2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet bende böyle yapıyorum öğün olarak geçmedim tam bi dilim elma rendeledim yedirdim.Bende kahvaltı yaparken salatalık domates tattırıyorum bugün patatesli omlet yapmıştım onun patatesini ezerek verdim onu daha çok beğenerek yedi verdiğim toplasan bi nohut kadar etmez.😅 Lezzet arıyor gibi ama bana bugün öyle geldi.😁
Domates alerjik besin dikkat et canım verme daha
Ya bu sabah 6 da kalkti aksam 9 da uyumuştu,bu erken kalkmalar çözüm lazım karartma perdesi mi alsam valla başıma ağrılar giriyor artık uykumu alamıyorum resmen😭

Kızlar hala adet olmayanlar var mı? Ben hiç görmedim ama hamilelik belirtileri hissediyorum :KK43: lütfen bu dönemde böyle evhamlar oluyor olsun….
Bende daha olmadım ilk bir sene nirmal
Ya bu sabah 6 da kalkti aksam 9 da uyumuştu,bu erken kalkmalar çözüm lazım karartma perdesi mi alsam valla başıma ağrılar giriyor artık uykumu alamıyorum resmen😭
Benimkide öyle 6.30 da kalktı gerçi çocuk uyucakti daha ama burnu tıkanınca uyandi. Şimdi sallıyorum az uyusada uyusam bende gözlerim kapaniyor

Avakado ne kadar dayanır..bizde kimse yemediği için birer birer alıyorum. Dayanıklı bir meyve mıdır üç beş tane alsam dursa
Yesil ve sert avokado 1 ay kadar buzdolabında dayanır. Olgunlastirmak istersen elmayla yanyana koyabilirsin.
Yok canim mesela masada yemek yerken kucağımda oluyor mizmizlaniyor elini atiyor kucuk bi parça ekmek koyuyorum mesela,bugun pilavdan birkac tane bulgur koydum ne alaka diyeceksin iste o tarz şeyler 😂
Yaaa duruyo mu oyle olunca 🤭
Oldu o yüzden tabakta da ezip ezip verdim.

iyi yapmışsın ağzı tatlanmıştır 😄ben de bugün aldım pazardan yarın azcık tattırcam 🥰

İnşallah 😃 ben de kilosu yerinde diye bekledim.artık bekleyecek bir şey kalmadı çocuk biz ağzımıza götürdükçe yutkunuyor yazık günah 🙈

Sağolasın 💜 aynen dişte olabilir.ben diyete tam uydum vücuda unutturmak iyi geliyor sanırım.denerken az az yersin.kıza ne zaman vermek lazım acaba.biz her şeyi denedikten sonra sanırım.? Bizim diş yok şimdilik geç çıksın sağlıklı çıksın 🙈

İyi yapmışsın zorlamayarak yavaş yavaş alışır inşallah 🌸 aynen pütürlü ağzına vermeden ezerek verdim.öğürünce bırakmazdım yutma refleksi olabilir diye.ama baktım kafayı çeviriyor istemiyor zorlamadım.irmik katmak da mantıklı 👍🏻
Ay hakikaten ya, 1 aydir oyaliyorum resmen çocuğu, bugun kontrole goturcem, artik başlıyoruz 🤣🤣

Gunaydin kizlar.
Araya bayram falan girince anca bugun 6.ay asimizi olduk insallah ates falan olmaz 🤲 Ek gida konusunda ben istikrarli sekilde 3 gun kuralini uyguluyorum elmayi hic hic sevmedigi icin o 2 gun oldu o kadar 😆 elma midesine hic gitmedi sanki o kadar nefret etti. Bugun yogurt mayalicam yarin yer insallah 🥰

Gunaydin kizlar.
Araya bayram falan girince anca bugun 6.ay asimizi olduk insallah ates falan olmaz 🤲 Ek gida konusunda ben istikrarli sekilde 3 gun kuralini uyguluyorum elmayi hic hic sevmedigi icin o 2 gun oldu o kadar 😆 elma midesine hic gitmedi sanki o kadar nefret etti. Bugun yogurt mayalicam yarin yer insallah 🥰
Bende brokoliyi sevdiremedim birde bezelye...onları koyduğum çorbaları içmedi...

Bayağ pütürlü bırakmışsın iyi yapıyorsun ama benim kız çok öğürünce ben biraz daha ezip verdim.Bende küçük bi havuç bi patates biraz irmik pişirdim ama sevmiyor çeyrek bardak yememiştir bende zorlamadım.Başka tarifler denerim.Anladığım kadarıyla beni zorlayacak gibi ama belli de olmaz.
ek gıdaya geçince yadırgıyorlar bu çok normal sürekli sıvı ile beslenince yeni tat onlara değişik geliyor ama bir zaman sonra alışıyorlar benim oğlumda en başta hiç istemedi oyunla kandıra kandıra alıştırdım ama asla zorlamamak lazım ilk etapda 2 kaşık bile yeseler yeter onlara şimdi tadını bildiği gıdalarda sorun yok ama yeni bir gıdaya geçince yeni tat yine zorluyor tamamen alışana kadar öyle birde her bebek farklı tabi ki en iyisini bebeğin annesi bilir ama 1 yemek kaşığı zeytin yağı çok değil mi ben bir tatlı kaşığı kadar koyuyorum oda tepeleme değil ve her defasında taze taze yapıyorum dolapta hem besleyiciliği hem de tadı bir miktar değiştiği için hiç yemedi ben de tarifler üzerinde sürekli denemeler oynamalar yapıyorum sebzeleri haşladıktan sonra bir miktar suyunu bir bardağa ayırıyorum sebzeleri ya cam rendede ezip yada blenderden geçiriyorum sonra zeytin yağını çok çok az küçük bi tavada ısıtıp içine biber salçası koyuyorum ama çok az minicik bebek salçası yaptım biberleri biraz sirkeli suda beklettim (domates ilk başlarda alerjen olabilir ki benim bebeğimin domatese alerjisi var) sonra haşlayıp kabuklarını soyup blenderden geçirdim küçük bi kavanozda dolapta tutuyorum yemeklerine biraz biraz ekliyorum tadını böyle daha çok sevdi yemeklerin ve en son sebzeleri ve yeteri kadar suyunu koyup bir kaynar getirip soğutup yediriyorum o zeytin yağının soğuk dökülmüş baskın tadını kırdığı için daha keyifli yiyor isterseniz birde öyle deneyin belki sizde de işe yarar

Uykuyu seviyorsunuz galiba 😅 gerçi bende çok severdim 10da yatsam pamuk gibi olurum 😅 ama çocuk 9 10 arası uyuyo.hemen arkasına uyursam kendim için hiçbir şey yapmıyormuşum gibi geliyor.eşim de garibim tek takılacağına eşlik ediyorum 🙈
Evet o çok büyük bir ikilem bende de ben erken yatıp erken kalkan biriydim hep. Saat kurmam gerekmezdi hiç şimdi de en geç 11 de yatıyorum gece uykusunu çok severim 🙈

Kızlar hala adet olmayanlar var mı? Ben hiç görmedim ama hamilelik belirtileri hissediyorum :KK43: lütfen bu dönemde böyle evhamlar oluyor olsun….
Ben de olmadım canım ara ara mide bulantısı da geliyor ama hamile değilim ve bundan eminim 😂 hormonal diye düşünüyorum

Biz de başladık ek gıdaya elma armut kabak ve yoğurt denedik meyvelere bayıldı kabağı ilk sevmisti sonra bı daha yemedi üç gün kuralı uyguluyoruz. Bugün havuç deneyeceğim.

Blw yapan var mı? Kaşıkla başladık biz ama arada blw gibi de vermek istiyorum

Biz de başladık ek gıdaya elma armut kabak ve yoğurt denedik meyvelere bayıldı kabağı ilk sevmisti sonra bı daha yemedi üç gün kuralı uyguluyoruz. Bugün havuç deneyeceğim.

Blw 8.aydan önce pek uygun değil diye biliyorum, sadece suyu içerken eline veriyorum alıştırma bardağını o kadar, bir de diş kaşıyarak kemirmesi için pişmemiş biber, salatalık, havuç verdim

Ben havuç, tatlı patates ve kabak verdim. Kabak ilk gün yedi 2.gün sevmeyerek yedi. Diğerlerine bayıldı. Suyu da çok sevdi ama çok içmek istiyor alıştırma bardağını zor alıyorum elinden

Ben de olmadım test yapmıştım 1 ay önce ama öylesine yani hamile kalma gibi durumum olacağını sanmıyorum çünkü fırsat yok 🤣

Benimki 5te uyandı 🤪 8buçukta uyumuştu.Allahtan eşim işteydi de yanıma aldım
Gunaydin kizlar.
İnşallah ateşi olmaz şifa olsun 💜 elma tatlıdır aslında şaşırdım
Evet o çok büyük bir ikilem bende de ben erken yatıp erken kalkan biriydim hep. Saat kurmam gerekmezdi hiç şimdi de en geç 11 de yatıyorum gece uykusunu çok severim 🙈

Ben de olmadım canım ara ara mide bulantısı da geliyor ama hamile değilim ve bundan eminim 😂 hormonal diye düşünüyorum
erken yatan insanlara özenmişimdir 🤌🏻gece 3 4 gibi yatıp öğlen kalkardım tüm gün işler sıkışırdı.çocuklu olmak değiştiriyormuş insanı 🙈 blw ben de istiyorum ama şuan püre tarzı verdiğimden olmuyor elini tabağa daldırıp çıkarıyor.salatalık havuç falan verince yalıyor.eline haşlayıp hiç vermedim

Benimki 5te uyandı 🤪 8buçukta uyumuştu.Allahtan eşim işteydi de yanıma aldım

İnşallah ateşi olmaz şifa olsun 💜 elma tatlıdır aslında şaşırdım

erken yatan insanlara özenmişimdir 🤌🏻gece 3 4 gibi yatıp öğlen kalkardım tüm gün işler sıkışırdı.çocuklu olmak değiştiriyormuş insanı 🙈 blw ben de istiyorum ama şuan püre tarzı verdiğimden olmuyor elini tabağa daldırıp çıkarıyor.salatalık havuç falan verince yalıyor.eline haşlayıp hiç vermedim
Bizimki neyse ki 7.30 da tekrar uyudu ardından ben de tabi😴😄

ek gıdaya geçince yadırgıyorlar bu çok normal sürekli sıvı ile beslenince yeni tat onlara değişik geliyor ama bir zaman sonra alışıyorlar benim oğlumda en başta hiç istemedi oyunla kandıra kandıra alıştırdım ama asla zorlamamak lazım ilk etapda 2 kaşık bile yeseler yeter onlara şimdi tadını bildiği gıdalarda sorun yok ama yeni bir gıdaya geçince yeni tat yine zorluyor tamamen alışana kadar öyle birde her bebek farklı tabi ki en iyisini bebeğin annesi bilir ama 1 yemek kaşığı zeytin yağı çok değil mi ben bir tatlı kaşığı kadar koyuyorum oda tepeleme değil ve her defasında taze taze yapıyorum dolapta hem besleyiciliği hem de tadı bir miktar değiştiği için hiç yemedi ben de tarifler üzerinde sürekli denemeler oynamalar yapıyorum sebzeleri haşladıktan sonra bir miktar suyunu bir bardağa ayırıyorum sebzeleri ya cam rendede ezip yada blenderden geçiriyorum sonra zeytin yağını çok çok az küçük bi tavada ısıtıp içine biber salçası koyuyorum ama çok az minicik bebek salçası yaptım biberleri biraz sirkeli suda beklettim (domates ilk başlarda alerjen olabilir ki benim bebeğimin domatese alerjisi var) sonra haşlayıp kabuklarını soyup blenderden geçirdim küçük bi kavanozda dolapta tutuyorum yemeklerine biraz biraz ekliyorum tadını böyle daha çok sevdi yemeklerin ve en son sebzeleri ve yeteri kadar suyunu koyup bir kaynar getirip soğutup yediriyorum o zeytin yağının soğuk dökülmüş baskın tadını kırdığı için daha keyifli yiyor isterseniz birde öyle deneyin belki sizde de işe yarar
Teşekkür ederim yazdıkların için ama ben zeytinyağı katmadım şimdilik çok az denemeler yapıyorum bebeğimi sıkmak istemiyorum zaten.Domateste ağzına suyu değmiştir az biraz o kadar alerji yapsa fark ederdim.Bebeğim alerjik olduğu için bağırsakları hassas zaten tedbirli şekilde ilerliyorum.Şimdilik tadımlar yaptırıyorum bebeğim hazır değil gibi.

Blw hayalim😅 yapan olursa bi kaç ay sonra deneyimlerini paylaşsın şimdilik çok küçük görünüyorlar gözüme yapamaz boğulur korkusu var bende.

Oldu o yüzden tabakta da ezip ezip verdim.

iyi yapmışsın ağzı tatlanmıştır 😄ben de bugün aldım pazardan yarın azcık tattırcam 🥰

İnşallah 😃 ben de kilosu yerinde diye bekledim.artık bekleyecek bir şey kalmadı çocuk biz ağzımıza götürdükçe yutkunuyor yazık günah 🙈

Sağolasın 💜 aynen dişte olabilir.ben diyete tam uydum vücuda unutturmak iyi geliyor sanırım.denerken az az yersin.kıza ne zaman vermek lazım acaba.biz her şeyi denedikten sonra sanırım.? Bizim diş yok şimdilik geç çıksın sağlıklı çıksın 🙈

İyi yapmışsın zorlamayarak yavaş yavaş alışır inşallah 🌸 aynen pütürlü ağzına vermeden ezerek verdim.öğürünce bırakmazdım yutma refleksi olabilir diye.ama baktım kafayı çeviriyor istemiyor zorlamadım.irmik katmak da mantıklı 👍🏻
Bende diyete tam anlamıyla uydum maşallah diyim kanlı kakanın kesilmesine etkisi oldu bence bizim devam etme sebebimiz reflü inan diyete tam uymama rağmen o kusma kesilmedi hem de hiç.Ailem ve çevrem görüyordu öyle böyle değil kusması.😔Kesinlikle reflü sadece ben annelik iç güdüme ve zaman içerisinde deneme yanılmalarla yaptığım diyetlerle bunu anladım.Ama dr.devam dedi sana diyet yaptırmazdım normalde sadece kusma devam ettiği için diyete devam dedi.Ama tabi reflüde olabilir diyede ekledi.Hep deneme yanılma küçücük bebe olunca işler değişiyor. Ama bende merak ediyorum yoğurt ve yumurta sarısı için denemeler ne zaman yapılabilir böyle bebekler için.

X