2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydın arkadaşlar sizinde bebeğiniz gece uyumamazlık yaptı mı dışarda hava şartlarından dolayı çok fena seslerde oluşuyor sabahta erkenden uyandı aslında ama ben bayılmışım uyandım hala uyumuyor bana sırıtıyordu

Kızlar günaydın Bayadır giremedim sanırım topiğin ilk dişini biz çıkarıyoruz yazan olmamış hiç dişle ilgili
Bayadır yine egzema ile boğuştuk en son sizin de tavsiyenizle cildiye doktoruna götürdüm 2 çesit egzeması varmış krem şampuan verdi şuan geçmeye başladı inşallah bidaha olmayız tam iyileşiyo vücudu yüzü gece biraz uyuruz derken Bi kaç gün ateş hissettim başında 4 aylık aşısı yapmış olabilir dedim baktım haddinden fazla eli ağzında huzursuz gene atak haftasımı acaba derken minicik dişimizi gördüm çok duygulandım Bi yandan ama uyumuyo çok zor takviyede almak istemiyorum doğal çıkarsın diye ama böyle devam ederse iyice başlıcam bu tetagil diş granilüne iyi yazmış herkes internette

Amin sağolun alerjik bebekler kilo verebilir diyorlar toparlar inş. Ben doktora demeden diyeti açtım.kek ve poğaçaya tepki vermedi,yaş pasta yiyince bolca kan geldi.yoğun süt içeren şeyler dokunuyor sanırım.2 hafta sonra doktora gidicez
Çok şükür kaşıntısı geçiyor kuzuğun Topiğin ilk dişi hayırlı olsun inci gibi dişleri olsun takviye iyi gelir umarım

Günaydın benim kız da erken kalktı yastığa kusmus üstünü değiştim karnını doyurdum baktım uyumuyor koydum yanıma.ağlasa da kafam kalkmadı bayıldım.sonra bir baktım kendi kendine uyumuş maşallah ilk ve son olmaz umarım bir saatte olsa kardır

Tetagili bende duydum, ama doğal yöntem isterseniz eczaneden karanfil yağı alıyorsunuz diş ağrısı İçin dersiniz ( suda çözünmüş olandan olması lazım) 1 yemek kaşığı zeytinyağına 3-5 damla damlatıp buzdolabında soğutun ve muhafaza edin. Parmağınızla diş köklerine ve diş çıkan yere sürün ağrısını alıyor. Karanfil doğal ağrı kesici. Bizde daha diş yok ama eli hep ağzında sürünce çok rahatlıyor. Diş çıkarma döneminde bu yetersiz gelirse tetagil alacağım bende.

Beni anlattınız şu an Geçecek inşallah inanıyorum...
Dün gece de yine şahane bir geceydi .. bu sefer gece 1 de zorla uyudu ..( ben ayakta uyuyordum artık) saat 2 buçuk-4 , 6 buçuk, 8 de uyandı. 6 buçuktan 8e kadar memedeydi.. yatağına koyduğum an çığlık kıyamet.. Şimdi zorla uyuttum. Yine uykusuzum, yine sersefil .. Eşim, bebeği annene bırakıp kaçalım diyor artık

İnşallah geçer bidaha olmaz canım burda kimse yazmayınca dişle ilgili sağlık ocağını aradım dişli doğan bebekler bile var korkma dedi
Deneyim dediklerinizi zamanı herhalde artık bebeklerinizi sürekli el ağızda sorunsuz atlatsak sanırım ilk ön dişler sıkıntılıymış sonra rahatlar

Ya ne zaman düzene girecek acaba uyku düzeni oluşturanlara hayranım bizde sürekli uyan uyu sanki yeni doğan gibiler

Ya ne zaman düzene girecek acaba uyku düzeni oluşturanlara hayranım bizde sürekli uyan uyu sanki yeni doğan gibiler
Benim bebek eskiden ilk gece uykusunu 4 saat kesintisiz uyurdu enazından.iyiymiş meğerse o günler. Ben geç uyuyor diye şikayetçiydim sadece. Şimdi o dönemleri arar oldum.. Gece uykusuzluk çok zor .. Bende o düzeni kuranlara hayranım ama benim annemin dediği: onlar istisna , her bebek böyle büyüyor. Bazen hastalansam da 1 gece hastanede kalsam , şöyle deliksiz bi uyusam diye hayal kuruyorum ( başka türlü bırakamam bebeğimi)

Ben de ekran görüntüsü alayım ne olur ne olmaz karanfil uyuşturuyor diye biliyorum küçükken dişim ağrıyınca karanfil tanesini üstüne koyardık iyi gelirdi dilime değince uyuşuk olurdu
İnşallah.Dişli yenidoğan mı daha neler duyucaz 4 ay demek ki normal.dün misafirim vardı 6 aylık bebeği 2 diş çıkarmış

Bizim kakasi nerdeyse tamamaen Mukus dokuntu de ufak gordum ama dr um da diyet dedi bakalım kilo almasi da yavas gidiyor belki iyi olur diyet napalim:s

Ay tenli anne canim banada egzama gibi gelmisti cunku egzama yillardir bende de var cok benziyor benimkine. Ama yinede farkli birseydir diye karismak istemedim. Bebeklik egzamasi gecici diye biliyorum arkadasimin bebeginde olmustu yasindan sonra gecti demisti sanko oyle birsey animsiyorum. Ve masallah ilk dis gelmis he bakalim bizlerin en zaman gelecek. Benim ilk disim ve buyuk kizimin ilk disi 1 yasinda geldi o yuzden yine oyle olacak gibi geliyor sey buyuk yalan bu arada gec cikan dis saglikli olur derler yalan asla degil

Doktor da öyle dedi 2 yaşına kadar devam edebilir kalıcı olduğunu düşünmüyor ama yıpratıcı Bi süreç sen neler kullanıyorsun krem vs yada dikkat ettiğin durumlar var mı mesela çocuk doktoru Hergün banyo yaptır vücudu rahatlasın demişti cildiye doktoru haftada 2 en fazla diyo

Genelde erken çıkan erken dökülür diyorlar keşke bizimki de biraz bekleseydin sünnet ve egzema dan yeni kurtulmuştuk az uyusaydık kaliteli zaman geçirseydik ama nerdeee biri bitmeden biri başlıyor

Bide size sormak istiyorum arkadaşlar ek gıda hakkında ne düşünüyorsunuz erken başlayanlar 6 aydan önce Bi gönlüm yavaş yavaş tadım yaptırıyım diyo ama doktor daha 1 ayı var dedi

Cildiye doktoru daha hakli gibi cunku su anlik rahatlatiyor evet ama sonrasinda egzamayi arttiriyor. Surekli elim suda oldugundan ozellikle kis aylari ellerim cok fena. Doktora gittigimde kremler veriyorlar sonra tekrar basa sariyorum benimki asla gecmiyor.
Ek gida icinde 6. Ayi mutlaka bekle. Zaten bir omur yiyecekler insallah. Ben nasipse tam gununde baslarim buyuk kizim icin en cok anne sutu diyen doktor bile kizim icin 4 aylikken ek gidaya basla diye tutturmustu kilosu az diyorlardi ama koca doktorlar bu cocuk zaten zayif dogdu ustune reflusu var demiyorlardi en az ayda 600 gram aliyordu ama illa ek gida mama diyip durdular. Bende internetten kendi cocukluk doktorumu bulmustum cok overdi bizimkiler o doktor mamada alsa zayifta olsa 6.ay once ek gidaya baslanmamli diyor. Seker , tuz asla yok zaten ben onu dinledim ek gida icin hep internetten baktiklarimi uyguladim doktorlara sormadim bile nasil yapacagimi bekle bekle sen bizim 1.5 ay kaldi umarim miniklerimiz sever yemek yemeyi. Aksi halde bu heves ettigimiz gunler eziyete donuyor

Ay tenli anne ek gida icinde gormussundur kimi doktor sebze kimi meyve kimi yogurt diyor. Meyve ile baslayinca sebze yemeyebilir diyorlar. Banada havuc mantikli gelmisti tatli bir sebze sonucta ikisinin ortasi hedefimde insallah yine havucla baslamak var

Bende 6. Ayı bekleme taraftarıyım etrafımdaki herkes tadimlara başla yemeklerin suyundan ver desede ama bu ayda kilo alımı düşük olursa geçen ay 500 gram almıştı. 5,5 aylıkken filan başlarim. 3gun kuraliyla sebzelerle başlamayı dusunuyorum

Ben buranın cahiliyim anlamadım şimdi bizim resmimizi herkes görebiliyomu sizler görseniz yeter bişey olurmu ki

Yani şöyle, hani google’da araştırma yapıyoruz o bizi sitelere yönlendiriyor ya.. Burada yazılan herhangi bir kelimeyle aratma yapıldığında bu siteye yönlendirirse o zaman girenler görebilir.. İşte bizim 2014 Haziran annelerinde bir kişi böyle bir şeyi fark edip sonra söylemişti ve çok sorun edenler olmuştu.. Önce başka topik açılmıştı sonra başka platformlara geçilmişti falan..

Ne güzel bak işe yaramış

Oceanin demir damlasını kullanan var mı aranizda kilo başına mı veriliyo acaba
Ya bende kac gundur onu soracaktim. Doktora gitmedim bir aramayi dusunuyorum. Bu markanin vitaminini kullaniyoruz. Bu markayi doktor mu onerdi acaba ? Saglik ocagi verdi ama onerebileceginiz marka var mi temiz icerikli dedim hepsi ayni kullan bunu dedi ama tabiki degil

Bizede ferrum verdi saglikocagi ama kusma yaptı bide içeriğinde paraben filan var. Bunu araştırdım baya arkadaşımın doktoruda bunu önermiş temiz içerikli diye bunu aldim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…