2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Tabi 1 haftadır böyle yapıyorum ondan önce 1 haftada önce 3 gün yoğurt suyu sonra 3 gün havuç suyu verdim sonra bu söylediklerime başladım kız ıspanak dediğim de erişteyi düşün 3 tane ıspanaklı olandan uzunluğu 2 3 cm falan yani fazla değil bi de çoğu hamur zaten ben kıvamlı olsun diye kattım yoksa aşırı verdiğim bişey yok az az başladım şuan 2 3 yemek kaşığı kadar veriyorum bir de kabızlık konusunu da çok araştırdım öyle böyle değil çok bunaldim aslında kabızlığı yok ta sadece kakasını yapmıyodu kendi kendine düzelmeye başladı çok doktor yazısı okudum bizimki gibi böyle kaka yapmayan bebekler için ek gıdaya daha erken geçmeyi öneriyo doktorlar tabi sadece sıvılarla belli bir süre devam edicem sonra katılaştırıcam uzun bi yazı oldu ama gerçekten o kadar sıkıntı çekiyorum ki kıvranıyo uyuyamıyo mecbur yaptırıyorum istemiyorum ama başka çarem yok
Sadece havuç haşlayıp suyunu verdiğimde beğenmedi ama dediğim gibi az bişey erişte kattım bikaç tane bir kere de elma ekledim öyle sevdirdim ona havucu şimdi elmasız da yapınca içiyo

Herkes gecmis ek gıdaya nerdeyse ne acele yaben 180 gün dolmadan asla...zamanı gelince hem oturmadan nasıl veriyorsunuz ben bazen kaşıkla sütümü verirken bile ödüm kopuyor boğazına kaçar diye
Bizimki biraz biraz oturuyo destekli şekilde bazen yastığa yatırıp su da veriyorum boğazına kaçınca da öksürüyo zaten geçiyo tabi kontrollü az az veriyorum yarım çay kaşığı şeklinde
Ek gıda konusunda da bizim büyükler sağolsun önceden 40 ı dolan bebeklere yemeklerin sularından veriyolarmış beynimin etini yediler bukadar direnebildim gerçi kendim istesem 6 ayı da beklerdim ama bebekten bebeğe değişiyo ervanın herşeye ağzının suyu akıyo hele de biz bişey yerken içerken bir de doğum kilosunun 2 katına ulaştı ordan da biraz rahatım ben

Bana da her şeyden tattır diyorlar ama ben asla dedim ek gidada ilk cocugum canıma okudu o yuzden biraz da korkuyorum oğlum da ya yemezse diye o yüzden işi kuralına kitabına uygun şekilde goturucem az az sebze ile 180 tamamlanınca...Benim gibi gidecek olan varsa takip ettiği iyi sayfaları yazabilirse cok memnun olurum.

Kızlar benim kızım 4 ay 20 günlük ama dönmüyor şuan.Sizin bebeler nasıl? Bizim gibi olan var mı? Biliyorum her bebek bir değil sadece merak ediyorum öteki bebişlerde durum nasıl?
5ay 11 günlük yeni dönüyor dahaa
Poponun içine doğru bepantol sürüp bir çay kaşığı zeytinyag ıcırmıstık ıse yaramıstı bi de armut suyu verınce de hemen yapıyor tabi tadıma basladıysanız

Tüh kötü olmuş biz de ip yok evin bir odasında kurutmalığı açıyorum.gerçi balkon var ama uğraşamam böyle de kuruyor zaten mevsimler karıştı iyice ilkbaharı doğru düzgün yaşayamıcaz sanırım
ben de meyve süzgeci aldım içine haşlayıp mı koyuyorsun? şimdi vermeyeceğim gerçi de öğreneyim.alerjimiz olmasaydı yoğurtla başlardım anne sütüne en yakını o.ama nasıl tepki verir bilmiyorum
valla ya herkes başlamış ben şok 5 buçukta tadımlara başlatacağım ben de üç gün kuralıyla.inşallah başka şeylere alerjimiz çıkmaz
Yedirdiklerine azcık zeytinyağı koysan nasıl olur?
Ben birlikteanneyiz i ve ekgida_anneleri ni takip ediyorum.tarifler ve doğal şeyler paylaşıyorlar

Bende 180 günü bekliyorum başımın etini yiyiyolar tattir su ver çocuğa diye ama uzakta oldukları için dinleyen yok hastalanmayancocuk sayfasını takip ediyorum ekgida ile ilgilide bilgi veriyor bnde 3gun kuralı ile önce sebze snra yoğurt sonra meyve olarak devam ederim

Herkes gecmis ek gıdaya nerdeyse ne acele yaben 180 gün dolmadan asla...zamanı gelince hem oturmadan nasıl veriyorsunuz ben bazen kaşıkla sütümü verirken bile ödüm kopuyor boğazına kaçar diye

zaten ömürleri boyu yemek yiyecekler, erken başlamanın bir mantığı yok bana göre de. minnacık mideleri yormayalım eğer doktorumuz başlatmazsa ben de 6.ayda başlayacağım. Ama tadıma ufak ufak başla vs. derse o dedikten sonra azcık başlarım. Daha minicik bişey bile tattırmadım ben.

Katılıyorum cnm
Valla avakadoyu yediyse hepsini yer bence masallah
Aslında 180 günü bekleyecektim ama benim bebiş doğum kilosunun nerdeyse 3 katına yakın ya bide çok ağzını açınca dayanamadim. Ama ek gıda değil 3 gün kuralı tadımlık henüz havuç elma armut tattirdim...birde açıkçası hiç durmadigi agladugi bı anda mutfağa girmem lazım meyve filesi ne koydum bir çay kaşığı oyaladı onu cok
Dr Osman gonulal ve bebek hemşiresi Esra egtugrulu takip ediyorum ben
Yok cnm hepsini rendeledim az çatalla ezmeye çalışıp verdim. Zaten puturlu gitmiyor o fileden

Zeytinyağı bikaç kere verdim ama biz tanıdıktan aldık saf zeytinyağı galiba ağır geldi gaz sıkışması yaşadı bikaç defa ondan vermek istemiyorum

Sevmezse sevmesin bosver ilk zamanlar tadini bilse bile iyi. Annemde tamda ispanak ve havuclu eriste yapmisti yazin ama veremem ek.gidada cunku icinde tuz var yumurtanin beyazi var. Yumurtanin beyazi 10.ay tuz 1 yasinda baslaniyor

Bende senin gibi kuralina gore insallah buyugunde de kuralina gore gittim hep millet hep karisti tuzsuz yemek mi olur dediler cocuk ileride normal yemek yemez dedilr ama suan takip etmeye baslamadim sayfami kaplamasinlar 6. Ayda baslarim bakalim
Sorma ya caanim mevsimimin tadini cikaramadik.
İnsallah canim evet sorarken benim gibi baslayan yoktur diye dusunmustum bekle bekle tam ayini

Var da ne kadar sanki bence ondan bişey olmaz osman gönülal mıydı youtube da çocuk doktoru onun videolarını takip ediyorum artık yumurtayı ayırmıyoruz dedi önceden ayırılıyomuş

Zeytinyağı bikaç kere verdim ama biz tanıdıktan aldık saf zeytinyağı galiba ağır geldi gaz sıkışması yaşadı bikaç defa ondan vermek istemiyorum
Biberon kullanıyor musun cnm gaz gderici olanlarini al kullaniyorsan
Var da ne kadar sanki bence ondan bişey olmaz osman gönülal mıydı youtube da çocuk doktoru onun videolarını takip ediyorum artık yumurtayı ayırmıyoruz dedi önceden ayırılıyomuş
Aynen bende dinledim

Soyle dusun canim kizlar grupta alerji icin konusurken x urununu yemistim aklima gelmedi ama icinde sut urunu varmis kakada kan gordum falan diyorlar yani bebek icin mini minnacik bile onemli. Yumurtayi koy bir kenara tuz ve seker asiri asiri onemli birsey. Eskiler veriyormus deniyor ama eskilerin yetistirdikleri olarak pekte saglikli degiliz aslinda

Kizlar tavsiye sayfalar için teşekkürler bakacağım hepsine,ben zombi gibiyim yine benim oglan bunu alışkanlık mı yaptı resmen gece 4 ten sonra yarım saate bir kalkıyor,sabah 7 de tam uyanıyor dun hatta geç uyudu 11 de Hic uyumuyor resmen sebebi ne bilmiyorum açlık desem değil emiyor her uyanmada,gunduz de 40 dk geçmiyor uykular...Var mı boyle bizim gibi olan? bizde mı bi sorun var anlamıyorum.

Ben dememe gerek var mi artik dogdu ilk hafta muthis uyuyordu hatta işitme testinden gecememisti o bir hafta boyunca neler yaptik duyacakmi diye sicramiyordu bile. Sonraki hafta bir basladi daha cok sukur ne guzel uyudu diyemedim

Ben dememe gerek var mi artik dogdu ilk hafta muthis uyuyordu hatta işitme testinden gecememisti o bir hafta boyunca neler yaptik duyacakmi diye sicramiyordu bile. Sonraki hafta bir basladi daha cok sukur ne guzel uyudu diyemedim
Ya yenidogan modunda bile daha çok uyuyordu artik yat kalk yapmaktan bezdim uyanıyor geri hemen dalıyor da anlamiyorum valla...Geçer inş

İlk 3 ay benimkide ilk yatirdigimda birkaç saat uyurdu sonra yaklaşık iki saatte bir kalkardi..şimdi gece özellikle sabaha karşı dediğin gibi yarım saatte bir uyanıyor. Tikiyorum memeyi ağzına uyuyor ama ben yoruluyorum bir sağa bir sola donmekten...Sabah 7 de kalkıyor çünkü uyumak istesede uyutan yok ,kiz okula baba ise gdecek hazırlık süreci başlıyor..gündüz sallıyorum uyuyor bırakıyorum ayağımdan maksimum onbeş yirmi dakika sonra uyanıyor hop tekrar sallıyorum hiçbir işimi yapamiyorum

Aynen öyleyim meme verince uyuyor hemen ama sık kalkması yoruyor hic uyumuyor gibi oluyorsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…