2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar ben de cumartesine gün aldım sünnet için.Lokal anesteziyle mi yapıldı sizinkiler ? Zor oluyor mu temiz tutmak orayı
Ben lokal tercih ettiğim için bu dru buldum zaten...hic dokunmadım üç gün cnm dr öyle dedi..karton bardak koyduk sadece ve krem döktük yukarıdan tenine değmeden...olurda kakasi değerse yıkayın onun dsinda ellemeyin dedi

Aminn 🤗🙏

Lokal oldu bizimki ama biz ameliyathaneye giremedik ondan acidan degil ama kol bacak tutulunca haliyle aglamis. Temiz tutmak zor degil ztn sargılı, kaka bulaşmamasi gerekyor ama velev ki bulaşırsa herhangi bir saglk kuruluşunda pansuman yaptirablyorsn doktor öyle demisti. 1pomad vardi onu surduk sabah aksam. 3.gun sargiyi suyla islatarak cikardik ve yıkadık. 1.haftada kontrole gittik pomadi da biraktirdi. Ameliyat gunu parol surup yazmisti bize, ihtiyaç duyar huzursuzluk yasarsa kullanirsiniz yoksa kullanmayın dedi. Kullanmamiza gerek kalmadi. 20 gunluktu nu arada. Bu kadardi.

Bize fitil vermedi de parol surup verdi gerek gorurseniz kullanin dedi. Sizi ameliyata aldilar mi peki?
Doktorun muayenehanesinde oldu bebeği rahatlatmak İçin ben ve eşimde girdik. Ameliyat gibi değildi .sedyeyle yatırdılar. Bacakları bağladılar, ufak bir örtü gerildi araya biz bebeği oyalarken doktor ve hemşire işlemi yaptı. İşlem yapılırken hiç ağlamadı.Toplam 15-20 dk sürdü. doktor bizle muhabbet ederken işlem bitti. Ameliyat değildi diye düşünüyorum.

İnşallah böyle geçer bizim de ya 🙏Panik halindeyim biraz. Beni de içeri almayacaklarmış o da ayrı tedirgin ediyor. İnşallah sağlıkla sorunsuz atlatırız🙏
Aslında bende girmeyi düşünmüyordum ama bebeği rahatlatmak İçin girdim.stres olmasın diye. Doktor bize işlemden sonra 7 gün günde 3 sefer 5-6 damla kantaron damlatın dedi o çok işe yaradı hızlı iyileşmesi için. Aklınızda olsun .

Bana da beni içeri alamayacaklarını söylediler . Üzücü . Size de geçmiş olsun, hayırlı olsun aynı zamanda da ☺️
Evet maalesef uzulyor insan yanında olamayacagi icin 😟 amin cok teşekkürler, 1 ay geçti bile anlamadan 😍 sizin de geçsin bitsin sağlıkla inşallah 🥰♥️
Doktorun muayenehanesinde oldu bebeği rahatlatmak İçin ben ve eşimde girdik. Ameliyat gibi değildi .sedyeyle yatırdılar. Bacakları bağladılar, ufak bir örtü gerildi araya biz bebeği oyalarken doktor ve hemşire işlemi yaptı. İşlem yapılırken hiç ağlamadı.Toplam 15-20 dk sürdü. doktor bizle muhabbet ederken işlem bitti. Ameliyat değildi diye düşünüyorum.
Bizim ozel hastanede ameliyathanede oldu. İslem basit de olsa lokal uygulama, kesme, dikis islemleri isin icine girince ameliyat veya operasyon deniyor. Bizim tanidik hemşire vardi icerde, kol bacak tutulmasından hoşlanmadigi icin bizimki aglamis maalesef. Sizinki iyi olmuş anlamadan bitivermis sizle beraber. Burda oyle yapan yer zaten yok. Cok geçmiş olsun

Aslında bende girmeyi düşünmüyordum ama bebeği rahatlatmak İçin girdim.stres olmasın diye. Doktor bize işlemden sonra 7 gün günde 3 sefer 5-6 damla kantaron damlatın dedi o çok işe yaradı hızlı iyileşmesi için. Aklınızda olsun .
Ben girmeyi isterdim alsalardı, dediğiniz gibi rahatlatma amaçlı . Çok geçmiş olsun size de . Kantaronu da doktora soracağım teşekkürler👍

Ben lokal tercih ettiğim için bu dru buldum zaten...hic dokunmadım üç gün cnm dr öyle dedi..karton bardak koyduk sadece ve krem döktük yukarıdan tenine değmeden...olurda kakasi değerse yıkayın onun dsinda ellemeyin dedi
Evet lokal daha mantıklı .Normalde 3 4 güne bir kaka yapıyor benim bebiş ama klasik o günler yapacağı tutabilir.Bakalım hayırlısı. Geçmiş olsun tekrardan size

Evet lokal daha mantıklı .Normalde 3 4 güne bir kaka yapıyor benim bebiş ama klasik o günler yapacağı tutabilir.Bakalım hayırlısı. Geçmiş olsun tekrardan size
Zaten kakasi değmiyor oraya karton bardak baya korudu orayı ucgun. Sonrasında geçmiş oluyor zaten. Tek sıkıntı bacakları bağlıyorlar ondan hoslanmiyor bebisler
Sagolun size de ins kolayliklar

Bu gece nöbetinde göğüs ucu araştırıyorum 🙄 2 gün emzirmedim sadece sağıp verdim, gayet iyi durumdaydı acı falan geçti sadece 3 emzirmede şuan yine çok fena durumdayım 😬😬😬

Aaaay gerçek tereyağımda yeni bitti. Sipariş veremedim daha. Dur ben konu komşudan bulayım deneyeyim. Aaay umutlandım bak :halay:
Peki tam olarak nasıl sürdün anlatır mısın? Yani direk aldın ve elinle gerekli bölgelere sürdün o kadar di mi? Bir de emzirmeden önce temizledin mi canım?
Emzirdikten sonra parmağımın ucuna tereyağını alıp göğüsümün ucuna sürdüm zaten göğüs Sıcak olduğu için tereyağ hemen eriyor sonra da ağız silme mendili kapatıyorum bebeğinkinden
o kadar canım, yıkamıyorum zararı yokmuş doktora sordum 🥰

Kızlar bugün bebeğimi 2 aylık kontrole götürdüğümde sonunda bende muayene olabildim.
Doktorlar hep değişmiş özelde ki doktoruma da gidemedim ben başka Bi şehirde doğum yapmıştım
O kadar ilgisizdi ki ultrasona baktı ameliyat yerimi çok fazla ağrıttı bastırmaktan rahmin iyi kan idrar ver pazartesi getir sonucu dedi sizin nasıldı muayeneleriniz farklı birsey yapıldı mı
Ben de kontrolüme dün gidebildim. Bende epizuo dikişi vardı onu kontrol etti, hafif akıntı görmüş onun için fitil verdi. Karından ultrasonla rahmin durumuna bakıyor, o sırada biraz bastırması gerekiyor tabi, normal.
Kan tahlilini ben de verdim, bugün sonucu yorumlayacak.

Bir de korunma yöntemleri hakkında uzun uzun bilgi verdi, korunma yöntemimizi belirledik. 2 sene hamilelik yok dedi 😬

Benimki de öyle canim ama bezi kuru tutuyor diye biraz daha dayanıyorum primanin en iyi yanı valla...
Ben goon kullanıyorum oda kuruluk konusunda baya iyi ama ben takıntılıyım sanırım

Ya kızlar kaka yaparken çok sulu yapıyor iki günden beri çok sık yapmıyor ama sulu yani...genel durumu iyi sukur ama bilemedimki dra götürmek gerekir mi

Ben goon kullanıyorum oda kuruluk konusunda baya iyi ama ben takıntılıyım sanırım

Ya kızlar kaka yaparken çok sulu yapıyor iki günden beri çok sık yapmıyor ama sulu yani...genel durumu iyi sukur ama bilemedimki dra götürmek gerekir mi
Benimkide sulu yapıyor ishal değil ama cıvık doktora ısrarla söylüyorum hiç önemsemiyor normal diyor ,kaka tahlili yapıldı iki kere bakteri vs de çıkmadı .

Emzirdikten sonra parmağımın ucuna tereyağını alıp göğüsümün ucuna sürdüm zaten göğüs Sıcak olduğu için tereyağ hemen eriyor sonra da ağız silme mendili kapatıyorum bebeğinkinden
o kadar canım, yıkamıyorum zararı yokmuş doktora sordum 🥰

Aaay süper. Umut oldun inan. İşe yarar umarım bende de. Hemen bulup deneyeceğim. Bulamazsam da sipariş vereyim 🤗

Benimkide sulu yapıyor ishal değil ama cıvık doktora ısrarla söylüyorum hiç önemsemiyor normal diyor ,kaka tahlili yapıldı iki kere bakteri vs de çıkmadı .
Bende kararsız kaldım ya sıksık ama çok çok az yapıyor pişik olmuş orasi ki çok sık bezini değiştiğini halde

Canim ben gümüş suyu kullandim cok memnun kaldim ilk hafta kaniyordu catlaklar falan vrdi onunla gecti fis fis sıkıyorsun silmeyede gerek yok

Canım yaaa ben bizim bölgedeki hiç bir eczanede bulamadım. Depolarına da baktırttım, yok. Ben de netten bakıp yorumları vs. okuyup şunu aldım. Yaralarda falan çok etkili yazmış herkes. İnşallah doğru almışımdır. Bi bakar mısın?

A7730618-4E91-4DEB-8978-93D0B2FA5060.jpeg

Çünkü az önce oğlum emmeye başladığı an öyle bi acı yaşadım ki şu ana kadarkilerin en kötüsüydü. Acaba ucunu mu kaptı bi bakiyim diye bi çıkardım memeyi, manzara bu. Yarık olan yer çok fena kanadı. Sızlıyor hâlâ.

066F6D14-A7A1-40AC-80DA-699979F39B8A.jpeg

İnşallah gümüş suyunu doğru ürün almışımdır ve bana da şifa olur 😢

Bizim kakada mukus devam ediyor boğazındaki balgamı mı atıyor alerji mi mikrop mu kaptı pazartesi gidince öğreneceğiz.5 günlük diyet yapınca mukus azalmıştı sanki sonra diyeti bozdum.
bugün kakada iğne ucu kadar kan vardı.umarım bir şeyi yoktur.baş ucuna soğan koyunca nefesi açılıyor ama sonra yine aynı geniz akıntısı balgam hep var gelen sesten anlaşılıyor.serumfizyolojik günde 3 kere verip, çekiyorum.ama tekrarlıyor.keşke her şey dört dörtlük ilerlese ama olmuyor.yine de halimize şükür 😔

X