2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim de bu ayın sonunda iznim bitiyor, rapor alicam şubat maaşını alıncada ücretsiz izin. Bakan var ama 2 aylık bebeği bırakmak çok zor, benim eşime kalsa 2 yil ucretsz izin al diyir ama ben eylülde başlıcam ise. Öğretmenim ve okulum eve yakın, bana da iyi gelir çalışmak.
Ben imkanım olsa 2 sene alırdım izin.kizimda calismamistim. Her haline şahit olmak cok guzel. Ama öğretmenler yarım gün calisiyorlar sut izniyle çok zor olmaz birkac saat
İsterdim ama kredi durumlarından ötürü ücretsiz izin durumu biraz zor.Annem bakacak inşallah sorun olmazsa 2 sene . Yarım gün çalışıyorum öğretmenim. İnşallah sorunsuz atlatırız yaz tatiline kadar olan ayları.
Ne güzel gozunuz arkada kalmayacak
Tek değilmişim sevindim sağolasın.seninkisi zaman bulamamaktan ben eşime vakit buluyorum o sallamıyor ne diyim keyfi bilir aynen takılmıcam..ütüye dediğin gibi vakit yok ama deterjan ona özel olsa da illaki kimyal içeriyor cildi zaten hassas bir şey olur diye ütülüyorum.dolap bizim de dağılmıştı şimdi ütüleyince düzenleyeceğim.bu ay sonu şehir dışından ailem gelcek dağınık bulurlarsa bir aman laf yerim.onlar çocuktan bebekten anlamaz misafir kabul etmiyorum diye bile kızıyorlar börek çörek yapmak bu kadar mı zormuş.kaynanamı çağırıp çocuğa baktıracakmışım gelmek isteyenlere hazırlık yapıp ağırlayacakmışım 🤷🏻‍♀️

hiç aklıma gelmemişti doğru diyetten sonra böyle oldum her yerim sızlıyor.doktor kalsiyum yazıcam demişti gitmeyi bekliyorum.multivitamin mi aldırsam gebelikte ocean kullanıyordum o kadar iyi gelmişti ki..sana da çok çok geçmiş olsun canım emzirdikçe geçer inşallah 🤲🏻

Çok sağol 💖 Oh çok şükür geçmiş olsun 🤲🏻 Aynen hepimiz iyi olalım 🤲🏻 Arada benim kızda öyle oluyor dediğin gibi geçecek bu günler diyorum zaman hızlı geçiyor anlamıyoruz bile
Neeeee misafir ağırlamak mi yok artık şakamı..benim ev atom bombası düşmüş kadar dağınık oluyo yemek bazen yapamıyorum bile....bide pasta börek yapcam ha 😀 ben misafir kabul ediyorum herseyi fırından hazır aliyorum hiç uğraşamam hele bu durumda asls

Ben bu hafta kendimi çok aşırı yorgun hissediyorum.hiçbir şey yapamıyorum hem kız durmuyor hem bir gram enerjim yok.Mutfak dağınık her yer dağınık süpürge istiyor.kızın dolabındaki bütün kıyafetlerini çıkarıp yıkadım.ütüleyip büyük küçük ayırıp giydiricem.farkında değilmişim kullanmadığınız şeyler küçülüyormuş.dağ gibi ütü beni bekliyor.
Eşimin bana karşı ilgisizliği de canımı sıkıyor.sanki askerlik arkadaşıymışım gibi davranıyor hamilelik çocuk neyi değiştirdi hiç bilmiyorum.mutsuz olunca tatlılara sarıyordum süt alerjisinden tatlı da yiyemiyorum belki de enerjim ondan düştü..
yarın 2.ay aşımız var inşallah bizde ateş olmadan atlatırız 🤲🏻
Bende de bu hafta çok yorgunluk var bebek üstümden inmiyor yatağa yatıramıyırum sürekli yapışığız. Arada babasına veriyorum o zaman da başı kesilmiş tavuk gibi ne yapacağımı şaşırıyorum hiçbşr şey yapmadan boş boş tavana bakmak istiyorum yatıp. Yalnız değilsin canım. Ama bir arkadaş vitamin önermiş bş kan sayımı yaptırabilirsin belki takviyeye ihtiyacın vardır
Valla 4 5 saat geçiyordu bugün uyurken emzirdim az emdi yatırdım şimdi uyandı emziriyrm altini gece değişince uyanıyor bu gece değişmedim
Gece alt değiştirme meselesi bizde de bir mesele. Değiştirsem en az 1 buçuk saat uykusuzluk garanti değiştirmeden pişikten korkuyorum eğer kaka yoksa değiştiremiyorum ben de
Kızlar bebeğimin burnu tıkalı diye pazar günü çalışan rasgele bir çocuk doktoruna götürdüğümde sık emzirdiğim için o kadar kızdı ki moralim aşırı bozuldu. 3 4 saat bekletmezsen burnu da tıkanır başka hastalıklara da kolay yakalanır dedi. Ben bu işi çözemedim. Kimi ne zaman isterse ver diyor kimi 2 saatte bir kimi 3 4 saat. Zaten 1 buçuk saat zor dayanıyor. İlk iki ay 1 kilodan fazla almıştı. Bu ay o kadar olmayacak gibi. Ama onlara da dana mı yetiştiriyorsun dedi
Sık emzirme burun tıkanıklığı ilişkisini ilk defa duyuyorum bana şimdiye kadar konuştuğum herkese ne zaman isterse emzir dedi. Kurulduktan tıkanıyor genelde. Bizim de çok tıkanıyordu doktor soğuk buhar makinesi önerdi onu kullanmaya başlayınca bayabrahatladı burnu
Bugün 2.ay aşımızı olduk iki bacaktan bir sol koldan.hemşire ateşten bahsetmeyi unuttu geçen ay anlatmıştı aslında ama onu dinlemedim.eve gelince baktım uykusu var ama uyuyamıyor kıvranıyor gibi bir o yana bir bu yana dönüyor bir çay kaşığı calpol verdim 1 saat uyudu.6saat dolunca yine veririm belki.yengemin doktoru da ateş çıkmadan ver demiş doktordan doktora değişiyor herhalde
Geçmiş olsun canım. Bol bol antikor olsun 🙏
Bence iyi yapmissin canim bende çok yükselmeden vericem calpol, ateşten korkuyorum çünkü, off bizimde pzt aşı, hayırlısı ile bi olsaydık cani yanacak diye telâşlardayım 🤦‍♀️ şifa olsun aşısı bebise🙏

Bizim de iki gün sonra aşımız beni baya tedirgin ediyor ateş olursa diye bakalım inşallah kolayca atlatırız

Bence iyi yapmissin canim bende çok yükselmeden vericem calpol, ateşten korkuyorum çünkü, off bizimde pzt aşı, hayırlısı ile bi olsaydık cani yanacak diye telâşlardayım 🤦‍♀️ şifa olsun aşısı bebise🙏
Çok sağol canım aynen bu calpolun ağrı kesici özelliği de varmış ondan rahatladı yavrum 6saat sonra etkisi geçti ağlamaya başlayınca yine verdim mecbur.aynen bende ateşten çok korkuyordum çok şükür çıkmadan önlem aldım.sizinde kolayca geçer inşallah 🤲🏻 Tek sıkıntı çok uyku yaptı gece uyanmaz umarım
Ben imkanım olsa 2 sene alırdım izin.kizimda calismamistim. Her haline şahit olmak cok guzel. Ama öğretmenler yarım gün calisiyorlar sut izniyle çok zor olmaz birkac saat

Ne güzel gozunuz arkada kalmayacak

Neeeee misafir ağırlamak mi yok artık şakamı..benim ev atom bombası düşmüş kadar dağınık oluyo yemek bazen yapamıyorum bile....bide pasta börek yapcam ha 😀 ben misafir kabul ediyorum herseyi fırından hazır aliyorum hiç uğraşamam hele bu durumda asls
Şaka olsalar keşke 😂 benim evde öyle dağınık bugün mutfağı düzenleyebildiğime şükrediyorum sen ne güzel kabul ediyorsun ben sık sık emziriyorum diye sonra gelin dedim.birkaç ay sonra alınca senin gibi hazır alırım yanına birkaç bir şey yaparım
Bende de bu hafta çok yorgunluk var bebek üstümden inmiyor yatağa yatıramıyırum sürekli yapışığız. Arada babasına veriyorum o zaman da başı kesilmiş tavuk gibi ne yapacağımı şaşırıyorum hiçbşr şey yapmadan boş boş tavana bakmak istiyorum yatıp. Yalnız değilsin canım. Ama bir arkadaş vitamin önermiş bş kan sayımı yaptırabilirsin belki takviyeye ihtiyacın vardır

Gece alt değiştirme meselesi bizde de bir mesele. Değiştirsem en az 1 buçuk saat uykusuzluk garanti değiştirmeden pişikten korkuyorum eğer kaka yoksa değiştiremiyorum ben de

Sık emzirme burun tıkanıklığı ilişkisini ilk defa duyuyorum bana şimdiye kadar konuştuğum herkese ne zaman isterse emzir dedi. Kurulduktan tıkanıyor genelde. Bizim de çok tıkanıyordu doktor soğuk buhar makinesi önerdi onu kullanmaya başlayınca bayabrahatladı burnu

Bizim de iki gün sonra aşımız beni baya tedirgin ediyor ateş olursa diye bakalım inşallah kolayca atlatırız
Aynıyız gündüz hep kucakta yatırınca uyanıyor bomboş yatmak bize haram 🙈 gülücük attığı için sinirlenemiyorum 🙈 kana bakıldı bir şey yok arkadaşın dediği gibi yaptığımız diyet zayıf düşürdü sanırım vitamin alıcam
Sağol canım sizinde aşı gününüz kolayca geçer inşallah 🤲🏻

Çok sağol canım aynen bu calpolun ağrı kesici özelliği de varmış ondan rahatladı yavrum 6saat sonra etkisi geçti ağlamaya başlayınca yine verdim mecbur.aynen bende ateşten çok korkuyordum çok şükür çıkmadan önlem aldım.sizinde kolayca geçer inşallah 🤲🏻 Tek sıkıntı çok uyku yaptı gece uyanmaz umarım

Şaka olsalar keşke 😂 benim evde öyle dağınık bugün mutfağı düzenleyebildiğime şükrediyorum sen ne güzel kabul ediyorsun ben sık sık emziriyorum diye sonra gelin dedim.birkaç ay sonra alınca senin gibi hazır alırım yanına birkaç bir şey yaparım

Aynıyız gündüz hep kucakta yatırınca uyanıyor bomboş yatmak bize haram 🙈 gülücük attığı için sinirlenemiyorum 🙈 kana bakıldı bir şey yok arkadaşın dediği gibi yaptığımız diyet zayıf düşürdü sanırım vitamin alıcam
Sağol canım sizinde aşı gününüz kolayca geçer inşallah 🤲🏻
Yanına bile birsey almiyirum hersey dsardan. En güzeli oh mis. Emzirirken erkek varsa balkona yada diğer odama geçiyor zaten çok gelenimiz yok en yakın iki arkadaşım ve esleriyle çok sık görüşüyoruz

bizim 1.ayda bakıldı kalça ultrasonu. Çok basit 2-3 dk’lık bişey zaten. Sonucu da hemen söylüyorlar. Genelde 1.ayda bakılıyor gerçi, sizin niye 2.ay?
Canım hani taburcu olurken çocuk doktoru geliyor muayene ediyor ya ilkin, o öyle demişti 2. ve 3. Ayda kalça ve göz muayenesi var yaptırın demişti. Sağlık ocağı hemşiresi de 2. 3. aylarda dedi bilemiyorum valla 🤔🤔 cumartesi günü yaptırdık her ikisini de. Yarın da 2. Aylık aşımız var bakalım inşallah sıkıntı yaşamayız

Babyme kullaniyrm aleoverali pişik yok Bepanthol ve mustela krem kullaniyrm babyme pamukla siliyrm 3 numara beze gectm 2 numara sıkıyordu 3 daha büyük oyuzden gece idare eder altını degismeyecgim artık 12 1 gibi degisirim uyutmaya baslamadan hemen önce

1e mi gdyor oyy senin daha zor ALLAH yardımcın olsun

Gece nöbeti den sevgiler...niye geri uykuya dalmak bu kadar zor anlamam 1de uyandı emzirdim yatırdım uyandı babasinin ayağına verip salona uyumaya gittim iki saat sonra geldim ucbucukta. Emzirdim koydum uyandi şimdi ben ayağıma aldim😓
Zaten zor uyudu uykusu olmasına rağmen iki kere emzirilp yatağına koydum uyandi ayağıma aldım ağladı kucağıma aldım ordan tekrar ayağıma aldım durmadı en son tekrar memede uyutup ayağıma aldım iyice dalsın diye uyudu🤢🤢 maraton kosmusum resmen
Sağol canim insAllah
Benim dün cok zordu ne gündüz ne akşam hic uyumamıştı ama bugun iyi uyudu masallah bi günleri bi günlerini tutmayacak galiba

Bu emzirme aralığı falan valla hiç hesaplıyamıyorum bizimki belirsiz hani saat tutamıyorum çünkü gündüz çok yoğunum duruma göre memedeyiz bende çözümü suda buldum diyebilirim
Ben tutuyorum yazıyorum hatta çünkü bıraksam hep edecek masallah . Midesine zarar fazla edince kusuyo gazıda çok oluyo sık emdiği için
Sağol canim insAllah
Benim dün cok zordu ne gündüz ne akşam hic uyumamıştı ama bugun iyi uyudu masallah bi günleri bi günlerini tutmayacak galiba
Aynen dün gece çok zor gecti bizimde simdidr ayagimdan indirince uyandı. Uyku yok bana😒

Güüüünaydııııııın 🤷‍♀️

Güzel sürprizli, çoooook güzel bir gün olsun herkese 🥳

Valla supriz mupriz istemiyom uyku olsun yeter bol uykulu gunler🙄😔

Ben tutuyorum yazıyorum hatta çünkü bıraksam hep edecek masallah . Midesine zarar fazla edince kusuyo gazıda çok oluyo sık emdiği için

Aynen dün gece çok zor gecti bizimde simdidr ayagimdan indirince uyandı. Uyku yok bana😒

Valla supriz mupriz istemiyom uyku olsun yeter bol uykulu gunler🙄😔
Siz yüzüstü denediniz mi 61 günlük benimki yüzüstü uyuyo sırt üstü karnı tok olsa,gazı olmasa , sallasam bile agliyo uyumuyo cevirince hop gözler gidiyo deneyin başını rahat çeviriyorsa

Siz yüzüstü denediniz mi 61 günlük benimki yüzüstü uyuyo sırt üstü karnı tok olsa,gazı olmasa , sallasam bile agliyo uyumuyo cevirince hop gözler gidiyo deneyin başını rahat çeviriyorsa
Benim kızımda yüzüstü uyuyor şuan.Kafasında şekil bozukluğu olacak korkusuyla yatırmıyordum.Baktım olacak gibi değil hiç uyumuyordu küçük bi yastığı var başının altında kontrol ediyorum sürekli.Yapacak birşey yok bu şekilde hiç olmazsa 1 saat uyuyor.😐Bence bu şekilde karın ağrısına falan iyi geliyor diye seviyor olabilirler.

X