2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben ilk gün hastanede emzirip duruyom annem ne meraklıymışsın emzirmeye dedi neyseki merakım kısa sürdü 🤣 ertesi gün emzirmek hiç istemedim azcık kanadı bi hassaslaştı minnacık memiş kafam kadar oldu napcamı şaşırdım garmastan sürdüm ayva çekirdeği arada çocuğu emziriyom ağlıyom bağırıyomda sanki zevkten bağırma diyolar nolur mama yapın vermek istemiyom dedim ağladım nasıldı anlatamam o nasıl bi işkenceymiş emzirmek kadar zor bişey geçirmedim ameliyat daha kolaydı görümcem geldi ana dedim sen sütlüsün şunu emziriver ay yenge olurmu vereyim mi bilemedim dedi ver ver nolur bnmkiler dinlensin dedim sonra bana plastik uç al dedi gitti eşim ebebekten uç aldı o mucize gibi bişeydi ya en azından ne sürersem süreyim altında kalıyo geceliğimin değmiyo yıkamana gerek yok ama kafam kadar memiş süt hep akıştaydı 5 dk krem o bu kalmıyodu sağdım ettim akışkanlığı dindirdim en azından kremler uzun süre kaldıda iyileşti hiç çıkarmadım onla emzirdim ilk 5saniye acıyıp alışıyodu plastik uç aldın mı

Yok canım almadım.. Ama onu ucu olmayanlar daha çok kullanmıyor mu? Bir de ilk oğlumda denemiştim, hiç sevmemişti onu kullanamamıştım.. zorda kalırsam onu da denicem tabi 😩

Bence ilk onu dene oğlumun pisigine sürdüğüm zaman bi dahaki alt degismede geçmiş oluyordu

Ayyy tek sürmede geçirecek bir şeye ihtiyacım var zaten resmen 😟

Canim benimki bundan degil ama emzirme icin kullanilabilir yaziyor mu bunda da benimkinin üstünde emzirmeden oluşan yaralar icin gibi bir şey yaziyordu ama cok fena yara olmuş senin ya😔insAllah geçer bir an önce

Yaaaa öyle mi 😕 hiç bilmiyorum öyle bişey yazıyor mu.. ben direk yorumları vs. okuyup aldım.. içerik aynı değil midir acaba? bu da kendi İçinde değişiyr mudur ki? Seninki duruyorsa foto atar mısın?

Hiç sorma.. aay o havluya falan asla değdiremiyorum zaten, etrafından yavaşça silerek kuruluyorum 🥴 sınavım bu yöndeymiş demek ne bileyim valla..
şimdi susam yağı ve gerçek tereyağı aldım onları deneyeceğim.. yarın da gümüş suyu gelecek.. bu akşam da şu ayva çekirdeğini suya koyacağım jel olsun.. Allah’ım nolur biri çare olsun artık 😓
Canım aynı ben de öyleydim Allahım havluya değince aklım çıkıyordu inşallah şana da şifa olur tereyağı 😍

Yok canım almadım.. Ama onu ucu olmayanlar daha çok kullanmıyor mu? Bir de ilk oğlumda denemiştim, hiç sevmemişti onu kullanamamıştım.. zorda kalırsam onu da denicem tabi 😩
Bnm ucum varken kullandım en azından krem vb şeyler sürersen plastiğin altında tedavi olur öteki türlü yok tişörte değiyo kremin siliniyo yok emme saati geliyo yıkamak zorunda kalıyon kremin fayda etceği zamanı yok onun için kremini yağını jelini sür kalsın hep altında bende neler neler yaptım her zaman emzirmedim sağdım iyileşinceye kadar az biraz acıyo ilk etapta sonra alışıyon dayan bnm çocuk emmeye düşkün her türlü kabul etti

İ

Ben oldum canım 42.gün normal adetimden biraz yoğun oldu bir hafta sürdü bakalım 2.olacak mı bekliyorum bir haftası var
Benim normal adet çok yoğun oluyordu bunda aniden geliyor parmak kadar yer kirleniyor ertesi gün kahverengi diğer gün yine aniden kırmızı hep böyle kaç gündür adet diyemiyorum yani kontrolw gittim kırkım çıkınca rahimde sıkıntı yok dedi Dr

Ay canim ya ne kadar aciyodur kimbilir tez şifalar inşallah bi çaresini bulursun

Kızlar bebegim cok sulu kaka yapiyo ishal sanırım pisik oldu cocuk ishalden ya...yarında durumuna bakicam devam ederse pazartesi goturcem...ates kusma yok ama ishal var
İnşallah canım sağol size de geçmiş olsun :KK43:
Geçmiş olsun canım ama alerjik de olabilir mi acaba senin bebiş bizim tanı konuldu şimdilik süt ve ürünleri diyetindeyim.Çok zor ama geçer inş.diye dua ediyorum.
Alerjik bebişlerde hırıltı oluyormuş.
sağol canım size de geçmiş olsun evet ben de öyle okudum.hiç geçmeyen bir hırıltı var alerji sanırım..yumurta mı süt mü bilmiyorum gerçekten zor bir diyet inşallah geçer de yapmak zorunda kalmayız.sizin alerji değildi sanki neden diyet verdi doktor

Merhaba herkese , bebeğim 25günlük sütüm yok vardı ama bebeğim etmediği için çok çok azaldı , manuel pompa bir işe yaramadı. Şimdi medela marka elektrikli pompa ile sağım yapacağım pazardan itibaren , sizce çok mu geç kaldım sütüm artar mı iki göğsümden toplasan 30 40 çıkıyor artık Manuelle . Süt az oluncada bebek emmiyor . Sütüm artar mı 25günün üzerine sizce?

Merhaba herkese , bebeğim 25günlük sütüm yok vardı ama bebeğim etmediği için çok çok azaldı , manuel pompa bir işe yaramadı. Şimdi medela marka elektrikli pompa ile sağım yapacağım pazardan itibaren , sizce çok mu geç kaldım sütüm artar mı iki göğsümden toplasan 30 40 çıkıyor artık Manuelle . Süt az oluncada bebek emmiyor . Sütüm artar mı 25günün üzerine sizce?
Tabiki artar dönem dönem hepimizin sütü azalıyor. İnstagramda hastalanmayancocuk diye bı hesap var onu takip et hep nasıl arttirıcagin konusunda bilgi veriyor. Sen beslenmene dikkat et 3 ana öğün atlama artar merak etme

Geçmiyor yaaaa. Hatta az önce çok kanadı yarık olan kısım. Üstte foto attım 🥺😢
Sen ve ben çekiyoruz valla göğüsten Allah yardımcımız olsun ben 2 gün emzirmedim hep sağdım zaten mama destekli gidiyorum.
2 gün sonunda iyileşti gibi oldu emdi acımadı ama 3 emzirme sonunda tekrar başladı 😭
Kalkan kullanmayı bıraktım bu arada.
Sürekli nemlendirdim sadece atletle gezdim ama tekrar oldu işte.
.
Şimdide meme ucunda isilik gibi bişey oldu 1 tane sadece ama acısı fena, isilik sivilce gibi bişey .
E bebekten silikon göğüs ucu koruyucu aldım saçma bişeymiş oda olmadı

İnşallah canım sağol size de geçmiş olsun :KK43:

sağol canım size de geçmiş olsun evet ben de öyle okudum.hiç geçmeyen bir hırıltı var alerji sanırım..yumurta mı süt mü bilmiyorum gerçekten zor bir diyet inşallah geçer de yapmak zorunda kalmayız.sizin alerji değildi sanki neden diyet verdi doktor
Benim arkadaşta süt alerjisi çıkmış vücut döküntüsü oluyormuş bebekte ama Dr diyet yaptırmamış bu bı surec geçecek demiş hala yiyormuş bende şaşırdım diyet yapiyordu her duyduğum döküntülerine krem sürüyormuş yemeye devam

Bebek emdikçe artıyor yeniden bide her emzirme sonrası su iç her meme için 1 bardak emsin gazını çıkar bi daha ver

25. Gün geç değil yani öyle mi ?
Canım benim bebek 8 gün yoğun bakımda yattı 29. Gün yattı 37.gun çıktı hep sagdim 3 saatte bir bazen 6 saatte bir sagdim göğüslerim sertlesmiyordu artık yumuşacıkti ama saginca ikisinden toplam 150 CC çıkıyordu ilk saymaya başlayınca inişini hissediyordum ağrıyla iniyordu her inişte 20 CC iniyordu yarım saat tek göğsü saginca iki kere iniyordu yani 40 CC 30 CC de göğsümde depolu olan oluyordu o şekil iki göğüsten 150 çıkıyordu 3 saatte bir saginca sonra taburcu oldu 1 hafta yine yumuşaktı gogsum ama idrar rengi güzeldi bez sayısı 5 di yetiyor dedim şimdi bir hafta olmadı ben su içmeyi bırakmıştım yeniden her emzirme sonrası içiyorum ve bebegi çok emziriyorum yeniden sertleşmeye başladı göğsüm uzun emziriyorum iki kere süt iniyor emzirme sırası tek gogsumle doyuyo bı dahaki emzirmede diğer göğsü veriyrm

Canım benim bebek 8 gün yoğun bakımda yattı 29. Gün yattı 37.gun çıktı hep sagdim 3 saatte bir bazen 6 saatte bir sagdim göğüslerim sertlesmiyordu artık yumuşacıkti ama saginca ikisinden toplam 150 CC çıkıyordu ilk saymaya başlayınca inişini hissediyordum ağrıyla iniyordu her inişte 20 CC iniyordu yarım saat tek göğsü saginca iki kere iniyordu yani 40 CC 30 CC de göğsümde depolu olan oluyordu o şekil iki göğüsten 150 çıkıyordu 3 saatte bir saginca sonra taburcu oldu 1 hafta yine yumuşaktı gogsum ama idrar rengi güzeldi bez sayısı 5 di yetiyor dedim şimdi bir hafta olmadı ben su içmeyi bırakmıştım yeniden her emzirme sonrası içiyorum ve bebegi çok emziriyorum yeniden sertleşmeye başladı göğsüm uzun emziriyorum iki kere süt iniyor emzirme sırası tek gogsumle doyuyo bı dahaki emzirmede diğer göğsü veriyrm
Geçmiş olsun zor bir süreç yaşamışsın canım çok teşekkür ederim uzun uzun anlatmışsın gerçekten moral oldu bana çok teşekkür ederim

Benim arkadaşta süt alerjisi çıkmış vücut döküntüsü oluyormuş bebekte ama Dr diyet yaptırmamış bu bı surec geçecek demiş hala yiyormuş bende şaşırdım diyet yapiyordu her duyduğum döküntülerine krem sürüyormuş yemeye devam
İlk kez duyuyorum 🤭 bir zararı olmayacaksa süpermiş.çok sıkı bir diyete gerek yok o zaman.bizim döküntü yok belki hafif bir derecededir.kırmızı benekler çıkıyor yüzünde ama birgünde geçiyor döküntü sayılır mı bilmiyorum cildi aşırı hassas.sarışın belki de ondandır 🤷🏻‍♀️

Bence ilk onu dene oğlumun pisigine sürdüğüm zaman bi dahaki alt degismede geçmiş oluyordu
Pisigi geçiren ne cnm
Kızlar o kadar heyecanla sünnet işini sordum yarın yaptıracaktık.Annem korona pozitif çıktı, ben de hastaydım muhtemelen ben de koronayım test yaptırmadım, bebişin de burnu tıkalı diye sizlere sormuştum.Acaba ona da mı bulaştı? Çok tedirginim bebeğimde daha fazla belirti olmadan atlatırız gider umarım. Dualarınızı bekliyorum
Cok geçmiş olsun sadece burnu tikaliysa korkma sıksık ateşine bak cnm ateş okursa dra git
Benim bildiğim 8 kereden fazla olursa ishal sayılıyor yinede sen bebişini daha iyi bilirsin tabi.Belki biraz üşütmüştür karnını biraz sar istersen ayaklarını da sıcak tut.
Çorap giydirmiyordum normalde giydirdim artik
Niye geç kalasinki öyle düşünme. Birde sagmalara cok güvenme ben sagdimmi çıka çıka 30 çıktı hiç takılmadım sıksık emzirdim masallah çok iyi kilo almisiz. Bebegini sıksık emzirmeye çalış cnm..daha çok süt çıkar.. ten temasi kur emmesini sağlar. Birde gece yatmadan tahin pekmez yedim iki gün sütüm damladı hep gercekten tahin süt getiriyor

İlk kez duyuyorum 🤭 bir zararı olmayacaksa süpermiş.çok sıkı bir diyete gerek yok o zaman.bizim döküntü yok belki hafif bir derecededir.kırmızı benekler çıkıyor yüzünde ama birgünde geçiyor döküntü sayılır mı bilmiyorum cildi aşırı hassas.sarışın belki de ondandır 🤷🏻‍♀️
Benim oğlanın yüzü sıvama doldu kağıt gibi oldu yoğun bakimdayken Dr a goturmedim krem sürdüm bepanhtlsensiderm ismi iki günde geçirdi herşey yiyorum 🤗 alerji olduğunu sanmıyorum ama ben de alerjiden olabilir demisti

X