2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bebeğimin burnu tıkalı diye pazar günü çalışan rasgele bir çocuk doktoruna götürdüğümde sık emzirdiğim için o kadar kızdı ki moralim aşırı bozuldu. 3 4 saat bekletmezsen burnu da tıkanır başka hastalıklara da kolay yakalanır dedi. Ben bu işi çözemedim. Kimi ne zaman isterse ver diyor kimi 2 saatte bir kimi 3 4 saat. Zaten 1 buçuk saat zor dayanıyor. İlk iki ay 1 kilodan fazla almıştı. Bu ay o kadar olmayacak gibi. Ama onlara da dana mı yetiştiriyorsun dedi
🙄🙄🙄 niye ki bu kadar tepkisi...benim drda beslenme aralığını aç dedi ama ne mümkün. Huysuzluk yapınca bazen 1.5 saatte bir emiyor durmuyor başka türlü napalim...üçüncü Ay 3 saat aralıkla normalmiş ama biz genelde 2 saatte emziriyoruz.az emiyor uyuyor e uyanınca acıkıyor tabi
Burnunun tıkalı olmasıyla ne alakaymis

Ben bu hafta kendimi çok aşırı yorgun hissediyorum.hiçbir şey yapamıyorum hem kız durmuyor hem bir gram enerjim yok.Mutfak dağınık her yer dağınık süpürge istiyor.kızın dolabındaki bütün kıyafetlerini çıkarıp yıkadım.ütüleyip büyük küçük ayırıp giydiricem.farkında değilmişim kullanmadığınız şeyler küçülüyormuş.dağ gibi ütü beni bekliyor.
Eşimin bana karşı ilgisizliği de canımı sıkıyor.sanki askerlik arkadaşıymışım gibi davranıyor hamilelik çocuk neyi değiştirdi hiç bilmiyorum.mutsuz olunca tatlılara sarıyordum süt alerjisinden tatlı da yiyemiyorum belki de enerjim ondan düştü..
yarın 2.ay aşımız var inşallah bizde ateş olmadan atlatırız 🤲🏻
Canım kalsiyumumuz düşüyormuş süt ürünleri diyeti yaptığımız için dün bende öyleydim tüm kemiklerim ağrıyordu halada öyleyim çocuk doktorumuz söyledi sana kalsiyum yazayım yoksa heryerin ağrır diye .Muhakkak kullan sende vitamin .Beniö bide sağ göğsüm şişti o da ateş yaptı yatak döşektim dün eşim baktı bebişe emzirmeden emzirmeye getirdi bana

🙄🙄🙄 niye ki bu kadar tepkisi...benim drda beslenme aralığını aç dedi ama ne mümkün. Huysuzluk yapınca bazen 1.5 saatte bir emiyor durmuyor başka türlü napalim...üçüncü Ay 3 saat aralıkla normalmiş ama biz genelde 2 saatte emziriyoruz.az emiyor uyuyor e uyanınca acıkıyor tabi
Burnunun tıkalı olmasıyla ne alakaymis
Ben de anlamadım tepkisini . Beş dk da uyuyakalıyor memede , yatağına koyunca uyumuyor orası ayrı ama. O kadar kısa emince durmuyor sonra. Şimdi 2 saate çekmeye çalışıyorum . Tahliller yaptı röntgen çekti. Ama hastalığı net birşey diyemedi. Grip ınfluenza negatif çıktı. Ama antibiotik yazdı. Böyle biri olunca ben de güwenip içirmedim verdiği ilaçları

Ben de anlamadım tepkisini . Beş dk da uyuyakalıyor memede , yatağına koyunca uyumuyor orası ayrı ama. O kadar kısa emince durmuyor sonra. Şimdi 2 saate çekmeye çalışıyorum . Tahliller yaptı röntgen çekti. Ama hastalığı net birşey diyemedi. Grip ınfluenza negatif çıktı. Ama antibiotik yazdı. Böyle biri olunca ben de güwenip içirmedim verdiği ilaçları
Ateş var mıydı varsa uzun sürüyor basla tabi antibiyotige. Yoksa bencede başlama.. burnunu aç yeter
Aynen az emip uyuyorlar o yüzden tekrar açikiyorlar. Ben genelde 2 saat uyguluyorum ama bazen çok zirliyo memede uyumak için mecbur daha erken veriyorum az emip uyuyor

Ateş var mıydı varsa uzun sürüyor basla tabi antibiyotige. Yoksa bencede başlama.. burnunu aç yeter
Aynen az emip uyuyorlar o yüzden tekrar açikiyorlar. Ben genelde 2 saat uyguluyorum ama bazen çok zirliyo memede uyumak için mecbur daha erken veriyorum az emip uyuyor
Canim bizde de ateş yok ama öksürük uzayınca verdim mecburen antibiyotik

Canim bizde de ateş yok ama öksürük uzayınca verdim mecburen antibiyotik
Mecbur vercez cnm devam ederse..kizim 6 aylikti ilk hastalandiginda..baya fenaydı.. Doğal yollarla iyilestireyim derken geç gittim dra ve sonuç bronşit olmuştu ne üzülmüştüm...bide küçükler yani mecbur drlar ne derse onu uygulayacagiz. Tek sorun iyi bir dr bulmak

Hipp veriyorum günde 1 defa. Dr en başından beri verme diyor ama göğüsler boşalınca tutmuyor memeyi basıyor yaygarayı. Yüzünde alnında döküntüler var, bazen yanaklarında kırmızı pütürlü sivilce gibi şeyler oluyor. Dr süt ürünleri, yumurta yeme mama da verme dedi ama mama vermeden olmuyor.
Dediğim gibi normal mamayı vermeyin ama sütünüzün yetmediğini düşünüyorsanız doktorunuz mama yazsın o mamayı alın bu mamalarda alerjen maddeler var ve bebeğe daha çok zarar veriyor. Ayrıca bu alerjinin geçme ihtimali varken bunları tükettiği sürece alerjiyi iyice tetiklediği için kalıcı olabilir bence acilen o mamayı bırakın

Ateş hiç olmadı. Nadiren öksürüyo sabah uyanınca çok az . Ama burnu uzun süredir açıyoruz tekrar tıkanıyor. Hiç akmıyor burnu çok ilginç . Riske atmiyim dedim ama yine de emin olamadım. Başka doktora götüreceğim. 2 saat iyi bence yavaş yavaş açacağız arayı. Zaten 1 buçuk aya en fazla işe dönüş başlar .

Vardiyası her hafta değişmeye başladı o sıkıntı yarattı yoksa kıza bakıyordu ben işimi hallediyordum.haftaya düzelir işimizi hallederiz sonraki hafta Allah Kerim..işten ayrı olarak duygusal destek hep bekliyorum ama göremiyorum arada şimdiki gibi kafaya takıyorum genelde umursamamaya çalışıyorum..evet bebeler daha hareketli onunda etkisi var.Boşluk olunca yatıyorum hiçbir şey yapasım yok birkaç güne toparlarım herhalde..sen nasılsın oğluş nasıl
Haklisin en onemlisi duygusal destek, is bir sekilde oluyor. Dinlen bolca, gececek bugünler. Cok sukur iyiyiz, bazi gunler kocagun uyumayacam diye diretebiliyor herhalde atak vs günleri. Ama genel olarak çok şükür esim de atlatti covidi bize gecmeden. İnsallah hepimiz daha da iyi olacağız 🙏🙏

Ateş hiç olmadı. Nadiren öksürüyo sabah uyanınca çok az . Ama burnu uzun süredir açıyoruz tekrar tıkanıyor. Hiç akmıyor burnu çok ilginç . Riske atmiyim dedim ama yine de emin olamadım. Başka doktora götüreceğim. 2 saat iyi bence yavaş yavaş açacağız arayı. Zaten 1 buçuk aya en fazla işe dönüş başlar .
Benim 6 Şubatta iznim bitiyor 1 yaşına kadar ücretsiz izin alacağım. Cok kucuk nasıl döneyim.. bakan da yok ama olsa da donemezdim sanırım
Coldmix alsana kıyafetine damlat burnu açar.. dolu degildir burnu kuruluktan tikaniyordur

Benim 6 Şubatta iznim bitiyor 1 yaşına kadar ücretsiz izin alacağım. Cok kucuk nasıl döneyim.. bakan da yok ama olsa da donemezdim sanırım
Coldmix alsana kıyafetine damlat burnu açar.. dolu degildir burnu kuruluktan tikaniyordur
Benim de bu ayın sonunda iznim bitiyor, rapor alicam şubat maaşını alıncada ücretsiz izin. Bakan var ama 2 aylık bebeği bırakmak çok zor, benim eşime kalsa 2 yil ucretsz izin al diyir ama ben eylülde başlıcam ise. Öğretmenim ve okulum eve yakın, bana da iyi gelir çalışmak.

İsterdim ama kredi durumlarından ötürü ücretsiz izin durumu biraz zor.Annem bakacak inşallah sorun olmazsa 2 sene . Yarım gün çalışıyorum öğretmenim. İnşallah sorunsuz atlatırız yaz tatiline kadar olan ayları.

bir haftadır meme kavgamız vardı meğersem sütüm azalmış iki gündür sağıyorum 60cc zor geliyor. Kızım memeye çok düşkün güzel emen bir çocuk ama şuan süt olmadığından ağlıyor lıkır lıkır gelsin istiyor. Mecbur mamaya başladım ve yemeye saldırıyorum ne bulursam yiyorum. Süt indiren her şeyi denedim, var mı hemen indirir dediğiniz bir şeyler????
[/QUOTE]
Aktarda kaynar diye bişey satılıyor onu deneyebilirsin.Kaynatıp dolaba koyuyorsun gün içerisinde istediğin kadar içebilirsin ben günde 1 bardak içerdim.Evde bi paket daha var yapacağım ben de sütüm azaldı diyet yaptığımdan dolayı.

İsterdim ama kredi durumlarından ötürü ücretsiz izin durumu biraz zor.Annem bakacak inşallah sorun olmazsa 2 sene . Yarım gün çalışıyorum öğretmenim. İnşallah sorunsuz atlatırız yaz tatiline kadar olan ayları.
Ben de calismayacagim insallah eylüle kadar,çok küçükler daha bırakılmaz ama annen varmis için daha rahat eder.

Mecbur vercez cnm devam ederse..kizim 6 aylikti ilk hastalandiginda..baya fenaydı.. Doğal yollarla iyilestireyim derken geç gittim dra ve sonuç bronşit olmuştu ne üzülmüştüm...bide küçükler yani mecbur drlar ne derse onu uygulayacagiz. Tek sorun iyi bir dr bulmak
Ben de vermemek için diretttim ama baktım iyi olmuyor en iyisi başlayayım dedim,sünneti olduk harika geçti sonrasi hastalık yıprattı beni...

Kızlar ACİL

bir haftadır meme kavgamız vardı meğersem sütüm azalmış iki gündür sağıyorum 60cc zor geliyor. Kızım memeye çok düşkün güzel emen bir çocuk ama şuan süt olmadığından ağlıyor lıkır lıkır gelsin istiyor. Mecbur mamaya başladım ve yemeye saldırıyorum ne bulursam yiyorum. Süt indiren her şeyi denedim, var mı hemen indirir dediğiniz bir şeyler????
Ben irmik helvası yediğimde güzel sütüm oluyor.

Benim evde atom bombası düşmüş gibi😳

Küçüğün kiyafetlerini hiç utulemiyorum evdeyiz sonuçta zaten ona vakit mi var ALLAH aşkına. Dolabı bile darmadagin napayim yapamıyorum
Eşe gelince valla bizde öyle hatta biz hacı bacı takiliyoruz😆 napayim uykusu çok hafif zaten uyumuyor. Ne zamana kadar direncem bilemiyorum ama bi çözüm bulamadım. Sadece bu günler geçici biliyorum sende takılma geçecek sonuçta
Tek değilmişim sevindim sağolasın.seninkisi zaman bulamamaktan ben eşime vakit buluyorum o sallamıyor ne diyim keyfi bilir aynen takılmıcam..ütüye dediğin gibi vakit yok ama deterjan ona özel olsa da illaki kimyal içeriyor cildi zaten hassas bir şey olur diye ütülüyorum.dolap bizim de dağılmıştı şimdi ütüleyince düzenleyeceğim.bu ay sonu şehir dışından ailem gelcek dağınık bulurlarsa bir aman laf yerim.onlar çocuktan bebekten anlamaz misafir kabul etmiyorum diye bile kızıyorlar börek çörek yapmak bu kadar mı zormuş.kaynanamı çağırıp çocuğa baktıracakmışım gelmek isteyenlere hazırlık yapıp ağırlayacakmışım 🤷🏻‍♀️
Canım kalsiyumumuz düşüyormuş süt ürünleri diyeti yaptığımız için dün bende öyleydim tüm kemiklerim ağrıyordu halada öyleyim çocuk doktorumuz söyledi sana kalsiyum yazayım yoksa heryerin ağrır diye .Muhakkak kullan sende vitamin .Beniö bide sağ göğsüm şişti o da ateş yaptı yatak döşektim dün eşim baktı bebişe emzirmeden emzirmeye getirdi bana
hiç aklıma gelmemişti doğru diyetten sonra böyle oldum her yerim sızlıyor.doktor kalsiyum yazıcam demişti gitmeyi bekliyorum.multivitamin mi aldırsam gebelikte ocean kullanıyordum o kadar iyi gelmişti ki..sana da çok çok geçmiş olsun canım emzirdikçe geçer inşallah 🤲🏻
Haklisin en onemlisi duygusal destek, is bir sekilde oluyor. Dinlen bolca, gececek bugünler. Cok sukur iyiyiz, bazi gunler kocagun uyumayacam diye diretebiliyor herhalde atak vs günleri. Ama genel olarak çok şükür esim de atlatti covidi bize gecmeden. İnsallah hepimiz daha da iyi olacağız 🙏🙏
Çok sağol 💖 Oh çok şükür geçmiş olsun 🤲🏻 Aynen hepimiz iyi olalım 🤲🏻 Arada benim kızda öyle oluyor dediğin gibi geçecek bu günler diyorum zaman hızlı geçiyor anlamıyoruz bile

Hipp veriyorum günde 1 defa. Dr en başından beri verme diyor ama göğüsler boşalınca tutmuyor memeyi basıyor yaygarayı. Yüzünde alnında döküntüler var, bazen yanaklarında kırmızı pütürlü sivilce gibi şeyler oluyor. Dr süt ürünleri, yumurta yeme mama da verme dedi ama mama vermeden olmuyor.
Pregomin as al onu ver.Eğerki dr.rapor çıkarmıyorsa bi mama elimde bulunsun diyorsan bu alerjik bebek maması olmalı. Aksi halde bebeğin alerjisi uzayabilir.

Bugün 2.ay aşımızı olduk iki bacaktan bir sol koldan.hemşire ateşten bahsetmeyi unuttu geçen ay anlatmıştı aslında ama onu dinlemedim.eve gelince baktım uykusu var ama uyuyamıyor kıvranıyor gibi bir o yana bir bu yana dönüyor bir çay kaşığı calpol verdim 1 saat uyudu.6saat dolunca yine veririm belki.yengemin doktoru da ateş çıkmadan ver demiş doktordan doktora değişiyor herhalde

Bugün 2.ay aşımızı olduk iki bacaktan bir sol koldan.hemşire ateşten bahsetmeyi unuttu geçen ay anlatmıştı aslında ama onu dinlemedim.eve gelince baktım uykusu var ama uyuyamıyor kıvranıyor gibi bir o yana bir bu yana dönüyor bir çay kaşığı calpol verdim 1 saat uyudu.6saat dolunca yine veririm belki.yengemin doktoru da ateş çıkmadan ver demiş doktordan doktora değişiyor herhalde
Bence iyi yapmissin canim bende çok yükselmeden vericem calpol, ateşten korkuyorum çünkü, off bizimde pzt aşı, hayırlısı ile bi olsaydık cani yanacak diye telâşlardayım 🤦‍♀️ şifa olsun aşısı bebise🙏

X