2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bende diyete tam anlamıyla uydum maşallah diyim kanlı kakanın kesilmesine etkisi oldu bence bizim devam etme sebebimiz reflü inan diyete tam uymama rağmen o kusma kesilmedi hem de hiç.Ailem ve çevrem görüyordu öyle böyle değil kusması.😔Kesinlikle reflü sadece ben annelik iç güdüme ve zaman içerisinde deneme yanılmalarla yaptığım diyetlerle bunu anladım.Ama dr.devam dedi sana diyet yaptırmazdım normalde sadece kusma devam ettiği için diyete devam dedi.Ama tabi reflüde olabilir diyede ekledi.Hep deneme yanılma küçücük bebe olunca işler değişiyor. Ama bende merak ediyorum yoğurt ve yumurta sarısı için denemeler ne zaman yapılabilir böyle bebekler için.
Merhaba, oğluma yumurta sarısını veriyorum 8-9 gündür. Çok şükür bir sıkıntı olmadı ya. Yoğurt için 7,5 aylıkken doktora gidip yanında yiyecekmiş olumsuz bir durum olursa hastane ortamında müdahale edilsin diye . En çok reaksiyon onda oluyormuş alerjik bebeklerde. Eğer onu da yer, bir şey olmazsa alerjiniz bitmiş demektir diyebiliriz dedi. Tabii ben de açmaya devam ediyorum hiçbirinde sorun çıkmazsa🙏 Ama çıkmayacağını düşünüyorum sanırım oğlumun da alerjisi epey iyi duruma geldi. Ben yumurta sarısı ve beyazını 3 haftadır yiyorum. Fırınlanmış süt açtım 3. Gün bugün. Sırayla 5 gün kaşar, beyaz peynir ve yoğurt da deneyeceğim. Bunların tümü sorunsuz geçer umarım🙏

Merhaba, oğluma yumurta sarısını veriyorum 8-9 gündür. Çok şükür bir sıkıntı olmadı ya. Yoğurt için 7,5 aylıkken doktora gidip yanında yiyecekmiş olumsuz bir durum olursa hastane ortamında müdahale edilsin diye . En çok reaksiyon onda oluyormuş alerjik bebeklerde. Eğer onu da yer, bir şey olmazsa alerjiniz bitmiş demektir diyebiliriz dedi. Tabii ben de açmaya devam ediyorum hiçbirinde sorun çıkmazsa🙏 Ama çıkmayacağını düşünüyorum sanırım oğlumun da alerjisi epey iyi duruma geldi. Ben yumurta sarısı ve beyazını 3 haftadır yiyorum. Fırınlanmış süt açtım 3. Gün bugün. Sırayla 5 gün kaşar, beyaz peynir ve yoğurt da deneyeceğim. Bunların tümü sorunsuz geçer umarım🙏
Merhaba hatırlıyorum sizi canım🙃 Çok güzel gelişmeler olmuş sizin adınıza çok sevindim.Bende 3 gündür yumurtanın sarısın deniyorum ilk verirken çok korktum.Yoğurdu ne zaman deneyeceğimizi bende merak ediyorum dr.7 aylıkken tekrar çağırmıştı.Ben biraz daha erken gitmeyi düşünüyorum.

Ben de dün kabak bugün de kabak ve havuç bir arada verdim.havuçla daha çok sevdi.meyve süzgecine elma rendeleyip koymuştum onu da sevdi.geçen brokoli ve patates bir arada çorba yaptım çok da güzel oldu ama yemedi.şimdilik değişik bir tarif yok.yumurta sarısı denemeye korkuyorum onu haftaya bırakıcam.
Gece uykumuz bir haftadır bozuktu bugünde hep kucaktaydı.6 ay atağı falan sanırım 🤷🏻‍♀️

Merhaba hatırlıyorum sizi canım🙃 Çok güzel gelişmeler olmuş sizin adınıza çok sevindim.Bende 3 gündür yumurtanın sarısın deniyorum ilk verirken çok korktum.Yoğurdu ne zaman deneyeceğimizi bende merak ediyorum dr.7 aylıkken tekrar çağırmıştı.Ben biraz daha erken gitmeyi düşünüyorum.
Ben de yumurta sarısını 4 aylıkken denemiştim hemen egzama çıkmıştı bırakmıştım. 5,5 aylıkken denemiş oldum bir sorun olmadı. Kendisi de yeni yiyor artık🙏 Kuzu kıyma tavsiye etti bizim alerji doktorumuz ancak hiç sevmedi oğlum🥺 hatta kuzu kıyma sebebiyle genel olarak bir soğuma oldu ek gıdaya karşı. Bakalım nasıl aşacağız bu sorunu

Bir sure kimseyi kabul etme istersen dinlenebilsin kuzucuk. Cok zor öyle sese tepki verince ya kiyamam. Uykusuzluk da daha cok yipratiyo hem cocugu hem aileyi
Çok yakın arkadaşım cnm bana da onu görmek iyi geliyo.korktuğum gbi olmadı şükür
Çok sevindim cnm ne güzel gelişmeler
Arkadaşlar, Bırak kendi yesin, acıkınca yer ve bu çocuk aç ek gıda kitaplarının pdf leri elimde mevcut. Kitapların fiyatları malum. Sizinle de paylaşmak isterim ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum 🤭
Ne güzel dusunmussun..aşağıda dosya ekle kısmından paylaşabilirsin cnm

Arkadaşlar, Bırak kendi yesin, acıkınca yer ve bu çocuk aç ek gıda kitaplarının pdf leri elimde mevcut. Kitapların fiyatları malum. Sizinle de paylaşmak isterim ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum 🤭
Paylaşırsanız çok memnun olurum. Özelden Mail adresimi atabilirim ? 🍀

Buraya atamazsan mail adresi verelim canim, çok iyi olur bizim için bu kitaplar.

Sevdi mi ☺️ Ben de dün netten bakıyordum müzikli olanlarına.10 dakika da olsa böyle bir şeye ihtiyacım var.
Yürümeye calisacagina önündeki oyuncağı ağzına sokmaya çalıştı durdu🤣 on in beş dakika kurtarıcı oldu sonra aldım cm. Oyalandi özellikle mutfakta işe yarayacak ins

Yürümeye calisacagina önündeki oyuncağı ağzına sokmaya çalıştı durdu🤣 on in beş dakika kurtarıcı oldu sonra aldım cm. Oyalandi özellikle mutfakta işe yarayacak ins
Ben mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum yürütec hic kullanmadim ama biz hep kucakta yaşıyoruz yani,bazen de önüme yere oturtuyorum oyle oynuyoruz hep temas halindeyiz😂

Ben mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum yürütec hic kullanmadim ama biz hep kucakta yaşıyoruz yani,bazen de önüme yere oturtuyorum oyle oynuyoruz hep temas halindeyiz😂
Bizde öyle ya resmen hayatım salon oldu hep kucak istiyo hep ilgi...ablası bakiyoda yemek zor yapıyorum..ama çok hareketlendi korkuyorum koltuk altına girer kafasını vurur diye...ne yapabilirim koltuklara bilmiyorum

Tam uykularımız düzeliyor gibiydi ki , düzeliyor dediğim gecede (10 buçuk-7 arası) 3 kez kalkma , gecelerimiz yine kabusa döndü , dün tam 8 kere kalktı ondan önceki gün 5-6 defa , ondan önce yine aynı .. mama verdim denedim, meme verdim denedim, hem mama verdim hem meme yine birşey değişmiyor saat başı ağlayarak kalkıp meme istiyor.. diş midir ?? atak mıdır bilmiyorum ama artık bugün uykusuzluktan çok mutsuzum :KK43: .. Ya artık hep böyle olursa napacağımı düşünüyorum. Raporum bitiyor yakında işe de döneceğim. Hayatta çalışamam böyle uykusuzlukla . Var mıdır çözüm önerisi olan ? Yoksa kafaya huniyi takacağım yakında 😂

Tam uykularımız düzeliyor gibiydi ki , düzeliyor dediğim gecede (10 buçuk-7 arası) 3 kez kalkma , gecelerimiz yine kabusa döndü , dün tam 8 kere kalktı ondan önceki gün 5-6 defa , ondan önce yine aynı .. mama verdim denedim, meme verdim denedim, hem mama verdim hem meme yine birşey değişmiyor saat başı ağlayarak kalkıp meme istiyor.. diş midir ?? atak mıdır bilmiyorum ama artık bugün uykusuzluktan çok mutsuzum :KK43: .. Ya artık hep böyle olursa napacağımı düşünüyorum. Raporum bitiyor yakında işe de döneceğim. Hayatta çalışamam böyle uykusuzlukla . Var mıdır çözüm önerisi olan ? Yoksa kafaya huniyi takacağım yakında 😂
Vallahi benimki de bağımlı gibi sürekli mamamama diye ağlıyor uyanıyor emiyor uykusuzluktan gözüm seğiriyor artık ama. Bizimki dişten üstler geliyor

Canim bu aylarda bebegi tam düzene oturmuş kimse yok gibi hepimiz başka şeylerden muzdarip,benim oglan da 6 da kalkmayı huy edindim bir türlü 7 olmuyor sinir oluyorum artik😁Ek gida derdi girdi bir de öyle aman aman yemiyor da bi seyi...Valla tek cocuklular ikinciyi tekrar düşünsün 😁😁Ben üçüncüyü yaparsam zaten gerizekaliyim hepten 🥳

Canim bu aylarda bebegi tam düzene oturmuş kimse yok gibi hepimiz başka şeylerden muzdarip,benim oglan da 6 da kalkmayı huy edindim bir türlü 7 olmuyor sinir oluyorum artik😁Ek gida derdi girdi bir de öyle aman aman yemiyor da bi seyi...Valla tek cocuklular ikinciyi tekrar düşünsün 😁😁Ben üçüncüyü yaparsam zaten gerizekaliyim hepten 🥳
Ay valla ben hiç düşünmüyorum 2.yi Allah isteyene nasip etsin İnşaAllah tek yeter bana

X