2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ya butun dolabi indirdim asagi bitmis elimdeki, elimde kaldigini hatirladigin bitki de dağ çayıymis, en kisa surede alacagim aktardan neden denemedim çünkü eczaci arkadasin onerdigi kremleri deneme surecindeydim, biri kendi yaptigiydi ama hc bsy olmadi, hc fark etmedi dolap karışık olunca da bir turlu arama firsatim olmamisti, bugün arayp bulamaynca üzüldüm

Emin misin cnm...niye öyle oldu acaba...kaka sayısına bakma sen sürekli farklıda olabilir...tahin pekmez tüket
Bu saatte burnuna serum fizyolojik sıkmak zorunda kaldım uykusu gitti tabi ayağımda salliyorum simdi

Yrn ilk defa çocuksuz gezme amaçlı dışarı cikicam kızlar.4.5 saat yokum ilk defa süt sagip biraktim...halasi vercek...cok heyecanlıyım evde cok bunaldim

Ben de olmadım hala
sağlıklı olsunlar önemli olan o…şükür gelişimi sağlığı çok iyi

6 saat emzirmedim biraz gelmişti psikolojik heralde benim kafayı biseye takınca etkileniyor

Ay bu uyumuş halimi bizden betermissiniz kiyamam

Ne tv si ne işi ben hemen uyuyorum çocuklar uyuyunca onda

Oy maşallah
Seninkinin gece uykusu hala yok galiba
Ben regl 47. günde başladı çok yoğun olmadığı için regl mi emin olamadım bu ay gelecek mi bakalım.evet benim de sarı akıntım geçmedi fitil verdi kullandım kanama yaptı ikincisini kullanmadım.böyle nereye kadar sürecek bilmem

Kızlar 2,5 aylık olduk sizce gece uyandırıp emzirmeye gerek var mı? Artık maşallah gece uykusu düzene girdi ama bu sefer zayıflar diye korkuyorum
Doktorumuz maksimum 4-5 saat dedi bende mesela 12 de yattıysa 5 gibi alarm kuruyorum o saate kadar kendi kalkmazsa ben emziriyorum öyle zayıflama konusu benimde kafama takılıyor sanki bebeğimle beslenme saatleri açılınca kilo alımı yavaşladı ilk ay daha iyiydi

Bence uzun uyuduklari için süt azaliyor benim oğlumda uyuyor ondan azaldı heralde yok gibi
Vardır sana öyle geliyordur beyne ne yollarsak vücut onu işliyor.benim kafama takılan gece emmemesi kilo vermesine neden olur mu
bizim bazen 6ya da çıkıyor bende öyle alarm kurayım o zaman.sağol canım inşallah kilo alımları yavaşlamaz 1 2 haftaya doktora gideceğiz o zaman yazarım almış mı diye.evde tartı olsaydı çok iyi olurdu

Gece kalkıp emzirmem lazım şimdi bezinde pembe leke gördüm internette sıvı alımı eksikliği yazıyor.çok üzgünüm artık gece uyandırıp emzircem gün içinde de su da vericem.yine tekrarlarsa doktora götürücez

Zaten bol saat başı emziriyorum artık terlemesi arttığı içinde suya ihtiyacı olabilir dediğin gibi gece de emzirmeye çalışıcam.siz yatarken üstüne ne örtüyorsunuz
Kuzum benimle uyuyor oglan benim yorganı ortuyorum ama içinde de penye battaniye oluyor o da karnını kapatsin diye bazen kollarıyla indiriyor yorgani

Onu ay sonu gösterir aynı durum bendede var

Kuzum benimle uyuyor oglan benim yorganı ortuyorum ama içinde de penye battaniye oluyor o da karnını kapatsin diye bazen kollarıyla indiriyor yorgani
Kalın mı örtüyorum dedim de normal örtüyorum o zaman. bir tek kalın battaniyesi var.öğlene doğru oda çok sıcak oluyor sadece penye battaniye örtüyorum.bizimki de üstünü açmaya başladı yanlardan altına doğru sıkıştırıyorum
Onu ay sonu gösterir aynı durum bendede var
bakalım Artık 4 5 gibi emzirmek için alarm kurucam

Kızlar 2,5 aylık olduk sizce gece uyandırıp emzirmeye gerek var mı? Artık maşallah gece uykusu düzene girdi ama bu sefer zayıflar diye korkuyorum
Benimki büyük ihtimal ondan zayıfladı bence uyanıp emzirmek lazım. Benim kızın uykusuda ağır bende gün içinde yorulunca her zaman uyanamadım alarma bile o yüzden emzir 3. Ayda düştü kilosu az aldık sanırım o yüzden.

Evet ondan olabilir bu geceden itibaren alarm kurucam.aslında bir kere de olsa kalkıyordu bu hafta böyle oldu aynen gün içinde ben de çok yoruluyorum o yüzden önemsemedim artık dikkate alıcam

Eğer sadece anne sütü alıyorsa suya hiç gerek yok. Leke kan gibi miydi? Hani alerji anlamında da kan oluyor çünkü. Uyandırma olayına gelirsek, doktorlar da söylüyor artık “kendi acıkınca uyanır, uyandırmana gerek yok” diye.

Ben uyandırmıyorum. Düzeni kendi kurdu. O ne zaman uyanırsa, acıkırsa. Biz meme+mama gittiğimiz için az az su veriyorum ama sırf meme gitseydik su vermezdim. Çünkü gerek yok.

Yine de her annenin kendi tercihi olarak içinden nasıl geliyorsa öyle yap

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…