2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar normal sikinti yok 🙂 miktarlar az azdir dimi bizim oyle az az yapiyor topladan gunde bir kerenyapmis kadar anca oluyor
Yok canım öyle az az değil bezini doldurdu sabah öğlen çok değildi.Ama bağırsak düzeni bozuldu bizimkinin elbet düzene girer bi süre sonra takipteyim.🙈

Rutin sayılır mi bilmem ama gündüz uykuları ışıkta ve seste, gece karanlık ve sessiz olmaya çalışıyorum
Ben de gündüz ışıkta TV sesi hep açık uyutuyorum ama akşam 7 8 gibi odayı karartin diyorlar ya onu yapamıyorum evde hele başka bir cocuk olunca zor ama gece lambaya ve sessiz oluyoruz yarım saat önce uyudu gece uykusuna girdi artık.

KIZLAAARRR Dün gece aralıksız 7 saat uyumuş kızım... Darısı başınıza 😅😅😅

sağlık ocağından geldik üç aşı olduk.
2300 doğmuştuk 4700 olmuşuz. Her şey yolunda şimdilik umarım aşı huzursuzluk yapmaz 🤦🏻‍♀️
GÜNCELLEME YAPIYORUMMM
aşı huzursuzluk yaptı ateş var :KK43: 6 saatte bir kere mor calpol veriyorum

Bugün karma aşımızı olduk şuanlık iyi minişim ateşini ölçüp duruyorum anlayamam filan diye 😩37,5 tan sonra ilaç vericez değil mi
Canım bizde bugun olduk 37.4te verdim ben doktor bunda 38i geçerse bir sonraki aşı havale geçirtir çok dikkat et ateşe dedi bu gece uyku yok bize de

Canım bizde bugun olduk 37.4te verdim ben doktor bunda 38i geçerse bir sonraki aşı havale geçirtir çok dikkat et ateşe dedi bu gece uyku yok bize de
Yaaa öylemiymiş ,bende 37,4 te verdim canm bana kalsa bekleyecektim buçuğu ama eşim pimpiriklendi verdim,sonrasında bidaha yükselmedi,yinede kontroldeyiz tabi.

Yaaa öylemiymiş ,bende 37,4 te verdim canm bana kalsa bekleyecektim buçuğu ama eşim pimpiriklendi verdim,sonrasında bidaha yükselmedi,yinede kontroldeyiz tabi.
Bir kontrol nöbeti de benden . Bugün aşı günümüz demek çoğumuzun.Ben de daha yükselmeden verdim panik olup . 2. Yi vermedim.Umarım artık yükselmez

Ya benimki günde 1 den fazla yapıyor canm ishalde değil,sarı pütürlü .Soktora sorayım bakalım fazla Mı
Normal bence
Kan tahlilinde 7 çıktı sarılık değeri ama diğer değerleri normal idrar tahlili temiz çıktı. Sarılık için 1ay sonra tekrar bakicaz dedi. Ne zormuş şu sarılık ya bı bitmedi
Bizim geçen ay 11.5 du bütün tahliller yapıldı anne sütü sariligi dendi ikinci ay gene kan alalım dendi ama aldırmadım anne sütü sariligi olduğu kesinleşti niye canını yakayim çocuğun kendiliginden gececek
Kizlar uyku rutininjz var mi?Mesela aksam karanlıkta misiniz hep 7 den sonra ben pek dikkat etmiyorum ona bazen 9 bazen 10 da kapatıyorum ışığı oturma odasında uyutuyorum basta çünkü
Mecbur salonda ışıkla oluyo uyuması genelde sonra odaya geçiyoruz. Cunku kizim var onunlada ilgilenmem gerekiyo tam o saatlerde yatak odasına kapanamiyorum
Evet ozelde yaptirdik, pandemiden kaynakli almıyorlar 😟
🙄🙄
Ben de gündüz ışıkta TV sesi hep açık uyutuyorum ama akşam 7 8 gibi odayı karartin diyorlar ya onu yapamıyorum evde hele başka bir cocuk olunca zor ama gece lambaya ve sessiz oluyoruz yarım saat önce uyudu gece uykusuna girdi artık.
Aynen bizimde ablamız var olmuyo
GÜNCELLEME YAPIYORUMMM
aşı huzursuzluk yaptı ateş var :KK43: 6 saatte bir kere mor calpol veriyorum

Arkadaşlar nasıl olctunuz atesi. Koltuk altindansa tamam ama alindan ölçer bizim 37.5 çıkarırken koltukalti 36.8 çıkardı hep. Doğru olan koltukaltiymis bebeklerde..dr öyle dedi. Ne huzursuzluk ne ateş yapmadı bizde...alindan hep 37.4 du önemsemedim bu yuzden

Sütlü nescafe iciyorum günde iki kere cnm...onuda icmesem deliririm herhalde tek zevkim...bebekten önce günde 4 kere icerdim
Canım beni yanlış anlama, nescafeyi sürekli tüketen kimi görsem söylerim bunu; hazır granül kahvelerde kanserojen olduğu kanıtlanmış akrilamid maddesi diğer kahvelere gçre çook çok yüksek oranda bulunuyor. Bu madde türk kahvesinde de diğerlerine göre yüksek oranda. Kanserin yanında sinir sistemini de olumsuz etkiliyor.

Hasır kahve yerine eğer sütlü nescafe seviyorsan alternatif olarak moka pot alıp kolayca çok lezzetli bir kahve hazırlayabilirsin. Hem saha sağlıklı hem de çok daha lezzetli. Öğütülmüş kahve kullandıktan sonra tekrar granül kahve içemiyorsun. Hem de ben bu dönemde cafeinsiz kahve çekirdeği alıyorum, uykusuzluk yapmasın diye, içim de rahat o açıdan.

Akıl vermiş gibi olmak istemem, yanlış anlamazsın umarım 🙃

Canım beni yanlış anlama, nescafeyi sürekli tüketen kimi görsem söylerim bunu; hazır granül kahvelerde kanserojen olduğu kanıtlanmış akrilamid maddesi diğer kahvelere gçre çook çok yüksek oranda bulunuyor. Bu madde türk kahvesinde de diğerlerine göre yüksek oranda. Kanserin yanında sinir sistemini de olumsuz etkiliyor.

Hasır kahve yerine eğer sütlü nescafe seviyorsan alternatif olarak moka pot alıp kolayca çok lezzetli bir kahve hazırlayabilirsin. Hem saha sağlıklı hem de çok daha lezzetli. Öğütülmüş kahve kullandıktan sonra tekrar granül kahve içemiyorsun. Hem de ben bu dönemde cafeinsiz kahve çekirdeği alıyorum, uykusuzluk yapmasın diye, içim de rahat o açıdan.

Akıl vermiş gibi olmak istemem, yanlış anlamazsın umarım 🙃
Niye yanlış anlayayim cnm..moka pot hiç duymadim🙄 bir dönem filtre kahve içtim begenmedim..ben şöyle düşünüyorum sonuçta paketli gıdada illaki tuketiyoruz...köyde yaşamıyorum ki sebzem meyvem herseyim organik olsun...hangi birine dikkat edeceğiz ki...hicbirsey tüketmeden lazım o vakit
Kahve cekirdegi alıp nasıl yapiyorsun

Normal bence

Bizim geçen ay 11.5 du bütün tahliller yapıldı anne sütü sariligi dendi ikinci ay gene kan alalım dendi ama aldırmadım anne sütü sariligi olduğu kesinleşti niye canını yakayim çocuğun kendiliginden gececek

Mecbur salonda ışıkla oluyo uyuması genelde sonra odaya geçiyoruz. Cunku kizim var onunlada ilgilenmem gerekiyo tam o saatlerde yatak odasına kapanamiyorum

🙄🙄

Arkadaşlar nasıl olctunuz atesi. Koltuk altindansa tamam ama alindan ölçer bizim 37.5 çıkarırken koltukalti 36.8 çıkardı hep. Doğru olan koltukaltiymis bebeklerde..dr öyle dedi. Ne huzursuzluk ne ateş yapmadı bizde...alindan hep 37.4 du önemsemedim bu yuzden
Canım hem koltukaltı ölçüyoruz hem dijital biri 37 biri 37.5

Normal bence

🙄🙄

Hem koltuk altı hem alından ölçtüm ben çoğunda ikiside aynıydı ,en son koltuk altı 37,4 ü geçiyordu verdim ilacı.

Canım hem koltukaltı ölçüyoruz hem dijital biri 37 biri 37.5
Ben koltukalti 37.5 olursa veririm dye düşünüyorum olmadı sukur
Hem koltuk altı hem alından ölçtüm ben çoğunda ikiside aynıydı ,en son koltuk altı 37,4 ü geçiyordu verdim ilacı.
Iyi yapmışsın tabiki
Baya iciyormussun 😄 zaten uyunayan hic uyumazsa diyirum baska ne zarari olur bilmiyorumda
Ben zaten ikinci kahvemi bu saatlerde içmiş oluyorum geceye kalmaz etkisi bence...zaten hiçbir şey tuketemiyoruz bunuda icmezsem çıldırırım herhalde. Anne mutlu olsun ki cocuklarda mutlu olsun🥰

X