2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
5 7 11. Aylarda canim yaptırma kararı almıştık
Zorladı mi peki 5. Ayda oldugunda? Bizim doktor gidince soyledi ama biz sonraki aylar diye dusundgmz için hazirliksizdik arastirma yapmak istedik braz daha hangi ay baslasak dye. 6da da asilari cok, acaba 7. Ayda mi baslatsak diye düşündüm.
Allah ım kolaylaştırsın.Çok zor bi dönem onlar için de bizler içinde.
Amin cnm ya, aynen oyle minnoslar zorlaniyor ama şükür ki buyuduklerinin de emaresi

Evet 5.ay hafif ateş ve huzursuzluk yaptı bize de doktor gecikmeyin demisti o yuzden 5 ten başladık siz de 7 gibi başlayabilirsiniz

Evet bize de öyle dedi, biz ztn yaptiracaktik ama 5. Ayda beklemiyoduk, ondan bi arastiralim demek durumunda kaldik. Dedigin gibi 7 daha uygun olcak sanrm
Bize menenjitlerin iki türünü ayrı zamanlarda planladı, nimenrix 3.,5. Aylarda yaptırdık We son doz 13. Ay dedi yanlış hatırlamıyorsam. Bexero 7 we 9. Aylar dedi.

Benim aparat katlanıyor alttan sizinki takma çıkarmalı mı

Evet 5.ay hafif ateş ve huzursuzluk yaptı bize de doktor gecikmeyin demisti o yuzden 5 ten başladık siz de 7 gibi başlayabilirsiniz
Evet bize de öyle dedi, biz ztn yaptiracaktik ama 5. Ayda beklemiyoduk, ondan bi arastiralim demek durumunda kaldik. Dedigin gibi 7 daha iyi olacak bizim için sanırım. 6. Ayda yaptıralım desek asiri yukleme olacak çünkü.

Evet ya sanırım öyle ne tuhaf ama dimi.Sesli gülücükler kahkahalarını pek duyamıyoruz,çok atmıyor nadir duyuyoruzama çığlık atıyor bol bol.
Kahkalar bu ay daha siklasiyor duyarsın ins sende.
Ya kizlar bebislerin genel durumu nasıl sizde...bizimki bugünlerde biraz huzursuz gbi...bugün mesela hep huzursuzdu sanki...tam uyucakken dedesi geldi uyandı saatlerce uyumadi bir daha bu yüzden hep zirladı...sakın durmuyor bı uslu oynamıyor mesela...bu arada ufaktan desteksiz oturmaya başladı sanki devrilmiyor ama öne çok egiliyor

Bizimki de bi huzursuz ama ust disler zorluyor, gunduz 4 gundur filan zor uyuyordu, 25er dk filan anca, bugun o açıdan normale döndü çok şükür, biraz daha iyiydi bugun, sanki 3 ust dis birden yer belli etmis gibi geldi bana bakalim nasil olcak. Altları kolayca cikardi 4bucuk aylikken ama üstler zorladı cidden, ondan da hep ihh ihh yapiyo keyifsiz. Oyun oynatip gezdirince iyi de kendi kendine oyalanamadi, kasimak istiyor sürekli. Granulle, karanfille braz ara verebiliyoruz sukur ki.

Biz ce-ee oyununu cok seviyoruz acayip kahkaha atıyor.Valla odadan çıktığım an ağlamaya başlıyor kucağımdaysa keyfi yerinde ama genel anlamda hep ilgi bekliyor.Ben de desteksiz oturtmaya çalışıyorum minderle yavaştan oturacak gibi...Gunduz uykuları en fazla 50 dk. Bu aylar 1.5 2 saat uyurmuş ama yok bizde.Genel bu uyku düzeni var ama akşam 8 den sonda uyur sabah 6.30 7 arası uyanir

Masallah hepsini çıkarmış bizde hala yok diş

Bizimde durumlar aynı huzursuz emmek istemiyor uyumak istemiyor hep kucakta dolanmak istiyor.Bi oyuncağı çıngırağı alıp oynamak yok. Dönmeyi öğrendi yüzüstü olunca bu defada kusuyor her seferinde.Mama sandalyesinde oturtuyorum ben yastıklı oturdukça bizimki de öne çok eğiliyor.Su içmeyi tam beceremiyor biberon emmiyor kaşıkla veriyorum öylede üzerine dökülüyor.

Tetagil ne sıklıkla veriyorsun ben günde bir defa veriyorum belki ondan ise yaramiyor
Aynıyız ..gece kaç sefer uyanıyor...beşiğinde yatıyordu seninki değil mi...bende artık beşiğinde yattığı günler geri gelsin istiyorum ama cesaretim yok
Aynı benimkide bilemedi alıştırma bardağını. Biberon zaten hiç almadı .kaşıkla veriyorum bende...
Genel huzursuzluk hepimizde var demek dişe yoruyorum ben o zaman kizlar

Masallah hepsini çıkarmış bizde hala yok diş
Yok daha ustler duruyor cikmadi, ha cikcak ha cikcak oyle duruyo simdiden sonra normali zaten ama, bizimki acele etti.
1 kere yaramaz işe, günde 6ya kadar verebilirsin. 2 saat araliklarla 3-4 kere o gunun yoğunluğuna gore degisiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…