2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizim bi gün ishalle birlikte alerji durumu başladı önce flagly kullandırttı dr.Sonra tekrar ishal kanlı kaka olunca süt ürünleri diyetine başladım.Şu an kan yok kakası da sarı ve sık yapıyor.Ama çok huzursuz hala ve çok gazlı bi bebek huzursuzluğunda gazınında çok olmasının etkisi var.Çocuk alerji yada çocuk gastroentrolojiye git onlar diyeti açmaya başla derse açarsın yinede sen bilirsin.Bebeğim doğunca farklı çıktı gelişim geriliği var deniyordu hemde 2 ayrı hastanede de böyle söylendi ultrason bayağ yanıltmış😅 Şuan ki kilo boy tam olarak bilmiyorum aşımız pazartesi ama ilk ay kilosunu aldı bu ay daha az almıştır ishal oldu kusma da çok bizde.😐
Diyete başlamadan önce çok sık ve mukuslu kaka yapıyordu bir kere de kan gelmişti. diyetten sonra kesildi çok şükür. Benim bebeğim öyle aşırı gazlı bir bebek değil. Normal düzeyde gazı diye düşünüyorum. Kakasını yapacağı ve gaz çıkaracağı zaman dışında aşırı bi huysuzluğuds yok. Kilo alımı da normal düzeyde gidince acaba yanılma payı olabilir mi diye düşündüm. Ama kakada kan görüldüyse kesinlikle süt alerjisidir yazıyor heryerde. Yine de bir umut bakalım bir ay sonra kontrole çağırdı doktorumuz o zaman herşey kesinleşir ona göre alerji bölümüyle devam ederiz

Alerji belirtileri neler benim bebekde baya gazlı kakasını yapıyor kakasinda mukusda var biraz bazen yeşil oluyor genelde sarı ve beyaz parçalı kan yok döküntü bi ara vardı ama şuan yok krem sürmüştüm geçti
Benim bebeğimde bir ara hırıltı başlamıştı bir gece nerdeyse hiç nefes alamayacak duruma gelmişti hatta. doktora götürmüştüm ciğerleri temiz burnunu Serumfizyolojikle yıkayıp temizle, evde petekler havayı kuruttuğu içinde burunlar tıkanıyor dedi. Ama meğerse hırıltıda süt alerjisinin bir belirtisiymiş. Ayrıca kaşlarında döküntü yanaklarında hafif kızarıklık ve en önemlisi mukuslu ve kanlı kaka. Bizde bunların hepsi vardı şuan diyet uyguladığım için geçti hepsi çok şükür ama bakalım diyeti açınca ne olacak.
Bu alerjinin büyük bir kısmı kalıcı olmadan geçiyormuş ama az da olsa bazı kişilerde geçmeyip devam ediyor. Benim uyguladığım diyet hiç önemli değil en fazla iki sene dikkat ederim ama bebeğimde inşallah kalıcı olmaz yoksa bir ömür dikkat etmek zorunda kalacak

Benim bebeğimde bir ara hırıltı başlamıştı bir gece nerdeyse hiç nefes alamayacak duruma gelmişti hatta. doktora götürmüştüm ciğerleri temiz burnunu Serumfizyolojikle yıkayıp temizle, evde petekler havayı kuruttuğu içinde burunlar tıkanıyor dedi. Ama meğerse hırıltıda süt alerjisinin bir belirtisiymiş. Ayrıca kaşlarında döküntü yanaklarında hafif kızarıklık ve en önemlisi mukuslu ve kanlı kaka. Bizde bunların hepsi vardı şuan diyet uyguladığım için geçti hepsi çok şükür ama bakalım diyeti açınca ne olacak.
Bu alerjinin büyük bir kısmı kalıcı olmadan geçiyormuş ama az da olsa bazı kişilerde geçmeyip devam ediyor. Benim uyguladığım diyet hiç önemli değil en fazla iki sene dikkat ederim ama bebeğimde inşallah kalıcı olmaz yoksa bir ömür dikkat etmek zorunda kalacak
Kan yok hırıltı uyurken yok omzuna alınca oluyor o da boynunu tutamadığı için herakde ben SF sıkıyorum arada aspirede ediyrm nefesle .yüzü komple olmuştu kaş yanak alın sacli deride konak oldu hala konak var döküntü geçti bepantholsensiderm ile alerji Dr una goturmedim

Bugün gazı az önce çıktı 4 e kadar uyumamazlik etmez inşaallah gece 4 de uyudu dün sabah 10 gibi uyandı yüz üstü yatmıştı 4 de
Masallah 6 saat uyanmıyor darisi başıma ins
Bizim ates oldu mecbur kaldık şimdi 🙈 38.4 idi
Iyi yapmışsın cnm
Hanımlar bebişte konak olunca ne kullandınız? Zeytinyağı mı?Biz şampuanı değiştik ondan mı oldu acaba🤔
Dr hindistan cevizi yagi önerdi gecirmedi bebe yagi sürdüm ince tarakla taradim az gecirdi ama hala var

Bizim de cok hafif bir konak var kaşlarda vardı o geçti şimdi saçlarda başladı bilmiyorum herhalde yoğun olmadığı için doktorumuz bir set sürmeyin o gecer dedi

Bu bebeler bizim kokuya alışmış babada o kadar durmuyor ya bazen veriyorum kucağına ama bi sure sonra direkt ağlıyor bana gelir gelmez susuyor yaramaz 😂O yuzden o evdeyken genelde iş yemek vs yapsa daha rahat oluyor bana
Aynen benimki de öyle bana gelince susuyor kokumuza baya alışmışlar :) ama eşim iş yapmaktan ziyade çocuğa bakmayı tercih ediyor odanın içinde gezdirip duruyor kendi bilir 🙈

Bizimde konak oluştu, sampuanimiz hep ayni, zeytinyağı ile masaj yaptım ardından taradim, biraz geçmiş hala var, bi sonraki banyosunda yine yapicam, hemen geçmiyor malesef 🤦‍♀️
Oğlumda zeytinyağı sürmüştüm ben de işe yaramamıştı öyle hatırlıyorum.Zeytinyağı ve karbonat karıştırıp sürülüyor diye duymuştum bi araştırmak lazım ebenin önerisiymiş.

Benimki ağlayınca panik oluyor iş daha kolay geliyor sanırım 🤣
Şanslısın bırak yapsın 🤣 Benimki ilk başlarda öyleydi birkaç kere yemek yaptı sonra çocuğu susturmayı öğrendi 🙈 ağladıkça alıyor kucakta sallaya sallaya gezdiriyor uyutuyor 😄 oysa ben hiç ayakta gezdirmem alıştıracak diye korkuyorum 😄 karnı aç altı pis olunca işe yaramıyor tabi 😆

Vay arkadaş bizimki 2 saat uyusa ay ne güzel diyoruz
Peki uykuya nasıl geçiyor emerek mi sallanarak mi...benimki emerek uyuyor ondan mı sık uyanıyor acaba
Benimki de emerken uyuyor uyumazsa uyuyana kadar emziriyorum çok hava yutuyor ne yapsam engel olamıyorum ağızdan gaz çıkartıyor kesin yoksa uyusa bile uyaniyo ağlıyor gazı çıktı mı uyuyor sallama hem var hem yok bazen sırt üstü yatirinca agliyordu bende yüz üstü hafif yüksek yastıkta yatırdım baktım direk gözünü kapattı öyle yatmak istiyormuş hatta gece içime kuşku düştü çevirdim hemen uyandı ağladı geri yüz üstü yaptım hemen uyudu öyle seviyor demekki ama uzun uyuduğu için emmesi azaldı sütümü azaltacak bu durum

Konak için mustelanin konak şampuanı var kizlar ben doğduğundan beri onunla yikiorum diğer kizimdada kullandım öneririm hiç konak olmuyor

X