2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İkizlerden demir özel bir çocuk oyüzden okullar ayrı. Özel eğitim anaokuluna gidiyor fizik tedavi alıyor. Ben 4 yıldır kayınvalide kayınpederlr yaşıyoruz. Çocuklar a bakmak için geldiler ve kaldılar süt birkaç damla kaldı artık Baran da istemiyor tabii tutmayı sağıp çıkanı ağzına akıtıyor um ikizleri de emzirememiştim bundan umutluydum belki de yıkımım ondan büyük.
Ev ahalisi de tepemde pofff
Hayir de neden demiyorsun 🤷‍♀️ ben veririm ben yaparim de gec. Trip atarsa atsin yani senin uzulmenden daha onemli degil. Belki niyeti iyi ama oda bir anne anlamasi lazim seni. Bebegininde sana ihtiyaci var ona degil ki 🤷‍♀️ sut icinde canini sikma belki bitmemistir sut arttirici damla falan denedin mi ? Mama vermeden savas halinde emzir aglasada devam et. Ayaga kalk saga sola sallanarak emzir, hafif ziplayarak emzir, su sesi supurge sesi falan ac onlarla emzir emdikce gelir insallah. İmkanin varsa emzirme danismanligi al ama kayinvalidenin kucagina birakma 😕 he yine olmuyorsa gelmiyorsa yapacak birsey yok.

4 aylik tam hareketlenmeye başladığı zaman sanki. Niye beklediniz merak ettim

Giydirmiyorum sanki daha terletir gbi geliyor

Ne o verme dediği merak ettim

Senin tam gaz zamani.. rahatlama var bizde en azından gece gazını çıkarmıyorum uyaniyor dye
Su canim 6 aya kadar verme dedi annemde ver susuz kalir diyor devamli da sizlerinde fikrini alıyorum

Su canim 6 aya kadar verme dedi annemde ver susuz kalir diyor devamli da sizlerinde fikrini alıyorum
Senin ikinci yada ucuncu degilmiydi ben mi yanlis hatirladim canim digerlerine vermis miydin ?
Anne sutu alan bebege su vermene gerek yok vermen gereken durumda zaten doktor soyler. İlk kizimda kis bebegiydi onada vermemistim ben herkese ragmen. Doktor birsey dememisti hos ama o kadar soyleniyor ilk 6 ay anne sutu yeterli diye🥰

Merhaba kızlar günaydın herkes iyidir umarım
2 haftadır bunalımdayım diyebilirim sütüm bitti çok canım sıkkın lohusalık depresyonu şimdi yaşıyorum diyebilirim mutsuzum huzursuzum yoruldum yıldım
İkizler hasta ikisini okula başlattım ama 1 saatlik denemelerle. Birini getir öbürünü götür farklı okullardalar. Bebeğimi öğlene kadar göremiyorum zaten . Gördüğüm zamanlarda yani evde olduğumda sen kahvaltıyı hazırla ben mamasını veririm sen bulaşığı hallet ben avuturum. O zaman da göremiyorum nasıl olsa süt yok ya.:KK43:
Gece herkes odasına kapanıyor ancak o zaman desem yeridir elimden bişey gelmiyor gece de 4-6 uyumuyor uykusuz güne başlıyorum böyle devam ediyorçok kötüyüm ya giremedim buraya bile .
Canim zor dönemdesin Allah yardimcin olsun sen öğretmendin galiba degil mi ? Doğum izin ne zman bitecekti birde ikizlerinin okulları falan hepsi üst üste gelmiş. Evdekiler de senin neler yaşadığını anlayamiyor galiba ama sadece emzirmek degil ki diğer tüm ihtiyaclarini da annesi olarak sen yaparsın bunu tatli dille söyle senin ihtiyacin olduğu zaman ilgilensiler ki duygusal olarak sen de böyle çökmezsin.Allah kolaylık versin insAllah🤲

Çok geçmiş olsun.Alerji de hiç kolay birşey değil ama canım.Allah ım şifa versin inş.sıkıntısız atlatırsınız.🙏
Sağol canım.hastaneden geliyoruz sonuç temiz çıktı boşu boşuna korkutmuşlar bizi.iyiki farklı doktora gelmişiz.aynen alerji kolay değil ama birkaç idare edeceğiz inşallah 6 aya kalmadan geçer.canım hep tatlı istiyor her şeyde süt var
Merhaba kızlar günaydın herkes iyidir umarım
2 haftadır bunalımdayım diyebilirim sütüm bitti çok canım sıkkın lohusalık depresyonu şimdi yaşıyorum diyebilirim mutsuzum huzursuzum yoruldum yıldım
İkizler hasta ikisini okula başlattım ama 1 saatlik denemelerle. Birini getir öbürünü götür farklı okullardalar. Bebeğimi öğlene kadar göremiyorum zaten . Gördüğüm zamanlarda yani evde olduğumda sen kahvaltıyı hazırla ben mamasını veririm sen bulaşığı hallet ben avuturum. O zaman da göremiyorum nasıl olsa süt yok ya.:KK43:
Gece herkes odasına kapanıyor ancak o zaman desem yeridir elimden bişey gelmiyor gece de 4-6 uyumuyor uykusuz güne başlıyorum böyle devam ediyorçok kötüyüm ya giremedim buraya bile .
bence de mutlu bulut haklı.hayır çocuğumla ilgilenmem lazım de verme.zorlada olsa emzir artar inşallah olmazsa mama kötü bir şey değil karnı doyuyor ama onuda sen içir senin kokunu ister uzak kalma.sıkıntımızı bir tek biz çözebiliriz bizi kimse düşünmez sende kimseyi düşünme gerekirse çemkir

Senin ikinci yada ucuncu degilmiydi ben mi yanlis hatirladim canim digerlerine vermis miydin ?
Anne sutu alan bebege su vermene gerek yok vermen gereken durumda zaten doktor soyler. İlk kizimda kis bebegiydi onada vermemistim ben herkese ragmen. Doktor birsey dememisti hos ama o kadar soyleniyor ilk 6 ay anne sutu yeterli diye🥰
3 canim da 2. Bebeğim ölü doğmuştu ilk oğlumda 7 yaşında onda ne yaptim ne yapmadım hic hatirlamiyorim annemde yanimdaydi o zmanlar o yonlendiriyordu ilk bebek diye ama simdi telefondan bile su ver bebege susuz kalir bak deyip duruyo😊doktora sordum verme dedi ben de biliyorum ayni sekilde 6 ay sadece anne sütü diye en iyisi sitedeki kizlar dedim bol tecrübe var sizlere danistim o yüzden herkes nasil hareket ediyor diye🥰

Sağol canım.hastaneden geliyoruz sonuç temiz çıktı boşu boşuna korkutmuşlar bizi.iyiki farklı doktora gelmişiz.aynen alerji kolay değil ama birkaç idare edeceğiz inşallah 6 aya kalmadan geçer.canım hep tatlı istiyor her şeyde süt var

bence de mutlu bulut haklı.hayır çocuğumla ilgilenmem lazım de verme.zorlada olsa emzir artar inşallah olmazsa mama kötü bir şey değil karnı doyuyor ama onuda sen içir senin kokunu ister uzak kalma.sıkıntımızı bir tek biz çözebiliriz bizi kimse düşünmez sende kimseyi düşünme gerekirse çemkir
Sadece süt ürünleri diyeti mi verdi dr.un neler konuştunuz canım.6 ayda geçebilir mi dedi? Bana ve Sese00 Sese00 ye de fikir olur.

3. Bebeğim hepsi öyle uyudu. Bir süre sonra düzene giriyor herşey. Ben gece emzirip eşime veriyordum o uyutuyordu. Öyle bırakmıştık
Ins bende ilerde sıkıntı yasamam
İkizlerden demir özel bir çocuk oyüzden okullar ayrı. Özel eğitim anaokuluna gidiyor fizik tedavi alıyor. Ben 4 yıldır kayınvalide kayınpederlr yaşıyoruz. Çocuklar a bakmak için geldiler ve kaldılar süt birkaç damla kaldı artık Baran da istemiyor tabii tutmayı sağıp çıkanı ağzına akıtıyor um ikizleri de emzirememiştim bundan umutluydum belki de yıkımım ondan büyük.
Ev ahalisi de tepemde pofff
Ay kv kp başında mı...insan kendi anasını babasını çekemiyor vallahi.. niye gitmiyorlar...
Hiç yikilma sağlık olsun..eğer gerçekten sutun olmadığına eminsen mama ver üzülme bosuna
Drlar verme diyor ama baktım gaz damlasi tatlı. Arkasından iki üç kasik vermeye başladım çok sevdi suyu heyecanlandi ben veriyorum günde iki kere..pamukcukda kalmadi

3 canim da 2. Bebeğim ölü doğmuştu ilk oğlumda 7 yaşında onda ne yaptim ne yapmadım hic hatirlamiyorim annemde yanimdaydi o zmanlar o yonlendiriyordu ilk bebek diye ama simdi telefondan bile su ver bebege susuz kalir bak deyip duruyo😊doktora sordum verme dedi ben de biliyorum ayni sekilde 6 ay sadece anne sütü diye en iyisi sitedeki kizlar dedim bol tecrübe var sizlere danistim o yüzden herkes nasil hareket ediyor diye🥰
Anneler hep ayni sanirim canim :)

Teşekkür ederim evet bizim de bikaç saat 37.6 larda kaldı çok şükür sanki gece uykusuna geçtiğinden beri biraz düştü 36.8 inşallah bugün ateş işi böylelikle biter ilk çocuk ya acemilikten o kadar stres yaptım ki allah hepimize kolaylık versin
Ya ateş beni de çok tedirgin ediyor bizim 20 sinde 2. Ay aşımız ilk çocuk olduğu için deneyimsizliği de var tabi bakalım inşallah çok yükselmez ateşi

dayler dayler dayler dayler Koooşşşşşş..
Yarığımı karabaş otu kapattı..
Şu an resmen Öncesi/Sonrası ‘nı bi görsen nasıl fark var..

0550D013-CE77-4557-9ECC-4D5BA28CCC83.jpeg

Bunun öncesi susam yağını 2 sürmelik, tereyağını da 2 gün sürerek denedim onlar etki etmedi bana.. Sonra buna başladım ve bugün sürmeye başladığımın 3.günü, resmen yarık kapandı.. 5 gündür de emzirmiyordum, sağıyordum.. az önce denedim ilk ve acımadı.. Ay çok şükür Allah’ım..

Gerçi birine etki eden, diğerine etmiyor.. sana belki bana etki etmeyen bir tanesi edecek ama öncelik bunu dene derim.. Sonra da gümüş suyu deneyecektim, aldım geldi.. Sırada o vardı.. şu an gerek kalmadı.. Ay bir daha da hiç gerek kalmaz inşallah.. Ben elimdeki ot bitene dek devam edeceğim geçse ve acımasa bile..

Yarım su bardağından biraz daha fazla içme suyunun içine bu ottan 8-9 tane atıp 5 dk. kaynatacaksın, sonra süzüp o suyunu ılıyınca acıyan yara olan yerlere süreceksin.. Ben önce çay kaşığıyla suyu alıp alıp yarığın oraya döktüm.. Sonra pamuğu o suyla ıslatıp pansuman gibi dokundurup dokundurup çektim..

İnşallah sana da şifa olur 😊

Sadece süt ürünleri diyeti mi verdi dr.un neler konuştunuz canım.6 ayda geçebilir mi dedi? Bana ve Sese00 Sese00 ye de fikir olur.
2 hafta hiçbir süt ürününü kullanma sonra diyeti açalım,duruma göre diyeti uzatıp sana kalsiyum yazalım dedi.bir yerde 6.ayda diyet açılıyor diye okumuştum ondan 6 ay dedim.6 18 ay içinde geçiyormuş.umarım çok uzamaz 😬

Eki Görüntüle 2986743

Bunun öncesi susam yağını 2 sürmelik, tereyağını da 2 gün sürerek denedim onlar etki etmedi bana.. Sonra buna başladım ve bugün sürmeye başladığımın 3.günü, resmen yarık kapandı.. 5 gündür de emzirmiyordum, sağıyordum.. az önce denedim ilk ve acımadı.. Ay çok şükür Allah’ım..

Gerçi birine etki eden, diğerine etmiyor.. sana belki bana etki etmeyen bir tanesi edecek ama öncelik bunu dene derim.. Sonra da gümüş suyu deneyecektim, aldım geldi.. Sırada o vardı.. şu an gerek kalmadı.. Ay bir daha da hiç gerek kalmaz inşallah.. Ben elimdeki ot bitene dek devam edeceğim geçse ve acımasa bile..

Yarım su bardağından biraz daha fazla içme suyunun içine bu ottan 8-9 tane atıp 5 dk. kaynatacaksın, sonra süzüp o suyunu ılıyınca acıyan yara olan yerlere süreceksin.. Ben önce çay kaşığıyla suyu alıp alıp yarığın oraya döktüm.. Sonra pamuğu o suyla ıslatıp pansuman gibi dokundurup dokundurup çektim..

Ay çok sevindim cnm. İnş bir daha acımaz komple geçer ins

2 hafta hiçbir süt ürününü kullanma sonra diyeti açalım,duruma göre diyeti uzatıp sana kalsiyum yazalım dedi.bir yerde 6.ayda diyet açılıyor diye okumuştum ondan 6 ay dedim.6 18 ay içinde geçiyormuş.umarım çok uzamaz 😬
Ben 17 sine bi doktor buldum kan tahilili alıp İstanbul’a hocasına gönderiyormuş bir çok şeye bakılıyor polen alerjisine kadar dedi asistanı inşallah çıkar .Biraz pahalı bir testmiş ama inanın ki gözümde yok dün kan gördüm kakasında yine ve diğerlerine göre fazlaydı oturup ağladım ben ne yedimde oldu diye .Bilememek çok zor

Eki Görüntüle 2986743

inşallah düzelir bende sana yazmak için girmiştim mesajını görünce çok sevindim bende tekrardan jilet kesiği gibi olmaya başladı kanama falan yok ama bi yerde gördüm inciri ortadan kesip tavada ısıtıp gögüs ucuma bantladım sızısını aldı baya fikir olsun sizede

Eki Görüntüle 2986743

Çok sevindim gerçekten. Allah tekrarını göstermesin 😇. Bana da umut oldunuz. Bu akşam başlıyorum hemen. Nasıl kullandınız? Günde bir defa mı? Emzirmeden önce silmeye gerek var mıdır acaba?

Ben 17 sine bi doktor buldum kan tahilili alıp İstanbul’a hocasına gönderiyormuş bir çok şeye bakılıyor polen alerjisine kadar dedi asistanı inşallah çıkar .Biraz pahalı bir testmiş ama inanın ki gözümde yok dün kan gördüm kakasında yine ve diğerlerine göre fazlaydı oturup ağladım ben ne yedimde oldu diye .Bilememek çok zor
Geçecek inş. canım.Et yedin mi hiç?Kırmızı et yersen kuzu tercihin olsun.Geçen lahmacun yaptım kuzu kıyma aldırdım eşime. Balık domates fıstık bunlarda alerjen riski yüksek gıdalarmış.İstersen bi süre bunlardan uzak dur.Fıstığa dikkat ediyorum ben.

Eki Görüntüle 2986743

Yaaa evde de var ki bundannnn, ben bi ara genel olarak iyi geliyor diye iciyordum ayyyy yaparim valla cok kolay. Kalan suyu sonra da kullanablyorz dimi ya süper. İcince de cok iyi geliyor 😍 ama emzirenler icemeyeblr tabii orasini bilmyrm

Kızlar 2. ay aşılarından sonra ateş ne zaman çıktı sizde? Ben de bugün rotayla birlikte yaptırdım, 8 saati geçti çok şükür biraz uykulu olması dışında bir şey yok gibi. Doktor popodan ölç dedi ama uyuduğu için ölçemedim, alından temassızla ölçüyorum arada o da normal çıkıyor. Ateşi olsa öyle olmaz herhalde değil mi, emin olamıyorum bir türlü🙈

X