2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben de 2 saat uğraşıp uyuttum bir günü bir gününü tutmuyor dun hemen girdi gece uykusuna bugun cok direndi yaramaz,gunduz az uyuyor benimki ya sizin bebeler nasil
Gündüz genelde 2 saatte bir uyutuyorum 3gibi uyuttugumda uzun uyuyo 3 saat filan. 6dan sonra uyutmuyorum gece uykusuna erken geçsin diye ama yok bı turlu gece uykuya gecemiyo 11i buluyo genelde. Yinede çok şükür bı ara kucaktan inmiyodu uyanık oldugu zamanlar çok zorlanıyodum. Şimdi en azından kendi kendime oyalaniyor biraz

Gündüz genelde 2 saatte bir uyutuyorum 3gibi uyuttugumda uzun uyuyo 3 saat filan. 6dan sonra uyutmuyorum gece uykusuna erken geçsin diye ama yok bı turlu gece uykuya gecemiyo 11i buluyo genelde. Yinede çok şükür bı ara kucaktan inmiyodu uyanık oldugu zamanlar çok zorlanıyodum. Şimdi en azından kendi kendime oyalaniyor biraz
Ay bir süredir gunduz uzun uyku hasret oldu,kendi kendine de 10 dk oyalanir yaramaz toparlar umarım uykular ne diyeyim büyüyorlar iste

Ben de 2 saat uğraşıp uyuttum bir günü bir gününü tutmuyor dun hemen girdi gece uykusuna bugun cok direndi yaramaz,gunduz az uyuyor benimki ya sizin bebeler nasil
Aynen öyle günü gününe uymuyo bi düzen oturayım diyorum o da olmuyo çıt duymayacak hemen uyanıyo sese alıştırmaya çok çalıştım ama yapı meselesi heralde alışamadı bi türlü bizimki de gündüz az uyuyo inşallah yetiyodur

Geçecek geçecek inanalım.. olumlu düşünelim.. ama ben en az 7 hatta taneler küçükse 10 adrt atıyorum suya kaynatırken.. adetin bi etkisi var mıdır bilmem ama izlediğim videoda da 7-8 adet atın diyordu.. benim 3.günü geçmişti, hadi bakalım sende nasıl olacak? İlerlemeyi yaz mutlaka
:KK54:

Ben şifayı karabaş otu suyunda buldum çok şükür, geçti benim.. Ama ilk 2 ayımın nerdeyse çoğu kabus gibi geçti.. Ayva çekirdeği jeli de deneyeceklerim arasındaydı ama gerek kalmadı..
Insallah ya, bugun yine çok berbattı, ise yaramayacak diye cok korkuyorum 😭 olumlu dusunmeye çalışıyorum ama bir türlü iyileşmiyor, canımı skyor iyice. Daha fazla atacagim, fark edebilir bence. Nasil yapiyorsun peki, silip birakiyor musun ayrintili yazar msn, kaç kere yapiyorsun vs hepsini 😢
Benimki de hic kaka yapmadi bugun,gunduz 1 saat bile uzun uykusu yok bebeğimin bu aralar ya kısa kısa hep 4 uyku tam oh oturayım diyorum bi bakıyorum gözler fıldır fıldır...Surekli kucağına al gezdir bi de surekli konuş benimle...ışığı kapatmıştım uyutucam yarı karanlıkta bi gülüyor suratıma 😁
Haahahahha o cok komik oluyor ya 🤣🤣🤣 yavrum suan sohbet saati mi acaba diyorum tam bi kizcam zonk diye guluyo ahhdshdh. Ya bizimki eger derdi yoksa cok kucak istemiyor ama 2 gundur gaz derdine bi değişti haliyle, tam ne istediği de belli değil giyyy miyyy mizir mizir🥴

Aynen öyle günü gününe uymuyo bi düzen oturayım diyorum o da olmuyo çıt duymayacak hemen uyanıyo sese alıştırmaya çok çalıştım ama yapı meselesi heralde alışamadı bi türlü bizimki de gündüz az uyuyo inşallah yetiyodur
Eskiden gunduz cok uyurdu valla surekli uyanık sanki şu an düzene girerler ınsallah

Insallah ya, bugun yine çok berbattı, ise yaramayacak diye cok korkuyorum 😭 olumlu dusunmeye çalışıyorum ama bir türlü iyileşmiyor, canımı skyor iyice. Daha fazla atacagim, fark edebilir bence. Nasil yapiyorsun peki, silip birakiyor musun ayrintili yazar msn, kaç kere yapiyorsun vs hepsini 😢

Haahahahha o cok komik oluyor ya 🤣🤣🤣 yavrum suan sohbet saati mi acaba diyorum tam bi kizcam zonk diye guluyo ahhdshdh. Ya bizimki eger derdi yoksa cok kucak istemiyor ama 2 gundur gaz derdine bi değişti haliyle, tam ne istediği de belli değil giyyy miyyy mizir mizir🥴
Benimki bayılır kucağa evi gezdir en sevdiği valla oturma zamanı gelsin oynasın diye bekliyorum😄

Valla ben az önce uyuttum verimli bı gün geçirdik günler sonra yürüyüş yaptık temizlik yaptık bebemide yıkadım uyudu çok şükür 🤣
Hava çok soğuk sanki yürüyüş icin
Bir günü diğerine uymuyor aynen
Benim sipa durmadi mesela bugün 🥴🥴 gazi tuzu kakasi vardi 👹
Benimkide çok kucak istedi
Kizlar 3 gün kayınvalidem de kaldık eve geldk oglumun ateşi çıktı biz ordayken gorumcemin ateşi çıkmıştı test vermedi 3 gün oğlun düşmeyen ateşi oldu sonra bende belirti başladı boğazda şimdi oksuruyorum 3 gün oldu kayınvalidem de rahatsizlanmis bı kaç gündür bugün test vermiş pozitif yani ben ve 3 yaş oğlum covit olduk 2 aylık yavruma bulaşmaz inşaallah sakiniyorum kendi ailemden bulaşıyor hep
Çok geçmiş olsun cnm
Ben de bugun uğraştım, gun boyu huzursuzluk vardı, kaka isleri biraz duzenden cikti diye sanirim. Her gun aynı saatlerde yapiyordu, 2 gundur biraz sasinca ters etki yapti. Gunduzleri 3-4 posta civari uyuyor ilk postalar kisa kisa, gece uykusundan önceki son posta 2-3 saat arası oluyor hep bi uyandirsam mi uyanacak mi telaşına giriyorm 🤣🤣 geceleri de 10 civarlari uyuyor ilk uykusu uzun oluyor, sonraki 2 uyku kısaltarak gidiyor.
Benim ilk gündüz uykusu iyi oluyor . Gecede aynı sayılır ilk güzel uyuyor sonra az
Bende gürültüye alışsın dedim ama olcak gbi değil tık sese uyanmaya başladı ilk günler yanında baya gürültü ediyorduk alışsın diye baktık olmuyo çıt çıkarmaya korkuyorux

dayler dayler dayler dayler Koooşşşşşş..
Yarığımı karabaş otu kapattı..
Şu an resmen Öncesi/Sonrası ‘nı bi görsen nasıl fark var..

Eki Görüntüle 2986743

Bunun öncesi susam yağını 2 sürmelik, tereyağını da 2 gün sürerek denedim onlar etki etmedi bana.. Sonra buna başladım ve bugün sürmeye başladığımın 3.günü, resmen yarık kapandı.. 5 gündür de emzirmiyordum, sağıyordum.. az önce denedim ilk ve acımadı.. Ay çok şükür Allah’ım..

Gerçi birine etki eden, diğerine etmiyor.. sana belki bana etki etmeyen bir tanesi edecek ama öncelik bunu dene derim.. Sonra da gümüş suyu deneyecektim, aldım geldi.. Sırada o vardı.. şu an gerek kalmadı.. Ay bir daha da hiç gerek kalmaz inşallah.. Ben elimdeki ot bitene dek devam edeceğim geçse ve acımasa bile..

Yarım su bardağından biraz daha fazla içme suyunun içine bu ottan 8-9 tane atıp 5 dk. kaynatacaksın, sonra süzüp o suyunu ılıyınca acıyan yara olan yerlere süreceksin.. Ben önce çay kaşığıyla suyu alıp alıp yarığın oraya döktüm.. Sonra pamuğu o suyla ıslatıp pansuman gibi dokundurup dokundurup çektim..

İnşallah sana da şifa olur 😊

dayler dayler dayler dayler Canım şurda sana ilk yazdığımda baya detaylı yazmıştım..

Yarım su bardağından biraz daha fazla içme suyunun içine bu ottan 9–10 tane atıp 5-6 dk. kaynatacaksın, sonra süzüp o suyunu ılıyınca acıyan yara olan yerlere süreceksin.. Ben önce çay kaşığıyla suyu alıp alıp yarığın oraya döktüm.. 3-4 kez arka arkaya.. Sonra pamuğu o suya batırıp ıslatıp pansuman yapar gibi yarığa dokundurup dokundurup çektim.. 2-3 kez.. En son yine çay kaşığıyla bir kez daha döküp kapıyorum.. ben gazlı bez ve pamuk mendil koyuyorum südyenle arasına.. Ve her emzirme sonrası sürüyorum her seferinde suyu yenileyerek..

bir de ben yarık derinleştiğinde bu ota başladığımın ilk 2 günü emzirmedim o memeyi, sırf sağdım.. 3.gün baktım, sağarken acı hafiflemiş öyle bi cesaret ettim denedim.. Yani sürmeye başladığımın ilk 2 günü benim de acı full devam etti, öyle hemen etki etmedi ama sonra 3.gün birden kesti acıyı mucize gibi..

Benimki bayılır kucağa evi gezdir en sevdiği valla oturma zamanı gelsin oynasın diye bekliyorum😄
Cok haklisin, kol da enerji de dayanmaz ona 🙈🤣 hakikaten zaman çabuk geciyor ama bazi evreler de daha kolay, mesela kendi kendilerine oynama evreleri 🤭
Hava çok soğuk sanki yürüyüş icin

Bir günü diğerine uymuyor aynen

Benimkide çok kucak istedi

Çok geçmiş olsun cnm

Benim ilk gündüz uykusu iyi oluyor . Gecede aynı sayılır ilk güzel uyuyor sonra az

Bende gürültüye alışsın dedim ama olcak gbi değil tık sese uyanmaya başladı ilk günler yanında baya gürültü ediyorduk alışsın diye baktık olmuyo çıt çıkarmaya korkuyorux
Gunden gune ihtiyaçları istekleri degisiyor sipaciklarin 🥴🥴
Gece ilk zamanlar geç yatıyorduk gitgide erkene cekmeye başladık cok şükür. O açidan seviniyorum 🥰
dayler dayler dayler dayler Canım şurda sana ilk yazdığımda baya detaylı yazmıştım..

Yarım su bardağından biraz daha fazla içme suyunun içine bu ottan 9–10 tane atıp 5-6 dk. kaynatacaksın, sonra süzüp o suyunu ılıyınca acıyan yara olan yerlere süreceksin.. Ben önce çay kaşığıyla suyu alıp alıp yarığın oraya döktüm.. 3-4 kez arka arkaya.. Sonra pamuğu o suya batırıp ıslatıp pansuman yapar gibi yarığa dokundurup dokundurup çektim.. 2-3 kez.. En son yine çay kaşığıyla bir kez daha döküp kapıyorum.. ben gazlı bez ve pamuk mendil koyuyorum südyenle arasına.. Ve her emzirme sonrası sürüyorum her seferinde suyu yenileyerek..

bir de ben yarık derinleştiğinde bu ota başladığımın ilk 2 günü emzirmedim o memeyi, sırf sağdım.. 3.gün baktım, sağarken acı hafiflemiş öyle bi cesaret ettim denedim.. Yani sürmeye başladığımın ilk 2 günü benim de acı full devam etti, öyle hemen etki etmedi ama sonra 3.gün birden kesti acıyı mucize gibi..
Tamam cnim, o yazini bulamamistim ama şimdi onu da okudum, böyle yapacağım ben de. Memelerim hatir hatir, uclarina kan oturmus kahve sari kabuklu bir halde 😭 yordum kuzum cok teşekkür ederim 🥰🙏

Ne bilim vücudun ağrıyınca 🤣🤣🤣 gözümde çok başka türlü temizlik canlandı 🤣🤣
Ellerine kollarına sağlık valla bende doğumdan sonra hiç gücüm yok temizliğe yorucu olanı eşim yapsın diye bekliyorum ben çamaşır toz mutfak bakıyorum 😁
Sağolasın canım şeninde eline sağlık 😘 eşlerde olmasa halimiz harap 😅 zaten gelip mutfak dolaplarımı konsolumu boşaltıp düzenlediler ben amuda kalksam yaranamam şu 3 günlük dünyada jilet gibi olmamı bekliyorlar 😅🤷🏻‍♀️ süt ürünü yiyemiyorum ondan vücudum ağrıyor yarın ilaç yazdırcam 🙈
Bizdeki durumda tipa tip ayni 😐 bende birsy soramam 😐 misafirin gucu iste 😆
aynen 😄 kendileri dedi 1 hafta burdalarmış koşturmaca ile geçicez de bu çocuk aç mama ver nutukları başladı kavga etmeden yollayım yeter 🙈
Bir yanim camasir kurutma istiyor bir yanim robot supurge 😒 acaba hangisi daha muthis birsey. Sonra fiyatlarini dusununce amannn mutlubulut yaz geliyor 1-2 saate camasir kurur. Evide toplamayi basardin mi supurursun ya diyip vazgeciyorum 😆aslinda ikisinide istiyorum 😐 ah su fiyatlar.. hamileyken fiyatlar cook daha uygundu.. Her iksiini kullananlar hangisini tavsiye edersiniz ? Hangisi olmazsa olmaz 😐
benim robot var ama hayalim kurutma makinesi ne güzel asma derdin yok hop kurumuş 😃 alan yok o ayrı 🥲 bence süpürge daha iyi olur uğraşmazsın.ben acelem olduğunda normal süpürgemi çıkarıyorum ama 2 3 günde bir robot dolanıyor.tavsiyem haznesi büyük olandan al.sık sık boşaltmakla uğraşıyorum.xiaomi mi vacuum mop belki hergün temizletsem bu kadar toz çıkmaz bilmiyorum
Daginikligi toplayan robot icat edilmediği sürece bence teknolojinin bi yararı yok 😀😀
çok doğru çalıştırmak için toplamak gerekiyor 😂 kızın çorabına takılıyor pat durmuş 😂 zırt pırt takılıyor bir şeye 😂

Günaydın herkese kızlar kızımda ara ara ağız şapırdatması ellerini yalama başladı acaba diş erlerini kaşınıyor bazende salya biriktiriyor
Genelde acıktıklatında ağızlarını şapırdatıyorlar 🤭 ayrıca bu dönemde ellerini keşfettikleri için sürekli ağızda
ya cidden çok şaşkınım nasıl bu kadar bebekte görülebiliyor bu alerji.Çok geçmiş olsun sizede.😐 3 haftaya toparlıyormuş vücudun alerjeni atma süresiymiş.Sen bu ara süt ve süt ürünleri yumurta dana eti bi yeme bakalım fark edecek mi.Acaba huzursuz ediyor mu o yaraları kuzuyu ne sürmek gerekir ki 😐 Allah ım şifa
Çünkü yediğimiz hiçbirşey organik değil, hava temiz değil 😞
Bir yanim camasir kurutma istiyor bir yanim robot supurge 😒 acaba hangisi daha muthis birsey. Sonra fiyatlarini dusununce amannn mutlubulut yaz geliyor 1-2 saate camasir kurur. Evide toplamayi basardin mi supurursun ya diyip vazgeciyorum 😆aslinda ikisinide istiyorum 😐 ah su fiyatlar.. hamileyken fiyatlar cook daha uygundu.. Her iksiini kullananlar hangisini tavsiye edersiniz ? Hangisi olmazsa olmaz 😐
Eğer dağınık biri değilsen robot süpürge tabiki iyi. Bende eşime söylemiştim sonra evi gösterdi vazgeçtim 😁 ama kurutma makinesi herşeyim diyebilirim. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum zamandan tasarruf kesinlikle. As topla derdin yok. Kuruttu mu al katla ya da sepette dursun 🤭

Cok haklisin, kol da enerji de dayanmaz ona 🙈🤣 hakikaten zaman çabuk geciyor ama bazi evreler de daha kolay, mesela kendi kendilerine oynama evreleri 🤭

Gunden gune ihtiyaçları istekleri degisiyor sipaciklarin 🥴🥴
Gece ilk zamanlar geç yatıyorduk gitgide erkene cekmeye başladık cok şükür. O açidan seviniyorum 🥰

Tamam cnim, o yazini bulamamistim ama şimdi onu da okudum, böyle yapacağım ben de. Memelerim hatir hatir, uclarina kan oturmus kahve sari kabuklu bir halde 😭 yordum kuzum cok teşekkür ederim 🥰🙏
Peki farkettimi geç yatınca - erken yatınca gece uykusu

Yok canım benim ne yorması..
Bu derdi acıyı öyle iyi biliyorum ki, anlat de 40 kez anlatırım.. Bana olduğu gibi sana da şifa olsun inşallah.. 🤲🏻

Kizlar 3 gün kayınvalidem de kaldık eve geldk oglumun ateşi çıktı biz ordayken gorumcemin ateşi çıkmıştı test vermedi 3 gün oğlun düşmeyen ateşi oldu sonra bende belirti başladı boğazda şimdi oksuruyorum 3 gün oldu kayınvalidem de rahatsizlanmis bı kaç gündür bugün test vermiş pozitif yani ben ve 3 yaş oğlum covit olduk 2 aylık yavruma bulaşmaz inşaallah sakiniyorum kendi ailemden bulaşıyor hep
Geçmiş olsun biz bir hafta oluyo atlattık bebeğimi sık sık emzirdim anne sütü bu zamanda çok fayda etti Bi gün ateşi çıktı hiç tadı yoktu kolunu bile kaldırmadı neşesi sıfırdı takip ettim sürekli o zaman Bi çay kaşığı calpol verdim oğluma da sabahına topladı bebekler daha çabuk atlatıyo inşallah ona da bulaşmaz ama öyle Bi durumda korkmayın

Peki farkettimi geç yatınca - erken yatınca gece uykusu
Ilk uykusunun uzunluğu gitgide artiyor ama erken yatmaktan değil de alisti bence. Uyanma durumu daha erkene cekildi tabii, gec yatinca geçe kalıyordu uyanma ayilma işleri.
Yok canım benim ne yorması..
Bu derdi acıyı öyle iyi biliyorum ki, anlat de 40 kez anlatırım.. Bana olduğu gibi sana da şifa olsun inşallah.. 🤲🏻
Ah cnm cok sag ol, aminn yaaa 😔🙏 gogus ucuyla daha az aciyor, cok fark ediyor ama bendekiler ucuz bsy, biraz zorluyor kayip, bir de phillips avent alacağım bakalım. Amma para döktüm emzirme süt muhabbetine 🥴🥴

Geçmiş olsun biz bir hafta oluyo atlattık bebeğimi sık sık emzirdim anne sütü bu zamanda çok fayda etti Bi gün ateşi çıktı hiç tadı yoktu kolunu bile kaldırmadı neşesi sıfırdı takip ettim sürekli o zaman Bi çay kaşığı calpol verdim oğluma da sabahına topladı bebekler daha çabuk atlatıyo inşallah ona da bulaşmaz ama öyle Bi durumda korkmayın
Belirtilere baktım kesin omicronum zaten pozitif kişilerle temas var 3 yaş oğlumun 3 gün ateşi oldu öksürük günde 2 kere felan oldu bebekte bişey yoktu ben maskede taktım hastalık başlayınca bebeğin kakasinda kan var ama o belki virüsten olmuştur diyorum öyle bişey duydunuz mu hiç alerji değildir belki takip edeceğim dün huzursuzdu ogleden sonra ama ateş olmadı hiç

Kaç günde iyilestiniz sizde belirti neydi

Xiaomi vacuum mop almıştı eşim geçen sene aslında hiç beğenmiyordum arkadaşım alalım falan neyse eşime dedim al sonra vazgeçtim baktı indirim gelmiş aldık neyse gayet iyi ama benim gibi 7/24 evde kalabalık aileye iyiydi zamanla aparatların süresi doldu bende günde kaç kere süpürüyordum birde haftada bir diğer süpürgeyle süresi bitti aparatların Amazon’dan sipariş verdim yanlış vermişim 😂 neyse tekrardan sıfırladım öyle kullanırım dedim ama aparatlarda hal kalmadı ama yinede nasıl nerden geliyor bu tozlar her gün doluyor içi 🤪 geçen yengem burdan alıp Tr’deki evde kullanmayı düşünüyormuş onun için gayet iyi ama benim gibi insana kullanışlı değilmiş bunu anladım 🤪🤪 dyson düşünüyorum ama oda 800 Euro garantili yaptırırsam ama zor eşim buna yanaşmaz 😂😂😂😂 kurutma makinası aklımda ama banyo WC bir burda yeri daraltır diye kafamda dönüyor 😂😂😂 hayatı ne kadar dijitale bağlasak da iş hiç bitmiyor 😱😱😱
Kac kez aciyorudn ki gunde 😁 ya hem cok pahali oda hemde kucultuyor diyenler varya o korkutuyor o kadar para verip birde elimde kalirsa 😧bakalim simdi karar verdik once robota 👏😆insallah pisman olmayiz ya 😐 biter mi ah ah. Bir zamanlar camasir ve bulasik makinesi nasil sevindirmistir kadinlari is azaliyor diye ama bak simdi gozumuz gormuyor onlari 😁 ilerideki kadinlar benim istediklerime direk sahip olacak ve onlarada pek mucizevi gelmeyecek cunku zorlugu bilmeyecekler 😁
Aynen cnm ..malesef daginigiz cok
Genc kiz olduklarinda da degismezler o zaman insallah ikinciler daginik olmaz 😐 bizimki daha emeklerken ortaligi birbirine katiyordu 😧
Dagitsinlar bir daha mı cocuk olacaklar dye dusundum hep ama toplamayı bi türlü ogretemedim sanırım. Şimdi de toparlayamiyorum iki cocukla
Hata bizde mi acaba cunku bende aynisini soyledim hep. Annem kucucuk ortunun disina cikmama izin vermezdi kucukken o yuzden kizim oynasin istedigi gibi dedim. Ama keske sadece oyuncak dagitsa 😐 yanlis yaptik demek ki arkadasim . Simdi az akillandim yavas yavas kutulara koydum oyuncaklari grup grup hangi grupla oynamak isterse onlar asagida kaliyor ki onlari bile dagitiyor. Bunu okuyan taze anneler ciddi onerim almayin asla her oyuncagi almayin sonra cildiracak duruma gelirisniz 😐
Sağolasın canım şeninde eline sağlık 😘 eşlerde olmasa halimiz harap 😅 zaten gelip mutfak dolaplarımı konsolumu boşaltıp düzenlediler ben amuda kalksam yaranamam şu 3 günlük dünyada jilet gibi olmamı bekliyorlar 😅🤷🏻‍♀️ süt ürünü yiyemiyorum ondan vücudum ağrıyor yarın ilaç yazdırcam 🙈

aynen 😄 kendileri dedi 1 hafta burdalarmış koşturmaca ile geçicez de bu çocuk aç mama ver nutukları başladı kavga etmeden yollayım yeter 🙈

benim robot var ama hayalim kurutma makinesi ne güzel asma derdin yok hop kurumuş 😃 alan yok o ayrı 🥲 bence süpürge daha iyi olur uğraşmazsın.ben acelem olduğunda normal süpürgemi çıkarıyorum ama 2 3 günde bir robot dolanıyor.tavsiyem haznesi büyük olandan al.sık sık boşaltmakla uğraşıyorum.xiaomi mi vacuum mop belki hergün temizletsem bu kadar toz çıkmaz bilmiyorum

çok doğru çalıştırmak için toplamak gerekiyor 😂 kızın çorabına takılıyor pat durmuş 😂 zırt pırt takılıyor bir şeye 😂
Ooo sebin robotta varmis 😁 evet bizde robotu onayladik. Bakalim bir iki hafta fiyatlari takip edeyim ocak basi 1000 tl daha dusukmus ya saka gibi. C1 model di sanirim o mantikli geldi ama bi yandan da cok karisik geldi bunlar ya ,😧

Genelde acıktıklatında ağızlarını şapırdatıyorlar 🤭 ayrıca bu dönemde ellerini keşfettikleri için sürekli ağızda

Çünkü yediğimiz hiçbirşey organik değil, hava temiz değil 😞

Eğer dağınık biri değilsen robot süpürge tabiki iyi. Bende eşime söylemiştim sonra evi gösterdi vazgeçtim 😁 ama kurutma makinesi herşeyim diyebilirim. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum zamandan tasarruf kesinlikle. As topla derdin yok. Kuruttu mu al katla ya da sepette dursun 🤭
Fazlasiyla daginigiz 😁 ben degilim bizimkiler. Evelsi aksam salona bir bakin benim esyalarimi bulun dedim daginikliga sebep 1 parcam cikti 😒 bende istiyordum fiyattan dolayi amann bu eve robot ne yapar diyordum ama artik icinden ckilmaz bir hal aldi. Yazin camasir asmayi cok severim aslinda evde en sevdigim seylerden biri camasir asmak digeri dolap duzenlemek 😁 ev pis ve daginik dolaplar duzenlidir genelde 😁😁 ama kisin buyuk bir dert ve daginiklik sebebi camasirlar. Camasir kurutmaligin tek kanadi kirik alacaktim durdum aylardir kurutma makinesimi alsam diye orada burada kuruttum camasirlari. Birde en cok sinirimi bozan sey tozlari temiz camasirda toz oluyor farkediyoruk cirp cirp ayni makine kullananlar bundan da cok memnun oluyor ya. Aslinda nereye koyabiliriz onuda bilmiyoruz kiraciyi suanda balkona koysak kapali ama uygun olur mu bilmiyorum. Banyo zaten kucuk oraya sigar mi nasil olur onuda bilmiyorum ama her iki urunde ihtiyacim o kesin sadece benim degil hepimizin ihtiyaci tabi 😞 sen hangi marka kullaniyorsun kiyafetlerde kuculme oldu mu hele bebek kiyafetlerinde ? Kup kuru cikiyor mu

X