2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Eşin düzelir merak etme geçici bunlar.☺ Hergün iğne vurmayı hamileyken yaptım canım kan sulandırıcı iğne kullanıyordum. 3 aylık ve 9 aylık vurulan iğneler var sanırım bi araştırma yapayım ben.

Hayır canım Sese de tek çocuk var.☺ Cidden çok zor bu diyet olayı.Bugün biraz açık havada dolaşmaya çıktık eşim marketten ne alalım atıştırmalık dedi hiçbirsey dedim.Pastaneden istersen birşeyler alalım diyince herşeyin içerisinde yumurta var oradan da birşeyler alamadık.Evden muz ve biraz leblebi çekirdek götürmüştüm onları yedim bi de su.

Kızlar alerji konusundaki son durumdan bahsedeyim biraz .İlk doktorum katı diyetle ilerleme yanlısıydı ve alerji konusunda yetersizdi onda 3 haftalık katı diyetteyken başka bir doktora gittim .Benim bebeğimde bana göre süt ürünü tükettiğimde kan geliyordu kakasından .Doktorum uzun diyetleri artık biz tabipler olarak uygun görmüyoruz sütün kalitesini azaltıyor Buda gelişim geriliği vs yapar ,Bir hafta diyet bir hafta açma şeklinde ilerleyeceğiz dedi.Ve senin anlattıklarına göre bende alerjik olduğunu düşünüyorum dedi.Bu arada benim bebeğimin cildinde bişey yok tek belirtimiz kan (Kılcal şekilde ) ve mukustu. Proktokolit yani.Sonra o 3 haftalık diyetin üstüne başa sardık bir hafta diyet yaptım süt ürünleri ,yumurta diğer alerjenleri filan hep kestim.Bir hafta sonra açtım sadece süt ve ürünlerini . Bebeğimin açtıktan sonraki gün kakası inanılmaz mukusluydu öyle böyle değil,2. Gün Kılcal şekilde kan vardı ,3. Gün ve diğer günler normale döndü ne kan ne mukus .Doktora anlattığımda bu bebeğin bagırsakları süt ve ürünlerini tolere etmeye çalışıyor bir ay tüket süt ve ürünlerini bakalım tolere edebilecek mi dedi.Bir aydır diğer tüm alerjenler yasak ,sadece süt ve ürünlerini tüketiyorum ve çok şükür kan yok .Ara ara mukus oluyor tavuk vs yediğimde ama doktorum sadece mukusu önemseme ve kılcal şekilde kanıda önemseme şu süreç içinde dedi .Fakat bebekte aşırı huzursuzluk ve aşırı kanlı kaka olursa kes dedi .Şükür şimdilik olmadı .Ayın 29 unda tekrar gidicem bu sefer yumurtayı açacak .
Bizim süreç böyle kızlar inşallah yardımcı olabilmişimdir .Fazla giremiyorum buraya ama Yardımcı olabileceğim başka bişey olursa seve seve olurum ara ara giriyorum .
Sizlere tavsiyem tek doktorla takılı kalmayın özellikle sadece bağırsak tepkimeliyse bebeğiniz .

Cok zor ya . Ne bulsa yiyen biri olarak çok çok zor bir durum ...neyseki geciciymis değil mi

Cok zor ya . Ne bulsa yiyen biri olarak çok çok zor bir durum ...neyseki geciciymis değil mi
Evet ben de öyle özellikle emzirirken çok acıkıyordum hep birşeyler atıştırıyordum.Emzirene kadar diyet devam edecek bakalım ne zamana kadar emzirebilirsem artık.2yaşa kadar emzirmek çok istiyordum ama alerji devam ederse yapamam.6.ayda düzelende varmış inş.bizlerinde en kısa sürede geçer.

Bnmki elleriyle yüzünü kulağını yolarcasına davranıyo zor çekiyorum neden böyle ya şapka takıncada onu çekiyo saç yok Allahtan saçını çekcek hep böyle sizdede varmı

Cok zor kısa dönemde geçer ins
Yok sese’de tek çocuk var. Biz iletişimdeyiz , çok tatlı bi Alya’sı var
Ben karıştırdım diğer arkadaşla o zaman
Bnmki elleriyle yüzünü kulağını yolarcasına davranıyo zor çekiyorum neden böyle ya şapka takıncada onu çekiyo saç yok Allahtan saçını çekcek hep böyle sizdede varmı
Bizde de var ama sürekli değil ben kulak iltihabindan suphelenip sağlık ocağına götürdüm bebekler yapar öyle dedi dr..ama ağlama huysuzlanma varsa sizde baktirin nolur nolmaz

Gecmis olsun cnm, sukur bsycik olmamis kuzuya digerlerini de okudum anlık oluyor iste ya, hic kendini suclama, insallah hic bsycik olmayacak bir daha
O kadarciktan ciddi bsy olacağını sanmiyorum cnm ya, dogumdan sonra neler neler veriyorlar hem ağızdan hem damardan. Bol su iç. Cok kafana takiliyorsa, kenarda sutun varsa ilk sutunu sagip at istersen ama gerek yok bence. Tabii ben bilirkisi degilm neticede, his olarak yazıyorum

Sağol canım Her gün iğne vurulmak da zordur.Asya kıymetini bilsin onun için nelere katlanmışsın katlanıyorsun hayırlısı olsun araştır ama benim kafama takılan haplar bile az da olsa sütten bebeğe geçiyormuş iğnelerde öyle midir ki
Detaylı şekilde anlattığın için çok sağol canım.sizin adınıza çok sevindim inşallah böyle sağlıklı bir şekilde ilerleyerek hepten geçer.darısı bizlere Benim kızda sadece bağırsak tepkimeli gibi duruyor.doktora gidene kadar katı diyet uygulamasam mı bilemedim
kulağına dokunduğunuzda tepki veriyor mu?Acaba kulağı mı ağrıyor..benim kız uykusu geldiğinde gözünü yüzünü ovuyor

İnşallah çok sağol canım Hiçbirimizin bebeğine bir şey olmasın Senin oğluşun adı neydi yakışıklı napıyor

Arkadaşlar birsey sorucam...evin düzenini rutin işlerini yapan daha doğrusu düzen tutturabilen var mi
Benim önceliğim evim temizligim değil hep çocuklarım oldu..onlarla ilgileneyim oynayayım mutlu olsunlar...ama bakıyorum da daginiklik la düzensizlikleri basbasa kaldım.. ve 8 yas kızımın geçen ettiği cümle bana çok koydu sanırım...Anne x teyze gbi evimiz olsa keşke...kizim onlarin evde cok güzel ama bizim evimiz de daha büyük ve güzel dedim..cevap ama onların düzenli dağınık degil
Olmuyor yetistiremiyorum dağınıklığı bitiremiyorum...Ev işlerinde yardimci olmayan kocayla nereye kadar..madem öyle işte böyle dedim ama sanirim fena ettim..Bu duruma çok takıldım
Sizlerde durum ne

Ben temizliği her istediğimde yapamıyorum ancak geçmişten gelen bir düzen takıntım var. Her şey yerli yerinde olmalı dağınıklıkta mutlu olamıyorum. Herkes bebek yattığında yat dinlen diyor ama evin düzenli olması beni daha iyi hissettiriyor ben de biraz olsun salabilmek isterdim açıkcası. Kimsenin gelmesine de gerek yok sadece kendim için tahammülüm yok dağınıklığa iki çocuk olursa yetişmek belki imkansız ama şuan oğlum uyudukça toparlıyorum evi. Bazı ekstremler durunlar hariç çok da dağılmıyor sürekli toparlamaktan.. eskiden temizliğe de daha çok vaktim olurdu ama o olmuyor işte. Hergün robot süpürge açıyorum, haftada 1 max 2 kere silme yapıyorum. Emeklemeye kadar vakit var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…