2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

Eveeet aynı öyle jilet kesiği gibi oldu benim de önce, sonra giderek büyüdü o kesik ve en son işte 1 hafta önce kanadı çok feci acıyarak Şimdilik çare buldum gibi, ay hadi inşallah kalıcı çözüm olur bu.

Çok sevindim gerçekten. Allah tekrarını göstermesin . Bana da umut oldunuz. Bu akşam başlıyorum hemen. Nasıl kullandınız? Günde bir defa mı? Emzirmeden önce silmeye gerek var mıdır acaba?

Emzirmeden önce temizleniyor evet.. Ben suyu ılık açıyorum, avuç içime su alıp alıp meme ucuna atıyorum bikaç kez.. Sonrada pamuğu suyla ıslatıp onla silebildiğim kadar siliyorum..

1 su bardağından biraz daha fazla suya ottan 8-9 tane attım, küçük parça denk geldiyse 10-11 tane.. 5 dk. kaynatıp kapattım, suyunu süzdüm.. Yakmayacak şekilde ılıyınca çay kaşığı ile yarık olan yere döktüm.. Sonrada pansuman yapar gibi pamuğa sudan batırıp sürdüm 1-2 kez..

Her emzirme ya da sağma sonrası yaptım ben.. Ortalama günde 4-5 kez..

Yaaa evde de var ki bundannnn, ben bi ara genel olarak iyi geliyor diye iciyordum ayyyy yaparim valla cok kolay. Kalan suyu sonra da kullanablyorz dimi ya süper. İcince de cok iyi geliyor ama emzirenler icemeyeblr tabii orasini bilmyrm

Aaay evde varsa hemen dene.. Ben otu bile ilk kez duydum.. ama ben her seferinde yeniledim, yeni kaynattım.. Eski suyla yapmadım.. Kalanı döktüm.. Normalde kullanılır mı bilmiyorum canım.. Hiç içmedim de, zaten antin kuntin değişik tatlar çok hoşuma gitmez

Niye rotayla birlikte yaptirdin ki 4 asi birden olmuş oldu ağır gelmesin..ağızdan da yapılsa asi sonuçta.. üçüncü ayda asi yok ben o zaman yaptıracağım rotayı..ben alindan olcerle olcuyordum dr koltuk altından olc dedi koltuk altı daha düşük cikti

Tamam. Ayrıntılı anlatımınız için teşekkür ederim. İnşallah şifa olur bize de

Bugün benimkinden de fazla geldi.inşallah diyet işe yarar da iyi olur yavrularımız..6 aydan önceki testler kesin sonuç vermiyor diye biliyordum.belliki sizinki özel bir test.inşallah çıkar Onların canı yanınca bizim daha çok yanıyor ne zormuş annelik

Doktorumuz bu şekilde tavsiye etti canım, ben de yan etkilerinden çekindiğimi söyledim ama endişelenecek kadar olmadığını söyledi. 3. ayında da menenjit aşılarından birini yaptırıcam o yüzden şimdi yaptırdım.

Kaç doktora gittiysem sadece anne sütü diyor, su ilk 6 ay yok. Bende bi ara vereyim.dedim hayır dedi doktorumuz

Yıllardır hasta olmayi engelliyo, enerji veriyor iyi geliyor diye ictim ara ara aktardan alip o bitkiden, adacayi gibi kupaya birkac dal koyup demlendiginde cikariyosun. Son 1-2 yildir içmedim ama evde kalmıştı. Yapacagm mutlaka cok ama cok sag ol, aklimin ucundan gecmezdi ya tadi da adacayini andırıyor.

Evet bizimki de öyle uyumuyor, tehlikeli olmasina ragmen oyle uyutuyorum yoksa mumkun değil. Kafayi saglam tutup cevireblyor diye ona güveniyorum.

Kafasını tutamiyor zaten 54 günlük ama yüz üstü yatarken kaldırıp sağa sola çeviriyor
Hiç o şekilde uyutmayı denemedim çevirir mi bilmiyorum ama uyanıkken tam anlamıyla tutamıyor daha kafasını bide emzik hastası uyurken bile bırakmaz mı Bi bebek ya nasıl bıraktıracaksam

Ne kadarlık oldu sizinki benim oğlum kafasını daha tam anlamıyla tutamıyor normal mi acaba
13unde tam 2 aylik olacak, daha tam tutamamasi cok normal, yavas yavaş başlar. Bireysel farkliliklar olur mutlaka, oğlum biraz daha erken ve guclu tutmaya basladi, epey tutuyor ama tam manasiyla tabii ki değil. Sadece ayina gore bir tık daha iyi tutuyor diyelim.
Benimki de 54 günlük başını sağa sola çeviriyor yüz üstü yatarken ona güveniyorum
Evet ya, baska turlu ztn durmak istemiyor. Sadece uyanıkken bakinacaksa sirt ustu duruyor. Uyuyacaksa yuz ustu.

Benimkide dönmeye çalışıyor anlıyorum yan çeviriyorum öyle uyuyor

Bilmiyorum çıkar mi canım 400 alerjene bakılıyormuş çıksın inşallah korkar oldum artık alt açmaya

Tamam. Ayrıntılı anlatımınız için teşekkür ederim. İnşallah şifa olur bize de

Aay inşallah.. Ne demek rica ederim.. Ben 2 aydır çekiyorum bunu, çare bulamamıştım.. O yüzden şimdi kim sorsa en ince detayına dek anlatırım..

İnternette araştırırken buldum bunu.. Direk yara iyileştirici özelliği varmış.. Şeker hastalarının oluşan yaralarına da iyi geliyormuş.. Aaay çok şükür yaa..Can-ı gönülden diliyorum, sana da fayda sağlar inşallah.. Haber ver mutlaka canım..

Kizlar çoklu alıntı yapamıyorum ama benim oglan da yüz üstü uyuyor valla genelde sırt üstü yatiriyorum ama kendini çok uyandırıyor gece beraber uyuyoruz zaten en son yüz üstü yatırıyorum sabaha karşı başını tam tutuyor benimki sıkıntı olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…