2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Biz iki gündür fena değiliz ama bi güzel hasta olduk abladan kaynaklı neyse ki toparladi 4. Ay kontrolumiz vardi 6800 gr olmuş,doktor yavaş gelişiyor bu ay bebekler 9 kilo falan oluyor etraf zayif derse üzülme dedi,sasirdim 7 kiloya yakin artik tamam tosun değil ama zayif durmuyor ki oğlan,bi de odasını ayır başka odada uyut dedi tam koptum başka doktorla devam edeceğim.Mama vermiyorum versem de artık biberon almaz anne sütüyle gayet iyi geliyor bana,oturup kasik biberonla mama mi versem dedim o kadar moralim bozuldu.4 Ay 9 kilo olan var mi kızlar bebegi?😂
Saçmalamış k.bakmayin 9 kilo dediği persentili 90 üzeri çocuklar zirveyi söylemiş o

Suan cok kotuyum cildirdim resmej tam cereni uyuttum o kadar saat ugrasiyorum mola vermeden. Kizim hakli sikildi aglamaya basladi aglarken cerende uyandi. Cildirdim cunku birak cay koymayi ya deki buyuge kizim gel sarilayim oyun oynayim ilgilrneyim asla yok. Cocuk hakli olarak babasi evde olunca beklentiye giriyo her cocuk gibi ama karsimda bir insan yok resmen. Suan aglayarak yaxiyorum sinirim cok bozuk. Zavalli kizimada bagirdim.. ustune ne diyo biliyomusun ne yaptim ben !!! Ne yapmis ya 🥺birde diyoku kendin beceriksizsin bi bebegi uyutamiyosun benden ne istiyosun 🥺🥺cok fena sinirim bozuk. Cok agir geliyo yuklerim gercekten bedenim ruhum kaldirmiyo artik ufacik destek yok. Cok yoruldum neyse iste
Kendisi becersin uyutsun o nasıl laf benim eşim öyle dese kavga çıkar gaz vermiş olmayayım da babalık yapsın birazcık

Doktorumuz oyle bebek istiyor sanırım ama bi hastasini da kaybetti maalesef 😄
İlk oğlumun Dr u tam tersi çocuk 80 Gr alıyordu seksen yani 800 değil ona bile normal gelişimi deyip yolluyordu sutum yoktu mama baslatmadi çocuğu aç aç emzikle uyutmusum resmen bazı Dr larda tam tersi bende o Dr u bırakmıştım

Vermez ya biliyorum vermez 😣 daha once konustuk ogretmeniyle baska birsey konusurken ogretmen boyle seylere pek yapici bakmiyor. Bi ara iyilesir gibi oldu sonra tekrar bozuldu. Ama uyku problemi hosuna gidebilir en azindan bir kac gun yarin yapayim onu
Bunları yaparken birlikte yapmaya özen gösterirsin.gel birlikte yapıştıralım ben de uyucam dersin.pijamalarınızı giyip birlikte diş fırçalamaya gidersiniz.çocuklar oyun olsun uyku olsun her şeyi birlikte yapmak ister.uyku saatini de anne babadan örnek alırlar.babası da onaylarsa uyku vakti geldiğinde evin tüm ışıklarını kapatıp odanıza çekilin.uyumasanız da alıştırmak için bir süre denenebilir.bir çok yol var ceren küçük olduğu için şimdi sana idare etmek zor gelebilir ama yaşına girince çok daha iyi olcak ♥️
Cikti zaten 😟ama neye yarar
kavgayla konuşmayla küsmeyle hiçbir şekilde mi dinlemiyor 😶 eşim bilgisayardan kalkmayınca şartelleri indiriyorum telefonu bırakmayınca elinden alıp kaçıyorum 🤣 neyle meşgulse onu yok et 😅

Kızlar bir de bebek destek sandalyesi oaylaşılmış burada hangi marka ne kadara aldınız memnun musunuz??
Mama sandalyesi kullanan deneyimli anneler mama sandalyesi alacağım kullananlardan dinlemek daha iyi olur🍀yorumlarınızı bekliyorum 🧡
Pahalı birsey almana gerek yok bence..hepsi aynı aslında.. kızımdan kalanı kullanacağım bende hatta yavaştan oturtmaya baslayacagim yemek yerken
Ay canim son gidisim kesinlikle,yani dinlerken şaka mı yapiyor dedim hani dersin yatağında uyusun anlardım ama odası ayrı olsun demesi,masallah oglusuna ilk aylar cok guzel aldığı için evet 8 kilo ama 9 kilo yok yani duymadım hiç,aman sağlıklı olsunlar yeter.
Bence sağlıklı olsunlar aç kalmasınlar yeter
Emziriyorum gazını çıkartıp yatırıyorum yatağına. İlk başlarda sallıyordum huysuz olduğu için 2. Aydan sonra sanırım bıraktım direk o da hemen uyum gösterdi
Kendi uyuyor ha masallah

Benimki çok huysuz hep memede uyumak istiyor geceli gunduzlu

Bunları yaparken birlikte yapmaya özen gösterirsin.gel birlikte yapıştıralım ben de uyucam dersin.pijamalarınızı giyip birlikte diş fırçalamaya gidersiniz.çocuklar oyun olsun uyku olsun her şeyi birlikte yapmak ister.uyku saatini de anne babadan örnek alırlar.babası da onaylarsa uyku vakti geldiğinde evin tüm ışıklarını kapatıp odanıza çekilin.uyumasanız da alıştırmak için bir süre denenebilir.bir çok yol var ceren küçük olduğu için şimdi sana idare etmek zor gelebilir ama yaşına girince çok daha iyi olcak ♥️

kavgayla konuşmayla küsmeyle hiçbir şekilde mi dinlemiyor 😶 eşim bilgisayardan kalkmayınca şartelleri indiriyorum telefonu bırakmayınca elinden alıp kaçıyorum 🤣 neyle meşgulse onu yok et 😅
Bu dedigin mumkun degil ya.. sabah yine cerenin uyanmasina sebep kendisi oldu sonra sanki gece boyu o uyanik kalmis gibi ben kizdim diye kahvaltida bir tavirlar falan. Doguran yetistirememis baska aciklamasi yok hemde hic bir cocugunu. Aralarinda en iyisi esim dusun 😐 ben gercekten cok yoruldum artik.. bensiz zaten uyumuyor beraber yatiyoruz ama yatmak istemiyor. İstemedigi anda yatirirsam cerenin yanina gelince inadina cok ses yapiyor ki uyumasin gitsin 😟 dun gece yataga gelene kadar coook ugrastirdi ama yatakta ses cikarmadigi icin sabah kucuk bir odul verdim cok mutlu oldu bi kac gun idare etse bari. Yasamayi inanilmaz seven biriyim normalde ama o kadar yoruldu ki beynim yoranda cocuklar degil neyse ya cok sagol 🥰 sen napiyosun ece nasil

Kızlar bir de bebek destek sandalyesi oaylaşılmış burada hangi marka ne kadara aldınız memnun musunuz??
Mama sandalyesi kullanan deneyimli anneler mama sandalyesi alacağım kullananlardan dinlemek daha iyi olur🍀yorumlarınızı bekliyorum 🧡
İkeanin mama sandalyesi harika. Kesinlikle daha pahalisina falan gerek yok. İcine birde minder alirsin tamamdir

Pahalı birsey almana gerek yok bence..hepsi aynı aslında.. kızımdan kalanı kullanacağım bende hatta yavaştan oturtmaya baslayacagim yemek yerken

Bence sağlıklı olsunlar aç kalmasınlar yeter

Kendi uyuyor ha masallah

Benimki çok huysuz hep memede uyumak istiyor geceli gunduzlu
Ben bıraktırdım direk valla yoksa ayakta sallamaktan gündüzleri yürüyemiyordum sürekli sürekli salla salla

Kızlar biz bir kaç kişi şu oturaktan aldık. Aaay öyle güzel ki. Denemelik içine oturttuk bebişleri, öyle hoşlarına gitti bide. Benimki hemen gülmeler falan. Zaten asla yatmak istemiyor, hep kafayı kaldırma derdinde 😬

Size de önermek için paylaşıyorum. Düşünen varsa düşünmeden alsın.

Eki Görüntüle 3023817
Ben de istiyorum bundan kacinci ayda oturtabiliriz?

Biz iki gündür fena değiliz ama bi güzel hasta olduk abladan kaynaklı neyse ki toparladi 4. Ay kontrolumiz vardi 6800 gr olmuş,doktor yavaş gelişiyor bu ay bebekler 9 kilo falan oluyor etraf zayif derse üzülme dedi,sasirdim 7 kiloya yakin artik tamam tosun değil ama zayif durmuyor ki oğlan,bi de odasını ayır başka odada uyut dedi tam koptum başka doktorla devam edeceğim.Mama vermiyorum versem de artık biberon almaz anne sütüyle gayet iyi geliyor bana,oturup kasik biberonla mama mi versem dedim o kadar moralim bozuldu.4 Ay 9 kilo olan var mi kızlar bebegi?😂
Ben şok.benimkine ne dicek acaba daha 5300 kilo:KK43:

Canim dogum kilosu da etkiliyor bir de bebeğin alerjik sanirim onda da kilo alımı az olabilir ama benim doktorunki abartıydı hic bakma yani,saglikli olsunlar yeter...
Aynen dogum kilosuna gore sanirim 5 aylikken 2 kati olmasi en az gerekiyormus. Iyi bir doktor bulsam da takip etse hem alerjik belki o sebeple meme grevi falan da ugrasiyorum 2.aydan beri duzelir insallah

Ben birsey sormak istiyorum kakada kan olmayinca sadece mukus olunca alerjisi yok mu demek oluyor bazi doktorlar oyle diyormus
Şimdi mukus alerjide oluyor cunku alerjik şeyleri yemeyince çok az mukus oluyo yeyince balgam tukurmus gibi mukuslu oluyo baya iyice yemeye devam edersem kanama da ekleniyor bide gizli kan da olabilir çok mukuslu ile kaka tahlili yapılmalı bence

Şimdi mukus alerjide oluyor cunku alerjik şeyleri yemeyince çok az mukus oluyo yeyince balgam tukurmus gibi mukuslu oluyo baya iyice yemeye devam edersem kanama da ekleniyor bide gizli kan da olabilir çok mukuslu ile kaka tahlili yapılmalı bence
Aynen haklisin cnm bir kere tahlil verdik gizli kan yoktu simdi diyet sonrasi birdaha verecegiz

X