2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bu arada bir ay sonra yavaştan ek gıdaya geçeriz diye mama tabağı falan bakıyordum.şu insta momlarda gördüğüm silikon kaymaz tabaklara özendim.bir de ne göreyim 130 170 hatta 200 lira 😳 bir tabak bu kadar pahalı olabilir mi neye uğradığımı şaşırdım.kaşığa bakmadım bile 🙈
Evet çok pahalilar, bende almam galiba🤦‍♀️

Gerçekten öyle her doktor farklı kafada.Ben şimdi kek ve kurabiye yiyorum bakalım kanama olacak mı.belki de baştan beri çatlak var ondan oluyor.deneye yanıla bulacağız.sen de 2 3 gün yemeyi dene istersen.kanama olacak mı çoğalacak mı huzursuzluk olcak mı?

Çok üzüldüm geçmiş olsun..keşke emse de ağrını hafifletse.inatçı yumurcak kime çekmiş de böyle inat 🙈 bende 5 6 yıl tek memeden ağrı çektim ameliyatla ağrısı geçti ama memenin şekli bozuldu yarısı içine çöktü.en azından kanser değilim diyorum.çok şükür halimize daha kötü hastalığımız yok.İnşallah bir gün tamamen iyileşirsin 🤲🏻 katrenin dediği gibi karabulutlar mı dolanıyor etrafımızda 🙈

inşallah canım sana da geçmiş olsun tekrarlamaz umarım 🤲🏻
Babasina bence 🙈
Oyy sana da çok gecmis olsun, sukur halimize, dermani olmayan bir dert olmasın inşallah 🙏
Amin yaa, hepimiz kurtulalim dertlerden tasalardan 🌺
Hahahaa valla olabilir, nazar degdi kasim analarina 🤪🤣

Babasina bence 🙈
Oyy sana da çok gecmis olsun, sukur halimize, dermani olmayan bir dert olmasın inşallah 🙏
Amin yaa, hepimiz kurtulalim dertlerden tasalardan 🌺
Hahahaa valla olabilir, nazar degdi kasim analarina 🤪🤣
Sağolasın amin amin 🤲🏻 Bence de nazara geldik birisi kurşun dökse fena olmaz 😅

Bu arada bir ay sonra yavaştan ek gıdaya geçeriz diye mama tabağı falan bakıyordum.şu insta momlarda gördüğüm silikon kaymaz tabaklara özendim.bir de ne göreyim 130 170 hatta 200 lira 😳 bir tabak bu kadar pahalı olabilir mi neye uğradığımı şaşırdım.kaşığa bakmadım bile 🙈
Ay bende istiyorum ama indirime de girmiyo ki. Wee baby prime serisine bak biraz daha uygun. Ama gereksiz pahalı gerçekten

Doktorun herhangi bir tarih verdi mi canim su zaman baslariz gibisinden? 5bucuk ayda tadimlara baslatanlar da var, 6 ayi bekleten de.

Bende alistirma bardaklarina gicik oldum 60 liradan 200 liraya kadar 😬 alt tarafi bardak

Gerçekten öyle her doktor farklı kafada.Ben şimdi kek ve kurabiye yiyorum bakalım kanama olacak mı.belki de baştan beri çatlak var ondan oluyor.deneye yanıla bulacağız.sen de 2 3 gün yemeyi dene istersen.kanama olacak mı çoğalacak mı huzursuzluk olcak mı?

Çok üzüldüm geçmiş olsun..keşke emse de ağrını hafifletse.inatçı yumurcak kime çekmiş de böyle inat 🙈 bende 5 6 yıl tek memeden ağrı çektim ameliyatla ağrısı geçti ama memenin şekli bozuldu yarısı içine çöktü.en azından kanser değilim diyorum.çok şükür halimize daha kötü hastalığımız yok.İnşallah bir gün tamamen iyileşirsin 🤲🏻 katrenin dediği gibi karabulutlar mı dolanıyor etrafımızda 🙈

inşallah canım sana da geçmiş olsun tekrarlamaz umarım 🤲🏻
Ben denedim süt ve et de kanıyor tavuk da da sanki kanıyor yumurta denemedm

Doktorun herhangi bir tarih verdi mi canim su zaman baslariz gibisinden? 5bucuk ayda tadimlara baslatanlar da var, 6 ayi bekleten de.
Alerjik bebekler erken başlıyormuş dedim bir ay sonra konuşuruz dedi.şimdi kek falan yedim bakalım dokunacak mı belki de alerjimiz yoktur.alerji yoksa 6yı bekletebilir.kilo alımına da bakarlar.şuana kadar yeterli aldı ama bu ay ya da sonraki ay az alırsa 5buçuk gibi tadımlara başlarız diye düşünüyorum.ne olur bilinmez tabi 😶 sizin doktor bir şey dedi mi
Bende alistirma bardaklarina gicik oldum 60 liradan 200 liraya kadar 😬 alt tarafi bardak
yok artık bardak altından mı acaba 😃 o kadar gözüm korktu ki bardağa bakmadan kapadım 🙈 güzel ve uygun fiyatlı ürünler görürsek paylaşalım silikon olmasa da olur napalım 😬
Ben denedim süt ve et de kanıyor tavuk da da sanki kanıyor yumurta denemedm
nokta şeklinde mi daha fazla mı? Poposunda çatlak var diye baktılar mı?

Kizlar benim oglan uyanıkken surekli beni istiyor ya valla kucağımdan hic inmiyor ana kucağında oyalanma en fazla 10 dk.Yoruluyorum desteksiz otursa da kurtulsam biraz diyorum artik😄sizin bebeler de böyle mi?
Oyun halısı var mı? Herkese şiddetle öneririm resmen kurtarıcım.😀 ne işim varsa koyuyorum hiçbir ihtiyacı yoksa 1 saate yakın duruyor oynuyor hep. Çok seviyor heyecanlanıyor mutlaka alın aldırın😆

Mama alan bebeklere daha erken baslatiyorlar
Yok artık gerçekten mi
Oyun halısı var mı? Herkese şiddetle öneririm resmen kurtarıcım.😀 ne işim varsa koyuyorum hiçbir ihtiyacı yoksa 1 saate yakın duruyor oynuyor hep. Çok seviyor heyecanlanıyor mutlaka alın aldırın😆
Bende almak istiyorum ama bi yandan oynamazsa boşa para diyorum birkac ay için.. hangi model sizinki

Bu arada bugün meme reddi yaşıyoruz sanırım hem aliyo hem agliyo almak istiyo aciyo ağzını çıkarıp agliyo...en son gel babası dedim şaşırdı bana bakti gel babası diye diye meme ağzında uyuttum...yoksa çıkarıyordu hep..He uyuttum da noldu yarım saatte iki kere uyandi🙄

Kızlar bebeğimde ben alerji dedikçe doktorlar egzema diyor test de yaptırdık çıkmadı ama yüzünde çok fazla döküntü baya yaralar var kucağıma alamıyorum oğlumu sürekli yüzünü sürtüyo kaşınıyo sanırım
nemlendirici sürüyorum 5 dakika sonra cildi gene aynı ne yapacağımı şaşırdım başına gelen varmı vücudunda yada yüzünde döküntü olduğunda ne yapıyorsunuz ne kremi kullanıyorsunuz ben ilk mustelanın kullanıyordum şimdi de bepanthol e geçtim ama faydası yok gibi çok ihtiyacım var en ufak birseyi denemeye hazırım gözümün önünde ağlayıp canı yandıkça ben daha çok üzülüyorum

Ana kucağına asılan aparat var oyuncak falan veriyorum eline ama en fazla15 dk sonra hemen kucak istiyor

Alerjik bebekler erken başlıyormuş dedim bir ay sonra konuşuruz dedi.şimdi kek falan yedim bakalım dokunacak mı belki de alerjimiz yoktur.alerji yoksa 6yı bekletebilir.kilo alımına da bakarlar.şuana kadar yeterli aldı ama bu ay ya da sonraki ay az alırsa 5buçuk gibi tadımlara başlarız diye düşünüyorum.ne olur bilinmez tabi 😶 sizin doktor bir şey dedi mi

yok artık bardak altından mı acaba 😃 o kadar gözüm korktu ki bardağa bakmadan kapadım 🙈 güzel ve uygun fiyatlı ürünler görürsek paylaşalım silikon olmasa da olur napalım 😬

Poposuna bakmadı Dr ya sonuç için gittiğimde de bebeksiz gittim popoya bakıldı mi dedi yok bakmadiniz dedim ben baktım ama bence çatlak yok toplu iğne kadar yaygın sekilde birden fazla alanda var özelden foto atabilirim istersen 🙈

Son düzenleme:

Denemeleri gayet iyi yapiyorsun ama, cok bilincli ilerliyorsun bence. İnşallah alerjisi yoktur minnosun 🙏 yok bizim doktorla hic konuşmadık daha, bakalim ne diyecek. İnşallah sağlıklı olan her seycikleri severler 🤭
Mama alan bebeklere daha erken baslatiyorlar

Yok artık gerçekten mi

Bende almak istiyorum ama bi yandan oynamazsa boşa para diyorum birkac ay için.. hangi model sizinki

Bu arada bugün meme reddi yaşıyoruz sanırım hem aliyo hem agliyo almak istiyo aciyo ağzını çıkarıp agliyo...en son gel babası dedim şaşırdı bana bakti gel babası diye diye meme ağzında uyuttum...yoksa çıkarıyordu hep..He uyuttum da noldu yarım saatte iki kere uyandi🙄
Ablamin oglu sadece anne sütü aldi ama doktor 5bucuk aylikken baslatti. Kilo filan da epey iyiydi topluydu. Degisiyor doktordan doktora iste.

Poposuna bakmadı Dr ya sonuç için gittiğimde de bebeksiz gittim popoya bakıldı mi dedi yok bakmadiniz dedim ben baktım ama bence çatlak yok toplu iğne kadar yaygın sekilde birden fazla alanda var özelden foto atabilirim istersen 🙈
Olur bakayım ince çizgi şeklinde oluyor fotoda gözükür mü bilmiyorum ama
Denemeleri gayet iyi yapiyorsun ama, cok bilincli ilerliyorsun bence. İnşallah alerjisi yoktur minnosun 🙏 yok bizim doktorla hic konuşmadık daha, bakalim ne diyecek. İnşallah sağlıklı olan her seycikleri severler 🤭

Ablamin oglu sadece anne sütü aldi ama doktor 5bucuk aylikken baslatti. Kilo filan da epey iyiydi topluydu. Degisiyor doktordan doktora iste.
Sağolasın burda hepimiz bilinçliyiz ❤️inşallah canısı 🤗benim kız da her şeyi sevecek tip var ama yaşayıp görücez artık 😅

Uyku Gerilemesi Neden ve Ne zaman Olur?​

Bebeklerde uyku gerilemesi bebeğin/çocuğun gelişimsel olarak kilometre taşlarının gerçekleştiği dönemlerde oluşur. Oturmak, emeklemek, ayağa kalkmak, sıralamak, konuşmak, kaşık tutmak, diş çıkartmak vb. gibi…

Zihinsel ve fiziksel olarak hızlı geliştikleri bu dönemlerde bebekler uyku gerilemesi ile bir anda uykularında problemler yaşayabilirler. Ancak iyi bir haber var, bunların hepsi geçer.

4 Aylık Bebeklerde Uyku Gerilemesi​

4 aylık olan bebeklerin uyku döngüleri değişir. 4. Aya kadar sadece uykunun REM evresinde uyuyan bebekler artık NON REM olan uyku evresinde uyumaya başlarlar. Bu döneme kadar bebeğinizi sallayıp ağzına emzik verdiğinizde bebeğiniz saatlerce uyuyabiliyorken bu dönemden sonra uyku döngüleri arasında kısmi uyanmalar yaşayacak ve kendi kendine uykuya döndürme becerisine henüz sahip değilse uykular gittikçe kısalacaktır. Yani bu her derin uykudan (NON REM) hafif uykuya geçtiklerinde (REM) uyanmaları anlamına gelecektir.

Bu diğer uyku gerilemesi zamanlarından farklıdır. Çünkü maalesef kendi kendine düzelmez. Eğer bebeğinize bugüne kadar sağlıklı uyku alışkanlıkları kazandırmak konusunda çeşitli çalışmalar yaptıysanız şanslısınız demektir. Çünkü kendi kendine uyumayı bilen bir bebeği bu aylardan sonra uzayan gece uykuları beklemektedir. Her bebeğin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Bazı bebekler tam olarak 4. Ayda bu döneme girerken bazı bebekler 3. Ay gibi daha erken, bazı bebekler ise 5. Ay gibi daha geç bir zamanda bu gerilemeyi yaşayabilirler.
Bu dönemde özellikle soğuk kanlı olmalı, gündüz kısa uykuları mümkün olduğu kadar uzatmaya çalışılmalı, Gece uyanıp bize ihtiyaç duyduğunda destek ile de olsa uykuya geri döndürülmeli ve bebeğe destek olunmalıdır.

Kızlar bebeğimde ben alerji dedikçe doktorlar egzema diyor test de yaptırdık çıkmadı ama yüzünde çok fazla döküntü baya yaralar var kucağıma alamıyorum oğlumu sürekli yüzünü sürtüyo kaşınıyo sanırım
nemlendirici sürüyorum 5 dakika sonra cildi gene aynı ne yapacağımı şaşırdım başına gelen varmı vücudunda yada yüzünde döküntü olduğunda ne yapıyorsunuz ne kremi kullanıyorsunuz ben ilk mustelanın kullanıyordum şimdi de bepanthol e geçtim ama faydası yok gibi çok ihtiyacım var en ufak birseyi denemeye hazırım gözümün önünde ağlayıp canı yandıkça ben daha çok üzülüyorum
Çok geçmiş olsun😐 çocuk alerjiye götürdünüz mü hiç.Geçici bi durum mu? Benim okuduğum kadarıyla egzamada hep yumurta alerjisinden şüphelenebiliyormuş ama yinede dr.lar daha iyi biliyor dr.undan eminsen güven canım biran önce geçer inş.🙏

X