2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizim kaka testimiz temiz çıktı doktor alerjidir diye 2 hafta süt ürünleri diyeti verdi.valla alerjiye şükreder oldum bu ayda kalçada gelişim geriliği çıktı başka hastaneye gözükmemiz söylendi çarşamba için başka bir ilçeye randevu aldık.inşallah aparat takmaya ameliyata gerek kalmaz bize dua edin

Gaz damlaları kullanıyorsanız onlar kusturuyormuş. Sürekli memedeyse fazla gelen sütü de çıkarıyor olabilir, yine de sormakta fayda var tabii. Bizim doktorumuz yanlardan çıkan sızıntıları kusma saymıyoruz, eğer fışkırırak çıkartıyorsa ağzından burnundan geliyorsa reflü olabilir demişti

Çok dikkatli olun canım vücudun bu alerjiyi unutması gerekiyormuş ne kadar erken o kadar çabuk toparlayabilirler.Benim kız çok huzursuz anlamadım neden olduğunu bi yeri mı ağrıyo atak haftası ondan mıdır? Az biraz da olsa uyurdu bi yarım saat falan ayakta sallayarak şimdi hiç uyumuyor alerjiyle alakası yok bencede gaz sancısından şüphelendim.Oğlum bisküvi yiyecekti arkasını okudum süt ürünleri içerebilir yazıyordu direkt bıraktım.

Kaka testinin temiz cikmasina çok sevindim

Kalcada gelişim geriliği ilk kez duydum, insallah önemli bsy yoktur, cikik vs değil yani dimi?

Benim görümcemin kızı için aynısı söylendi ve ona aparat taktılar.. sanırım 3 ay kadar da kaldı.. rahat hareket edemiyor, giydirmek soymak, yıkamak her şey çok zordu.. 3 ay sonra tesadüfi başka bi foktora bi götürüyorlar ki “hiç gerek yokmuş aparata” deniyor.. Şok olmuşlardı.. Çocuk çektiğiyle kalmıştı.. o yüzden bu tarz şeylerde 2.bi doktor görüşü önemli.. hatta belki 3.bi doktor
Geçmiş olsun, önemli bişey değildir inşallah..

Gündüz hiç uyumadı bizimki bugün mesela sürekli elini emiyor daha önce el emme gibi bir şey de yoktu iki gündür çıktı bu yeni yani
Canım çok geçmiş olsun inşallah önemli bir şey olmadan geçer

Gaz damlası kullanmıyoruz canım fışkırır tarzda değil ama baya kusuyor yani özellikle geğirirken aşırı tedirgin etti beni bugün hem doktora hem de sağlık ocağındaki ebemize mesaj attım ikisi de sorun yok dedi. Sağlık ocağındaki ebemiz ateşini kakasını ve koku var mı diye sordu ateşi normal kakası da hardal rengi sıvı kusmuğu da kokusuz yani ekşimiş süt kokuyor normal dedi. Doktor ilk 4 ay yoğun kusma olabilir endişelenmeyin dedi. Ben de reflüden şüpheleniyorum bakalım ciddi bir rahatsızlığı olmasında bunlar geçici

Tok olduğunda benimki de almıyor emziği kucağımda uyurken memeyi çekip emziği koyuyorum biraz da öyle bekliyorum sonra yatağına koyuyorum genelde devam ediyor uyumaya ama bazen çareler çaresiz
Benimki uyurken ağzına versem anında gözünü acıyo kandiramiyrm 3 emzik aldım olmadı pes ettim sonradan alır mı acaba ilk oğlum biberon tutmuyordu 6 aylıkken tuttu ama emziği 2.gun tuttu 3 yaş oldu hala emzikli onla uyuyo ağzından düşerse gece gözü kapalı emzik ariyo bulup agzina koyuyo

Arkadaşlar instagramda bebeklerde uykuyla ilgili canlı yayın var dr osman gonulal hesabında simdi
Düzenli uyku oluşturabilecek var mi ya? Her şeyi okuyorum uyku ile ilgili ama ilk 3 Ay düzen beklemeyin diyorlar.Tek düzenimiz gece uyanık kalmaması ama yatma saatleri karmakarışık

İ
Ayy ben bu yüzden sütüm yetmiyor mu tribine girmiştim meğer iki aylık bebekler karnı tok olsa bile elini emermiş. Gelişimiyle alakalı bir durummuş
Ahahaha çok iyiymiş ben de hemen hastanede denedim valla tutmaz korkusuyla bibs almıştım başka denememe gerek kalmadı, şimdi her rengini alıyorum dayanamayıp :))

Yok değil kemik gelişimi yetersizmiş bende yeni duydum inşallah önemli değildir sağolasın size de geçmiş olsun
Cok sağ ol haberdar et bakalim süreçten, her gun yeni bir sey öğreniyoruz
Bizimki de uyumadi ve aynen el emme durumu 2 gundur var. Ayni gun mu dogmustu bizimkiler, 13 kasim. Demek ki normal ya.
Düzenli uyku oluşturabilecek var mi ya? Her şeyi okuyorum uyku ile ilgili ama ilk 3 Ay düzen beklemeyin diyorlar.Tek düzenimiz gece uyanık kalmaması ama yatma saatleri karmakarışık
Ayno durum bizde de, uykusu geldi diyom uyutmaya calisiyom, 5dkya uykusu yok gibi, sonra uyuyo yarim saat sonra saatlerce uyumuyo, 5dk daliyo vs karisti birkaç gündür.
Ayy ben bu yüzden sütüm yetmiyor mu tribine girmiştim meğer iki aylık bebekler karnı tok olsa bile elini emermiş. Gelişimiyle alakalı bir durummuş
Gelisimsel oldugunu biliyorum ama oyle bir emiyor ki resmen stres yaratıyor kendi kendime, hapir kupur mirin kirin hizli hızlı hareketler, yavrum sakin olsana yahu... Ne geriliyon geliscen diye

Evet oldukça zormuş inşallah gerek kalmaz gerekirse tüm doktorları gezerim.sağolasın
Çok sağol canım inşallah
Keşke öğrenmesek..çarşamba gidince yazarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…