2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Az önce uyandım 3 saat uyumuşum bebek 4 saat uyudu ağlamaya başladı uyandım darisi size

Dün akşam kakaolu kek yemiştim sabah etki etti.sarımsak ilk kez duydum neyseki soğan gibi değil her yemekte gerekmiyor :/ ne güzel yeğeninki geçmiş darısı bize
Amin kuzum inş.:) Bi daha hiçbir zaman kan görmezsin kakada inş. moralmen kötü oluyor insan o kanı görünce.

Dinleyeyim alerjiyken verirsek diyet bozuluyor ya ondan dişçiye gittim bugün mecbur verdik 40 CC içmiş sadece ben vermeye çalıştım naisl ağlıyor meme istiyor anestezide 1 saat geçmişti mecbur emzirdm deli gibi meme istedi

Evet benim . mercimek sıkması ye mercimek çorbası ye ben öğlen disciden geldikten sonra çorba içip uyudum 3 saat göğüslerim dolmuş boza da süt yok mısır darı şeker yazıyor benim içtiğimde

Az önce uyandım 3 saat uyumuşum bebek 4 saat uyudu ağlamaya başladı uyandım darisi size
Ne guzel bırak gündüzü gece uyumuyor öyle.bak şimdi yarım saat uyudu tekrar sallanmak istiyo uyandidis firinda yemek kaldi
Dis anestezisi birsey yapmaz cnm

4 gün oldu kaka yapmıyor bu çocuk ne oldu acep hergün yapardı
Rahatsız etmiyorsa bebeği sorun yokmuş ben sormuştum bizimki de 1. Ayı doldu yapamamaya başladı ama onu rahatsız ediyo uyuyamıyo doktor cerraha yönlendirdi o da 2 3 aya geçmezse tekrar getir bağırsakları gelişiyo henüz dedi her zaman uyararak yaptırıyorum alışır diye istemiyodum ama doktor yaptır dedi çok sıkıntı çekiyorum o yüzden uyku sorunu oluyo yoksa sakin bi bebek
Maşallah nazar değmesin

Su dahi vermiyorum bilmiyorum bnmki haftada 1 yapıyo ocaktan beri ondan mı ki
Mama veriyorsan peşine su da ver sadece anne sütüyse gerek yokmuş ama ben sadece anne sütü olmasına rağmen veriyorum haftada 1 yapıyosa bağırsakta bekleyen kaka kahverengi olabiliyormuş bir de senin yediklerinden dolayı değişebiliyomuş rengi

Bence bezin resmini doktora göster bu arada yazdım doktora fitil dedi , benim meme + mama alıyor oğlum
Fitil alışkanlık eder ailede varsa çeker dedi zeytin yağı 1 kaşık ver dedi etki etmezse 2 dedi gerçekten etkili ama her seferinde yapaın diye yağmı dayıcam ya bnm annem sıkıntı çekiyo herhalde ona çekmiş

Mama kullanmadım 3 ay boyunca 3 defa anca yola çıkcam diye market prinç unusu aldım o kadar alışsın istemiyorum süt varken vermek istiyorum ama nankör çocum sıçamıyo süt içtiği halde zeytinyağını hergün versem yapcak vermeyince 1 haftayı buluyo beklemekten sanırım dura dura içerde koyulaştı

Aynen sütün de yağlıysa olabiliyormuş yapamama

Gerçekten mi direk emzirebilir miyim 2 saat emzirme diyorlar gebeyken de mudahele etmedi bu yüzden
Benim dis doktorumda iki saat emzirme dedi ama ben baya arastirmistim o günlerde öyle birsey yok.zaten düşününce iki saat sonraki sutte aynı süt
Gebeysen adrenalini içeriyor bebege zararı olur diye anestezi vermiyorlar...adrenalin içermeyen anestezilerde uyuşturmuyor dişi..bende gebersen disten çok çektim. Ogrendim

Geçmis olsun..Hergün zeytinyağı zararlı bilmiyorum ama tuvalet düzeni oturuncaya kadar vermelisin bence.Kaka saatli gibi oluyor düzene girince.Kabızlık kronikleşse daha kötü.Bağırsakları düzene girince alışır bence.Arkadaş şu veriyormuş 1 çay kaşığı su vermeyi deneyebilirsin istersen.Ayşe Öner den karın masajını aç uygula o kakayıda çıkartmasına yardımcı oluyor kalın bağırsakları çalıştıran hareketler var.

Günde en az 5 defa yapıyodu doğduğundan beri birden kesildi sonra su vereyim mi bilmiyom zeytin yağ alışkanlık eder mi bide bilmiyoz onuda 3kez verdim pek vermedim nereye kadar bakam ayşeye bakayım bakam

Ailede bildiğim kadarıyla yok bu arada fitille biraz uyardım yaptı şükür.
Sürekli ağlıyordu bacakları çekiyor, gaz çıkarıyor ama kaka gelmiyordu inş düzelir daha olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…