2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba doktor tavsiyesi ile 4. Ayda başlayacağız.
Armutu cam rendede rendele ilk gün bir kaşık ikinci gün iki kaşık şeklinde artırarak git dedi.
Sebebi alerjik bir çocuk olduğu için ilerde astım bronşiti engeller dedi.

therealsinner melinda-

Kızlar uyku konusunda benim kızım çok düzenli en başından beri. Bir iki kez atak zamanı uyumadı normalde gece 12de yatıp sabah 6da kalkıyor artık uzun süredir.(Maşallah diyelim ) Gündüzleri de çok düzenli uyuyor. Ben okuduklarımı paylaşacak olursam kızımı bizle yatırdım hep. Reflu yatağı vardı başımın üstüne onu koydum kendim altına kıvrıldım iki büklüm yattım. Benim kokumla benim düzenimle yatıp kalkarsa öyle alışır diye okumuştum gerçekten de öyle oldu. Işık ses vs pek etkilemiyor ama en aza indirmekte fayda var ışığı da sesi de. Onun harici dalamayınca bazen hafif sallıyorum ama genelde desteksiz kendisi dalıyor... kokunuzu hissettirmeniz önemli

Sagmalara çok güvenmiyorum cnm az çıkıyor. Bebek emerken daha çok çıkıyor
Genede yazayım ben başından beri tahin pekmez yiyorum birde tahin helvası. Ondan mı bilmiyorum sutum iyi sukur masallah

Masallah cnm.ben yatağa almaya karşıyım. Sonra bırakmak istemiyorlar. Ama 6 saat uyucagini bilsem alirim yanima bazen durmuyo babayı salona yollayip alıyorum genede çok sık uyaniyor

Masallah cnm.ben yatağa almaya karşıyım. Sonra bırakmak istemiyorlar. Ama 6 saat uyucagini bilsem alirim yanima bazen durmuyo babayı salona yollayip alıyorum genede çok sık uyaniyor
Şimdiye kadar böyle alıştık beş gündür de derin uykuya geçince beşiğe bırakıyorum ilk gün kundak yerıne tişörtüme sardım şimdi onu da yapmıyorum uyuyor şükür

Sanki bizim de böyle aynı şekilde yazdığın gibi.Sabah ilk uykusuna yatmazsa hiç yatmıyor.

Aynen aynen sabaha doğru bayılıyorda 2 3 saat anca uyuyor bende bitik durumdayım korkuyorum birgün emzirirken uyuyup kalıcam, ilk çocukta benim böyleydi ama en azından gündüzleri iyi uyuyordu bu gündüzde uyumuyor

Benimkide 2 hafta önce falan öyle oldu karnındanda ses geliyordu üşüttü sanırım dedim o hafta hep dikkat ettim emzirirkende sıkı sıkı örttüm üstünü hep birkaç gün içinde geçti kakada çok yaptı o günlerde. Patik mutlaka giydirmeye çalış

Bizim hergün böyle canım.Reflüsü var kıyafet yetiştiremiyorum sürekli yıkıyorum.Tez zamanda geçmesin diye dua ediyorum. Alerji de kusturur canım belki bugünlük böyledir canını sıkma kimse mükemmel değildir.Böyle böyle büyür zaten çocuklar☺

Şimdiye kadar böyle alıştık beş gündür de derin uykuya geçince beşiğe bırakıyorum ilk gün kundak yerıne tişörtüme sardım şimdi onu da yapmıyorum uyuyor şükür
Ne guzel ya
Aynen benimkide öyle gece sık uyanır gündüzde ayağımdan indirdigimde uyanır

Aynen canim kendisi cok istiyordu bizden daha fazla. Benimki bir de 1 e basladi bu sene onun dersleri de cok yoruyor beni yetisebildigim kadar yaptiriyorum

Bugün uyumama günü kızlar kollarim omuzlarim cok fena ağrıyor sabah 10 da uyandi ve gün içinde bu saate kadar toplasam 2 saat uyumamistir sadece yemek yapabildim onu da kanguruya koyup o şekilde. Ev mutfak berbat tuvaletleri bile yıkayamadım neden uyumuyor ki hic ya

Süt ürünleri diyeti yapan anneler mama veriyormusunuz? Dr verme dedi ama olmuyor günde bir defa vermek zorunda kalıyorum, çok ağlıyor göğüsler boşalınca. Sizler nasıl yapıyosunuz?
Ben mama vermiyorum şimdilik sütün yeterli dedi doktor ama eğer vememiz gerekirse sakın kafana göre mama alıp verme süt alerjisi olanların mamaları da ayrı oluyor dedi. Kafana göre ne mama ne ilaç hiçbirşey kullanamazsın dedi bize. Siz hangi ammayı veriyorsunuz eğer normal mama ise sakın vermeyin içeriğinde alerjen maddeler varmış

bizim 1.ayda bakıldı kalça ultrasonu. Çok basit 2-3 dk’lık bişey zaten. Sonucu da hemen söylüyorlar. Genelde 1.ayda bakılıyor gerçi, sizin niye 2.ay?

Benim cocuk da bugün 2.ay aşılarıni oldu, bzm hemsire 6 saatte bir ateş dusurucu surup ver direkt dedi 2 gun, sizde de oyle mı dedi

2 gün hemde? Vıııııış. Ne gerek var yaaa? Belki çıkmayacak ateşi

Galiba üşüttü arada hapşırıyor.gece terliyor diye battaniyenin incesini örtmüştüm.kalını örteyim tekrar.evet bende sık sık emzirdim çabuk geçsin diye.gerçi normalde de sık emziriyorum.ayağında bir çorap var tulumun kendi patiği de var.doğduğundan beri hep 2 kat giydiriyorum.ev 23 derece.hatta oturduğumuz oda 25 vardır.olacağı varsa oluyor geçmiş olsun size de
valla böyle çok zormuş seni çok iyi anlıyorum. hergün olması çok çok üzücü.Allah tez vakitte şifa versin Mükemmel anne olmaya çalışıyorum ama olmuyo işte dediğin gibi böyle böyle büyüyecekler galiba..

Ben bu hafta kendimi çok aşırı yorgun hissediyorum.hiçbir şey yapamıyorum hem kız durmuyor hem bir gram enerjim yok.Mutfak dağınık her yer dağınık süpürge istiyor.kızın dolabındaki bütün kıyafetlerini çıkarıp yıkadım.ütüleyip büyük küçük ayırıp giydiricem.farkında değilmişim kullanmadığınız şeyler küçülüyormuş.dağ gibi ütü beni bekliyor.
Eşimin bana karşı ilgisizliği de canımı sıkıyor.sanki askerlik arkadaşıymışım gibi davranıyor hamilelik çocuk neyi değiştirdi hiç bilmiyorum.mutsuz olunca tatlılara sarıyordum süt alerjisinden tatlı da yiyemiyorum belki de enerjim ondan düştü..
yarın 2.ay aşımız var inşallah bizde ateş olmadan atlatırız

Aynen bence de, takip edip vermek daha mantıklı. Ama bizimkinin zaten çıktı ateşi ilk gün, vermek zorunda kaldik. 2. Gun cikmadi ama cok şükür ama bütün gun uyudu nerdeyse 2. Günü, uyku yapan var mı acaba başka?

Böyle durumlarda eşlere cok is düşüyor cidden ama ya, azcik destek olsa ya sana duygusal olarak destek ciksa yine yetecek... Gerekirse yardimci al eve 2 haftada bir de olsa. Ama bu aralar benim de düştü enerjim. Çocuklar daha uyanık ve hareketli olmaya basladi artik, herhalde ondan böyleyiz. Uyku yetmiyor resmen. İşleri bosver kendine bak boşluklarda. Yoksa insan daha da düşüyor

Alıntı yapamadım .. sütü az olan annelerdenim bende :) sütü bol olan annelerin sütlerine laf yok sütleri daha çok olsun inşallah .. çünkü sütüm bebeğime yetmiyor diye suçluluk duymak insanı üzüyor çok ama strese girince süt iyice gidiyor . Benim ilk günden beti sütüm az. Hep mama+ meme gittik. Ama adla pes etmiyorum. Tahin, şıra, solgarın bira mayasını hep alıyorum . Gece uyuyunca sabahtan 3 posta sorunsuz gidiyor ama öğleden sonra sütüm çok azalıyor. Herkesin dediği gibi ilaç uykuda.. Benim çarem uyku oldu . Öğleden sonra Bir kez uyursam 1 posta daha takviyesiz yetiyor süt. Günde 4-5 kez sağım yapıyorum . Mamadan önce mamadan sonra hep emziriyorum. Bir ara 400-450cc ye kadar çıkmıştı mama ama şuan 200 cc civarına düşürdüm günde toplam. Önemli olan ilk 6 ay kesin süt alması diyorum ben artık. Bir ara çok kafaya takmıştım, çok üzülüyordum..artık o suçluluk duygusundan kurtuldum en azından. Verdiğimiz süt kar. Bu güne kadar nadirdir bebeğimin memede uyuduğu. bende diyorum ki keşke sütüm bol olsada memede dursa hep bebem .. çünkü hem emzirme hem mama hem sağım gerçekten yorucu oluyor.. evden dışarı çıkamıyorum . Ama ümitsizliğe yer yok.. hep pozitif olmak lazım..

Ne güzel yazmışsın, biz de meme mama birlikte gidiyoruz ve artık üzülmeyi kendimi sıkmayı bıraktım. Çocuğum cok şükür iştahlı, gitgide memede kalma ve meme isteme orani da artıyor, ancak artmayabilirdi de, önemli olan mutlulugumuz, huzurumuz, sagligimiz. Dedigin gibi, ne kadar alsa kardır, gittigi yere kadar. Neredeyse 3 ayi devireceğiz. 6 aya kadar dayanirsak ve artirirsak ne ala, yok olmadiysa da sarilmaya ve cokca sevmeye yine devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…