2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Öyle canim ben büyük oğlumla hic ilgilenemiyorum sanki cok üzülüyorum 7 sene boyunca tek o vardi her seyi beraber yapardik simdi kardeşiyle ilgileniyorum mecburen sanki oglum yalniz kaldi gibi 😔ama alisacagiz bir sekilde duzen kuracagiz yeniden
Yaaa valla bende aynı düşünüyorum 6 sene hep ilgi ondaydı şimdi bebiş hiç durmuyor oyüzden büyük oğlum çok yalnız kaldı bazen çok kötü hissediyorum içim gidiyor.
Şuan ben başka odada emziriyorum o babasıyla başka odada burdan yönlendiriyorum mecbur eşimi su ver ateşine bak alnına ıslak bez koluna bez zor gerçekten çocuklar hasta olmasın 🤲
Şükür tabi bugünümüze

Süt ürünleri diyeti yapan anneler mama veriyormusunuz? Dr verme dedi ama olmuyor günde bir defa vermek zorunda kalıyorum, çok ağlıyor göğüsler boşalınca. Sizler nasıl yapıyosunuz?

Arkadaşlar biz anne sütü + bazen mama veriyorum ne yaptıysam ne içtiysem sütüm yetersiz kalıyor. Eşim mamaya biraz karşı. Bebek görmeye yengesi geldi (emekli ebe hemşire kendisi) bu çocuk aç mama verin diyor. Ne yapacagimi şaşırdım. Anne sütünde yarim saat belki uyuyor belki uyumuyor ve de ağlıyor durmuyor ama mama verince çok sakin ve uykusu güzel oluyor. Sizce nedendir tecrübeli annelerin yorumlarını merakla bekliyorum.. Bu çocuk açlıktan mi böyledir
Ben kendi tecrübemi solim canım.Sutum gayet iyiydi.Kizim anne sütüyle birinci hafta kontrolümüzde 470 küsur gram almıştı.Sonra anneme biraktikca sagdigim sütun yanında mama da bırakmaya başladık.Sanirim ondan sütümde bı azalma oldu.İlk zamanlar tek sağımda 150 CC ve fazlasını alabiliodum şuan sagimla o rakamı alamiorum ama bebeğim emerken gayet lıkır lıkır emiyo anlamadım nasıl oluo.Suan meme+mama gidioruz.İkisine de bayilio.Acken ya da tam doymadiysa evet sürekli huzursuz iki dakika sussa,oyalansa üçüncü dakika bagirio mamayı alınca susuyo.Mama vermekte çoğu anne tereddüt edio ama anne sütü yetersizse de çocuk ac mi kalıcak mecbur vericez.Ben hiç karşı değilim.Zaten ben emzirmeyi en çok kendim için istiyorum.Onunla böyle temas etmek bana inanılmaz bı mutluluk veriyo.

Çok saol benimki 6 yaşında şükür çok zorlukları kalmadı ama ateşi var o biraz korkutuyor insanı.
Bebiş bütün gün hep 5 10 dakika falan uyudu oyüzden büyüğüne hep uzak kaldım akşam insafa geldi 2 saat uyudu🤲
Baktım büyüğün ateş düşmüyor ılık duş aldırdım calpol dolven dönüşümlü başladım yarın bize doktor yolları göründü.
Okulada gitmiyor hep evdeyiz nasıl oldu bu böyle inatçı ateş düşmüyorda 😭
İns çabuk toparlarsiniz. 6 yaşında olan niye okula gitmiyor
Hasta olmasında 3 gün birşekilde idare edilir büyük sonuçta MaşaAllah🧿
İkincileri hemen yapmaya cesaret edememişiz yaş farkı süper 😁
Istiyordum ama sifir araba almistik ben calismasam ödeyemezddik 4 yıl onu ödedik 1 yıldır da ugrastik olması için.baktim olmuyor dra gittim çatlatma iğnesi vurdu oldu.bosuna beklemisim meğer günleri tutturamiyor musuz😀
Öyle canim ben büyük oğlumla hic ilgilenemiyorum sanki cok üzülüyorum 7 sene boyunca tek o vardi her seyi beraber yapardik simdi kardeşiyle ilgileniyorum mecburen sanki oglum yalniz kaldi gibi 😔ama alisacagiz bir sekilde duzen kuracagiz yeniden
Üzülme cnm sonuçta onlar için yapmadık mı kardesi bizden başka tutunacak dalları olsun diye..benim kizda 8 yaşında iki tarafında tek torunu. Tabi ilgi bolundu haliyle. Belli etmiyor ama kiskaniyor gereksiz huysuzluklar yapıyor.. bende dersleriyle ekstra ilgilenemiyorum çok zor oluyor gerilemesinden korkuyorum

Ben kendi tecrübemi solim canım.Sutum gayet iyiydi.Kizim anne sütüyle birinci hafta kontrolümüzde 470 küsur gram almıştı.Sonra anneme biraktikca sagdigim sütun yanında mama da bırakmaya başladık.Sanirim ondan sütümde bı azalma oldu.İlk zamanlar tek sağımda 150 CC ve fazlasını alabiliodum şuan sagimla o rakamı alamiorum ama bebeğim emerken gayet lıkır lıkır emiyo anlamadım nasıl oluo.Suan meme+mama gidioruz.İkisine de bayilio.Acken ya da tam doymadiysa evet sürekli huzursuz iki dakika sussa,oyalansa üçüncü dakika bagirio mamayı alınca susuyo.Mama vermekte çoğu anne tereddüt edio ama anne sütü yetersizse de çocuk ac mi kalıcak mecbur vericez.Ben hiç karşı değilim.Zaten ben emzirmeyi en çok kendim için istiyorum.Onunla böyle temas etmek bana inanılmaz bı mutluluk veriyo.
Canım senin bebiş nasıl oldu uyumuyodu agliyodu ya düzeldi mi

Günaydın kızlar ya birden boynu kızardı pişik oldu sürtünmeden kafa hep sağ sol meraklı popoda pişik hiç olmadı yanlış yerler pişik napcam ben ne hassas cilt😔

İns çabuk toparlarsiniz. 6 yaşında olan niye okula gitmiyor

Istiyordum ama sifir araba almistik ben calismasam ödeyemezddik 4 yıl onu ödedik 1 yıldır da ugrastik olması için.baktim olmuyor dra gittim çatlatma iğnesi vurdu oldu.bosuna beklemisim meğer günleri tutturamiyor musuz😀

Üzülme cnm sonuçta onlar için yapmadık mı kardesi bizden başka tutunacak dalları olsun diye..benim kizda 8 yaşında iki tarafında tek torunu. Tabi ilgi bolundu haliyle. Belli etmiyor ama kiskaniyor gereksiz huysuzluklar yapıyor.. bende dersleriyle ekstra ilgilenemiyorum çok zor oluyor gerilemesinden korkuyorum
Bu ay 6 yaş oldu anaokulu olacaktı ama hamilelik salgın doğum olayları olunca göndermedik,zaten kendi asla istemiyor önceki sene gitti kreşe ama her sabah aynı sorun hep itiraz.
Çok büyük yanlış oldu inş seneye zorlanmaz okulda.
.
Araba kredisi öylemi, bizim ülkemizde herşey ne kadar zor dimi ev araba alınca birçok şeyi ertelemek zorunda kalıyoruz.Millet yurt dışında maaşının 1/10 i kadar kredi ödeyip güzel araçlar alıyor ödedikleri kredi umurlarında olmayacak bir tutar bizde çocuk erteleyecek kadar malesef

Düzeldi canım çok şükür ağlamalar bitti.Ama tam bir haftadır öğleden sonra uyanıp sabah 7 ye kadar ayakta.Dun ilk defa gece uyudu ben de uyudum.Perisandim.Bakalim bu gece neler olacak.
Bilmiyorum benim bebişe mi özel bu durum ama sabah uyandıktan 1-1,5 saat sonra uykuya yatırırsam tüm günümüz düzenli ve güzel geçiyor canm .O uykuyu uyumazsa vay halimize bölük pörçük oluyor herşey .Bunu instagrmda bi yerde daha okumuştum o annede öyle yapıyormuş.Bi deneyin isterseniz

Bilmiyorum benim bebişe mi özel bu durum ama sabah uyandıktan 1-1,5 saat sonra uykuya yatırırsam tüm günümüz düzenli ve güzel geçiyor canm .O uykuyu uyumazsa vay halimize bölük pörçük oluyor herşey .Bunu instagrmda bi yerde daha okumuştum o annede öyle yapıyormuş.Bi deneyin isterseniz
Şuan onu deniyorum kuzum😀pusetinde uyutuyorum🥰

Onu ben de yapıyorum ama gece uykusuna geç giriyor onu halledemiyorum gun boyu aralıklı uyuyor surekli aslinda ama gece 11 de derin uyku başlıyor ondan önce hep parçalı

Bebişlerin uyku düzeni için takip ettiğiniz eğitmen ıg sayfası varmı kızlar, bizim uyku durumu çok kötü derin ve uzun uyku çok az, uyutuyorum tekrar uyanıyor 24 saat hep uyutma çabası

Pusette sallayarakmı uyuyor ben onu hiç denemedim uyutmak okadar zor ki battaniyede bile sallamak zorunda kaldım
Bebek arabasına koyuyorum puset dediğim o kuzum😀bi sürü terim var ana kucağı,puset vs ben hepsine puset diorum😀benimki çok sevio pusette uyumayi

Düzeldi canım çok şükür ağlamalar bitti.Ama tam bir haftadır öğleden sonra uyanıp sabah 7 ye kadar ayakta.Dun ilk defa gece uyudu ben de uyudum.Perisandim.Bakalim bu gece neler olacak.
Sizin emme durumları hala aynı mı, hala kucakta memede sürekli benimki😳beşikte asla durmuyor🤷🏻‍♀️ Uykusuzluktan bayılacak gibi oluyorum ya🥺

Arkadaşlar vücudunuzda kaşıntı oluyor mu özellikle geceleri kızımın perşembe kontrolü var o gün kan vermeyi düşünüyorum ama gerçekten zorlamaya başladım gündüzde oluyor ama gece gibi zor değil

Bebişlerin uyku düzeni için takip ettiğiniz eğitmen ıg sayfası varmı kızlar, bizim uyku durumu çok kötü derin ve uzun uyku çok az, uyutuyorum tekrar uyanıyor 24 saat hep uyutma çabası
Al benden de o kadar, kucağımdan asla inmiyor, gün içinde hiçbir işimi yapamıyorum yemek yapmayı iş yapmayı bırak bişeyler yiyemiyorum bile 🥺 uykusuzluk açlık sinirlerim harap🥺 uyuyabilse ben de biraz nefes alırım 🥺 gece artık bayılıp birkaç saat derin uyuyor, hepsi o 🥺

Ben gazdan olduğunu düşünüyorum canm dün benimki resmen memeyi ağzına değdirdiğim an çığlık çığlığa sinirlenip ağladı sonra aç mı diye biberon verdim onuda almadı .Sıkıntı meme değil yani gaz bence .Sonra uyudu aç olsa uyumazdı acıkınca tıpış tıpış geldi gece 😃
Aynen gazdan ben de cok ugrastim hala da yapiyor okdr sik degil ama

Günaydın kızlar ya birden boynu kızardı pişik oldu sürtünmeden kafa hep sağ sol meraklı popoda pişik hiç olmadı yanlış yerler pişik napcam ben ne hassas cilt😔
geçmiş olsun hamezinc pişik kremi vermişti doktorumuz memnunum
Arkadaşlar vücudunuzda kaşıntı oluyor mu özellikle geceleri kızımın perşembe kontrolü var o gün kan vermeyi düşünüyorum ama gerçekten zorlamaya başladım gündüzde oluyor ama gece gibi zor değil
geceleri göğsüm kaşınıyor onu da süt doluyor boşalıyor ona yordum :/

Kızımı emzirip 9.30 gibi yatırdım 10 çeyrek gibi sesine uyandım bir baktım üstü altı yastığı yatağı yorganı hep ıslak her yere kusmuş.garibim ıslak ıslak çok mu bekledi duymadım mı acaba diye kendime kızıyorum.ilk defa böyle oluyor mide üşütmesi mi süt alerjisinden mi bilmiyorum.altını açtım üstünü değiştim omzuma yasladım bu seferde benim üstüme kustu.bugün ne oldu hiç anlamadım

X