2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar N Neal arkadaşımın 10 haftalık bebeği için 80.000-100.000'de bir rastlanan bilateral aniridi (çift taraflı iris yokluğu) teşhisi kondu.şimdi ve ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşamaması, sağlıcakla büyümesi için dua istiyoruz.Yasin hatmi yapıyoruz almak isteyen varsa yazabilir mi? Bebeğin ismi kerem adıyla dua edelim

Evet bir secenekte o :) insan ilkinde daha kararsiz oluyor. Ben suan ikiside esit oldun diye havuc diyorum 🙃 sadece meyve ile baslamanin biraz daha risk oldugu soyleniyor meyve tatli sebze tatsiz. 1 yasina kadar tuzda yok malum. İlk meyve ile tanisan sonra sebze istemeyebilirmis

Aa ek gidaya baslamissin 🤩 sevdi mi yogurdu

İnsallah ya cok zorlu surec sevmeyen bebek icin 🤦‍♀️ biberon kullanmiyorsa belki nasil yapacagini bilememistir. Hangisinden aldin aventen icmeleri baya kolay oluyor

İnsallah duzene girer canim buyukte cok yasardik cok mudahale etmemeye calisirdim 10 gune kadar normal diyolar ama insan uzuluyor haklisin
Oo hakkaten baya baya baslamissin 🙃 seviyor mu verdiklerini 🤩

Oo masallah sende baslamissin. Ah yogurt mayalamak 🤩 hamilelikten beri disaridan alir olduk minik hanim sayesinde tekrar bende baslicam
Annende saglik sorunlari falan derken yapacak moreli yok demek ki 😕 eger oncesinde yapiyorsa

Oy masallah 🤩 sevsin sevsin ya insallah. Baslamissin artik devami gelir 🙂 yakindan tanimasamda dogdugundan beri yazdiklarindan eminimin ki sen gercekten elinden geleni yaptin. Olmuyorsa caniniz sagolsun uzulme 🥰
Nuk aldım ben canım aventtin suluğundan memnun değildi pek kimse o yüzden

Kızlar ya sizin bebişlerin de ayakta kalma süresi arttı mı ya bana mı öyle geliyor. Gündüz 3 saat ayakta kalabiliyor şu 2 gündür

Aynen öyleyim meme verince uyuyor hemen ama sık kalkması yoruyor hic uyumuyor gibi oluyorsun...
Aynen cnm
Kızlar N Neal arkadaşımın 10 haftalık bebeği için 80.000-100.000'de bir rastlanan bilateral aniridi (çift taraflı iris yokluğu) teşhisi kondu.şimdi ve ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşamaması, sağlıcakla büyümesi için dua istiyoruz.Yasin hatmi yapıyoruz almak isteyen varsa yazabilir mi? Bebeğin ismi kerem adıyla dua edelim
Ya şimdi okudum konuyu çok üzüldüm .Rabbim tez şifa versin inşallah..bende bildiğim duaları okudum minik yavruya..ALLAH onun ve ailesinin yardımcısı olsun
Kızlar ya sizin bebişlerin de ayakta kalma süresi arttı mı ya bana mı öyle geliyor. Gündüz 3 saat ayakta kalabiliyor şu 2 gündür
Aynen bazen daha fazla bile oluyor

Nuk aldım ben canım aventtin suluğundan memnun değildi pek kimse o yüzden
Aventin tek sikintisi yedek basliginin olmamasi ve zamanla damlatmaz ozelliginin gitmesi. Yinede uzun sure kullaniliyor tabi koku falanda olmuyor. Artisiysa diger suluklar az daha kuvvet istiyor ilk zamanlar icin aventin icimi cok daha kolay. Aventin reklamini yaptim suan 😁

Aynen cnm

Ya şimdi okudum konuyu çok üzüldüm .Rabbim tez şifa versin inşallah..bende bildiğim duaları okudum minik yavruya..ALLAH onun ve ailesinin yardımcısı olsun

Aynen bazen daha fazla bile oluyor
Benimki tam 2 saat dururdu iki gündür daha da uzattı . Büyüyor sıpalar🥰
Aventin tek sikintisi yedek basliginin olmamasi ve zamanla damlatmaz ozelliginin gitmesi. Yinede uzun sure kullaniliyor tabi koku falanda olmuyor. Artisiysa diger suluklar az daha kuvvet istiyor ilk zamanlar icin aventin icimi cok daha kolay. Aventin reklamini yaptim suan 😁
Evet damlatıyor diye yorumlanmış canım nuktan herkes memnun kalmış bakalım biz kalacak mıyız başka suluğa para vermek istemiyorum valla. Zaten herşey ateş pahası

Benimki tam 2 saat dururdu iki gündür daha da uzattı . Büyüyor sıpalar🥰

Evet damlatıyor diye yorumlanmış canım nuktan herkes memnun kalmış bakalım biz kalacak mıyız başka suluğa para vermek istemiyorum valla. Zaten herşey ateş pahası
Oyle cok pahalilar. Ben simdiden pipetli olanida aldim ilerisi icin indirimle 😁

Kizlar yukarida indirim yazmisken vo dafone yanimda uygulamasinda 50 tl alisverise bahar20 koduyla indirim var. Kargo ucreti yok ve ebebek ile defactoda var. Ben birkac paket bez soyledim onlar geldi simdide islak mendil falan soylicem. Bir hesaptan uc kez faydalabiliyorsunuz. Evelki haftaydi sanirim alt limitsiz 30 tl vardi. Su siralar surekli kodu oluyor. Tavsiye 🤩

Biberon kullanıyor musun cnm gaz gderici olanlarini al kullaniyorsan

Aynen bende dinledim
Biberon kullanmıyorum antikolik almıştım zaten duruyo kenarda
Soyle dusun canim kizlar grupta alerji icin konusurken x urununu yemistim aklima gelmedi ama icinde sut urunu varmis kakada kan gordum falan diyorlar yani bebek icin mini minnacik bile onemli. Yumurtayi koy bir kenara tuz ve seker asiri asiri onemli birsey. Eskiler veriyormus deniyor ama eskilerin yetistirdikleri olarak pekte saglikli degiliz aslinda 😐
Canım zaten tuzlu değil hamuru biz kendimiz yaptık tadına bakıyorum tatsız tuzsuz oluyo şuan vermem zaten öyle aşırı şeyler
1 tane okudum ben de allah şifa versin 😔

Canım zaten tuzlu değil hamuru biz kendimiz yaptık tadına bakıyorum tatsız tuzsuz oluyo şuan vermem zaten öyle aşırı şeyler

Amin canım Allah razı olsun.tüm bebişlerimizi rabbim korusun 🤲🏻

Pipetli olana da gerek var mı ki ya🤔 o ne zaman kullanılacak
Bir zaman sonra kucukler boy olarakta yetersiz kaliyor daha cok su ihtiyaclari oluyor dedigim gibi yakin zaman icin degil ama cok uyguna diye aldim 🤩

Ya benim annemin yaptigi baya baya tuzlu hatta cogu zaman fazladan tuz katmiyorum 🤦‍♀️

Merhaba kızlar aranızda katlanabilen küvetlerden kullanan var mı?☺ Kullanışlı mı sizce bimde var şuan ablam için soruyorumda ona göre alalım dedik.🙃

Merhaba kızlar aranızda katlanabilen küvetlerden kullanan var mı?☺ Kullanışlı mı sizce bimde var şuan ablam için soruyorumda ona göre alalım dedik.🙃

ben kullanmıyorum da aaaay aklıma ne geldi onla ilgili 😂 burada mı yazılmıştı yoksa başka yerde mi duydum hatırlamıyorum ama içi su doluyken küvet birden katlanmış, tüm su odanın ortasına dökülmüş 🤣

Arkadaşlar oğluma bugün mama sandalyesi aldım ama tekerlekli olanindan içime sinmedi güvenlik açısından kullanan varmı önerilerinize göre iptal edicem yada alicam

X