2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bebişlerinizin gözyaşı akıyor mu? Benim kızın hala akmıyor.uyanınca gözümüzün en ucunda ufak çapak olur ya kızımda da oluyor.her yerine yayılan bir çapak olmadığından önemsemedim ama gözyaşı kanalları mı tıkanık ki? Göze bir yaşında mı gidiliyordu?
Agladigi zamanlarda geliyor gözyaşı. Bana sağlık ocaginda 3 aylik goz kontrolu isteriz dedi, göz doktoruna gittim, bizim icin bu ay cok küçük genel olarak takibi iyi, bir de numarasi çıktı ama bu aylik numaranin bir anlami yok. Asıl 8 aylık olunca daha iyi olyor, o zaman goz gelişimini tamamlyor dedi. 8. Ayda gidecegiz sanirim.

cildi hassas gibi geldi.kıyafetlerini falan ütülüyor musunuz?ya da deterjanı kokusuz temiz içerikli mi? Bir şey dokunmuş gibi.domates vesaire de olabilir.son zamanlarda mı oldu hep mi böyleydi

Hm ben de kullanırım o halde.Evet minik ve büyük de var. cam ya kırılırsa belki başka bir şey düşünürüz
Ütü yapmıyorum ama dikkat ederim pamuklu olmasına granül sabun tozuyla yıkıyorum kıyafetleri de cidden yoruldum artık 40 çıktığından beri böyle Bi kaç haftaya bir tekrarlıyor şiddeti artarak önceden yüzünün az Bi yerinde olurdu şimdi kapladı

Valla çok zormuş böyle gündüz toplam bir saat uyumuştu gece de dakika başı uyandı mahvoldum.tam iyi oluyoruz dedim yine başladı bir hafta idare edicez ama nasıl edicez.gündüz uyumadığı için geceleri de yorgunluktan uyuyamazlarmış..gündüz zorla da olsa uyutucam artık

bakıyım canım sağol.ben su için bardaktan ziyade bimden aldığım biberonla vermeyi düşünüyordum hiç kullanmadım.ilerde suyu vesaireyi onla versem meme reddi yapar mı

yükleyip hemen bakıyorum
Bir hafta olduğunu nerden biliyorsun cnm bizim bir haftayı geçti hala uykumuz berbat
Hic bilmiyorum, her konuda her doktor farkli uygulama yapiyor zaten, bunda da oyle herhalde. Birkac faktore de bakiyorlardir tabii bilmiyorum hiç. Ablaminki de tosuncuktu mesela 🤭 bakalim bir sonraki kontrolde belli olur bizim de.

Kizlar 4. Ayda saglik ocagi ve asilar disinda doktor kontrolüne gidecek misiniz?
Ben sadece sağlık ocagi boy kontrol ve aşıya gidiyorum ..geçen ay muayene ettirdim sağlık ocağına ayrıca.. Başka da gitmeye gerek yok
Kızlar bebişlerinizin gözyaşı akıyor mu? Benim kızın hala akmıyor.uyanınca gözümüzün en ucunda ufak çapak olur ya kızımda da oluyor.her yerine yayılan bir çapak olmadığından önemsemedim ama gözyaşı kanalları mı tıkanık ki? Göze bir yaşında mı gidiliyordu?
Ağlayınca gözyaşı akıyor cnm
Dalın bebe şampuanıni pamuğa isla kirpiklerini sil sonra sırf sulu pamukla sil..ben öyle üç günde geçirdim. Kizimda doktorumuz tavsiye etmişti bebek şampuaniyla kirpik yikamayi. Birde masaj tabi ki

Ütü yapmıyorum ama dikkat ederim pamuklu olmasına granül sabun tozuyla yıkıyorum kıyafetleri de cidden yoruldum artık 40 çıktığından beri böyle Bi kaç haftaya bir tekrarlıyor şiddeti artarak önceden yüzünün az Bi yerinde olurdu şimdi kapladı
Mesajimi gördün mı cnm alıntılar sorun var bildirim gelmiyor bazen. Kizimda yaşadım aynen egzama diyorlar ama gecici...cildiye dru bul derim

Benim kız anası gibi ağlak😂 ağlayınca da pıtır pıtır döküyor gözyaşını..
Bi doktora daniş istersen.kuzum, belki bi tıkanıklık varsir

Mesajimi gördün mı cnm alıntılar sorun var bildirim gelmiyor bazen. Kizimda yaşadım aynen egzama diyorlar ama gecici...cildiye dru bul derim
Kusura bakma gözümden kaçmış şimdi okudum doktorlar geçici diyo zaten sürekli olan Bi durum değil 2 hafta böyle sorunlu oluyo yüzü uyumuyo ağlıyo sürekli kremlerle sürekli ıslak pamukla siliyorum kurumasın diye geçiyo Bi dönem sonra gene aynı alerji olsa hiç geçmez demi o kadar çok doktora götürdüm ki birine bağlı mı kalsaydım acaba geçmedikçe götürdüm hepsi ayrı şeyler dedi kimi teste gönderdi kimi krem verdi kimi egzema dedi gönderdi o kadar yorucu ki kucağıma alamıyorum kaşınıyo tişörtüme sürtüyo yüzünü e haliyle onun öyle davranışları çok üzüyo ama bütün doktorların dediği geçer belki 1 belki 2 ama 5 yaşına kadar birsey kalmaz
Sizce kesmelimiyim süt ürünlerini yada proteinin hepsini çok geç kalmış hissediyorum diyeti yavaş yavaş açacağım o zamana zaten ek gıdaya başlar yavaş yavaş

Gitmemiz lazimmis aslinda ilk uc ay demislerdir bende gitmedim hala. Cok aglamiyordur ondan belki ben biseylere kostururken bazen cok agliyor yavrum anca o zaman geliyor bir damla 😟 ilkinde gelmezdi cunku o kadar aglamaya firsati olmazdi bak simdi icim yandi 😣
Kıyamam Ceren’e :KK43: Bana öyle bir şey demedi.deseydi götürürdüm.aile hekimi gözüne ışıkla baktı o kadar.ağlıyor aslında ama bilemedim..
Agladigi zamanlarda geliyor gözyaşı. Bana sağlık ocaginda 3 aylik goz kontrolu isteriz dedi, göz doktoruna gittim, bizim icin bu ay cok küçük genel olarak takibi iyi, bir de numarasi çıktı ama bu aylik numaranin bir anlami yok. Asıl 8 aylık olunca daha iyi olyor, o zaman goz gelişimini tamamlyor dedi. 8. Ayda gidecegiz sanirim.
bunu öğrendiğim iyi oldu bende 1 yaşında diye hatırlıyordum 8de götürürüm.tabi 4.ay kontrolünde aile hekimine durumu söyleyeyim
Bir hafta olduğunu nerden biliyorsun cnm bizim bir haftayı geçti hala uykumuz berbat

Ben sadece sağlık ocagi boy kontrol ve aşıya gidiyorum ..geçen ay muayene ettirdim sağlık ocağına ayrıca.. Başka da gitmeye gerek yok

Dalın bebe şampuanıni pamuğa isla kirpiklerini sil sonra sırf sulu pamukla sil..ben öyle üç günde geçirdim. Kizimda doktorumuz tavsiye etmişti bebek şampuaniyla kirpik yikamayi. Birde masaj tabi ki
bizim 1 haftadır uykumuz zaten bozuktu bir hafta daha kaldı anlamında dedim.genelde 1-2 hafta sürüyormuş.olumlama yapayım da bu hafta geçsin ☺️ Doktora sorayım da deniyim
Üzüldüm.arkadaşın dediği gibi cilt doktoruna gitseniz daha iyi olur.şimdi alerjisi yoksa boş yere diyet yapma.yumurta süt ya da başka bir şey de dokunmuş olabilir ama birkaç hafta olmadığı oluyor yazmışsın.o aralarda da yediğine göre beslenmekten değildir bence.kaşınıyorsa hiç durmayın götürün yazık kendini kaşıyamaz huzursuz olur

Kıyamam Ceren’e :KK43: Bana öyle bir şey demedi.deseydi götürürdüm.aile hekimi gözüne ışıkla baktı o kadar.ağlıyor aslında ama bilemedim..

bunu öğrendiğim iyi oldu bende 1 yaşında diye hatırlıyordum 8de götürürüm.tabi 4.ay kontrolünde aile hekimine durumu söyleyeyim

bizim 1 haftadır uykumuz zaten bozuktu bir hafta daha kaldı anlamında dedim.genelde 1-2 hafta sürüyormuş.olumlama yapayım da bu hafta geçsin ☺️ Doktora sorayım da deniyim

Üzüldüm.arkadaşın dediği gibi cilt doktoruna gitseniz daha iyi olur.şimdi alerjisi yoksa boş yere diyet yapma.yumurta süt ya da başka bir şey de dokunmuş olabilir ama birkaç hafta olmadığı oluyor yazmışsın.o aralarda da yediğine göre beslenmekten değildir bence.kaşınıyorsa hiç durmayın götürün yazık kendini kaşıyamaz huzursuz olur
Evet işte o yüzden sizlere sormak istedim bu alerjisi olan arkadaşlar döküntü kızarıklık sürekli oluyo mu bizim geçiyo tekrar başlıyo mesela dönem dönem bide bazen kollarında da oluyo bazen bacaklarında ama en çok yüz 🤷🏻‍♀️ normal cildiyeye randuvu alabilirmiyim bakar mı çocuk cildiye ayrımı oluyo acaba

Bizim saglik ocagindaki doktorun muayene etme fonksiyonu yok, o sadece koltuk bekcisi 🤣🤣 iyi bi doktora gectim simdi ama cocugu geciremiyorum, biz geçerken oglumu 3 ay dolmadigi icin geciremiyordm, smdi de doktor dolu, her gun kontrol ediyorm ama geciremiyorm.

Aynen cnm sen yine soyle, duruma gore o yonlendirir, ozel bir durum olursa belki erken gitmen gerekir hem. Cunku bizim goz doktoru bir şikayet var mi dye sormstu, olmayinca rutin muayene yapti.

Merhaba arkadaşlar inşallah hepimizin problemleri biter 🤲 benim kızımın suratında da nokta kadar egzama vari bişey vardı geçer diye bekledim bir gün daha sa kabardı dağıldı ki herşeyi yıkayıp birde pamuklu olmasına dikkat ediyorum oldu bitti çocuklara pamuklu giydiririm öpüp seviyorlar haliyle birde babamızın sakalları var oda alerjik sağı solu kızarıyor bozuk para gibi kadar oldu evde madecassol vardı evde iki günde tertemiz yaptı suratını. Sonuçta evladımız rabbim acılarını göstermesin çok canım sıkıldı 🤦‍♀️ Şükür geçti

Benim kız anası gibi ağlak😂 ağlayınca da pıtır pıtır döküyor gözyaşını..
Bi doktora daniş istersen.kuzum, belki bi tıkanıklık varsir
Oy kıyamam ☺️ Benimki cadı bağırıyor anca 😄 danışayım
Evet işte o yüzden sizlere sormak istedim bu alerjisi olan arkadaşlar döküntü kızarıklık sürekli oluyo mu bizim geçiyo tekrar başlıyo mesela dönem dönem bide bazen kollarında da oluyo bazen bacaklarında ama en çok yüz 🤷🏻‍♀️ normal cildiyeye randuvu alabilirmiyim bakar mı çocuk cildiye ayrımı oluyo acaba
bizim döküntü tarzında değil de yüzünde kızarıklık oluyor gün içinde geçiyor.kaşınma yok.her alerji döküntü yapmıyormuş kimisi sadece bağırsak tepkimeli olurmuş.gerçi bizim alerji mi o bile belli değil..şimdi mhrsye baktım da çocuk cilt yok normal cilt doktoruna alınıyor olabilir.inşallah geçer ya çok zordur ufacık daha.üste yazmış arkadaş madecassol iyi gelmiş ama doktora danışıp kullanmakta fayda var bebeğe uygun bir krem mi bilmiyorum

Son düzenleme:
Hic bilmiyorum, her konuda her doktor farkli uygulama yapiyor zaten, bunda da oyle herhalde. Birkac faktore de bakiyorlardir tabii bilmiyorum hiç. Ablaminki de tosuncuktu mesela 🤭 bakalim bir sonraki kontrolde belli olur bizim de.

Kizlar 4. Ayda saglik ocagi ve asilar disinda doktor kontrolüne gidecek misiniz?
Biz gittik, her ay gidiyoruz iyi oluyor.Bu ay özel aşısı da vardı zaten, rota 2. dozu..
akıyor oğlumun uzun süredir…biz gittik göz muayenesine 3. ayda

Bizim yanak larda bacaklarda blve boynunda kızarıklık var kadının ortasinda da var ama onu sürekli kasififi için yara yaptı kremler fayda etmedi bizede başka çözüm arıyorum bende

Biz gittik, her ay gidiyoruz iyi oluyor.Bu ay özel aşısı da vardı zaten, rota 2. dozu..

akıyor oğlumun uzun süredir…biz gittik göz muayenesine 3. ayda
Biz de her ay gittik kuzum hatta fazla fazla gittik çünkü hem sık sık böbrek kontrolu hem de sunnet durumu olduğu için bu ay esgecelim diye dusundum. Bizim rota 3. Ay vuruldu ilk doz, 2.yi 5. Ay vuracak. Ondan gitmesek olacak herhalde bu ay, bi dinlensin cocuk 🤣

Kusura bakma gözümden kaçmış şimdi okudum doktorlar geçici diyo zaten sürekli olan Bi durum değil 2 hafta böyle sorunlu oluyo yüzü uyumuyo ağlıyo sürekli kremlerle sürekli ıslak pamukla siliyorum kurumasın diye geçiyo Bi dönem sonra gene aynı alerji olsa hiç geçmez demi o kadar çok doktora götürdüm ki birine bağlı mı kalsaydım acaba geçmedikçe götürdüm hepsi ayrı şeyler dedi kimi teste gönderdi kimi krem verdi kimi egzema dedi gönderdi o kadar yorucu ki kucağıma alamıyorum kaşınıyo tişörtüme sürtüyo yüzünü e haliyle onun öyle davranışları çok üzüyo ama bütün doktorların dediği geçer belki 1 belki 2 ama 5 yaşına kadar birsey kalmaz
Sizce kesmelimiyim süt ürünlerini yada proteinin hepsini çok geç kalmış hissediyorum diyeti yavaş yavaş açacağım o zamana zaten ek gıdaya başlar yavaş yavaş
Cildiyeye götürdün muki...kafana göre kesme...çocuk cildiye yok zaten normal cildiye yani dermatoloji gorsun..o karar versin..ben egzama diyorum gerek yok geçecek kendiliginden ama sonuçta seni yanlış yonlendirmek istemem...Sen beni dinle cildiyeye git cnm krem verir birsey verir
Bizim saglik ocagindaki doktorun muayene etme fonksiyonu yok, o sadece koltuk bekcisi 🤣🤣 iyi bi doktora gectim simdi ama cocugu geciremiyorum, biz geçerken oglumu 3 ay dolmadigi icin geciremiyordm, smdi de doktor dolu, her gun kontrol ediyorm ama geciremiyorm.

Aynen cnm sen yine soyle, duruma gore o yonlendirir, ozel bir durum olursa belki erken gitmen gerekir hem. Cunku bizim goz doktoru bir şikayet var mi dye sormstu, olmayinca rutin muayene yapti.
Muayene istiyorum dedin mi bakmak zorunda...ben sadece kulaklarına baktiriyorum sonuçta boy kilo önemli ama kulakta ALLAH korusun ağrı vs olsa anlamam diye gitmişken baktiriyorum..

Bu arada 100 günlük olduk doğumdan sonra 3.300 almışız 7 kilo olmuşuz sizce nasıl kızlar malum Avrupa’da sen alıyorsun kontrol randevusunu bende hastalık falan olmayınca hiç götürmedim kontrole
Cinsiyetini bilmiyorum ama oğlumun enabız sistemindeki percentile göre 3 aylık bebek kilosunda ortanın üstü(orta:6400 gr) ama en üst sınırın da(8300 gr) altındasınız :-) gayet iyi yani. sağlık bakanlığımız böyle uygun bulmuş tabi. Kız cinsiyet bizde çıkmıyor

Benim oğlumun akıyor gözyaşı ama tabiki şırıl şırıl değil. Ve her ağladığında değil. Göz için biz prematüre olduğumuz için 1.ayda rop muayenesine gittik. Onu geçtikten sonra doktorumuz 6.ayda da göz muayenesi yaptıralım dedi.

X