2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Arkadaşlar hepinize bir sorum var bebeginiz dilini dsariya cikariyor mu...cok kafama takıldı oğlum hiç çıkarmadı tam. Dil bagi bebeklerde çok yaygin nedense korktum bi an...belirtilerine baktım kilo alamama beslenememe yok ama neden dilini çıkarmıyor oğlum erken miki

Arkadaşlar hepinize bir sorum var bebeginiz dilini dsariya cikariyor mu...cok kafama takıldı oğlum hiç çıkarmadı tam. Dil bagi bebeklerde çok yaygin nedense korktum bi an...belirtilerine baktım kilo alamama beslenememe yok ama neden dilini çıkarmıyor oğlum erken miki
Bizim 2 gundur çıkarmaya başladı sürekli diliyle dudakalrini yalıyo daha önce yapmiyodu

Baktığında anlaşılan bir şey o internetten de bakıp karşılaştırabilirsiniz
Benim büyük oğlumda var doğduğu gün muayene de doktor farkedip hemen söylemişti

Daha küçükken daha fazla çıkarıyordu dilini benimki büyüdükçe azaldı çıkarması ama dil bağı meme reddi beslenememe yapar belli de olur,mesela ağlarken dili damagina değiyor mu? Senin oglanda yoktur canim kilosu güzel😍

Bu arada kizlar bizim atak azaldı gibi eğer ataksa iki gündür düzeldi yine çok uyanmıyor gece,bugun 21.30 da uyudu.Bir de kucağıma alınca ben oğlanı oturtuyorum kucağımda bazen,sorun olur mu erken değil bence ama bilemedim.Yemek yerken surekli kucağımda olmak istiyor mecburen oturur durumda alıyorum kucağıma

Baktığında anlaşılan bir şey o internetten de bakıp karşılaştırabilirsiniz
Benim büyük oğlumda var doğduğu gün muayene de doktor farkedip hemen söylemişti
Dilbagi ilk kizimda vardi barizmis ama hicbir dr anlamadi anne sutu alamadi biberon tutamadi arastirmalarm sonucunda gec farkettim ben 7.ayda ameliyat oldu lokal anestezi. Simdiki kizimda da var ama cok hafifmis dr dilini cikarablyr dedi emiyorsa sikinti yok takip edelim dedi

Bizim kız bi ara çıkardı ama şuan çıkarmıyor.Ilk aylar benimde dikkatimi çekti.Biraz yapışık gibiydi araştırdım hafif düzeyde genelde müdahale edilmiyormuş.Benim yeğenlerimde vardı konuşmaya başlarken fark edilmişti.Kelimeleri dönderemiyordu yeğenım.

Bizim kız bi ara çıkardı ama şuan çıkarmıyor.Ilk aylar benimde dikkatimi çekti.Biraz yapışık gibiydi araştırdım hafif düzeyde genelde müdahale edilmiyormuş.Benim yeğenlerimde vardı konuşmaya başlarken fark edilmişti.Kelimeleri dönderemiyordu yeğenım.
Dilin altinda zar gibi birsey oluyor boyle varmi

Bu arada kizlar bizim atak azaldı gibi eğer ataksa iki gündür düzeldi yine çok uyanmıyor gece,bugun 21.30 da uyudu.Bir de kucağıma alınca ben oğlanı oturtuyorum kucağımda bazen,sorun olur mu erken değil bence ama bilemedim.Yemek yerken surekli kucağımda olmak istiyor mecburen oturur durumda alıyorum kucağıma
Bizde bu şekilde tutuyoruz seviyor galiba.Sorun olmaz bence uzun süreli olmadıkça.

Benim surekli huzursuz anlayamiyorum neye karsi buyuk ihtimal sut urunleri kakasida mukustab ibaret bir de zirla yapiyor sanki agrisi var gibi. Meme grevi var bizdede uykudan uyanunca sadece emiyor ugrasiyorum:s direk cocuk alerji bolumune mi aldiniz randevu yoksa cocuk dr mu yonlendirdi
Çocuk dr.una randevuyu aldım anlattım dr.a orada dosya açıldı tekrardan çocuk gastroentrolojiden almak istedik nasip olmadı bende çocuk alerjiye götürdüm.Çocuk dr.larıyla olmuyo işin uzmanları onlar.Huzursuzluğu belki gaz sancısıdır canım kolik bebek olabilir.Süt diyeti yaptığında rahatlaması gerekirdi.Sen başka dr.a daha görün bence çocuk alerji yada çocuk gastroentrolojiye emin olursun hiç olmazsa gereksiz diyetler yapmamış olursun.

Bu dedigin mumkun degil ya.. sabah yine cerenin uyanmasina sebep kendisi oldu sonra sanki gece boyu o uyanik kalmis gibi ben kizdim diye kahvaltida bir tavirlar falan. Doguran yetistirememis baska aciklamasi yok hemde hic bir cocugunu. Aralarinda en iyisi esim dusun 😐 ben gercekten cok yoruldum artik.. bensiz zaten uyumuyor beraber yatiyoruz ama yatmak istemiyor. İstemedigi anda yatirirsam cerenin yanina gelince inadina cok ses yapiyor ki uyumasin gitsin 😟 dun gece yataga gelene kadar coook ugrastirdi ama yatakta ses cikarmadigi icin sabah kucuk bir odul verdim cok mutlu oldu bi kac gun idare etse bari. Yasamayi inanilmaz seven biriyim normalde ama o kadar yoruldu ki beynim yoranda cocuklar degil neyse ya cok sagol 🥰 sen ece nasil
En iyisi böyleyse kolay gelsin 😬 evet çocuklardan ziyade eşte bitiyor iş.boşver yaşamayı sevmeye devam edelim.uykusuzken de pek zor oluyor 🙈 Ece’ye nazar değdirdim uyku gerilemesi geçti diye yazmıştım buraya iki gündür uyumuyor çocuk 😂😅 uykuya dalamıyor ağlıyor da ağlıyor.iki saat uyutmaya uğraşıyorum uyuyunca da 10dakika içinde kalkıyor.gece de zırt pırt uyanıyor bakalım ne zaman geçecek sinirden gülmeye başladım 😅
Merhaba arkadaşlar ben kızın alt dişlerini gördüm sanırım 🥲 birkaç gün önce baktığımda bişey yoktu ama bugün ikisini de gördüm 🥲
oy maşallah 😍
Sallamayı 😅 gece emzirip gazını çıkartıp direk yatağına koyuyorum 😅
yazmasaydın keşke artık uyumayabilir 😅
Amin canim insallah guzel olur ilerisi ❤️ Alirlar insallah benide yanlarina 🙂 Eskiden 3 cocuk derdim hangi akilla dermisim diyorum benim icin 2 cocuk tam Allah in izniyle Allah onlara saglikli uzun omur versin insallah. DusunceBulutu DusunceBulutu senide etiketliyim ogleden sonra esim duzeldi biraz daha. Umarim.en kotu gunlerim bu haftasonu bitmistir. Artik bahar gelsin kar kis iyice biktim ben. Kullanici adimla ne kadar uyumsuz oldum 😐 stresli bulut olarak degistirsem yeri var
Mutsuz bulut yaptılar seni dicektim 🙈 eşinin düzelmesine sevindim umarım kısa süreli değildir 🤲🏻 Bahar gelse de havamız değişse.normalde kış benim mevsimimdi ama çocukla olmuyormuş 🙈

Çocuk dr.una randevuyu aldım anlattım dr.a orada dosya açıldı tekrardan çocuk gastroentrolojiden almak istedik nasip olmadı bende çocuk alerjiye götürdüm.Çocuk dr.larıyla olmuyo işin uzmanları onlar.Huzursuzluğu belki gaz sancısıdır canım kolik bebek olabilir.Süt diyeti yaptığında rahatlaması gerekirdi.Sen başka dr.a daha görün bence çocuk alerji yada çocuk gastroentrolojiye emin olursun hiç olmazsa gereksiz diyetler yapmamış olursun.
Ben de arastirma hastanesine gidecegim insallah bir arkdsm iki cocugu sut alerjisiyms o da once cocuk doktoruna sonra gastroentoloji ye actirmis o sekilde devam etmis ben de guvenemiyorum ozele gitmistim tek doktor olmuyor evet bransi alerji olmali

X