2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Diyorum ya ilk zamanlar biberon hic kullanmadim ve emmedi ilk zamandan beri biberon kullanip annesini emmeyi asla bırakmayan da cok fazla tanıdığım var. Maalesef böyle. Ben de gittim emzirme danışmanina, karardi mahvoldu gene tutmadi memeyi gonulluce. Binbir takla ve eziyet ile oluyor her seferinde ve strese giriyor. Keyif almıyor

Kendini çok yıpratmamaya çalış canım.Seni çok iyi anlıyorum.Benim oğlum öyleydi çok çektim ilk doğduğu gün emziremedik az biraz emdi.Biraz şekerli şu falan vermiştik narkozdan etkilenmiş görünüyordu oda.Ertesi gün ablam yanımdaydı çocuğun ağzı memeyi bi türlü tutamıyordu ağzını gezdiriyordu ama alamıyordu.Tecrübeli bi hemşire geldi bu çocuğa öğreticez dedi sen merak etme ilk denemede oğlumun ağzına meme değdiği an tiksinme hareketi yaptı.Insan hiç annesinin memesinden tiksinirmi dedi.☺ Eve geldik 1 hafta boyunca gece gündüz sezeryanlı halimle oturarak emzirmeye çalışıyorduk bi türlü ememiyordu.1 hafta sonunda öğrendi.Ama çok emmeyi sevmeyen bi bebekti sütüm uyandığımda hep yatağıma akmış oluyordu hatta mastit oldum acile gittim serum taktılar.Sağıp verdik biberonda görünce meme reddi yaptı.Mama ya geçmiştik bizde.Alakası var mı bilemem ama halada çok iştahlı bi çocuk değil zorla yediriyoruz çoğu şeyi.Bu 2.çocuğum ve emmeyi seven bi bebek maşallah hiç sıkıntı çekmedim ilk günden emzirdik.Çok dua etmiştim Allah ım nasip etti ama çok gazlı gaz yüzünden çok çektik kolikti maalesef.

Aynen o tiksinme hareketini bende de yapiyor, resmen dilini çıkarıp ucunu degdiriyor ve suratini eksitiyor başkalarına dönüp beni kurtarin der gibi medet umuyor. Usulca sarkilar mi soylemedim, sakince ten temasi mi yapmadım, ac kalmasini bekleyip emer nasilsa mi demedim, cok ac oldugu icin emmyor, tok oldgu icin emmiyor, yari ac ya ondan istemiyor, şöyle olursa emer boyle olursa yapar vs vs hicbiri fayda etmedi. Simdi gunde birkaç kez emiyorsa şükrediyorum zar zor. Ama napayim, böyle bir çocuk deyip kabulleniyorm. Aksi halde cok mutsuz olyorz ikimiz de. Boyle kabullenince gulucukler sacan mutlu bir çocuk. Şükrediyorum, hic sut almamis da olabilirdi ki o da olabilir yani yapabilecek bsy yok. Ama az da olsa her gun mutlaka süt aldi. Bsy gelmiyor elimden baska. Cok sag ol cnm cok iyi geldi anlattigin. Kolik bebis olması cok zorluyordur eminim ah kuzucuklar hep iyi olsunlar inşallah

Kızlar 2-3 gündür bebeğim sağ göğsümde ağlıyor bir iki çekip bırakıyor kafayı geriye çeviriyor. Diğerine geçiriyorum onu güzelce emiyor. Neden bunu yapıyor acaba? Sağı emziremiyorum gündüz uyanıkken artık.
Gece veya uykuluyken anca… korkuyorum o taraftan sütüm kesilecek diye

Yok cnm anca oluyor geçen ay 66 cm dik bu ay 70 olmuştur diye düşünüyorum masallah..anca oluyor 6.9 ay kasıyor gerçi kalıba göre degisebiliyor ama elimdeki 6.9 ayları kullanamiyorum ben
Maşallah çok uzun senin bebeğin. Siz de uzundunuz eşinle galiba şimdi hatırladım. Normal öyle Alman
Hadi ya yeni duydum denemek lazım

Kızlar oğlum memede agliyo dünden beri hem emiyo hem zirliyo.bakiyirum sutumde var niye böyle yapiyo ya
Benim de öyle yapıyor canım. Meme reddi ayı diyorlar ondan mı ki diyorum neden bilemiyorum çözmeye çalısıyorum

Şu emzirmeden çektiğim kadar hiç bişeyden çekmedim ne doğum ne hamilelik. Bizdede doğduğundan beri meme reddi var. En son çözümü uyutup emzirmekte bulmuştum ama bu ay çok uyumadigi için emmedide yarım kilo almış. Kafa ölcusude az takip edelim dedi. Canım sıkkın

Bizmkinin uykusu o kadar derin ve uykuya o kadar duskun ki, o sekilde emzirmeye calistigimda daha cok sinirleniyor yarim kilo cok az degil takma kafana olur mu? Kafa olcusunde de bsy çıkmaz insallah cnm evet bizim de en ciddi sorunumuz emzirme oldu, baska derdimiz olmasin insallah

İnşallah canım şükür halimize

Sen biraz iştahsız bi bebek olduğunu kabullen etrafada öyle söylersin.Hem inan hiç belli olmaz ek gıdayı daha çok sevebilir o dönemde çok fark görebilirsin.Bizim oğlan süte bayılırdı 4 yaşına kadar içti çok severek.1 yaşına bastığında o kadar güzel neşeli sıcak bi bebek olmuştu ki o bebiş bu muydu diye düşünmüştüm.Eşimin arkadaşları çocukların falan tam ilgi odağı olmuştu.Inş.senin oğlanda çok sevimli olacak gülücükler saçmasından belli maşallah Ben senin msjları görüyordum fakat bizde sorunlar çoğalınca gaz,alerji,reflü bi türlü yazamamıştım.Kolik cidden çok zorlayıcıydı şükürler olsun o geceleri geride bıraktık ne yaparsak susturamazdık.Kış ayı çıkartamadikta pek.Ama hala çok ağlak bi bebek.

Bizim de 500 gram civarı almış bu ay yapacak birşey yok çok kusuyor reflüsü var.Aynı şekilde emmezdi gaz ve atak haftaları çok etkiliyordu.

Cok huysuz uykularında yarım saatte bir uyanır oldu..geceli gündüzlü çok zor bir ay bence.dise bağlıyorum ben
Evet cnm eşim 2 metre ben 173 civari

4 ay asimizi olduk geldik arkadaşlar. Bu ay 900 gram kadar almış oğlum 8150 olmuş boynumuza 68 cm olmuş maşallah
Ateş yok sukur

Canını sıkma sağlıklı olsunlar kilo boy bir şekilde yasitlarina geliyorlar zaten

Kabarmış iyice cnm geldi gelecek asiri salya durumu var

Uykusuz geçecek gecelerden Bir tane eksildi diye düşününce insan daha iyi hissediyor ..
Bu züğürt tesellisi gbi oldu cnm
Geçici bir süreçtir belki cnm

Cnm aslinda aksine çok istahli biliyor musun.. tek derdi mememden emmemek, tiksiniyor gibi yapiyor. Onun disinda kaşıkla, biberonla vs verilen her şeyi içiyor hapir kupur, hatta mama degisikligi deneme yaptik birkaç kere, hiç ayirt etmeden içti hep. Normalde 3-4 saat ara verilmesi beklenirdi mamalarda, ama bizimki 2 saati zor beklerdi. Simdi simdi 3 saati anca dolduruyor.
Senin güzel kuzucuklarina da maasallah, artik zor günler geride kalmis cok sukur, bundan sonra hep guleryuzlerini gor, hic dert keder ugramasin inşallahhhhhh
Bizim de 500 gram civarı almış bu ay yapacak birşey yok çok kusuyor reflüsü var.Aynı şekilde emmezdi gaz ve atak haftaları çok etkiliyordu.
Bizde gaz dönemi cok fazla olmadı, simdi de nadiren tuvaletini yapamamissa sorun yaşıyor ama büyük çoğunlukla her gun yapabiliyor tuvaletini. Ama dusunuyorum da her gün yasasa bu agri sizilari cok zor gercekten. İnşallah geçer gider hic agrilari sizilari olmaz yavrularin yaa

Selam kızlar

İstanbul'da sünnet yaptıran anneler nerde, ne kadara yaptırdılar? Anadolu, Avrupa fark etmez iki tarafta olur bana. Ben şimdi yeni yeni bi kaç tane hastaneye sormaya başladım. Dümdüz soruyorum ama özellikle sormam gereken bir şey var mı ya da dikkat etmem gereken...

Benim de bir süredir sağ tarafa öyle yapıyor orda kitleler var ondan süt mü az geliyor diye düşünüyordum ama bir arkadaşın da sağ pek emmiyormuş sanırım bebişlerde normal bir durum.çok acıkınca ya da çok uykusu olunca ayırt etmiyor

Kizlar yanaklarimiz cok kötü oldu kırmızı kirmizi çoğaldı doktor alerji deyip krem verdi ama kortizonlu kullanmak istemedim mustela atopik kremini aldik kullanip faydasını gören varmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…