2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Böyle durumlarda eşlere cok is düşüyor cidden ama ya, azcik destek olsa ya sana 😔 duygusal olarak destek ciksa yine yetecek... Gerekirse yardimci al eve 2 haftada bir de olsa. Ama bu aralar benim de düştü enerjim. Çocuklar daha uyanık ve hareketli olmaya basladi artik, herhalde ondan böyleyiz. Uyku yetmiyor resmen. İşleri bosver kendine bak boşluklarda. Yoksa insan daha da düşüyor 😑
Vardiyası her hafta değişmeye başladı o sıkıntı yarattı yoksa kıza bakıyordu ben işimi hallediyordum.haftaya düzelir işimizi hallederiz sonraki hafta Allah Kerim..işten ayrı olarak duygusal destek hep bekliyorum ama göremiyorum arada şimdiki gibi kafaya takıyorum genelde umursamamaya çalışıyorum..evet bebeler daha hareketli onunda etkisi var.Boşluk olunca yatıyorum hiçbir şey yapasım yok birkaç güne toparlarım herhalde..sen nasılsın oğluş nasıl

Aynen canim kendisi cok istiyordu bizden daha fazla. Benimki bir de 1 e basladi bu sene onun dersleri de cok yoruyor beni yetisebildigim kadar yaptiriyorum
1e mi gdyor oyy senin daha zor ALLAH yardımcın olsun

Gece nöbeti den sevgiler...niye geri uykuya dalmak bu kadar zor anlamam 1de uyandı emzirdim yatırdım uyandı babasinin ayağına verip salona uyumaya gittim iki saat sonra geldim ucbucukta. Emzirdim koydum uyandi şimdi ben ayağıma aldim😓
Zaten zor uyudu uykusu olmasına rağmen iki kere emzirilp yatağına koydum uyandi ayağıma aldım ağladı kucağıma aldım ordan tekrar ayağıma aldım durmadı en son tekrar memede uyutup ayağıma aldım iyice dalsın diye uyudu🤢🤢 maraton kosmusum resmen

Bugün uyumama günü kızlar kollarim omuzlarim cok fena ağrıyor 😭 sabah 10 da uyandi ve gün içinde bu saate kadar toplasam 2 saat uyumamistir sadece yemek yapabildim onu da kanguruya koyup o şekilde. Ev mutfak berbat tuvaletleri bile yıkayamadım neden uyumuyor ki hic ya
Benim evde atom bombası düşmüş gibi😳
Ben bu hafta kendimi çok aşırı yorgun hissediyorum.hiçbir şey yapamıyorum hem kız durmuyor hem bir gram enerjim yok.Mutfak dağınık her yer dağınık süpürge istiyor.kızın dolabındaki bütün kıyafetlerini çıkarıp yıkadım.ütüleyip büyük küçük ayırıp giydiricem.farkında değilmişim kullanmadığınız şeyler küçülüyormuş.dağ gibi ütü beni bekliyor.
Eşimin bana karşı ilgisizliği de canımı sıkıyor.sanki askerlik arkadaşıymışım gibi davranıyor hamilelik çocuk neyi değiştirdi hiç bilmiyorum.mutsuz olunca tatlılara sarıyordum süt alerjisinden tatlı da yiyemiyorum belki de enerjim ondan düştü..
yarın 2.ay aşımız var inşallah bizde ateş olmadan atlatırız 🤲🏻
Küçüğün kiyafetlerini hiç utulemiyorum evdeyiz sonuçta zaten ona vakit mi var ALLAH aşkına. Dolabı bile darmadagin napayim yapamıyorum
Eşe gelince valla bizde öyle hatta biz hacı bacı takiliyoruz😆 napayim uykusu çok hafif zaten uyumuyor. Ne zamana kadar direncem bilemiyorum ama bi çözüm bulamadım. Sadece bu günler geçici biliyorum sende takılma geçecek sonuçta

Ben mama vermiyorum şimdilik sütün yeterli dedi doktor ama eğer vememiz gerekirse sakın kafana göre mama alıp verme süt alerjisi olanların mamaları da ayrı oluyor dedi. Kafana göre ne mama ne ilaç hiçbirşey kullanamazsın dedi bize. Siz hangi ammayı veriyorsunuz eğer normal mama ise sakın vermeyin içeriğinde alerjen maddeler varmış
Hipp veriyorum günde 1 defa. Dr en başından beri verme diyor ama göğüsler boşalınca tutmuyor memeyi basıyor yaygarayı. Yüzünde alnında döküntüler var, bazen yanaklarında kırmızı pütürlü sivilce gibi şeyler oluyor. Dr süt ürünleri, yumurta yeme mama da verme dedi ama mama vermeden olmuyor.

Kızlar ACİL

bir haftadır meme kavgamız vardı meğersem sütüm azalmış iki gündür sağıyorum 60cc zor geliyor. Kızım memeye çok düşkün güzel emen bir çocuk ama şuan süt olmadığından ağlıyor lıkır lıkır gelsin istiyor. Mecbur mamaya başladım ve yemeye saldırıyorum ne bulursam yiyorum. Süt indiren her şeyi denedim, var mı hemen indirir dediğiniz bir şeyler????
Benim doktor bugün 4 litre su haftada 2 hamsi ve fırsat buldukça uyu dedi bende meme+mama gidiyorum

Sagmalara çok güvenmiyorum cnm az çıkıyor. Bebek emerken daha çok çıkıyor
Genede yazayım ben başından beri tahin pekmez yiyorum birde tahin helvası. Ondan mı bilmiyorum sutum iyi sukur masallah
Bana tahin helva hiç etki etmedi eşim süt yaptığını duyunca koska nın kocaman paketi var 3 kg luk almış 🤣 bitirdim valla çokta uzun sürmedi ama etkilemedi hatta birgün fazla kaçırdım çocuk sabaha kadar hep ağladı gaz yaptı sanırım

Kızlar uzun bir aradan sonra hepinize selamlar. Bende düzgün miktarda su tüketimi ve bebeği çok çok emzirme süt yaptı diyebilirim. İlk başlarda eds yöntemi ile bebeğin göğüste kalması için mamayı o şekilde veriyordum. Emzik ve biberon kullanmıyorum. Açıkçası emziği çok tutturmaya çalıştım ama bebek istemedi şimdi iyi ki istememiş diyorum. Emzirme danışmanı meme reddine sebep olabildiğini söyledi. Sağılan sütü ve geçen haftaya kadar mamayı kaşık biberon veya alıştırma bardağı ile veriyorum.

Benim ki yüz üstü hiç sevmiyor. Drlar diyor ya günde birkaç kere üç beş dakika koyun diye koyuyorum debelenip bir dakika geçmeden zirliyo
Yok ya sutun azalmaz niye azalsın drlar bile uyandırmayın diyor bebekler 6.7 saat uyuyabilir artık diyor benimki uyusa kaldırmam daha iyi dolar işte göğüsler taş gbi..
Valla 4 5 saat geçiyordu bugün uyurken emzirdim az emdi yatırdım şimdi uyandı emziriyrm altini gece değişince uyanıyor bu gece değişmedim

Bana tahin helva hiç etki etmedi eşim süt yaptığını duyunca koska nın kocaman paketi var 3 kg luk almış 🤣 bitirdim valla çokta uzun sürmedi ama etkilemedi hatta birgün fazla kaçırdım çocuk sabaha kadar hep ağladı gaz yaptı sanırım
Portakal ye TV de gördüm taze portakal suyu süt yapıyormuş bol emzirmen lazım bide göğsü tam boşaltman lazim

Belkide bende en fazla süt yapan sudur.
Ben aşırı iciyorum çok severim suyu

Selam kızlar antibiyotik ishal yaptı bizde off valla şu çocuk iyileşsin artik ateş yok ama öksürük yüzünden verdi Dr.Zaten hasta dogru dürüst tam beslenmiyor.Bu Ay kesin kilo alımı cok az olacak ne yapayım iyileşsin de sonra toparlarız insallah...ilaçlar yüzünden gece full uyuyor zaten bi emmeye kalkıyor.Hasta olmasin bebeler...Süt yapma konusunda tek düşündüğüm bol emzirme fark ederseniz emdikten sonra göğüs tekrar doluyor.Sut artırıcı hiçbir şey tüketmiyorum ya da tüketmek için uğraşmadim her şeyi yiyorum mama vermeden 1 kg aldi mesela ki öyle surekli memeci değil...Ama iyileştikten sonra mama da vereceğim ne yapayım kilo kaybederse diye.Çok yazdim ama gerginim hastalıktan dolayı 😪

Bence su, uyku, dinlenmek yapıyor sütü.Bir de öğünleri atlamamak aç kalmamak.Diğerleri çok da etki etmiyor. Bende ne uyku var ne de dinlenmek 🥺 Yemeye de fırsat yok.Çok zorlanıyorum..Sadece su içmekle de olmuyor…

Alıntı yapamadım .. sütü az olan annelerdenim bende :) sütü bol olan annelerin sütlerine laf yok sütleri daha çok olsun inşallah 🙏.. çünkü sütüm bebeğime yetmiyor diye suçluluk duymak insanı üzüyor çok ama strese girince süt iyice gidiyor . Benim ilk günden beti sütüm az. Hep mama+ meme gittik. Ama adla pes etmiyorum. Tahin, şıra, solgarın bira mayasını hep alıyorum . Gece uyuyunca sabahtan 3 posta sorunsuz gidiyor ama öğleden sonra sütüm çok azalıyor. Herkesin dediği gibi ilaç uykuda.. Benim çarem uyku oldu . Öğleden sonra Bir kez uyursam 1 posta daha takviyesiz yetiyor süt. Günde 4-5 kez sağım yapıyorum . Mamadan önce mamadan sonra hep emziriyorum. Bir ara 400-450cc ye kadar çıkmıştı mama ama şuan 200 cc civarına düşürdüm günde toplam. Önemli olan ilk 6 ay kesin süt alması diyorum ben artık. Bir ara çok kafaya takmıştım, çok üzülüyordum..artık o suçluluk duygusundan kurtuldum en azından. Verdiğimiz süt kar. Bu güne kadar nadirdir bebeğimin memede uyuduğu. bende diyorum ki keşke sütüm bol olsada memede dursa hep bebem 😊.. çünkü hem emzirme hem mama hem sağım gerçekten yorucu oluyor.. evden dışarı çıkamıyorum . Ama ümitsizliğe yer yok.. hep pozitif olmak lazım..
Benim de çarem uyku, çok net farkettim ama uyuyamıyorum oğlumu 24 saat kucağımdan indiremiyorum, tükenmiş haldeyim çok yorgunum uykusuzum, kucak yüzünden sağım da yapamıyorum yapsam daha da artacak biliyorum…Bu çaresiz halim çok kötü hissettiriyor…Vicdan azabı çekiyorum çok üzülüyorum.Biz de miktar olarak o civarlarda geziyoruz uzun süredir, daha da iyisi olmuyor ama.Çok uğraşıyorum.Keşke bebeğim biraz benden ayrı uyusa, ben de uyusam dinlensem artacak biliyorum🥺

Selam kızlar antibiyotik ishal yaptı bizde off valla şu çocuk iyileşsin artik ateş yok ama öksürük yüzünden verdi Dr.Zaten hasta dogru dürüst tam beslenmiyor.Bu Ay kesin kilo alımı cok az olacak ne yapayım iyileşsin de sonra toparlarız insallah...ilaçlar yüzünden gece full uyuyor zaten bi emmeye kalkıyor.Hasta olmasin bebeler...Süt yapma konusunda tek düşündüğüm bol emzirme fark ederseniz emdikten sonra göğüs tekrar doluyor.Sut artırıcı hiçbir şey tüketmiyorum ya da tüketmek için uğraşmadim her şeyi yiyorum mama vermeden 1 kg aldi mesela ki öyle surekli memeci değil...Ama iyileştikten sonra mama da vereceğim ne yapayım kilo kaybederse diye.Çok yazdim ama gerginim hastalıktan dolayı 😪
Çok geçmiş olsun hastalık zor gerçekten çabucak atlatsın inş🤲

Bence su, uyku, dinlenmek yapıyor sütü.Bir de öğünleri atlamamak aç kalmamak.Diğerleri çok da etki etmiyor. Bende ne uyku var ne de dinlenmek 🥺 Yemeye de fırsat yok.Çok zorlanıyorum..Sadece su içmekle de olmuyor…
Sabah 6 da uyudum 8.30 uyandım nasıl olacak bu süt bende bilmiyorum. Şimdide dizimde sallıyorum uyusun diye birsürü emzirdim ama süt az kıyameti kopardı resmen mecbur 60 cc mama verdim😡

Kızlar bebeğimin burnu tıkalı diye pazar günü çalışan rasgele bir çocuk doktoruna götürdüğümde sık emzirdiğim için o kadar kızdı ki moralim aşırı bozuldu. 3 4 saat bekletmezsen burnu da tıkanır başka hastalıklara da kolay yakalanır dedi. Ben bu işi çözemedim. Kimi ne zaman isterse ver diyor kimi 2 saatte bir kimi 3 4 saat. Zaten 1 buçuk saat zor dayanıyor. İlk iki ay 1 kilodan fazla almıştı. Bu ay o kadar olmayacak gibi. Ama onlara da dana mı yetiştiriyorsun dedi

doktora yapmadıysa psikolog doktor olmuyor. psikiyatrist = doktor, psikolog = psikoloji mezunu.

Üzülme geçecek sonuçta her hasta çocuğun iştahı azalır cnm. Sutun varsa mama verme derim yoksa tabiki ver
Evet su ve uyku saglikli beslenme kalite için bence...
Uyku ne öyle birsey bilmiyorum 🙃
Bende de Uyku yok ama aç kalamam ben gerekirse ayakta yerim gene yerim iştahım çok açık ya. Dinlenemiyorum uyuyamıyorum ama yiyorum🙄🙄

X