2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben de her gün Türk kahvesi içiyorum o gun canim o kadar cekti ki kola içtim dayanamadim arada kendini mutlu etmek lazım gerçekten de

Çekirdeği çektirerek alıyorum. Mesela kahve dünyasına gidip çektirtebilirsin. Biz eşimle biraz ilerlettik kahve olayını, o değişik yerlerden farklı farklı çekirdek kahveler getirtiyor, artık takip edemiyorum :) Hava almayan bir kapta saklasan 100gramı uzun süre kullanırsın.

Filtre kahve sütle içmek için bence de uygun değil, o yüzden latte’ye en uygun lezzeti yakalamak için moka potu önerdim sana. Kullanımı da çok basit. Youtube’da videoları var, oradan izleyebilirsin.

Dediğin gibi yediğimiz içtiğimiz herşeyde kanserojenler, mikroplastikler tonla. En azından çok tükettiğimiz ürünlerde biraz değişiklik yapabilsek bile faydası olur

Benim oğlanın belli bir zamanı yok bunu yaptığı.. Bir kez tüm gün tüm öğünlerde yaptı mesela, bazen sabah yapıyor bazen akşam.. ya da ilk 10 dk. emiyor, sonra başlıyor.. Cidden anlamadım gitti Ama en azından hiç emmiyor değil çok şükür..

Üüüüf eveeet ya işte aynen öyle Tazyik olayı değil diye düşünüyorum, çünkü tazyik olsa ilk emmeye başladığı an olur.. öyle değil mi?

Aaaay emzik kullanıyoruz tabi ama o çok kurtarıcı yaaa.. Bırakmak olmaz ki

Hııımmm.. Bi bakayım

Aaay başlamasın noluuur ya O an geldiğinde şu ana dek denediğim hiç bir şey ve hiç bir pozisyon kâr etmedi valla..

Aaaa cidden mi yaaa? Emzik miymiş sizinkinin sebebi? Çok enteresan

Tebrik ederim canım durumları çok iyi yönetiyorsun. Bizim emzik yok gaz sancısı yapıyor.Emzirme hemşiresi emzik vermemi söylemişti ben de genelde kolik krizi olduğunda veriyordum o zaman az biraz emip rahatlıyordu.Keşke vermesek zaten hijyenik gelmiyor bana da ama ne yapalım bebeler durmuyo el mahkum.Alışınca iyi rahatlık sağlıyor.

Evet canım ya o gün abartmıştım emzik olayını kontrollü vermeye çalışıyorum bu sefer de uyumuyor çünkü akşam üstü saatlerinde huzursuzlanmaya başlayınca önce meme doyduğuna emin olduktan sonra emzik veriyorum zaten gece uykusu iyi çok şükür gündüz emzik vermeyi buraktığımdan beri güzel emiyor ama uyumuyor delilik işte iki ucu lu değnek

Vermek gerekiyorsa mecbur vereceğiz canım yapacak bir şey yok. Eğer kilo alımı iyi ise bence sorun da yok ben sadece bçraz fazla tedirgin oldum meme reddi olacak diye. Biraz da psikolojik herkes "aman sütğne dikkat et" "ay sütün kesilir" "ye ki süt olsun" diye diye sinirlerimi bozduğu için en ufak bir şey tedirgin eder oldu. Deneye yanıla bulacaz doğruları

Kızlar benim bebek de epey sarı. Doktor 1 hafta bekleyelim geçmezse test yapalım dedi. Geçmedi ve test yaptık bilirubin 11 çıktı. Yine 1 hafta daha bekleyelim dedi. Sizce beklemek mi doğru hemen tedaviye başlamak mı? Doktor tedavilik değil şuanda dedi ama tedigrgin oldum. Kilo alması da iyi yani 1 ayda 1 kilodan fazla aldı prematüre doğmuştu. Yenidoğan profesörüne sordum o da benim kan grubumun Arh+ ve bebeğimin Arh- olmasından ötürü anne sütü sarılığı olabileceğini, 1 hafta daha beklememizi geçmezse anne sütünü 2 gün kadar kesmem gerekebileceğini söyledi

Hahahahah gerçekten öyle olmuş
Emzik benim ilk oğlumda da çok kurtarıcı olmuştu. Hatta o ilk verdiğim an tutmuştu. Çok iyiydi. Şimdi 2 numaram abisi kadar kurtarıcı tutmuyor daha ama yine idare eder

İcmiyorumda ne oluyor suan meme ile savasiyo ve uyumuyo bende daha bir keyifli ana sakliyimda iceyim

Bizim sarılığımiz çok uzadı ve bu hafta enfeksiyon çıktı çocukta kesinlikle crp baktır idrar tahlili baktır bizim bu 2 hariç ne varsa baktilasr bı bu ikisine bakmadılar cocxuk boşa mahvoldu

Benimkide sarı baya. Doktor sariligi ilk dogdugunda çok yüksek olduğu için geçmesi 3ayi bulabilir dedi. 1ay sonra tekrar bakicaz

Benim emmeye basladigi gibi olyor zaten. Bazen tikaniyor hatta.. of ne bileyim ondan mi bundan mi vs. Emzik de kullandigi yok, 3-4 gunde bir gaz veya dalma krizi olursa 10dk filan veriyorm. Normalde emzik kullanmyor hic.

Sevgili Kasım anneleri,

Hepimize musmutlu bol sütlü bol uykulu yıllar diliyorum bebeklerimiz sağlıkla büyüsün. Bu platformda olmak benim için çok rahatlatıcı her şeyi paylaşmak deneyim ortaklaştırmak çok güzel. Umarım bir gün bir toplaşma yaparız belki bebeklerimizle

Yeni yılınız kutlu olsun

Kızlar merhaba kanguru ve sling Öneriniz var mı? Hem ev hem dışarı için. Erkek bebeğe olacak. 0-3 aya da uyumlu olmalı.

Aminn ben de hepimize sevdiklerimizle mutlu sağlıklı huzurlu yıllar dilerim gerçekten de burda yazışmak,aynı şeyleri yaşayanları görmek,danışmak çok güzel..inşallah bir gün buluşuruz Mutlu yıllar

Herkese bebişleriyle mutlu sağlıklı huzurlu bol gülücüklü yıllar diliyorum
Gece mesaisinden herkese selam…Yeni yılda da görevimizin başındayız Beşik sallamaca devam, inşallah alışır benim de hayatım kurtulur Bu işler çokça sabır, çelik gibi sinir istiyor..
Anne olmak dünyanın en güzel ve en zor şeyiymiş..Bugün daha da çok duygusal hissediyorum, geçen yıl bu zamanlar berbat haldeydim şimdi bu halimize hala inanamıyorum, ona bakıp bakıp ağlayasım geliyor…Birlikte geçirdiğimiz her günümüze binlerce kez şükür…Allah hepimizin yavrusunu bizlere bağışlasın, bütün kötülüklerden korusun esirgesin…

Kızlar merhaba kanguru ve sling Öneriniz var mı? Hem ev hem dışarı için. Erkek bebeğe olacak. 0-3 aya da uyumlu olmalı.

solomombaby kanguru..
İlk ben alıp denedim, sonra beğenince arkadaşlara önerdim.. ardımdan 5-6 kasım anası daha aldı herkes memnun.. hem 360 her yöne hem de doğumdan itibaren kullanılıyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…