2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bence git kurtul erkenden
O zaman calpol içipte mi gitsek ki anne sütü alan bebeklerde ateş olmuyo dedi 2.ayda olmadı 37 fln çıktı en fazla inşallah olmaz ya ateşten çok korkuyorum
Kim demiş ki onu keşke öyle olsaydı hani aşırı bi ateş değildi ama 37,6 oldu o zamanda calpol içirip duş falan aldırdım huysuzluk yapıyor benim kız normalde öyle ağlayan bir bebek değil çok aşırı krize girdi

Domatesi sık sık dene bence alışır inş.bağırsakları Sese nin anlattığı şekilde 1 hafta tüketme öteki hafta pişmiş domates tüket 3 gün boyunca.Sebze olduğu için çok kasma kendini.Yani bana domates tüketme deseler bile yerim yiyecek birşey kalmıyor. Simit yediğim gün fındıklı lokum, hurma yemiştim 3 ünü de kestim korktum bayağ.Uzun aradan sonra tekrar yiyince kan gördüm anladım ki simit yemiştim.Susamdan şüphelendim, çokta önemli değil açıkçası süt ve yumurta, et daha zor geliyor. Türlü yaptım patlıcan katmıştım pişik oldu bayağ 2 dış sarımsakta eklemiştim sarımsak çok rahatsız etti ben ondan şüphelendim.Çok sevmem zaten ona da ara verdim.Anlaşılan bebişlerimiz zaten çok hassas bi yaıpya sahip.Ne eşim de ne de bende alerji yok.Ama annemde var bağırsak tepkili hemde süt içemez dokunuyor alerji gibi değil ama yıllar önce burusella geçirdi.Et ishal yapıyor portakal, mandalina asitli midesine dokunuyor.Bulgurda karın ağrısı yapıyor ablamda da var hassas bağırsak durumu yeğenlerimde de maalesef.

Geçmiş olsun atlattınız sayılır.❤Bizim 2 ay aşısında ateş olmamıştı ama 3 gün boyunca çok fenaydı aşırı huzursuzlanmıştı.

Geçmiş olsun atlattınız sayılır.❤Bizim 2 ay aşısında ateş olmamıştı ama 3 gün boyunca çok fenaydı aşırı huzursuzlanmıştı.
Valla o zamanda oldu bide bende aşı olmuştum ikimizde çok fenaydık 10dk önce yine ağlama krizine girdi çok zor sustu İnşaAllah bebekler kolay atlatır

Uyuyor dediğin kaç saat kesintisiz uyuyor utanma utanma soyle
Bende cok severim uykuyu benimkiler babalarına çekmişler malesef
7 saat uyuyor gece ortalama uyanmiyor gece artk saat 5 de baktım uyanmamissa emziriyrm bugün 11 de yatirdim saat 5 de emzirdim uyurken bide saat 8 de emzirdim uyandı kendi aslında 9 saat uyumuş oluyor uyurken emzirdigim için emzirmesem 7 saat sonra uyanıyor genelde gündüz öyle değil ama 3 saat en fazla 4 saat uyuyor

Aynen testler negatif olabilirse kan niye aldınız deri testi niye yaptınız boşuna deride süt hafif çıktı kanda negatif sütü kisitla dedi kan olması sütte oluyormus testler boşa yapıldı yani bana bıraksın ben evde deneme yanila bulurdum zaten

Son düzenleme:
Bide benim oğlan 1 aylıkken yoğun bakımda yattı soğuk algınlığından süt sagip buzluğa atmistm şimdi onlari vermemem lazım Mart 25 de son kullanım günü 3 hafta diyet yap diyo Dr o zaman sütler çöp olacak

Sizdede kakalar normal insan kakası gibi mi kahverengileşti 1haftadır kokuda bizlerin gibi alt almak artık çok zorlaşcak gbi bu ne koku
Kahverengi mi...sadece anne sütü alıyorsa normal gelmedi...
O zaman calpol içipte mi gitsek ki anne sütü alan bebeklerde ateş olmuyo dedi 2.ayda olmadı 37 fln çıktı en fazla inşallah olmaz ya ateşten çok korkuyorum
Ateşi olursa için cnm yada çok huysuzlanirsa. Önceden icirme
Demi oda dogru
Heyyy masallahhhh...beninki gündüz 1 saat gece 2 saat kara bahtın kör talihim
Hayir cnm dr Osman Gönülali dinle boşuna çöpe attiriyorlar diyor ben çok şey öğrendim o drdan

Kizlar merhaba okuyorum da yazamıyorum pek,alerji olan bebeklerin anneleri size sorayım,bebekleriniz cok kusuyor muydu?Fiskirma değil süt de degil ama sürekli peynirsi kıvamda kusuyor benimki her beslenme sonrası anlamadim gitti.Mukus kan yok kakada,reflüden supheleniyorum artik

Gezinmek istiyor hep uyanik kalmka bakinmak gezinmek o zaman daha mutlu. Pis pis ve supurge sesi var dune kadar onu seviyordu. Bazen su sesi falan aciyorum. Bazen ilahi gibi ninniler. Okuyorumda hep. Seninde sinavin alerjiyle Allah yardimcin olsun canim insallah yasini doldurmadan gecer.

Allah yardimcin olsun cok zor isin. Kayinvalide ile yasamak zor.

Bim kakaosunda iz miktarda bile yok aklınızda olsun
Ay çok sağolun ondan aldırayım ama şimdilik yiyebilir miyim cesaret edemem herhalde. yine kan geldi kakao belası yüzünden
Anladım canım geçmiş olsun şifa bulsun kuzucuk inşallah
sağol canım inşallah tüm alerjik bebeler şifa bulsun
Çok zor durum ya Allah yardımcımız olsun şimdi yine bol mukuslu kanlı kaka geldi sabahtan beri uyumuyor az emdi istemiyor domates dediğin gibi deniyim yoksa bir şey kalmıyor.pişmiş yiyince olmuyor sanki.birkaç gün geçsinde..sizinde bence sarımsak değil de patlıcan yapmıştır.alerjik bir sebze.susam ve lokumda yapar ama hurmayı sanmıyorum.çok önemli değil aynen süt ürünler yumurta et daha zor annenin işi de zor yetişkin olduğu halde dokunuyor Allah şifa versin hepsine benim eşimde et tavuk yiyince tuvalete koşar.ondan mı kızın bağırsakları hassas acaba :/ ben ishal olmuyorum ama yediklerimi çabuk sindiriyordum belki de benden geçti sadece sahte takılara alerjim var takınca cildim kabarıp kaşınıyor.tiksnince ya da üzüldüğümde kurdeşen tarzı döküntüler oluyor kaşınıyorum
gezenti kız annesini yoruyor :) amin canım sağolasın hepimizin Allah yardımcısı olsun sınavlarımız farklı dediğin gibi

Bazı hastaneler yaptırmıyormuş zaten.evet en iyisi deneyerek bulmak.hastaneye nasıl bir yol izleyip alerjiyi geçirebiliriz bunu öğrenmek için gidicez.sese nin doktoru güzelce yönlendirmiş artık bazı şeyleri yiyebiliyormuş darısı bize.
evet maalesef öyle olcak olsun en azından sütün bol halimize şükür boza içen sen miydin almak istiyorum içerikte süt yazmıyor ama emin olamadım sütümü arttırmak istiyorum

Ne yedin ki bugün canım kakasında kan olmuş.Kakasına tekrar baktım hafif mukus vardı sarımsaksız tekrar yedim çünkü sarımsaktan emin oldum şimdi.Sağol canım yeğenimin 1 yasında geçti şükür.Çoğu hastalık genetik geçişli bence annemde ne varsa bizlerde de çıkıyor maalesef ki.Annemde eşin gibi tuvalete koşuyor garibim.

10 güne kadar normal anne sütü alanlarda diyo benimki ocak başından beri haftada 1 yapıyo çok nadir yapıyo son 2 dir kahverengileşti yapmaya yapmaya mı anlamadım
Bence bezin resmini doktora göster bu arada yazdım doktora fitil dedi , benim meme + mama alıyor oğlum

Dün akşam kakaolu kek yemiştim sabah etki etti.sarımsak ilk kez duydum neyseki soğan gibi değil her yemekte gerekmiyor :/ ne güzel yeğeninki geçmiş darısı bize

Merhaba canım benim bebekte alerjik bizde kusma ,pisik ,mukuslu kanlı kaka ve deride de kuruluk ve serpmeler var sizin sadece kusmaysa reflü olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…