2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Olur bakayım ince çizgi şeklinde oluyor fotoda gözükür mü bilmiyorum ama

Sağolasın burda hepimiz bilinçliyiz inşallah canısı benim kız da her şeyi sevecek tip var ama yaşayıp görücez artık
Oğlum çok iştahsızdı sanki kız biraz daha farklı olacak gibi ama belki de ben kendimi kandırıyorum. İştahlı çocuklar olurlar inş.ben çok çektim Bugün o kadar çok kustu ki habire kustu bıktık umarım biter biran önce bu reflü.Çok rahatsız ediyor zaten belli ekşime bulantı yapıyordur tabi.

Bi doktora bağlı kalmak istemedim bu süreçte çocuk alerji test de yaptı sırtından yumurta ve süte çıkmadı buna dayanarak egzema dedi ama bütün belirtileri alerji çocuğun açık eklediğim resim iyi hali yüzünde nokta yer kalmıyo bazen Bi doya doya öpüp koklayamadım bile son çare diyorum bu eziyeti çektirmektense mamaya başlayım emzirmeyim ona da gönlüm razı değil çok sıkıntılı zamanlar geçiriyoruz anlayacağınız

Eklentiler

• 20220129_163011.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 47
Cnm cok geçmiş olsun...drun dediği doğru olabilir..resmi gördüm kızımda da 25 kuruş büyüklüğünde vardı yuzunde bebekken. Drda egzama demisti atomik dermatit deniyor sanırım...1 yaşından sonra geçti...sizin çoksa iyi bir cildiye druna git derim..cocuk druna değil ciddiyete git.öyle kafana göre anne sutunu kesmek olur mu hic...egzamada olsa bebiste geçici oluyor..simdi masallah 8 yaşında bir daha yaşamadık aynı sorunu
Neden öyle yapıyorlar acaba...oğlumda biz sofraya oturduğumuzda hep bakıyor...Su veriyorum bazen mama kaşığını görünce seviniyor acaba bendemi baslatsam diyorum önünüzdeki ay tadımlık
Ne gerilemeymis arkadaş iki saatte bir kalk emip uyuduğu günleri özler oldum

Son düzenleme:
Hersey pahali ya. Avent alostirma bardagida tamam hep pahaliydi ama bu kadar degil birde damlatmaz ozelligide bir zaman sonra kayboluyor. Ben tabak almadim aliatirma bardagi alicam onun disinda kalanlari indirimde gordukce aldim. Orada var mi istedigin tabak bilmiyorum ama vod afone yanimda uygulamasinda kod oluyor surekli. Suanda 75/25 var. Bazen 40/20 oluyor hatta evelsi gun 150 tl ye 100 tl indirim oldu. Oradalardan tamamlayabilirsin eksiklerini. Ebebek subat indirimleride yeni bitti

Valla çok zormuş böyle gündüz toplam bir saat uyumuştu gece de dakika başı uyandı mahvoldum.tam iyi oluyoruz dedim yine başladı bir hafta idare edicez ama nasıl edicez.gündüz uyumadığı için geceleri de yorgunluktan uyuyamazlarmış..gündüz zorla da olsa uyutucam artık
bakıyım canım sağol.ben su için bardaktan ziyade bimden aldığım biberonla vermeyi düşünüyordum hiç kullanmadım.ilerde suyu vesaireyi onla versem meme reddi yapar mı
DusunceBulutu suan baktim 30/15 indirim kodu da var eger alacak olursan birsey kod MART15 defacto ve ebebek urunleride var orada. Kargo ucretide yok
yükleyip hemen bakıyorum

Onu bilmiyorum canim gerci ilkinde de kullandim simdiden kullanicam o biberonlarin en minnagi varya ondan almistim ilk zamanlar onunla veririm sonra onu meyve suyu icin falan kullanirim yine

cildi hassas gibi geldi.kıyafetlerini falan ütülüyor musunuz?ya da deterjanı kokusuz temiz içerikli mi? Bir şey dokunmuş gibi.domates vesaire de olabilir.son zamanlarda mı oldu hep mi böyleydi
Onu bilmiyorum canim gerci ilkinde de kullandim simdiden kullanicam o biberonlarin en minnagi varya ondan almistim ilk zamanlar onunla veririm sonra onu meyve suyu icin falan kullanirim yine
Hm ben de kullanırım o halde.Evet minik ve büyük de var. cam ya kırılırsa belki başka bir şey düşünürüz

Camsa pek kalmaz o kendileri iciyorlar ya bazen atiyolar falan

Hic bilmiyorum, her konuda her doktor farkli uygulama yapiyor zaten, bunda da oyle herhalde. Birkac faktore de bakiyorlardir tabii bilmiyorum hiç. Ablaminki de tosuncuktu mesela bakalim bir sonraki kontrolde belli olur bizim de.

Kizlar 4. Ayda saglik ocagi ve asilar disinda doktor kontrolüne gidecek misiniz?

Ben gitmedim gecen ayda gitmemistim. En son 2. Ayda gittik yani birde onumuzdeko ay gitmeyi dusunuyorum.

Ben gideceğim canim her ay rutin kontrole giderim sanirim...

Minik kuzuya acil şifalar versin Rabbim.Doya doya öpeceğin günler yakında gelir inş.Sakın anne sütünden vazgeçme senin ona verdiğin en önemli şeylerden biri bu.Böyle düşünmek seni kötü hissettirir sütünü azaltır belki.Hepimizin bi derdi var yazıyoruz görüyorsundur o kadar zor diyetler yaptık yinede vazgeçmedik.Tüm bebişlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum.

Kızlar bebişlerinizin gözyaşı akıyor mu? Benim kızın hala akmıyor.uyanınca gözümüzün en ucunda ufak çapak olur ya kızımda da oluyor.her yerine yayılan bir çapak olmadığından önemsemedim ama gözyaşı kanalları mı tıkanık ki? Göze bir yaşında mı gidiliyordu?

Ben gitmedim gecen ayda gitmemistim. En son 2. Ayda gittik yani birde onumuzdeko ay gitmeyi dusunuyorum.
Biz çok sık gittik bobrek kontrolu ve sünnet sebebiyle. 3. Ayda aşı da yaptırdık doktorda. Diğer asi 5. Ay ve bobrek kontrolu de 6. Ayda. Bu ay saglik ocagina gidecegm nasilsa, olmadi orası soyler git veya gitme diye.
Ben gideceğim canim her ay rutin kontrole giderim sanirim...
Bizim de otomatik oyle oldu, ama 4. Ayı esgecebilirim. Saglik ocağına danisirm yine.

Gitmemiz lazimmis aslinda ilk uc ay demislerdir bende gitmedim hala. Cok aglamiyordur ondan belki ben biseylere kostururken bazen cok agliyor yavrum anca o zaman geliyor bir damla ilkinde gelmezdi cunku o kadar aglamaya firsati olmazdi bak simdi icim yandi

Saglik ocagindaki hemsireyi yillaridr taniyorum ben. Bana bosuna gitme ayni olcumleri bizde yapiyoruz dedi. Sizin doktorlar nasil bilmiyorum ama benim ilkinde asiri cok giderdim hep ayni saglik ocagiyla farkli birsey neredeyse yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…