2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Valla ablasına surekli kural koyuyorum ama nafile oyuncak oturma odasına getirme falan filan ama dinleyen kim,eşim de biraz hasta ondan da destek gelmeyince huni takmaya yakın oldum
Allah yardımcın olsun
çok doğru kendi kuzenimden biliyorum baya tv izletiyorlarmış davranış bozukluğu var.bana zeka geriliği gibi tvdeki çizgi karakterler gibi konuşuyordu göz teması kuramıyor sorulan şeylere dikkatini veremiyordu.doktora götürdüler mi bilmiyorum.çok tehlikeli kızım bakmaya çalışsa da arkasını çevirip oyalıyorum

Aynen aspiratörle çektim birkac gündür ama çekmemek lazımmış sıksık...simdi nette gördüğümu yaptım rahat uyuyo sukur
Nette ne yazıyor? bizim doktorumuz tıkandıkça aç dedi.bir sabah bir akşam serum sıkıp çekiyorum.çekmediğimde asıl genize iniyo hırıltı oluyor.bir yerde okumuştum peteklere havlu koymak da iyi değilmiş gereğinden fazla nem olup mantar oluşturuyormuş bu da enfeksiyona zemin hazırlıyormuş.odaları stabil bir ısıda tutup havalandırmak lazım.ilkbahar gelse daha rahat edicez

Bende nem ölçer var cnm nem az hatta birsey diyeyim o buhar makineleri bile 2 saatte anca 2 4 derece arttırıyor . Havlu hiçbir işe yaramıyor
Çekmek burun dokusuna zarar veriyormuş eğer hasta değilse çekmeyin sadece sıkın diyorlar ama şu şekilde
YouTube da dr Osman gönülal var uygulamalı gösteriyor şırınga serum fizyolojikle. Boşuna tuplere para vermeyelim zaten. 5 dakika önce tekrar yaptım çekmeden acildi şu an. Çekmeyi sadece hasta olduğunda uygulayın diyorlar
Bu arada genize inme işini kendi drumuza sormuştum tabi ki inecek hiçbir şey olmaz demisti

Ah yaa hele bu zamanda cok cok zor olumlu ozellikleri olan birey yetistirebilmek. İnsallah destekle vs atlatir o durumu, umarim cok ileri degildir. Hepimize kolaylıklar diliyorum, nasıl yapacagiz ne yapacağız hic bilmiyorum.

Evet şırıngayla daha iyimiş bende duydum ama tazyikli sıkıldığından kulağına kaçar diye kullanmaya korktum.biraz büyüyünce öyle yapmayı düşünüyorum hem daha ekonomik Buradaki doktorumuz çekin dediği için ben çekiyorum şimdilik sıkıntı yok hatta daha rahat nefes alıyor çok şükür.doktorların görüş ayrılıkları..
Aynen genizde hırıltı hiç geçmiyor dedim burun kıkırdakları küçük olduğundan oluyor 1 yaşına kadar geçer dedi demek ki önemli değil.. tabi bizim içimiz rahat etmiyor alerji bölümüne gidince sorucam alerjiden mi oluyor diye..
Ah yaa hele bu zamanda cok cok zor olumlu ozellikleri olan birey yetistirebilmek. İnsallah destekle vs atlatir o durumu, umarim cok ileri degildir. Hepimize kolaylıklar diliyorum, nasıl yapacagiz ne yapacağız hic bilmiyorum.
inşallah çok sağol.evet bu zamanda çocuk yetiştirmek oldukça zor.tek avantajımız bilinçli ebeveyn olup sürekli okumak.Allah hepimize kolaylık versin

3.ay kontrolü için aile hekimine gittik.saat başı hatta bazen daha sık emzirdiğimi söyledim. 2 3 saatte bir emzirsem olur mu diye sordum.her bebek bir olmuyor bu kadar sık emzirdiğin için kilosu normal değerlerde.kilo alımı çok olsaydı dediğin olurdu dedi.şimdilik böyle devam..
d vitamini azalmıştı yine verdiler monovit günde 3 damla
Gözlere geçen ay uyuduğumuz için bakılmamıştı bu ay bakıldı çok şükür sıkıntı çıkmadı

Neden bu kadar sık emziriyorsun peki cnm

Neden bu kadar sık emziriyorsun peki cnm
Kilo takibinden dolayı.sık emzirmeme rağmen bir kilo anca aldığını hatta alamadığını gördüm arayı uzatmadım.yakın zamanda farklı bir doktorla görüşmüştüm alerjik bebeklerde kilo kaybı oluyor dedi ondan olabilir hastaneye gidince netleşecek.

Ben de sık emziriyorum canim teklif ediyorum alıyorsa emziriyorum gece de 3 saati hic gecirmiyorum ama bu ay kilo alımı tam istediğim gibi değildi ama doktorumuz iyi dedi genel Kilosuna bakınca,her bebek aynı şekilde ilerlemiyor kiloda aylık 500-1000 3. Aydan sonra 600 gr en yüksek diye biliyorum.

Arkadaşlar iyi akşamlar kan tahlili verdiniz mi ilk haftalarda ki sarılık durumu haricinde

600gr mı ay bayılacam tam kilo alsın derken 4.ay kontrolüne gideceğim haftaya aşıda var bakalım ne kadar almış geçen ay düşüktü

1 kilo zaten çok iyi cnm 600 gram alt sınır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…