2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydın kızlar

Nasıl geçti geceler 🤗
Günaydın bizim yine bol sallamalı sırt tutulmalı full kucakta geçti…babası da olmasa 2 saat bile uyuyamayacağım..perişanım aynen devam 🥺 Artık umudum kalmadı sonsuza kadar yapışık yaşayacağız sanki… Sizin nasıl geçti

Günaydın bizim yine bol sallamalı sırt tutulmalı full kucakta geçti…babası da olmasa 2 saat bile uyuyamayacağım..perişanım aynen devam 🥺 Artık umudum kalmadı sonsuza kadar yapışık yaşayacağız sanki… Sizin nasıl geçti
Benimde geçen gece eşim evde yoktu uykusuzluktan ağladım. Yarım saatte bir uyanır mı bir çocuk ya

6 sene önce ellerimi ısıda ısıda emziriodum 2 ay boyunca kanadilar yarildilar neler denedim seni çok çok iyi anlıyorum daha öncede yazdım ama aklında belki gormeniisindir silikon meme ucunu emzirme bitince takiodum içinde süt birikiyordu ve kendi sütünde durunca bı sobraki emzirme daha kolay geçiyordu . Benim o yaralar sonra göğsümde kitle yaptı antibiyotik kullandım . Bu sefer gümüş kapak aldım sadece ve gerçekten işe yaradı ben kapakları sıcak suyla 2 emzirmede bir yıkayıp dezenfekte ettim en büyük korkum yaraydi inan çok işe yaradilar içinde kendi sütünde biriktiği için bence ondan işe yaradı en kısa zamanda geçer inşallah çünkü emzirmek zorunda olup o acıyla olması cok çok zor

Canım, yazmıştım ben de.. Gümüş kapak doğumdan beri kullanıyordum, çokta iyi gelmişti.. Uçlar biriken sütün içinde duruyordu, yumuşaktı.. Ama sonra göğsüm mantar oldu kahverengi kısım kızardı şişti, çok feci bir ağrı yaşadım 4-5 gün.. Mantar kremiyle geçti.. Doktor “nemli ortam mantar yapar, kapağı kullanma” dedi.. O yüzden bıraktım mecbur kullanmayı 🥴 Şimdi tekrar aynısı olursa diye cesaret edip kullanamıyorum..

Arkadaşlar ben dün sütümü sağdım bugün ısıtıp verdim biberonla fakat çok uykusu vardı oğlumun yarısı kaldı bende dolaba koydum tekrar, şimdi tekrar ısıtıp vermek olurmu

Dolaptan çıkan ve ısınan süt oda sıcaklığında bile max. 1 saat duruyor.. Geri dolaba koymak, bidaha ısıtmak olmuyor malesef..

Eczaneden aldik canim pern vital adi bana cok iyi geldi sana da gelir ins

Aaay süper, deneyeceğim..
Emzirme sonrası sürdün di mi? Bir de temizlemeye gerek var mı?

Benim kopmak üzereydi o kadar diyim sana o halde sürdüm 1 haftaya tamamen düzeldi. Emzirmeden önce silmiyordum jelli jelli hiç vermedim emzirirken sonra sür bence emzirmeden önce süreceksen jelin kurumasını bekle.. İnan bana o günler de gelecek inşaAllah ve o tadı aldığında beni anlayacaksın 🥰

Söyledim anneme.. Yapıp deneyeceğiz hemen 😉

Bebekleriniz kaç dk emiyor tek göğsü kızlar ,artık 5 dk emer oldu benım sıpam ,gazdan heralde kıvranıyor çekiştirip bırakıyor
Tek göğüs emiyor benimkisi en az 20 dk emiyor doyunca kendi bırakıyor.Yani 20 sağ 20 sol değil... farklı öğünlerde bir sağ göğüs bir sol göğüs emziriyorum o yüzden.
20 dk süt sağdığımda da 150 cc çıkıyor göğüsten ama bu iki göğüs hiç tek sağmadım yani acaba tek göğüsten ne kadar içiyor merak ediyorum

Selam kızlar bizim geceler fena değil masallah diyeyim iki saate kalksa da emip uyuyor en azindan uyanık kalma durumu yok şükür şimdilik,emzirip kucağımda piş pış uyuyor ama meme kavgamız devam hala akşamları artik mama veriyorum cok inatlasirsa gunduz kucakta uykuda hep emzirme...Gaz olayımız da azaldı kendi çıkarıyor artik.Onumuzde neler var bekleyip göreceğiz 🤣

Kizlar sabahtan beri bebeğin ateşi var 37.7 ye çıkınca yarım fitil verdim ablasını bile okula göndermiyorduk nerden kaynaklandı bu ewde gripli kimsede yok hastanelere çok gittik sarılık için o arada mi bişey oldu . Asi cumartesi olmuştu ondan olmaz değil mi

Selam kızlar bizim geceler fena değil masallah diyeyim iki saate kalksa da emip uyuyor en azindan uyanık kalma durumu yok şükür şimdilik,emzirip kucağımda piş pış uyuyor ama meme kavgamız devam hala akşamları artik mama veriyorum cok inatlasirsa gunduz kucakta uykuda hep emzirme...Gaz olayımız da azaldı kendi çıkarıyor artik.Onumuzde neler var bekleyip göreceğiz 🤣
Benimkide kavgalı ya gazınıda çıkarıyor aslında ıkını mıkına.Karnı gurulduyor emerken ona ağlıyor ben mama vermiyorum ama doymasa ağlar diye hemde çişli bez sayımız fazla diye aç kalmıyordur inşallah 😕😕

Saol canm .Evet her bezde değil ama vardı canım mukus .Dizanteri olacağını bende düşünmüyorum ama alerji olmasındanda korkuyorum açıkcası.Ama doktor direk süt alerjisi demek yanlış olur iyi düşün her günden farklı ne yedin lan gördüğün günler dedi valla o kadar şey yiyorum ki bilemedim 😕Bakalım belki mikrop filan vardır görücez kaka sonucunda
Mikrop falansa geçer inşallah sonucunu bize de yazarsın.ben de hastaneye benim kızın kakasını teste veriyim diyorum eşimin yılbaşı izni olursa..kan yok ama mukus devam ediyo.umarım bir şeyleri yoktur kuzularımızın
Bebekleriniz kaç dk emiyor tek göğsü kızlar ,artık 5 dk emer oldu benım sıpam ,gazdan heralde kıvranıyor çekiştirip bırakıyor
Gündüz yarım saat falan emiyo.geceleri 5 10 dakika anca

Dün süt ürünleri yemediğim 4.gündü kakada mukus ne güzel azalmıştı ama akşam dayanamayıp tatlı yedim.bu sabahta peynir yedim.kakada yine bolca mukus geldi.umarım korktuğum gibi alerji değildir
Kizlar sabahtan beri bebeğin ateşi var 37.7 ye çıkınca yarım fitil verdim ablasını bile okula göndermiyorduk nerden kaynaklandı bu ewde gripli kimsede yok hastanelere çok gittik sarılık için o arada mi bişey oldu . Asi cumartesi olmuştu ondan olmaz değil mi
aşıdan olabilir geçmiş olsun :KK43:

Arkadaşlar pamukçuk için başka ne yapılır ne zamandır uğraşıyorum bir türlü tamamen bitiremedim artık mamada kullanmıyoruz emzik de almıyor zaten ama mikostatinle siliyorum dilini olmuyor az azalıyor sonra bakıyorum yine aynı

Eğer 5 dakika emerse 1 saat sonra gene acikiyo gazda oluyo tabi..eğer on dakikadan fazla emerse doyuyo herhalde
Benimkide kavgalı ya gazınıda çıkarıyor aslında ıkını mıkına.Karnı gurulduyor emerken ona ağlıyor ben mama vermiyorum ama doymasa ağlar diye hemde çişli bez sayımız fazla diye aç kalmıyordur inşallah 😕😕
Yok ya bence değildir kafamıza göre mama vermemeliyiz. Cisli bez sayısı fazlaysa bide kilo alımı güzelse en önemlisi o zaten mamaya gerek yok

Arkadaşlar pamukçuk için başka ne yapılır ne zamandır uğraşıyorum bir türlü tamamen bitiremedim artık mamada kullanmıyoruz emzik de almıyor zaten ama mikostatinle siliyorum dilini olmuyor az azalıyor sonra bakıyorum yine aynı
Cnm asirimi fazla. Değildir o kadar.bizimde var ama dert etmiyorum o kadar.fotosunu at istersen

Görünmüyor aslında arka tarafa doğru var durmadığından çekemedim
IMG_20211228_142456.jpg

Benimkide sadece anne sütü alıyor dr bu kadar pamukcuk normal eğer damaklari olursa silin bunu silmenize bile gerek yok dedi. Biz genede haftada bir temizliyoruz. Atabilirseniz atın bizimkiyle karsilastirayim
Çekebildim bu şekil arka tarafta var çoğunlukla

Eklentiler

• IMG_20211228_143817.jpg
    IMG_20211228_143817.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 40
Ben de 60 ya da 90 veriyorum oyle cok degil versem alir ama meme alsin diyorum cisli bez bizde Dr iyi simdilik

Biz geceleri uyuyoruz 4er saat uyuyor çok şükür ama eğer gündüz güzel uyumazss gece uykusuna çok zor geçiyor huysuzlanıyor krizlerimiz artıyor maalesef

Bizimkinin de emme süresi ve sıklığı azaldı ama bence sorun değil doymasa çok ağlardı ben de o nasıl istiyorsa ne kadar istiyorsa o kadar veriyorum memeyi. Gazdan ıkınma kovranma ve memeyi çekiştirme bizde de var 3. 4 . Ayları bekliyorum inşallah düzelir

Canım, yazmıştım ben de.. Gümüş kapak doğumdan beri kullanıyordum, çokta iyi gelmişti.. Uçlar biriken sütün içinde duruyordu, yumuşaktı.. Ama sonra göğsüm mantar oldu kahverengi kısım kızardı şişti, çok feci bir ağrı yaşadım 4-5 gün.. Mantar kremiyle geçti.. Doktor “nemli ortam mantar yapar, kapağı kullanma” dedi.. O yüzden bıraktım mecbur kullanmayı 🥴 Şimdi tekrar aynısı olursa diye cesaret edip kullanamıyorum..

Dolaptan çıkan ve ısınan süt oda sıcaklığında bile max. 1 saat duruyor.. Geri dolaba koymak, bidaha ısıtmak olmuyor malesef..

Aaay süper, deneyeceğim..
Emzirme sonrası sürdün di mi? Bir de temizlemeye gerek var mı?

Söyledim anneme.. Yapıp deneyeceğiz hemen 😉
Evet her emzirdigimde sürdüm silmeye gerek yok üzerinde de yaziyor zaten canim

X