2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar biogaia kullanıp kabızlık sorunu yaşayan oldu mu biz ona başlamadan önce 3 günde 1 normal kaka yapıyodu ona başladıktan sonra yine 3 gün ama bazen 4 5 gün de oldu bikaç kez kabız kaka yaptı

Kizlar, bizde meme ile ilgili almama durumu vardi, yeni yeni birkac gundur daha sakin aliyor ve uzunca emiyor. Ancaaaak, baska sorun hasıl oldu. En basindan beri siddetli şekilde meme ucum aciyor, emdigi sure boyunca bıçakla kesiliyormus gibi, keskin bir şeylerle göğsumu dogruyorlarmis gibi aciyor ve resmen inliyorum. Aci eşiğim yüksektr, canim tatlı degildir ama ona rağmen dayanabilecek gibi degil. Ve emzirdikten sonra saatlerce kendime gelemiyorum şiddetli aciyor. Gümüş kapaktir, kremdir bir sekilde toparliyorm ancak surekli emziremiyom, gecince verebiliyorum. Bu normal mi, herkesin boyle mi? Agzini kocaman actirmaya calisip mememi genis almasini saglamaya calsiiyorum ama, emme bitince mememin ucu tamamen ezilmis yassi sekilde olyor ve neredeyse yarık gibi duruyor. Bir de 2.secenek acaba cok siddetli ve güçlü cekiyor da o mu canimi yakiyor. Sut gelmyor desem mememi bıraktiginda agzi dolu dolu olyor ve lokur lokur yutkunuyor da. Tam tutuyor diye sevinmeye baslamisken, sevincimi yaşayamadan iskence çekmeye basladim, ne yapacagim bilmiyorum.

Aaah meme sorunsalı ile ilgili yorum yapacak son kişiyim. 40 gün oldu ve 40 gündür benim için de işkence emzirme olayı. Çocuk uyandığı, arandığı an bi stres sarıyo beni. Ki benim canım aşırı tatlıdır, tenim de çok hassas ☹️ Çok acıyor benim de hâlâ. Üstelik ben de iki memede de yarık var 🥺

Memenin ucu yassılaşmış üçgen gibi olmuşsa bebiş yanlış anıyordur memeyi, böyle top gibi normaldeki gibi kalmışsa doğru emiyordur. Bi yerde okumustum bunu canim. Benimde bazen bu şekilde oluyor, göğüs ucum buyum bazen sadece o kısmı alıyor baya acıyor pembe oluyor uç kısım

Aaa cidden öyle miymiş? Bunu ilk kez duydum. Ve benim de meme ucu öyle yassı şekilde oluyor çoğu zaman oğlum bıraktığı zaman.

Kızımın dili beyaz diye arada karbonatlı suyla siliyorum ama geçmiyor her gün düzenli mi kullanmalıyım? Sizlerde var mı?

Eğer süt kalıntısı değilse, silince de geçmiyorsa pamukçuk olabilir. Onun için de bi damlası var onu kullanıyorsun ertesi güne geçiyor. Benim oğlanın olduydu, hatta o benim göğse geçip mantar olmuştu. Bir de onla uğraşmıştım 1 hafta. Dehşet bir acı olmuştu 😫

Merhaba canım benim ilk kızımda artık meme ucum sallanıyordu kanlı kanlı emiyordu yavrum tabi beni düşün bir de 😫 her emzirdiğinde ağlar mı bir insan işte her emzirmem ağlamayla geçiyordu bal mumuyla kapak mı dersin kremler mi hiç biri fayda vermedi en son ayva çekirdeği ile jel yapıp onu sürdü annem 2-3 güne düzelmişti şimdi bu kızımda doğuma 1-2 hafta kala başladım sürmeye 1 hafta kadar yara oldu sonra geçti tavsiye ediyorum hemen başla 5-6 adet çekirdeği çay bardağının 1/4 kadar suda 1 gece beklet ve o jeli her emzirmeden sonra önce ne zaman istersen sür bir kaç güne düzelir Allah’ın izniyle.. Allah şifa versin o geçince emzirmek dünyanın en güzel şeyiy diyorsun 🥰

Birine yarayan, diğerine yaramayabiliyor gerçi ama denemekten de zarar gelmez. Bınu çok duydum ben de ama denemedim. Benim şu an iki memede de yarık var. Ve acı çekiyorum. Üstelik 40 gün oldu bugün ve 40 gündür işkence gibi emzirme işi bana. Hatta o bahsedilen keyif alma kısmına geçebilecek miyim hiç ümidim yok 😢 Yarık olan memeye de iyi gelir mi sence ayva çekirdeği jeli? Bir de emzirmeden önce silmek gerekli mi?

Aaah meme sorunsalı ile ilgili yorum yapacak son kişiyim. 40 gün oldu ve 40 gündür benim için de işkence emzirme olayı. Çocuk uyandığı, arandığı an bi stres sarıyo beni. Ki benim canım aşırı tatlıdır, tenim de çok hassas ☹️ Çok acıyor benim de hâlâ. Üstelik ben de iki memede de yarık var 🥺

Aaa cidden öyle miymiş? Bunu ilk kez duydum. Ve benim de meme ucu öyle yassı şekilde oluyor çoğu zaman oğlum bıraktığı zaman.

Eğer süt kalıntısı değilse, silince de geçmiyorsa pamukçuk olabilir. Onun için de bi damlası var onu kullanıyorsun ertesi güne geçiyor. Benim oğlanın olduydu, hatta o benim göğse geçip mantar olmuştu. Bir de onla uğraşmıştım 1 hafta. Dehşet bir acı olmuştu 😫

Birine yarayan, diğerine yaramayabiliyor gerçi ama denemekten de zarar gelmez. Bınu çok duydum ben de ama denemedim. Benim şu an iki memede de yarık var. Ve acı çekiyorum. Üstelik 40 gün oldu bugün ve 40 gündür işkence gibi emzirme işi bana. Hatta o bahsedilen keyif alma kısmına geçebilecek miyim hiç ümidim yok 😢 Yarık olan memeye de iyi gelir mi sence ayva çekirdeği jeli? Bir de emzirmeden önce silmek gerekli mi?
Canim ben gümüş suyu kullandim cok memnun kaldim ilk hafta kaniyordu catlaklar falan vrdi onunla gecti fis fis sıkıyorsun silmeyede gerek yok

Canim ben gümüş suyu kullandim cok memnun kaldim ilk hafta kaniyordu catlaklar falan vrdi onunla gecti fis fis sıkıyorsun silmeyede gerek yok

Aaaa o ne? İlk kez duydum. Afedersin şu an çocuğun 💩 sür iyi geliyor desen onu bile deneyecek pozisyondayım 🙈
Gümüş suyu ne ola? Nerde bulunur? Nasıl kullandın anlatır mısın? Bir de benim yarık var, ciğer gibi kırmızı. Etki eder mi acep?

silince çoğu gidiyo gibi.süt sanırım.
Benim de uzun süre yarıktı sadece atlet giydim giyiyorum.bir şey sürmedim zamanla acıya acıya geçti.umarım çekilen acılar karşılıksız kalmaz hayırlı evlat olurlar 🙈

Kızlar hepinize merhaba 🌸 Hatırlar mısınız bilmiyorum ama detaylı ultrasonda bebeğimizin kol altında lenfanjiom olduğunu öğrenmiştik. Bugün sabah bebeğimin lenfanjiomu için sklerozan madde enjekte edilerek iğneli bir operasyon yapılacak… Zorlu bir gün bizi bekliyor, acı çekmeden olsun bitsin inşallah 😭 Bebeğim için dua edin olur mu?

Kızlar hepinize merhaba 🌸 Hatırlar mısınız bilmiyorum ama detaylı ultrasonda bebeğimizin kol altında lenfanjiom olduğunu öğrenmiştik. Bugün sabah bebeğimin lenfanjiomu için sklerozan madde enjekte edilerek iğneli bir operasyon yapılacak… Zorlu bir gün bizi bekliyor, acı çekmeden olsun bitsin inşallah 😭 Bebeğim için dua edin olur mu?
Rabbim kolaylık versin inş 🤲 Tek dileğimiz isteğimiz sağlık tüm hastalara şifa versin Allah ım🤲

İnşallah sorunsuz acısız geçer, çok geçmiş olsun 🙏🏻

Günaydın arkadaşlar benim kız da olan alçılama durumundan dolayı huysuz olunca ayağa alışmıştı gece beni bu durum çok yıpratıyordu dün geceden beri sallamıyorum tabii çok aşırı ağlamadığı sürece emzirip gazını çıkarınca yerine bırakıyorum (yeride yanım😅😅) çok fazla ses çıkarıyor kıpırdanıyor uykumu bölüyo ama olsun alıştırana kadar böyle devam edeceğim.

silince çoğu gidiyo gibi.süt sanırım.
Benim de uzun süre yarıktı sadece atlet giydim giyiyorum.bir şey sürmedim zamanla acıya acıya geçti.umarım çekilen acılar karşılıksız kalmaz hayırlı evlat olurlar 🙈

Ben artık hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum. O yarıklar hiç kapanmayacak gibi. Ya da mucize olsa kapansa, bu kez de başka bir şey çıkacakmış gibi 😞

İnşallah sorunsuz, acısız, çooook kolayca atlatırsınız. Çok geçmiş olsun.

Ben artık hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum. O yarıklar hiç kapanmayacak gibi. Ya da mucize olsa kapansa, bu kez de başka bir şey çıkacakmış gibi 😞

İnşallah sorunsuz, acısız, çooook kolayca atlatırsınız. Çok geçmiş olsun.
6 sene önce ellerimi ısıda ısıda emziriodum 2 ay boyunca kanadilar yarildilar neler denedim seni çok çok iyi anlıyorum daha öncede yazdım ama aklında belki gormeniisindir silikon meme ucunu emzirme bitince takiodum içinde süt birikiyordu ve kendi sütünde durunca bı sobraki emzirme daha kolay geçiyordu . Benim o yaralar sonra göğsümde kitle yaptı antibiyotik kullandım . Bu sefer gümüş kapak aldım sadece ve gerçekten işe yaradı ben kapakları sıcak suyla 2 emzirmede bir yıkayıp dezenfekte ettim en büyük korkum yaraydi inan çok işe yaradilar içinde kendi sütünde biriktiği için bence ondan işe yaradı en kısa zamanda geçer inşallah çünkü emzirmek zorunda olup o acıyla olması cok çok zor

X