakın zamanda kusması da geçer 🤲🏻 Çocuk gastroentolojisine mi gitseniz acaba
Normaldir ya etrafina bakmak falan istiyor

İnsallah 🙂 ya muz hep seviliyor sanirim 😁 nasil sevilmez 🤩
evet dün muz tattırdım da sevdi baya 😄

Ara ara meme reddi yaşadım ben en son bir ay önce yaşadım resmen uyku modunu bekliyordum hatta vücudu kuru falan olunca alerjiden suphelendik ama bayram öncesi gecti reddimiz alerji de çıkmadı zaten,şu an gayet iyi acıkınca istiyor mesela uykulu olmasına gerek yok,emzik biberon yoksa geçici bir durumdur.uyku modunda mutlaka tutuyor o anı kolla ayakta zıplayarak da tutuyor tavsiyem.
Cevabın için teşekkürler canım.❤İçim rahatlattın biraz olsun.Ayakta gezdirerek deniyorum maalesef istemiyor.Baza da kanepede oturarak zıplayarak denedim işe yaramıyor.Emzik biberon yok canım.Bende inş.geçici olduğunu düşünüyorum ümit ediyorum.
Kanlı kakanın geçmesine çok sevindim ❤️ Reflü alerjiden olmayabilir? Uzun zamandır diyettesin alerjiden olsa geçmez miydi? Tabi doktor daha iyi bilir.inşallah yakın zamanda kusması da geçer 🤲🏻 Çocuk gastroentolojisine mi gitseniz acaba

Randevu alabilmek o kadar zor ki canım ilaçları var aslında iyi geliyor gibi bitince almadım benim hatam gidip almam lazım ilaç tedavisini devam ettirelim iyi olursa gerek duymayız inş.geçmezse zaten götürmeniz gerekir.Bizde anlamadık ama diyete giren herkes kurmada azalma olduğunu söylemişti kuzenimde söyledi ama ben bi fark göremedim.😐

Kız bebişi olanlar küpe kullanacak mısınız? Kaçıncı ayda deldirmek iyi olur?
Canim kupe icin cok erken çekip kanatabilirler kulağı bir de ben kizimda kendisinin istemesini bekledim öyle deldirdim,3.5 yas gibi kupe istiyorum dedi ve deldirdik😊
Cevabın için teşekkürler canım.❤İçim rahatlattın biraz olsun.Ayakta gezdirerek deniyorum maalesef istemiyor.Baza da kanepede oturarak zıplayarak denedim işe yaramıyor.Emzik biberon yok canım.Bende inş.geçici olduğunu düşünüyorum ümit ediyorum.

Randevu alabilmek o kadar zor ki canım ilaçları var aslında iyi geliyor gibi bitince almadım benim hatam gidip almam lazım ilaç tedavisini devam ettirelim iyi olursa gerek duymayız inş.geçmezse zaten götürmeniz gerekir.Bizde anlamadık ama diyete giren herkes kurmada azalma olduğunu söylemişti kuzenimde söyledi ama ben bi fark göremedim.😐
Her yolu denemek lazım uzun süre aç kalmasın yeter sutunu sagip kaşıkla da icirebilirsin emmezse hem sutun azalmaz hem aç kalmaz.

Benimki de muz delisi avokado karıştırıcam bi de muzla

Doğru saat tam 4te randevular açılıyor ama sayfa kitlenebiliyor.geçen alerjiye randevu alamadım bugün yine denicem.inşallah ilaç tedaviniz iyi gelir de kusması geçer.bence diyetle geçmiyorsa alerjiden değildir.kuzenimden biliyorum küçükken senin dediğin gibi kusardı.alerjisi yoktu gerçi ilacı da yoktu öyle böyle büyüdü çocuk
Canim kupe icin cok erken çekip kanatabilirler kulağı bir de ben kizimda kendisinin istemesini bekledim öyle deldirdim,3.5 yas gibi kupe istiyorum dedi ve deldirdik😊

Her yolu denemek lazım uzun süre aç kalmasın yeter sutunu sagip kaşıkla da icirebilirsin emmezse hem sutun azalmaz hem aç kalmaz.
evet benim de aklıma geldi bir şey olur diye.beklemek en iyisi sanırım..küpe hediye geldi de deldirin diyip duruyorlar 😂
Benimki de muz delisi avokado karıştırıcam bi de muzla
avokado kendim sevmediğimden almıyordum onu da deneteyim 🙈 muzla tatlanır sevebilir

🤩
Kendisi isteyene kadar deldirmem. Bilmiyorum bana minnacik bebeklerde kupe cok gereksiz geliyor tam bunu yazarken kizim kulagini cekistirdi mesela kulaginda kupe olsa Allah korusun onuda cekecek. Buyugunun hala delik degil kulagi bazen istiyor sonra vazgeciyo 🙂

🤩

Kendisi isteyene kadar deldirmem. Bilmiyorum bana minnacik bebeklerde kupe cok gereksiz geliyor tam bunu yazarken kizim kulagini cekistirdi mesela kulaginda kupe olsa Allah korusun onuda cekecek. Buyugunun hala delik degil kulagi bazen istiyor sonra vazgeciyo 🙂
Evet biraz gereksiz gibi 🙈 tatlış duruyo ama kıyamam sanırım

Bence kendisi israrla isteyene kadar deldirme. Misal benim kulaklarim hic delinmemisti, hiçbir zaman da kupeye merakim olmadı. Dugunden once bir gun, gumuscunun onunden gecerken ay hadi deldireyim ya dedim, deldirdim, dugunde taktim, sonra 1,2 kupe aldim, sonra bana göre değilmiş dedim yine cikardim ve ztn kapandi delikler. Hala hic merakim yoktur. Zamaninda da iyi ki deldirmemis annem dedim. Ama hizmam vardir mesela. Kizcene bırak bence karari 🤗

Kızlar dun doktora gittik 6 ay kontrolu icin, gayet güzelmis olculer vs, böbrek genişlemesi de 8den 5.3e dusmus 🥰ama bizim kuduruk toto durmayip bütün altina serilen kagitlari yırtmis, kipir kipirmis, hatta tartamamislar bile, ben o sırada park yerinden cantasini almak icin gitmistim, sira bize gelmis, muayene bitince gelebildim, cikinca anlatti esim, sasirdim 🤣🤣ek gida filan da konuştuk, dün itibariyle başladım havucla, sevdi epey zottiri 🤭 bugun de Sabah kayınvalidem yine havuc verdi kalani koymustum çantasına, ben de aksam havucla avokadoyu karistirdm, bayildi, beni yicekti 🤣🤣 kasik agzindan cikip tabaga gidip geri gelene kadar sabredemedi, bi de eliyle hep tutmaya çalıştı, kendi goturuyor agzina, parmaklarla kasigin icindekini itiyor yesin dye sanki yillardir ac 🤣 ay insallah hep böyle devam eder ya 🙏🙏

X