2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dün ateşim o kadar yüksekti ki, ter titreme derken acile gittik, covit testi verdim daha çıkmadı, domuz gribi yaygınmış test verdim şükür negatif..bugün daha iyiyim. Şifayı kapmışım biraz havalara aldandım ince giyindim..
Dikkat edin canlar hastaneler tika basa dolu..
Antibiyotik başladı doktor, bakalım iyi olucam ins🙏

Canım benimki de dün ilk uyuyunca 4 saat uyudu, sonra 1 saatte bir kalktı tabi ; en son burnu tıkanmıştı serum fizyolojik uyguladık. 1 buçuk saat de onun üstüne uyudu. Dinlenmiş kalktım. Hastaydım zaten , dün bayılmak üzereydim yorgunluktan insafa geldi sanırım, umarım iyileşirim.
Anasina insaf etmiş demek cnm
Serum fizyolojiği sık kullanmak zararlı mı? Bu haftaya kadar hiç kullanmamıştık, burnunu tamamen açamıyoruz, her gün bir kez en az tekrar tıkanıyor, otri bebeyle çekiyoruz ama sanırım o zararlı. artık 2buçuk aylığa yaklaştık.
Çekmek zararlı diye biliyorum çok küçük oldukları için.. soğan koy basucuna birde cold mix sor druna olur derse onu damla kazagina cnm
Kızımın hep hırıltısı vardı serumfizyolojik biraz geçiriyordu bir haftadır serumfizyolojik sıkıp elektirikli aspiratörle çekmeye başladım az az sümük geliyo ama günde iki defa az yaptığımdan sanırım yine genzinde balgam var gibi geliyor.gece soğanı ikiye kesip üstüne karanfiller batırdım beşiğin yanına koydum.hırıltısı geçmiş.tabi oda soğan kokuyor ama en azından rahat nefes alıyor kuzum.inşallah yine tıkanmaz
Çekmek için küçükler cnm...soğan çok rahatlatiyor gercekten
Beklenen dogum tarihini dogdugu tarih ile degistir canim 🙂
Çok teşekkürler
Profilde hesap detayında altta beklenen doğum tarihini bebeğin doğum tarihi ile değiştireceksin canm
Çok teşekkürler

Serum fizyolojiği sık kullanmak zararlı mı? Bu haftaya kadar hiç kullanmamıştık, burnunu tamamen açamıyoruz, her gün bir kez en az tekrar tıkanıyor, otri bebeyle çekiyoruz ama sanırım o zararlı. artık 2buçuk aylığa yaklaştık.
Sterimar kullan canm hiçbir zararı tok onun ben çok memnunum artık alıştı ağlamıyor sıpa 😅

Anasina insaf etmiş demek cnm

Çekmek zararlı diye biliyorum çok küçük oldukları için.. soğan koy basucuna birde cold mix sor druna olur derse onu damla kazagina cnm

Çekmek için küçükler cnm...soğan çok rahatlatiyor gercekten

Çok teşekkürler

Çok teşekkürler
Artık 2 aylık olucaz bir zararı olacağını düşünmüyorum asıl bu zamana kadar çekmediğim için çocuğum hep ağzı açıktı.burnundan nefes alamıyordu.çekmek lazımmış.aile hekimliğindeki hemşire de çekmemi söyledi.

Selamlar iyiyiz canım çok sağ ol ❤️ Genellikle yazdıklarınızı okuyorum ama yazamadım pek 😊 Sizler nasılsınız, nasıl gidiyor? Benim biraz yoğun, Ege biraz gazlı bir bebek. 😅
Günden güne daha iyiyiz çok şükür 🥰🧿 Allah kolaylık versin özletme kendini 😘
bak sen şu minik adama 😅 ben gaz olmasın diye pek bir şey yiyemiyorum az kaldı 3.ayda rahatlayacağımıza inanıyorum 💪🏻😅

Artık 2 aylık olucaz bir zararı olacağını düşünmüyorum asıl bu zamana kadar çekmediğim için çocuğum hep ağzı açıktı.burnundan nefes alamıyordu.çekmek lazımmış.aile hekimliğindeki hemşire de çekmemi söyledi.
Gene uzmanların farklı gorusu diyelim o zaman cnm..için nasıl rahat ediyorsa öyle yap

Onceliginiz surup olsa daha iyi. 1 cay kasigi kadar verebilirsin 6 saatte bir. Bugun hemsireye dogrulattim tekrar. Atesi neden var asi olmamistir sanirim. Gecmis olsun
Valla 1 gün 2 kere ölçtüm 37 38 çıktı anlamadım bida çıkmadı aşıya daha var burnuda açık gripte değil ben ateşliydim ona bulaştı galiba geçti herhalde hemen

Şu oyun halısı gerçekten gün içinde 10 dk da olsa oyalıyor kızlar hep başbaşa olduğumuz için odadan çıkar çıkmaz basıyor bizimki yaygarayı 😩

Şu oyun halısı gerçekten gün içinde 10 dk da olsa oyalıyor kızlar hep başbaşa olduğumuz için odadan çıkar çıkmaz basıyor bizimki yaygarayı 😩
Başladınız mı oyun halisina ben 3 aylık başlarım diyordum benimki de uyanıkken kucakta evi dolaşmayı seviyor bol bol konuşuyorum ben gülüyor.Hafta sonu 2 aylık olacak sünnet ettireceğiz bakalım nasıl geçecek o süreçleri de atlatalım kurarim oyun halisini ben de

Başladınız mı oyun halisina ben 3 aylık başlarım diyordum benimki de uyanıkken kucakta evi dolaşmayı seviyor bol bol konuşuyorum ben gülüyor.Hafta sonu 2 aylık olacak sünnet ettireceğiz bakalım nasıl geçecek o süreçleri de atlatalım kurarim oyun halisini ben de
Baya oldu canım biz başlayalı piyanolu olduğu için seviyor çırpınıyor
Ah o gülmeleri yok mu içim eriyor tüm yorgunluğumu unutuyorum resmen ❤️

Aaay Madecassol ben kullandım. Bir arkadaşım öve öve bitiremiyordu, denedim. Malesef işe yaramadı bende. Hatta doktora sorduğumda dedi ki “o krem daha çok estetik yaralarda, izlerde işe yarar. göğüs yarası için işe yaramaz” dedi. Ama bu iş kişiden kişiye değişiyor tabi. Birine yaramayan, diğerine yarayabiliyor. Ayrıca ben normal suyla temizledim emzirme öncesi. Karbonatlı suyla değil.

Aaay canım çok sağol. Düşünmen yeter.
İstanbul’dayım ben. Daha bir eczaneye sordum zaten, koskoca İstanbul’da bulurum diye düşünüyorum. Yani inşallah 😃
Bulursun canim tabi bizim.bile yakinlarda 2 3 eczanede vardi sifa olsun ins

Günden güne daha iyiyiz çok şükür 🥰🧿 Allah kolaylık versin özletme kendini 😘
bak sen şu minik adama 😅 ben gaz olmasın diye pek bir şey yiyemiyorum az kaldı 3.ayda rahatlayacağımıza inanıyorum 💪🏻😅
Evet ben de öyle. Artık ne yemek yapacağımı şaşırdım 😅 Benim de temennim o yönde. Üçüncü ay sonrası gaz bitecek, mutlu bebeler ve mutlu annelerrrrr❤️ Tamamdır yazarım arada. Çok sevgiler 🌸☺️

Bu gece ilk defa 4.5 saat uyudu kesintisiz🧿🧿🧿 ben şok inanamadım tabi...sonra gene 1.5 saatte bir kalkti ama ilk yattığında öyle uyuması nasıl iyi geldi...aman okuyan herkes masallah desin🤢😃 ilkti bu ins devamı gelir
Bu arada aşağıda yazan bebeğinizin doğumundan itibaren şu kadar gün geçti yazisini nasıl değiştirebiliyoruz bilen var mi benim yanlış çünkü iki buçuk aya yaklastik
Oh maşallah canım 🧿
Oyun halının markası ne canım? Ben de istiyorum artık oyuncaklara bakmaya başladı

Varsa basla tabiki..sünnet sıkıntısız oluyor merak etme 39 gunlukken yaptird8m ben
Piyanolu nasıl oluyor...ben almadın alsam mı diye düşünüyorum ama güzel olanlarida pahalı

Aaay geçmiş olsun 😕

Bir de gümüş suyu var deneyeceğim.. A aysebasar önerdi onu da.. bir eczaneye sordum şimdilik daha, yoktu orda.. bulamadım daha..
Herşeyi deniyoruz bakalım 🤔 inşallah birinden biri işe yarar. acil şifalar diliyorum size de🤗
Bazen lansinoh krem sürdüm. baktım geçirmiyor baya yarık ve ucu kopuktu silikon uçla gezmeye başladım.içinde süt birikiyordu göğüs ucumu büyük ölçüde iyileştirdi.kullanmadığım zamanlarda havalandırğım zamanlarda da ucuna sütümden sürüyordum.1 hafta böyle kullandım yara iyileşti ucundaki yarıklık küçüldü silikonu kullanmayı bıraktım.sadece havalandırıp sütümden sürdüm 1 hafta 10 gün de böyle sürdü anca iyileşti 😬 biraz zaman alıyor.madecassol hemen iyileştiriyormuş ama her emzirme sonrası karbonatlı suyla silmek lazım.uğraşırım derseniz bunu da deneyebilirsiniz 😔
Sizin iyileşmesine sevindim çok geçmiş olsun. Madecassol kullandım. Hatta eczacı 3 krem verdi hepsini karıştırıp sür demişti. Hametan madecassol bi de fito krem. O da ağrısını biraz alıyordu ama çok da etki etmedi malesef☹ Neyse bi şekilde geçecek elbet.

Probiyotik kullananlar kusma oldu mu bebişlerinizde ,dün gece verdim ben bugün 2 3 kere kustu .Daha önce kusması olmadığı için probiyotiğe bağladım bende

X