2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Sizin emme durumları hala aynı mı, hala kucakta memede sürekli benimkibeşikte asla durmuyor Uykusuzluktan bayılacak gibi oluyorum ya
Meme bağımlılığı devam canım.Meme+mama gidiyoruz ama memeye bağımlı hala.Bi haftadır sabah 7 lere kadar ayaktaydim.Gazi falan yok sadece gezme, ilgi istio.Yani gündüzü geceye taşıdı.Artik yorgunluktan daha da zayıfladım.Dun gündüzden beri uyuyo.Sadece beslenmeye uyandı.Bugun de 9 buçukta uyandi.Uyutmayi denedim uyumadı takilio şimdi.Senin bebiş mama alıo mu?

Onu ben de yapıyorum ama gece uykusuna geç giriyor onu halledemiyorum gun boyu aralıklı uyuyor surekli aslinda ama gece 11 de derin uyku başlıyor ondan önce hep parçalı
Benimkide gece uykusuna yatırıldıktan yarım saat bir saat sonra uyanıyor gündüz sanıp ,ama asla konuşmuyorum odadan dışarı çıkarmıyorum ışığı açmıyorum ağlamadığı sürece beşikten bile almıyorum .Tekrar sallayarak ,çok ağlarsa kucağımda tıpışlayarak geri uyumasını sağlıyorum .Eşim bi kere uyumuyor diye dayanamayıp ışığı açıp salona getirdi tüm gece uyumadı düzenden anlamaz sanıyoruz ama çok iyi anlıyor minnoşlar

Uzulmee canim refluden olabilir fiskirtarak kusma. Ama geciyor oturmaya basladigi ve ek gidayada gectigi zaman

Canım senin bebiş nasıl oldu uyumuyodu agliyodu ya düzeldi mi
Günaydın kızlar ya birden boynu kızardı pişik oldu sürtünmeden kafa hep sağ sol meraklı popoda pişik hiç olmadı yanlış yerler pişik napcam ben ne hassas cilt
Cnm sudocrem al müthiş etkili..mustela, bepanthol denedim her ikisinde de ama sudocrem daha ilk dokunuşla geciriyor
Bencede yanlış olmuş cnm ins zorlanmaz.. benimki 6 yasinda ilkokula basladi. Hemde Eylül doğumlu.. sukur sıkıntı yaşamadık ( iki gün beni istemesi hariç) ama ben şuna bağlıyorum 2 yil anaokuluna gitti.ona çok şey kattı
Hemde nasil çok zor ödedik.. ama bitti çok şükür. Araba sifirdi o yüzden kredide yüksekti malesef
Zaten genelde maximum 2 saat dayaniyorlar uyanik. Sizlerde de oylemi

geçmiş olsun hamezinc pişik kremi vermişti doktorumuz memnunum

geceleri göğsüm kaşınıyor onu da süt doluyor boşalıyor ona yordum :/
Göğsüm de kaşınıyor vücudum da kaşınıyor anlamadım valla acaba dedim birşeyler mi dokunuyor bu ikinci kez oluyor bi kan vereyim dedim en azından belli olur diyr düşünüyorum inşallah

Veriyoruz canım bazen alıyor bazen almıyor, ama memede sürekli gece gündüz valla bu hep böyle gidecek herhalde Şu anda da öyle.Sürekli kucakta.Puset, otomatik anakucağında da durmuyor.Oyun halısında maksimum 10 dk duruyor.Onun dışında hep yapışığız

Ya masallah 3. Aya dogru gidiyoruz
Ek gidaya dogru ilerliyoruz. Ben 6.ayda baslicam ama oncesinde 4 -5 aylikken baslayacak olan var mi ? Bir kac indirimden bir kac parc sey aldim ben daha once ek gida icin umarim severde zorlamaz yakinda ilk neyle balayacagimizi konusucaz insallah
Birde ilk kizimda 3 -4 ay arasi meme reddi baslamisti. Simdi daha erken basladi memeci olan kizim son gunlerde ozellikle aksam emmek istemiyor. Yani hem ac agliuor hemde memede sinirleniyo agliyo gezmek istiyo. Cunku artik etrafi kesfetmek istiyor sadece biraz erken basladi. Supurge sesi, gezerek emzirme, sallanarak falan idare ediyoruz sonrasinda alisincada tekrar memeci olarak devam ediyor. Hem istemiyor hem baslayinca ayrilmiyor karisik yani neyse diyecegim su ki bu sureci yasamaniz buyuk olasilik. Sabretmek ve ugrasmaj gerekiyor. 1, 1-5 ay sonra normale donuyor ama bu sure icinde biberona baslanirsa ne yazik ki meme ile vedalasma olabiliyor.
Emzigi ilk kizim bu zamanlarda sansa birden almisyi oylesine vermistim simdi 3. Aya kadar bir umidim var bir kac gunde bir deneyecgim bakalim. Yoksa sirtim belim kopuyor artik malum surekli dertliyim uyumuyor beni emzik olarak kullaniyor cunku emzik olursa belki bir nebze iyi gelir uykusuna
Ne cok yazdim
Birde buyuk kizim hasta.. gecen hafta okula gitmedi hava buz istanbulda sali gunu firtina uyurisi yok kar yagacak falan dediler gitmedik yagmadida okula gitmezken evde hasta oldu hafta sonu ishal ve kusma ile gecti. Hasta olunca birseyde asla yemiyor cok sukur atesi yok. Sanirim usuttu gece asla ustunu ortturmuyor tam bir savas veriyorum ben ortuyorum o aciyor ben ortuyorum o aciyor. Gunduz deseniz 5 yas kiz cocugu olunca yok tutuler yok elbiseler oyle durmak istiyor evde altina birsey giydirince begenmiyor. Kardesi oluncaada her dakika kalkip giydiremedim kosamadim pesine sonuc hasta corapta zaten surekli cikiyor terlik aldim hosuna gider giyer diye oyuncak etti onuda benden boyle iste kizlar bugun cok yazasim varmis

Uzulmee canim refluden olabilir fiskirtarak kusma. Ama geciyor oturmaya basladigi ve ek gidayada gectigi zaman
Sağolasın canısı inşallah geçer tekrarlamaz bu minik halleri güzel olsa da büyüsün istiyorum..siz nasılsınız kızlar nasıl
Göğsüm de kaşınıyor vücudum da kaşınıyor anlamadım valla acaba dedim birşeyler mi dokunuyor bu ikinci kez oluyor bi kan vereyim dedim en azından belli olur diyr düşünüyorum inşallah
aynen kanda belli olur.vücut kurudu mu ondan mı oluyor acaba ya da bir şey mi dokunuyor dediğin gibi

Pismanlik yasadin mi ? Kizim ekim 2016 dogumlu. Onumuzdeki yil icin ekim kasim aralik aylari zorunlu degilmis. Gitmezsede yasitlarindan geride kalmis olacak

Yukarida yazdigim gibi canim biri uykusuz biri hasta tukenmis hissediyorum kendimi. Annelik cok zor her donemde zorlugu ayri. Daha cok cocugu olanlari tebrik ediyorum gercekten bir yandan da iki kizim oldugu icin bakip bakip sukrediyorum garip haller iste nil karaibrahimgilin sarkisinda dedigi gibi anne olmak zor ama gulusu yeterrrr

Aldıklarınızı güle güle kullanın inşallah ben tam 6.ayda düşünüyorum ama ne olacağı hiç belli olmaz..
Geçmiş olsun kızçene neyseki ateşi yokmuş Güzelce konuştuğun halde giymemezlik yapıyorsa ceza verebilirsin hasta olunca daha kötü çocuklarda ödül ceza disipline etmek için uygulanmalı.tabi neden giymesi gerektiğini mantığını oturtursa daha iyi
Allah yardımcın olsun zor ama güzel gülüşleri gerçekten çok güzel heleki gözlerinin içine içine bakması aşığız galiba diyorum aynen çok şükür iki kızın var ben erkekçiydim ama şimdi ikinciyi de kız istiyorum kız başkaymış sizin gibi okula başlayınca olsa kolay olur diyordum hiç öyle değil sanırım aynen çok çocuğu olanları tebrik etmek lazım büyük konuşmayayım da ben yapamazdım çok zor kalabalık aile sevdam rafa kalktı

Aynen canım tam dediğin gibi.Nasil değiştirebilirim ben bunu?
Normalde bizimkide gece 2den önce uyumazdi. Tabi biz klimalı evde oturuyoruz mecburen hepimiz aynı odada uyuyoruz o yüzden televizyon ışık açık ses var uyumuyordu. Bu hafta eşim gece nöbetine geçti bende 8.30 gibi ışıkları tvyi kapattım hiç ses yapmadım çok şükür 2gundur 9da uyuyor. Uyku hormonları 9a kadar üretilir 9dan sonra stres hormonu devreye girermis gerçektende öyle gece uykuya çok daha zor geçerdi.

Ben emzikten ümidi kesmiştim ara ara deniyeyim o zaman bende bı ümit alır belki

Evde başka cocuk olunca odaya kapanamiyorsun bizde de ışık gec kapanıyor ondan sanırım ama odasına çekilmem lazım 9 da deneyeyim bugünlerde,hastalıkla uğraşıyorum hala ateş yok ama bütün tıkalı öksürük var valla cok stres oldum iki aylık bebek antibiyotik başladık aşı habire erteleniyor cok gerginim depresyonumu atlatmıştım oysa ki,bi de bi benim oğlum memeci degil grupta emip doyunca bırakıyor zaten kavgalı çoğunlukla iki biberon versem Red artıyor emzige hic girmiyorum o yuzden o da meme reddi sebebi valla tükendim bazen sutum çekilsin ben ee kurtulayım diyorum mama gideriz en azindan

Valla haklısınız ben bı bebekle zor yetisiyorum sizin bebek uyuyunca hadi bende uyuyayım deme ihtimaliniz yok. Benimde memeyle kavga var sürekli bizimki biberonda emmiyo önceden meme+mama gidiyorduk şuan biberon reddi var bizde de. Ama bana zaten mama hazırlamak çok zor geliyodu. Memede ağlamaya başladığı zaman bırakıyorum direk dikkatini dagitiyorum 10 dakika snra tekrar deniyorum. Buyuyolar bı şekilde

Pismanlik yasadin mi ? Kizim ekim 2016 dogumlu. Onumuzdeki yil icin ekim kasim aralik aylari zorunlu degilmis. Gitmezsede yasitlarindan geride kalmis olacak
Hiç yaşamadım cnm 2 yıl anaokuluna gitti o çok iyi geldi ona...sınıfta küçük kalıyor genelde 2013 başları var sınıfta yada 2012 liler ama maşallah kizim akademik olarak çok iyi maşallah.. sadece fazla çekingen
Her çocuk bir değil ama orası ayrı...siz gozlemleyin birinci sınıfa adapte olur mu...ana sinifinda durumu nasıldı ona göre öğretmeni bir yol çizer zaten

Aynen dediğin gibi aynılarını bende yaşıyorum. Bende mamaya karşı değilim çünkü aç olup huzursuz olmasına aglamasina dayanamıyorum. Benim tek problemim eşim. Bi onu yenemiyorum. Şimdilik bende anne sütü + Mama gidiyoruz. Genellikle günde 1 sadece akşam yatarken veriyorum o zaman iyi uyuyup bende de güzelce süt birikiyor ve çok güzel doyuyor gece problemim olmuyor o yüzden çok şükür. Dediğin gibi temas edip benden doyduğunda mutluluğun tarifi olmuyor

Kızlar ACİL

bir haftadır meme kavgamız vardı meğersem sütüm azalmış iki gündür sağıyorum 60cc zor geliyor. Kızım memeye çok düşkün güzel emen bir çocuk ama şuan süt olmadığından ağlıyor lıkır lıkır gelsin istiyor. Mecbur mamaya başladım ve yemeye saldırıyorum ne bulursam yiyorum. Süt indiren her şeyi denedim, var mı hemen indirir dediğiniz bir şeyler????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…