2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

2 aydır acısı, yarası çektiğim ve bir sorun bitip diğeri başladığı için o keyif kısmına geçebilecek miyim inan bilmiyorum. Ama şu an acı olmadan emzirebiliyor olmak çok iyi geldi. Umarım bir sorun daha çıkmaz bu konuda.

Oyle düşünme ya, bizimki de emzik kullanmiyor. Yani verince tutuyor ama alistirmak istemedim, daha dogrusu cok cok aşırı gerek de duymadım. Cok nadir haftada 1 filan 5-10 dk verdiğim oluyor. İnsallah yavaş yavaş uykuya gecisi de kolaylasacak kuzunun. Bir de bizim de onun da odasinda karartmali guneslik var, o da olumlu etkiliyor uykusunu bence. Karanlik ve loş ordamlarda daha kolay uyuyorlar kuzucuklar.

Ay keşke benim ki tutsa çok büyük kurtarıcı aslinda emzik. Uyanır uyanmaz meme aranıyor benim ki baktim acikmadi verirdim emzigi ama yok almadı ne yaptiysam

Benim eskiden akardı şu an hiç akmıyor ben de sütüm azaldı diye düşünüyorum ne yalan söylim.

Ay keşke benim ki tutsa çok büyük kurtarıcı aslinda emzik. Uyanır uyanmaz meme aranıyor benim ki baktim acikmadi verirdim emzigi ama yok almadı ne yaptiysam
Her bebek farklı canim, doğrudur. Ben ihtiyaç da duymadım çok, zaten çok gönlüm de yoktu, tesadüf oldu. Farkli markalar denedin mi?

Ya kızlar oğlum hafif oksuruyor gibi ateş yok ama dün gece doğru dürüst emmedi bile kalktım sagdim sütümü masallah diyeyim 7 dk bi göğüs 100 ml ustu çıkıyor ama sürekli memeyle kavgalı cok üzülüyorum sütüm bol yani ama ayakta emzriyorum genelde emzik özellikle vermiyorum mama da çok nadir gece memeyle kavga edince mecburen hoş onu da içmiyor cok.Sunnet sonrasi bi acayip oldu sanki.Bugun kontrol var bakalım kaç kg almis bu ay.

Burnu tıkalı olabilir mi

Şurup vermişti bana doktor bsy olrsa dye, gerek olmadi. Sende var mı cnm kullan braz

Aynen ben de bir yemek yapıyorum :) evet uyku uykuyu getirir bir de stresli olursan da uyumaz sakin olmaya çalış.garip ama hemencik hissediyorlar.ben kızın uyku saatini geçirincede huysuzlanıp uyumuyor ağlıyor 1 saat uyutmaya çalışıyorum anca uyuyor.uyku saatini geçirmemeye çalış.gözlerine bak kırmızı olduysa baygın bakıyorsa bir saatte olsa memede hafif hafif sallaya sallaya uyut.yorulsam da öyle yapıyorum.yatırınca uyanırsa yatarak emziriyorum.kalkarken yine uyanırsa ağzından memeyi çıkarıp başı kolumda bende onla uyuyorum.kimisi gündüz derin uykuda kimisi gece.benim kız öğleden gece 2yekadar hep uyanık toplasam 2 3 saat anca uyuyordur.hep bölük bölük.akşam yemek yerken yarım saat uyusa şükrediyoruz ki genelde uyumuyor.büyüdüklerinde intikam al dicem de kıyamazsın ki 8 yıl daha sürecek dersen sürer ne düşünürsek başımıza geliyor 100de uykuyu çok sevecek de

Demeyin demişsin ama akıyorsa süt çoktur.sinirlenmesi tazyikli gelmesinden ya da gazdandır ya da kakasını yapamamasındandır.biliyorsundur ama makas şeklinde emzirmeyi denedin mi tazikli gelmesini engeller.C şeklinde emzirince de süt akışını hızlandırır.bizimde göğüsler yumuşadı normal diye biliyorum.mama desteğini doktor mu söyledi?

Makas şekli ve C şekli açıklamalarını hiç bilmiyordum ama ben makas şekli yapamıyorum zaten, elim hep terse geliyor. En başından beri hep C şekli yapıyorum.

Canım memeyi ittirmeyi çözdük galiba biz. Çok aç kaKaldıysa önce biberonla biraz karnını doyurıyorum. Genellikle uykuluyken daha kolay kabul ediyor. Bir de her şeyden önemlisi emzik uzun süredir vermiyorum. Bu da bir arkadaş da yazmıştı galiba sıkıntı emzik.İnşallah sen bu mesajı gördüğünde sizin de çoktan geçmiş olur.

Biraz azaldı gibi o ittirme, ağlama olayımız ama tam geçti diyemem.. Emzikle alakalı mıdır bilmiyorum ama emzik büyük kolaylık yaaa, çoğu zaman kurtarıcı.. onu bırakamam

Biraz azaldı gibi o ittirme, ağlama olayımız ama tam geçti diyemem.. Emzikle alakalı mıdır bilmiyorum ama emzik büyük kolaylık yaaa, çoğu zaman kurtarıcı.. onu bırakamam
Ben gazdan olduğunu düşünüyorum canm dün benimki resmen memeyi ağzına değdirdiğim an çığlık çığlığa sinirlenip ağladı sonra aç mı diye biberon verdim onuda almadı .Sıkıntı meme değil yani gaz bence .Sonra uyudu aç olsa uyumazdı acıkınca tıpış tıpış geldi gece

Ama işte benimki biberon verince alıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…