2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Teneffus Zili Teneffus Zili M Minikfaremmm ve diğer alerji dostlarım 😅 biz alerji bölümünden geldik.protokololit dedi süt ürünleri yiyince kakasında kan biraz fazla gelmişti fotosunu çekmiştim gösterdim diyet yapman ve kalsiyuma başlaman çok iyi süt ürünleri diyetine devam et dedi.nokta şeklinde kanama olan fotoları da gösterdim bunlar önemli değil diğer yiyecekleri tüketebilirsin kan artarsa o zaman diyet düşünürüz buraya gelirsin dedi.makatta çatlak var mı diye baktı varmış 😐neden oldu diye sormayı unuttum 😐 ufak kanlar belkide bu yüzdendir dedi.iki krem yazdı.ek gıdada nasıl yol izleyelim dedim bir ay sonra gelince konuşuruz dedi.kan tahlili yapsam mı diye düşünüyordu karışmak istemem ama yapmayın dedim evet yapsam da süt ürünleri kanda anlaşılmıyor dedi yapmadı..6 ay yada yaşına kadar geçmiş olur dedi.inek eti yapar mı dedim etkileme olasılığı %10 dedi yediğinde çok kan olursa ya da huzur olduğunu düşünüyorsan kuzu eti yiyebilirsin dedi.sucuk yediğimde oldu dedim sucuğun içine de süt katılıyor dedi.bugün yumurta yiyerek başladım.umarım huzursuzluk olmaz.Rabbim alerjisi sancısı olan tüm bebişlere şifa versin 🤲🏻🌸

Hırıltı doğduğundan beri var dedim bazı bebeklerde oluyor o da yaşına girince geçer dedi.sütün azalırsa mama vermek zorunda kalırsan alerji için özel mamalardan kullanırsın dedi.normal mama olmazmış

Benim de bir süredir sağ tarafa öyle yapıyor orda kitleler var ondan süt mü az geliyor diye düşünüyordum ama bir arkadaşın da sağ pek emmiyormuş sanırım bebişlerde normal bir durum.çok acıkınca ya da çok uykusu olunca ayırt etmiyor
İlk defa duydum. Benim meme yapımla alakalı sanıyordum. Benim de sağ memeyi pek sevmiyor. Sütüm hep azdı tanzim sorunu olamaz ondan. (yada bebem iştahlı 😁 )meme +mama gidiyorum. sağ memede solun 2 katı süt çıkıyor sağınca. Buna rağmen onda 3-5 dk anca duruyor . Sol memede keyif yapıp uykuya geçiyor.

Teneffus Zili Teneffus Zili M Minikfaremmm ve diğer alerji dostlarım 😅 biz alerji bölümünden geldik.protokololit dedi süt ürünleri yiyince kakasında kan biraz fazla gelmişti fotosunu çekmiştim gösterdim diyet yapman ve kalsiyuma başlaman çok iyi süt ürünleri diyetine devam et dedi.nokta şeklinde kanama olan fotoları da gösterdim bunlar önemli değil diğer yiyecekleri tüketebilirsin kan artarsa o zaman diyet düşünürüz buraya gelirsin dedi.makatta çatlak var mı diye baktı varmış 😐neden oldu diye sormayı unuttum 😐 ufak kanlar belkide bu yüzdendir dedi.iki krem yazdı.ek gıdada nasıl yol izleyelim dedim bir ay sonra gelince konuşuruz dedi.kan tahlili yapsam mı diye düşünüyordu karışmak istemem ama yapmayın dedim evet yapsam da süt ürünleri kanda anlaşılmıyor dedi yapmadı..6 ay yada yaşına kadar geçmiş olur dedi.inek eti yapar mı dedim etkileme olasılığı %10 dedi yediğinde çok kan olursa ya da huzur olduğunu düşünüyorsan kuzu eti yiyebilirsin dedi.sucuk yediğimde oldu dedim sucuğun içine de süt katılıyor dedi.bugün yumurta yiyerek başladım.umarım huzursuzluk olmaz.Rabbim alerjisi sancısı olan tüm bebişlere şifa versin 🤲🏻🌸
Ben dün süt ürünü et yemedim tavuk yedim bütün hani pisiriyorlar ya bütün çevire çevire onda tereyağı mi vardı acaba az önce kakasında bi minik çizgi kan vardı 🤦 şimdi kan az olunca yemeye devam mı yani her Dr farklı ya ne zor is

İlk defa duydum. Benim meme yapımla alakalı sanıyordum. Benim de sağ memeyi pek sevmiyor. Sütüm hep azdı tanzim sorunu olamaz ondan. (yada bebem iştahlı 😁 )meme +mama gidiyorum. sağ memede solun 2 katı süt çıkıyor sağınca. Buna rağmen onda 3-5 dk anca duruyor . Sol memede keyif yapıp uykuya geçiyor.
Maşallah bebişine 😍 nette arayınca yazan şu;
İnsan bedeninde tıpkı gözler, kaşlar gibi bazen memeler de simetrik olmayabilir, bu gayet normaldir. Bazen bir memenin ucu, diğerine göre daha çıkıntılı olur ve bebek kolaylıkla kavrar, diğerinin düz, içe çökük ya da meme başının yenidoğanın ağzına göre büyük ve uzun kalmasından kaynaklı, bebek kolay olanı seçer, diğerinde ağlar, huzursuzlanır ya da almaz. (Benim sağ meme ucu daha küçük )

Bazen bebekler, annenin daha rahat ettiği tarafta, annenin sakinliğine bağlı o tarafta daha rahat ve güvenli hisseder. Diğer tarafta anne pek rahat edemiyor ya da panik içinde emziriyorsa, bebek almak istemeyebilir. Mesela doğum sonrası serum takılı olan kolundaki rahatsızlık, bebeği güvenli tutmasına engel olup, bebeğin o tarafı red etmesine sebebiyet verebilir

Bazen meme küçültme ya da büyütme operasyonlarında, oksitosin refleksini uyaran sinir, istemeden zarar görmüş olabilir. Bu refleks yok ise bebek ne kadar çekerse çeksin, süt transferi güç olabilir. Bazen sinir zedelenmesi tek taraflı olur ve bebek o taraftan almak istemeyebilir. Bazen bu refleksin red edilen memede yokluğu gibi aşırı fazla oluşu da sorun yaratabilir. (Memeden kitle için ameliyat olmuştum belkide kolayca çekemediğinden o tarafı çok istemiyor 🤷🏻‍♀️)

Ben dün süt ürünü et yemedim tavuk yedim bütün hani pisiriyorlar ya bütün çevire çevire onda tereyağı mi vardı acaba az önce kakasında bi minik çizgi kan vardı 🤦 şimdi kan az olunca yemeye devam mı yani her Dr farklı ya ne zor is
Evet.sizin kanama iğne ucu kadarsa günden güne çoğalmıyorsa doktor da bir şey demediyse yemeye devam edin.
Bize süt ürünlerinde kanama çoğaldığı için yemeyi bırakman iyi olmuş dedi.diğer ürünlerde nokta kadar olduğu için önemli değil ye dedi..
tavuklar kızarsın diye yoğurt sürüyorlarmış ondan da olabilir.dönerde de olabiliyormuş.tavuğu evde kendim pişiriyorum artık.margarin tereyağ olan her şeyi bıraktım.pilavda margarinsiz olmuyor ama napalım :/ dün misafire bir aman ikramlık hazırladık çoğu kaldı bakışmaya devam ediyim 😅

Benim de bir süredir sağ tarafa öyle yapıyor orda kitleler var ondan süt mü az geliyor diye düşünüyordum ama bir arkadaşın da sağ pek emmiyormuş sanırım bebişlerde normal bir durum.çok acıkınca ya da çok uykusu olunca ayırt etmiyor
Ben bugün emdikten sonra fırsat bulup sağdım baktım canım 10-15 ml kadar anca çıktı. Demek süt bitiyor ondan ağlıyormuş anlamış oldum:KK43:
Oysaki emmeye başlayalı 1-2 dk anca olmuş oluyor…
Tek taraftan süt kesilir mi ya neden böyle oldu çok üzüldüm 😞😞

Cok huysuz uykularında yarım saatte bir uyanır oldu..geceli gündüzlü çok zor bir ay bence.dise bağlıyorum ben
Evet cnm eşim 2 metre ben 173 civari

4 ay asimizi olduk geldik arkadaşlar. Bu ay 900 gram kadar almış oğlum 8150 olmuş boynumuza 68 cm olmuş maşallah
Ateş yok sukur
Maşallah canim.
Sifa olsun aşı bebise🙏

Ben bugün emdikten sonra fırsat bulup sağdım baktım canım 10-15 ml kadar anca çıktı. Demek süt bitiyor ondan ağlıyormuş anlamış oldum:KK43:
Oysaki emmeye başlayalı 1-2 dk anca olmuş oluyor…
Tek taraftan süt kesilir mi ya neden böyle oldu çok üzüldüm 😞😞
Sağmakla bebeğin emmesi aynı olmuyormuş üzülme canım ondan değildir.ya zor çekiyordur ya meme ucundan rahat edemiyordur bir çok nedeni olabiliyormuş bak yukarıda yazdım.ben aç olup ağlayınca veriyorum mecbur alıyor susuyo.sende vermeye devam et ağlamaya devam ediyorsa sallayarak emzirmeyi dene o da işe yarıyor
Simdi calpol verdim kızlar. Ateş yok ama aşıdan sonra çok aglamakli oldu
Bu arada sağ gogsumu emerken çok ağlıyor solda sıkıntı yok iki gündür boyle niyeki
geçmiş olsun şifa olsun denize🌸
Kizlar, bugün kalca ultrasonumuz vardı, geçen ay iyi çıkmamıştı, çok şükür değerlerimiz iyi çıktı bu sefer 🙏
oh çok şükür 😍

Cnm aslinda aksine çok istahli biliyor musun.. tek derdi mememden emmemek, tiksiniyor gibi yapiyor. Onun disinda kaşıkla, biberonla vs verilen her şeyi içiyor hapir kupur, hatta mama degisikligi deneme yaptik birkaç kere, hiç ayirt etmeden içti hep. Normalde 3-4 saat ara verilmesi beklenirdi mamalarda, ama bizimki 2 saati zor beklerdi. Simdi simdi 3 saati anca dolduruyor.
Senin güzel kuzucuklarina da maasallah, artik zor günler geride kalmis cok sukur, bundan sonra hep guleryuzlerini gor, hic dert keder ugramasin inşallahhhhhh 😍😍😍😍

Bizde gaz dönemi cok fazla olmadı, simdi de nadiren tuvaletini yapamamissa sorun yaşıyor ama büyük çoğunlukla her gun yapabiliyor tuvaletini. Ama dusunuyorum da her gün yasasa bu agri sizilari cok zor gercekten. İnşallah geçer gider hic agrilari sizilari olmaz yavrularin yaa 🙏🙏
Yaa canım çok sağol amin hep birlikte görelim bebişlerimizin güzel sağlıklı huzurlu bir ömürleri olsun inş.🙏

Bizim de aynı şekilde canım sağ tarafta daha yavaş süt geliyor.Bazen emmek istemediği oldu ama biraz emzirip ötekine geçiriyordum.Sol daha çok süt doluyor, sağda emerken yutkunma bir iki çekişte değil bazen 3 ü buluyor farkı görebiliyorum.

Güzel haberlerle dönmüşsünüz canım.🤗 Kan vermemeniz iyi olmuş bence de gerek yok. Ece ye😘 ve diğer tüm bebişlere acil şifalar versin Allah ım.Yumurtada ve diğer yiyeceklerde hiçbir sıkıntı olmaz inş.rahatça tüketebiliriz hepimiz.Makat çatlağı için hiç bir dr.bakmadi aile hekimliğinde göstersem olur mu canım sence onlar anlar mı?

Maşallah canim.
Sifa olsun aşı bebise🙏

Kizlar, bugün kalca ultrasonumuz vardı, geçen ay iyi çıkmamıştı, çok şükür değerlerimiz iyi çıktı bu sefer 🙏
Amin cnm sagol..sana da gelmiş geçmiş olsun gözün aydin
Sağmakla bebeğin emmesi aynı olmuyormuş üzülme canım ondan değildir.ya zor çekiyordur ya meme ucundan rahat edemiyordur bir çok nedeni olabiliyormuş bak yukarıda yazdım.ben aç olup ağlayınca veriyorum mecbur alıyor susuyo.sende vermeye devam et ağlamaya devam ediyorsa sallayarak emzirmeyi dene o da işe yarıyor

geçmiş olsun şifa olsun denize🌸

oh çok şükür 😍
Sağol cnm

Tek göğüs meme reddini bende yaşıyorum. İnş çözüm bulurum

En azindan ne oldugu kesinlesmis gibi olmus, sevindim canim, cok gecmis olsun, dermani olmayan dertleri olmasin bebislerimizin inşallah 😍🙏
Harika bir haber, 100.gun hediyesi olmus size 😍😍😍

Güzel haberlerle dönmüşsünüz canım.🤗 Kan vermemeniz iyi olmuş bence de gerek yok. Ece ye😘 ve diğer tüm bebişlere acil şifalar versin Allah ım.Yumurtada ve diğer yiyeceklerde hiçbir sıkıntı olmaz inş.rahatça tüketebiliriz hepimiz.Makat çatlağı için hiç bir dr.bakmadi aile hekimliğinde göstersem olur mu canım sence onlar anlar mı?
Amin canım çok sağol 😘🥰 bizim bir ay önce çocuk doktoru da bakmıştı ilk bakılan şey belliki.aile hekimine göster anlarlar sen bile bakınca görürsün biraz ayırıp ışıkla bakılıyor.banada gösterdi doktor düz pembe ufak bir çizgi vardı yukarı doğru.kıyamam belki de ondan kaka yaparken kıvranıyor bu çocuk 😐
En azindan ne oldugu kesinlesmis gibi olmus, sevindim canim, cok gecmis olsun, dermani olmayan dertleri olmasin bebislerimizin inşallah 😍🙏

Harika bir haber, 100.gun hediyesi olmus size 😍😍😍
Aynen öyle çok sağol canım 🥰aminnn Rabbim tüm bebişlerimizi korusun 😘

Amin cnm sagol..sana da gelmiş geçmiş olsun gözün aydin

Sağol cnm

Tek göğüs meme reddini bende yaşıyorum. İnş çözüm bulurum
İnşallah 🙏 uyumak üzereyken verince aldı şimdi.belki de geçici bir dönemdir bilemedim ki bu bebelerin aklından ne geçiyor 🙈
Bizim de aynı şekilde canım sağ tarafta daha yavaş süt geliyor.Bazen emmek istemediği oldu ama biraz emzirip ötekine geçiriyordum.Sol daha çok süt doluyor, sağda emerken yutkunma bir iki çekişte değil bazen 3 ü buluyor farkı görebiliyorum.
evet bende yutkunmadan anlıyorum uzun süre memede tutunca ama yutkunması çoğalıyor sonra sonra mı süt geliyor ne 😕 masaj yapmak da iyi geldi sanırım

X