2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bugün süt ürünleri yemediğimiz 4.gün kakada mukus çok çok az.kıvam olarak düzeldi gibi.Ama bugün eşimin doğumgünü için pasta alıcam yemeden nasıl durucam 😢 Bunun dışında artık bir numara büyük beze geçtik baya rahatladı kuzum.çorapları patikli alt pijamaları olmuyor büyüyoruz artık 🙈 biraz alışveriş yapmamız gerekecek indirimli ürünler görürseniz benimle de paylaşır mısınız 🌸

Artık göğüsler taş gibi olmuyo yumuşadı süt azaldı galiba sizin nasıl
Cidden alakası yok Sibelim84 Sibelim84 in de dediği gibi.Genelde bebiş uyumadığı çok sık emdiği zamanlarda yumuşuyor bayağ.Iş beyinde de bitiyor sütüm yetiyor diye düşüneceksin.Şuan çok küçükler,tabi ileriki aylarda takviye gerekebilir.

Bugün süt ürünleri yemediğimiz 4.gün kakada mukus çok çok az.kıvam olarak düzeldi gibi.Ama bugün eşimin doğumgünü için pasta alıcam yemeden nasıl durucam 😢 Bunun dışında artık bir numara büyük beze geçtik baya rahatladı kuzum.çorapları patikli alt pijamaları olmuyor büyüyoruz artık 🙈 biraz alışveriş yapmamız gerekecek indirimli ürünler görürseniz benimle de paylaşır mısınız 🌸
Patikli pijamaların ayaklarını kesip normal pijama olarak kullanabilirsin 🤗 ayaklı tulumlar içinde aynısını yapabilirsin

Bol su iç o uyurken uyumaya çalış uyuyunca sertliyo benimkiler de bir de tarhana çorbası sütüme iyi geldi artırdı deneyebilirsin
Aslında süt azalmadı bebek artık daha fazla emiyo o yüzdendir
Bu ara gribim uyuyamıyom burun akıntısından sanırım ondan olabilir zaten iştahım yok bende bi tarhanaya başlayayım teşekkürler 🥰

Yok ateş hiç olmadı 3 umuzdede sadece öksürük hapşırık burun akıntısı geniz akintisi belirti bunlar covid negatif ilaçsız 3 yaşında oğlumla evde ayakta geçirdik bebek 1 aylık olduğu için ağır geçirdi akciğere indi Dr viral enf. Dedi yoğun bakımda balgam temizlediler oksijen verdiler damardan beslediler az anne sütü verdiler 8.gun taburcu olduk
Allah şifa versin bir daha yaşatmasın böyle bişey çok zor bir süreçti sizin için

Dene bakalım cnm

Oyle dusunme benim gogus hep civik ama sütüm var ki kilo alımı iyi maşallah
Oda sıcaklığında mı saklıyoruz bu damlayı eczaneden alırken buzdolabından verdiler ama okudum oda sıcaklığı yazıyo bir de günde kaç defa kaç damla verilecek 5 damla verdim şuan ilk kez ne zaman etki eder acaba kıvranıyo uyuyamıyo uyku

Patikli pijamaların ayaklarını kesip normal pijama olarak kullanabilirsin 🤗 ayaklı tulumlar içinde aynısını yapabilirsin
Mantıklı sağol 🤗 kesiyim bugün.gerçi boyları kısa ama içten giydiririm zaten.tulumlara da uzun çorap alırız 🥰
Bnmki bu ara streste emmek istiyo çok çıldırıyo değişik hareketlere giriyo büyüğünü yapamadığından galiba ondan söndü😑
bizim gündüzleri öyle.kakası için yüzüstü yatırıp sırtını pışpışlıyor musun belki işe yarar.karına sıcak mendil koymak da olabilir

Futbol tutuşu diye emzirme şekli var internette araştırmanı tavsiye ederim bir de önce alt dudağı memenin kahverengi kısmına yerleştir sonra üst dudağı ben yapıştıktan sonra dudaklarını parmağımla düzeltiyorum doğru tutmadıysa çıkarıyorum tekrar veriyorum

bu arada annem kızın damağı düşük galiba çok ses çıkarıyor dedi sizlerde de var mı böyle şapırdatma yada yutkunma değil değişik bir ses çıkıyor sonra sinirleniyor ağlıyor 😓
O kadar sakin durmuyor ki mudahale edemiyorum dogru duzgun, cok hizli tutuyor ve direkt vakumluyor. Duzeltip daha cok actirip veriyorum birkac saniye gecmeden yine hop ucuna kayiyor. O tutusa bakacağım cnm cok sag ol, alışacağız insallah yavas yavas.
Benimkisi de hüpletiyordu, yavaş yavaş bıraktı, sen teklife hep devam et, yakında istememeye başlayacak sen de keyifleneceksin😍😍😍🙏🏻
Süper canimmm, inşallah 🥰🙏❤️🙏❤️
Aa evet mantıklı bende de var ondan yapayım daha iyi temizler👍🏻 mendille yapınca tam çıkmıyor.sağolasın 😘 meme ucunun yassılığı zamanla emzirdikçe geçiyor.başta bizimde öyleydi.zamanla çeneleri güçlendikte tutmayı öğreniyorlar tabi öğrenene kadar can acıtıyor 😬 zaten biliyorsundur meme C şeklinde tutulunca kahverengi kısmı daha çok alıyorlar süt akışı daha fazla oluyor

ben haftada bir anca siliyordum baya ihmal etmişim o zaman..her emzirme sonrası sileyim
Bizimki cok kuvvetli cekiyor, ondan da canim acıyor, ama dogru tutmadığı gerçek, tam düzeltiyorum birkaç saniyeye hop uca kaydıryor kafayi sallayarak ve oyle sert cekyor ki mudahale edemiyosun 😬😬 evet c seklinde yapıyorum ben de, bakalim zamanla alışacak inşallah yaa 😟😟

Merhabalar 🥰🥰🥰 yarın 40’mız çıkıyor 😍 son 3-4 gündür kızımda garip haller var acaba kırkımız çıkıyor diye midir nedir valla kurtlanıyorum böylede 😱😂😂😂 günde 80 Cc 2 biberon yada yaş çatlasın 3 biberon veriyordum artık az içiyor bitmiyor mama 30 cc anca içiyor acaba sütüm yetiyor mu diyorum artık daha çok sakin duruyor 💁 bir sorun mu var diyorum

Kızlar kakamızın resmini doktorumuza gösterdik bugün az ama evet kan bu dedi.Kaka tahlili verecektik minnoşum inatla yapmadı yarına kaldı.Dizanteriden şüphelendi öyleyse eğer kakada çıkar .Değilse küçük bi diyetle başlayacakmışım süt ürünleri için 😩Musluk suyundan bile kapmış olabilir dizanteriyi dedi .

Oda sıcaklığında mı saklıyoruz bu damlayı eczaneden alırken buzdolabından verdiler ama okudum oda sıcaklığı yazıyo bir de günde kaç defa kaç damla verilecek 5 damla verdim şuan ilk kez ne zaman etki eder acaba kıvranıyo uyuyamıyo uyku
15 damla günde 3 kere yani toplam 45 damla verdi dr cnm ama ben bi sabah 15 damla aksam 15 damla kullanıyorum. Cunku oglen kullanırsam akşam geç saate sarkacak vermem oda uykuda olacak
25 derece altı yazıyor ben mutfağa koydum mutfak soğuk diye herhalde çok zor damladi evde salonda muhafaza ediyorum 24 derece genelde. Dolaba koyulmamali

Kızlar kakamızın resmini doktorumuza gösterdik bugün az ama evet kan bu dedi.Kaka tahlili verecektik minnoşum inatla yapmadı yarına kaldı.Dizanteriden şüphelendi öyleyse eğer kakada çıkar .Değilse küçük bi diyetle başlayacakmışım süt ürünleri için 😩Musluk suyundan bile kapmış olabilir dizanteriyi dedi .
Musluk suyu mu..el kadar bebe musluk suyunu nerde görecek.cok geçmiş olsun

Ay canım allah korusun geçmiş olsun sık giremiyorum şifalar diliyorum 😞 çok üzüldüm inşallah hemen atlatırsınız

X