2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Probiyotik kullananlar kusma oldu mu bebişlerinizde ,dün gece verdim ben bugün 2 3 kere kustu .Daha önce kusması olmadığı için probiyotiğe bağladım bende
Benim var kusmasi...belki probiyotik yüzünden oldu belkide hemşire sap simplex kusma yapar dedi belki ondan oldu...azda olsa her gün oluyor

Dün ateşim o kadar yüksekti ki, ter titreme derken acile gittik, covit testi verdim daha çıkmadı, domuz gribi yaygınmış test verdim şükür negatif..bugün daha iyiyim. Şifayı kapmışım biraz havalara aldandım ince giyindim..
Dikkat edin canlar hastaneler tika basa dolu..
Antibiyotik başladı doktor, bakalım iyi olucam ins🙏
Çok geçmiş olsun canım biran önce toparlanırsın inş.🙏

Evet ben de öyle. Artık ne yemek yapacağımı şaşırdım 😅 Benim de temennim o yönde. Üçüncü ay sonrası gaz bitecek, mutlu bebeler ve mutlu annelerrrrr❤️ Tamamdır yazarım arada. Çok sevgiler 🌸☺️
Umarım ☺️🤲🏻♥️ Sevgiler 😘🌸
Herşeyi deniyoruz bakalım 🤔 inşallah birinden biri işe yarar. acil şifalar diliyorum size de🤗

Sizin iyileşmesine sevindim çok geçmiş olsun. Madecassol kullandım. Hatta eczacı 3 krem verdi hepsini karıştırıp sür demişti. Hametan madecassol bi de fito krem. O da ağrısını biraz alıyordu ama çok da etki etmedi malesef☹ Neyse bi şekilde geçecek elbet.
Çok sağolun sizin de yakında geçer inşallah.aslında bu 3krem yaralarda baya etkililer uzun zaman mı kullanmak lazım acaba :/ belki de kişiden kişiye değişiyordur bilemedim :KK43: arkadaşların önerileri umarım işe yarar 🤲🏻

Kızlar göğüs ucu yarası için ne yapabilirim emziremiyorum artık sütüm zaten az iyice gidiyor çok üzülüyorum ya
Lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum acaba kalkan sürekli nemli tuttuğu içinmi iyileşmiyor.
Benim ilk çocukta hiç yara falan olmamıştı aşırı zormuş bu durum
Bende en cok ise yarayan gumus kapaklar oldu, mahvoluyorum ben de her emmede. Acik da bırakamıyorum, hareket ettikce bsy surtmesine katlanamiyorum cok fena oluyor.
Serum fizyolojiği sık kullanmak zararlı mı? Bu haftaya kadar hiç kullanmamıştık, burnunu tamamen açamıyoruz, her gün bir kez en az tekrar tıkanıyor, otri bebeyle çekiyoruz ama sanırım o zararlı. artık 2buçuk aylığa yaklaştık.
Her gun 5 ml toplam 2 burna kullanilabilir diye biliyorum ben. O sekilde oneriyorlar.

Canim sünnet sonrasi cok ağlıyor mu neye dikkat ettiniz?Bizde de bazen kusma oluyor az ama çökelek gibi çoğunlukla
Normal zamandaki gibiydi cnm bende ilk günden çok korkmuştum ama drun dediği gbi hiç sıkıntı olmadı...karton bardağın altını delip oraya kapattık her defasında üç gün boyunca
Bezin degmemesi için.. onun dışında krem verdi nemlendirici onu on gün boyunca kullandik. Hiçbir sıkıntı yaşamadım korkma..iyi bir dr bulduysan hiç dusunme

Benim kızımda kakasını yapmak için yada gazını çıkarırken çok kişiyi bunun için dr.hiçbir şey önerdi mi size? Biogaia elimde bitti yenisini alsam acaba rahatlatır mı bağırsakları 😐
Biogai bilemiyorum kullanmadım ben hiç bişey vermiyrm hatta çok ağlaması yok çünkü kucağa alınca susuyo ikinip yapiyo kaka gaz

Geçmiş olsun benim de bebeğime atopik dermatit teşhisi konuldu ama dirseklerinde de çıkınca doktor Sedef ve egzama arasında kaldı sizde de dirseklerinde böyle kızarıklık var mı fotoğraf paylaşacağım
Benim oğlumda yoğun bakımdayken öyle dedi çocuk Dr u alerji olabilir tabirculuk sonrası götür dedi ama goturmedim bepantolsensiderm sürdüm yüzüne geçti alerji olsa devamlı olur seboreik dermatit yani konak benim oglaninki dirsek değil ama katlanma yerinde de vardı isilik gibi hatta kalın giydirip sarınca artıyor o yüzden ferah giydiriyorum Google görsele bak seboreik dermatit diye benim oğlanın yüzünde başladı saçlı derisi doldu yüzü geçti kremle saçlı deride zeytinyağı sürüp taradım daha var ama konak da bi tür egzama ama geçici

Normal zamandaki gibiydi cnm bende ilk günden çok korkmuştum ama drun dediği gbi hiç sıkıntı olmadı...karton bardağın altını delip oraya kapattık her defasında üç gün boyunca
Bezin degmemesi için.. onun dışında krem verdi nemlendirici onu on gün boyunca kullandik. Hiçbir sıkıntı yaşamadım korkma..iyi bir dr bulduysan hiç dusunme
Canim ben de büyüyüp hareketlenmeden bitsin istiyorum umarım bizimki de sorunsuz gecer

Canim ben de büyüyüp hareketlenmeden bitsin istiyorum umarım bizimki de sorunsuz gecer
En iyisini yaparsın ben iyi ki dedim hep. Biz direkt bez kapattik, orasi sargıliydi sadece ucu acikti doktor bardak filan koydurmadi. 3 gun sonra da sargiyi çıkarıp yikadik. 2 haftaya da dikisler dustu ztn.

Canım markettekiler değil hakiki tereyağı hani şu annelerimizin evinde olandan 😄 valla neler neler kullandım geçmedi ama tereyağını sürünce bildiğin ağrısı geçti ucundaki yara iyileşti kesinlikle dene

Aaaay gerçek tereyağımda yeni bitti. Sipariş veremedim daha. Dur ben konu komşudan bulayım deneyeyim. Aaay umutlandım bak :halay:
Peki tam olarak nasıl sürdün anlatır mısın? Yani direk aldın ve elinle gerekli bölgelere sürdün o kadar di mi? Bir de emzirmeden önce temizledin mi canım?

En iyisini yaparsın ben iyi ki dedim hep. Biz direkt bez kapattik, orasi sargıliydi sadece ucu acikti doktor bardak filan koydurmadi. 3 gun sonra da sargiyi çıkarıp yikadik. 2 haftaya da dikisler dustu ztn.
Ins cnm. Bu arada gelmeden mor calpoldan bir kaşık verin dedi verdik..sonrasında gerek olmadı huzursuzluğu olmadigi icin
Kızlar ben de cumartesine gün aldım sünnet için.Lokal anesteziyle mi yapıldı sizinkiler ? Zor oluyor mu temiz tutmak orayı

Kızlar ben de cumartesine gün aldım sünnet için.Lokal anesteziyle mi yapıldı sizinkiler ? Zor oluyor mu temiz tutmak orayı
Biz 25 günlükken yaptırdık. sünnetten önce fitil yaptık ve krem sürüp gittik biz. Orada lokal anestezi yaptılar hiç ağlamadı. Sonrasında sargılıydı zaten. Bezini sık değiştirdik ama çiş yaparken sorun, yanma olmadı hiç çünkü ağlamadı. Sargı çıkıyor 3. Gün.. sadece sargı çıktığı gün zordu onda da doktor fitil vermişti 6 saat arayla 2 fitil verdik bir daha ihtiyaç olmadı. 4. gün hiç birşey olmamış gibi devam ettik hayatımıza. 😊

Biz 25 günlükken yaptırdık. sünnetten önce fitil yaptık ve krem sürüp gittik biz. Orada lokal anestezi yaptılar hiç ağlamadı. Sonrasında sargılıydı zaten. Bezini sık değiştirdik ama çiş yaparken sorun, yanma olmadı hiç çünkü ağlamadı. Sargı çıkıyor 3. Gün.. sadece sargı çıktığı gün zordu onda da doktor fitil vermişti 6 saat arayla 2 fitil verdik bir daha ihtiyaç olmadı. 4. gün hiç birşey olmamış gibi devam ettik hayatımıza. 😊
İnşallah böyle geçer bizim de ya 🙏Panik halindeyim biraz. Beni de içeri almayacaklarmış o da ayrı tedirgin ediyor. İnşallah sağlıkla sorunsuz atlatırız🙏

Kızlar bugün bebeğimi 2 aylık kontrole götürdüğümde sonunda bende muayene olabildim.
Doktorlar hep değişmiş özelde ki doktoruma da gidemedim ben başka Bi şehirde doğum yapmıştım
O kadar ilgisizdi ki ultrasona baktı ameliyat yerimi çok fazla ağrıttı bastırmaktan rahmin iyi kan idrar ver pazartesi getir sonucu dedi sizin nasıldı muayeneleriniz farklı birsey yapıldı mı

Darisi bize ınsallah
Aminn 🤗🙏
Lokal oldu bizimki ama biz ameliyathaneye giremedik ondan acidan degil ama kol bacak tutulunca haliyle aglamis. Temiz tutmak zor degil ztn sargılı, kaka bulaşmamasi gerekyor ama velev ki bulaşırsa herhangi bir saglk kuruluşunda pansuman yaptirablyorsn doktor öyle demisti. 1pomad vardi onu surduk sabah aksam. 3.gun sargiyi suyla islatarak cikardik ve yıkadık. 1.haftada kontrole gittik pomadi da biraktirdi. Ameliyat gunu parol surup yazmisti bize, ihtiyaç duyar huzursuzluk yasarsa kullanirsiniz yoksa kullanmayın dedi. Kullanmamiza gerek kalmadi. 20 gunluktu nu arada. Bu kadardi.

Bize fitil vermedi de parol surup verdi gerek gorurseniz kullanin dedi. Sizi ameliyata aldilar mi peki?

Aminn 🤗🙏

Lokal oldu bizimki ama biz ameliyathaneye giremedik ondan acidan degil ama kol bacak tutulunca haliyle aglamis. Temiz tutmak zor degil ztn sargılı, kaka bulaşmamasi gerekyor ama velev ki bulaşırsa herhangi bir saglk kuruluşunda pansuman yaptirablyorsn doktor öyle demisti. 1pomad vardi onu surduk sabah aksam. 3.gun sargiyi suyla islatarak cikardik ve yıkadık. 1.haftada kontrole gittik pomadi da biraktirdi. Ameliyat gunu parol surup yazmisti bize, ihtiyaç duyar huzursuzluk yasarsa kullanirsiniz yoksa kullanmayın dedi. Kullanmamiza gerek kalmadi. 20 gunluktu nu arada. Bu kadardi.

Bize fitil vermedi de parol surup verdi gerek gorurseniz kullanin dedi. Sizi ameliyata aldilar mi peki?
Bana da beni içeri alamayacaklarını söylediler . Üzücü . Size de geçmiş olsun, hayırlı olsun aynı zamanda da ☺️

X