2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ayni şeyleri yaşıyoruz valla elimi bi ise atamadan uyanıyor artik geriliyorum resmen gun boyu kucakta olmak istiyor zaten uyanıkken 7.30 da kalktı toplam 1 saat uyumadı şu saate kadar
Benimki de daha yeni uyudu bakalım belki 1 saat uyur 🙈 sabah beri uykusuz.iş miş yapmıyorum ev baya dağıldı eşim bu hafta gececi olduğundan uyuyor ona da bırakamıyorum.geçici süreçler idare edicez ama gelen giden olsaydı baya sıkıntı olurdu 🥴
Gündüz bizimde uykular kısaldı, hamak aldim ona yatırıyorum uyanmaya kalkınca sallıyorum bu şekilde bi yarım saat uyuyor
güle güle kullanın ne güzel alışmış ❤️ ben de ana kucağına koyuyorum kendi kendine sallanıyor yarım saat oyalanıyor sonra tekrar ağlama seansı kucak 🙈

Benimki de daha yeni uyudu bakalım belki 1 saat uyur 🙈 sabah beri uykusuz.iş miş yapmıyorum ev baya dağıldı eşim bu hafta gececi olduğundan uyuyor ona da bırakamıyorum.geçici süreçler idare edicez ama gelen giden olsaydı baya sıkıntı olurdu 🥴

güle güle kullanın ne güzel alışmış ❤️ ben de ana kucağına koyuyorum kendi kendine sallanıyor yarım saat oyalanıyor sonra tekrar ağlama seansı kucak 🙈
Bi de evde ikinci çocuk olunca gor halimi neyse uyudu sonradan biraz uzun süre duş aldım en azindan😁

Bi de evde ikinci çocuk olunca gor halimi neyse uyudu sonradan biraz uzun süre duş aldım en azindan😁
Oh sıhhatler olsun 😄 benimde ihtiyacım var her yerim sızlıyor ama yarım saat uyudu uyandı yine memede uyuyor kalkamıyorum 😅 ikinci çocukla ev savaş alanına dönmüştür 😅varsın olsun iyi olsunlar da 💛

Oh sıhhatler olsun 😄 benimde ihtiyacım var her yerim sızlıyor ama yarım saat uyudu uyandı yine memede uyuyor kalkamıyorum 😅 ikinci çocukla ev savaş alanına dönmüştür 😅varsın olsun iyi olsunlar da 💛
Valla ablasına surekli kural koyuyorum ama nafile oyuncak oturma odasına getirme falan filan ama dinleyen kim,eşim de biraz hasta ondan da destek gelmeyince huni takmaya yakın oldum😂

Eskiler daha saglammm

Hayir iki dogumumda da yapilmadi

Sen benden de betermissin😄😄 iki kere hava güzelken bebek arabasına koydum dışarı çıktım çok sevdi dışarıyı sende dene. Öyle Öyle aliscaz

Kardes ve kalabalık aile güzel kısmına katiliyorum. Mesela iki kardeşim keşke dört olsaymisim diyorum ama kendime gelince yapamam .herşey anneye zor ona inaniyorum. Evet çok zengin olsan yanında bi yardımcı belki olabilirdi diyeceğim ama gene istemezdim herseyi sil baştan. Cunku çocuk hele bebek varken herseyi ona gore ayarliyorsun

Cnm yanlış anlama ama reklam izletme lütfen. Elbetteki çok zordur senin için oda küçük. Otizmi tetikliyor çok yakın arkadaşımın oğlumda var ordan biliyorum. Hiç tv acma demiyorum tabi ki mecburuz bir nevi ama reklamlardan tekrarlardan uzak tut
Reklam dediğim Arnica süpürge reklamı Arçelik reklamı yani evdeki elektronik eşyaların markalarını ezber çoğu markayı ezberlemiş mobilya markaları banka isimleri elektronik markalar hepsini biliyor görünce söylüyor okuma biliyormuş gibi

Beni zorlayan bir hamileliğim olmadı şimdide iyiyim çok şükür.çocuklarla iletişimim de hep iyiydi o yüzden dedim.ileride göreceğiz belki fikrim değişir😄

aynen ben de ilerde çalışmazsam düşünüyorum.çalışana 1 bile zor

Evet çok şükür 🥰 26 bitti geç mi 🙈😅

Katılıyorum yapı meselesi 🥰
Nasip olursa eğer yumurtam kalırsa bu dahaki çocuğu 35 yaşında dogururum yani cocuklar 8 yaş 5 yaş olunca 3. Öyle yemek tuvalet bilsinler

Reklam cok sakıncalı canim bir de blenderdan yemesi artik büyümüş yani,her anneye cocugu cok zeki görünür ama bazı şeyler dışarıdan bakınca yanlış tabi...Düzene girer umarım.Yeme konusunda ilk cocugumda ben de çok çektim ama puturluye cabuk alisti,TV telefon izledi tabi vermedim desem yalan olur ama genelde oyun oynattım parka çıkardım hep...Anne olarak hiçbirimiz mükemmel değiliz ama cocugu iyi takip etmek gerek süpürge reklamı surekli izlemesini anlayamadım mesela.
Valla normal mi bende bilmiyorum Arnica süpürge var evde sürekli onla oynamak istiyor kaynanama gidince oradaki Arçelik Süpürge ile oynamak için direk ona koşuyor ağzıyla süpürge sesi çıkarıyor aktif konuşuyor bide yetişkin gibi 1 buçuk yaşında başladı konuşmaya bı gördüğünü unutmuyor isim olarak markaları ezber kanalları dizi isimlerini 16 subat Dr a götüreceğim bakalım ne diyecek aynı zamanda beni dinlemiyor çoğu zaman yaramaz hep ses çıkarmak istiyor

Reklam dediğim Arnica süpürge reklamı Arçelik reklamı yani evdeki elektronik eşyaların markalarını ezber çoğu markayı ezberlemiş mobilya markaları banka isimleri elektronik markalar hepsini biliyor görünce söylüyor okuma biliyormuş gibi
Bende reklamları kastediyorum zaten cnm izletme diye .Hem arkadaşın çocuğundan biliyorum hem en yakin arkadaşım psikolog çocuklarla çalışıyor ordan biliyorum. Kaç yaşındaydı seninki. Gerçi ALLAH korusun sıkıntı olsa anlardın tabiki gene de dikkatli olmakta yarar var

Bende reklamları kastediyorum zaten cnm izletme diye .Hem arkadaşın çocuğundan biliyorum hem en yakin arkadaşım psikolog çocuklarla çalışıyor ordan biliyorum. Kaç yaşındaydı seninki. Gerçi ALLAH korusun sıkıntı olsa anlardın tabiki gene de dikkatli olmakta yarar var
Bnm bebişe kukuli açıyom bakıyo çok izletmeyelim mi napar

Bnm bebişe kukuli açıyom bakıyo çok izletmeyelim mi napar
3 yaşına kadar sıfır ekran. Ne acarsaniz acin bakar tabii, çünkü dönen renkli objeler var onun gözünce, ilgi çekiyor haliyle. Ekrana maruz kalmasi; otizm, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, obezite, huzursuz ve agresif olmasi, bağımlılık, duygu durum bozukluklari, asosyallik, konusma güçlüğü, kelime haznesinin gelisememesi gibi birçok olumsuzluga sebebiyet verebilir. Biz izlettik hic de bir şey olmadı diyenlere de cevabim şu oluyor her zaman, belki de asil potansiyeli cok daha fazlaydi ve siz engel oldunuz, belki cok daha iyi olacakti. Yani sözün ozu, elbette tamamen yok sayamayiz veya uzak tutamayiz ancak özellikle bir seyler izlemesi için acmayin, televizyona dönük oturtmayin, elinizden geldigince ve olabildiğince uzak tutmaya calisin. Bu konu sanıldığından da fazla onemli. Yeni nesil davranis bozukluklarınin cogu çocuk gercekten yaramaz olduğu için değil (boyle bir durum zaten yoktur), bu gibi durumlarda uygun hareket edilmediği için oluyor.

3 yaşına kadar sıfır ekran. Ne acarsaniz acin bakar tabii, çünkü dönen renkli objeler var onun gözünce, ilgi çekiyor haliyle. Ekrana maruz kalmasi; otizm, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, obezite, huzursuz ve agresif olmasi, bağımlılık, duygu durum bozukluklari, asosyallik, konusma güçlüğü, kelime haznesinin gelisememesi gibi birçok olumsuzluga sebebiyet verebilir. Biz izlettik hic de bir şey olmadı diyenlere de cevabim şu oluyor her zaman, belki de asil potansiyeli cok daha fazlaydi ve siz engel oldunuz, belki cok daha iyi olacakti. Yani sözün ozu, elbette tamamen yok sayamayiz veya uzak tutamayiz ancak özellikle bir seyler izlemesi için acmayin, televizyona dönük oturtmayin, elinizden geldigince ve olabildiğince uzak tutmaya calisin. Bu konu sanıldığından da fazla onemli. Yeni nesil davranis bozukluklarınin cogu çocuk gercekten yaramaz olduğu için değil (boyle bir durum zaten yoktur), bu gibi durumlarda uygun hareket edilmediği için oluyor.
Allah korusun inşallah bizde duruyo ilgisini çekiyo ne güzel diyip arka planda dönen dolapları bilmiyoz tabi izletmicem inşallah pek sağolun

Ya kızlar birkac gündür bebisin burnu fazla tıkanıyor birde kuru değil serumdan sonra çekiyorum sümük geliyor..peteklere sürekli ıslak havlu koyarım ama yetmiyor ya...hemde sabaha karşı oluyor uykusu dagiliyor burnunu temizleyince

Izletmemen lazım cnm otizmi tetikliyor. Kizimda hic acmazdim tv. Simdi evde büyük cocuk olduğu için arada acik oluyor bakmasın dye ugrasiyorum
Daha küçücükler ne TV si bizimki de TV ye taraf olunca hemen bakıyor çeviriyorum şimdiden ama büyüdükçe evde çocuk da olunca ne yaparız acaba onu düşünüyorum kara kara😶

Ya kızlar birkac gündür bebisin burnu fazla tıkanıyor birde kuru değil serumdan sonra çekiyorum sümük geliyor..peteklere sürekli ıslak havlu koyarım ama yetmiyor ya...hemde sabaha karşı oluyor uykusu dagiliyor burnunu temizleyince
Gecmis olsun canim burnunu aç aktikca genize gidiyor çünkü sonra öksürük gecen ay oyle olduk biz çünkü

X