2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Tamamdir cnm, geçmiş olsun size de 🥰

Hassasiyet degil de kuzum, yanlis tutmasindan kaynakli sorun var. Yani iyilestiriyorum bir sekilde, ancak her emmede yeni bastan sorun oluyor. Dogru tutmasını nasil saglayacagim ki 😬 gümüş kapak ve krem kullaniyorm, kuru degil hep nemli.
Insallah biz de mama azaltma evresine geçeriz canim, daha o raddeye gelemedik. Isin ilginci yarim saat dolu dolu emse de ardından yine acmis gibi davranıyor onu anlayamiyorum, mama verince de hemen hupletiyor emmenin ardindan.

Evet cnm yanlışlik oldgunun farkindayim da, onu nasil dogruya cevirecegiz, agzini actiriyorum ve göğsümu daha geniş aldirmaya çalışıyorum ama yine ayni, nasıl mudahale edeceğim ki 😏

Gecmeye geciyor ama her emmede aynisi baştan oluyor. Nasil dogru emmeyi ogretecegim ki 😟

Bana doktor gunde 3-4 kere yap dedi ama ben yapamadim o kdr tabii, bir de her emmeden sonra ağzında sut veya mama tutuyorlar biraz o da yapıyor. 1-2 damla su veriyorum ben agzini temizliyor böylece, bir de tirnak setlerinin icinden cikan parmaga takılan yumuşacık plastik diş fircasi var ya onunla brkac kere dilini fircaladim, bir de karbonatli su, o sekilde geçti bizim.

Canım cok sag ol, bunu duydum ama yapmamıştım. Yapacağım. Ancak sorun su ki, benim geçiyor memeler ama her defasinda yeni bastan oluyor, yani emme esnasinda yanlslik var, nasil duzeltebilirm bilmyorum, ben de tadina varabilecek asamaya gecmek istiyorum ki ikimiz icin de keyif olsun 😟😟
Aa evet mantıklı bende de var ondan yapayım daha iyi temizler👍🏻 mendille yapınca tam çıkmıyor.sağolasın 😘 meme ucunun yassılığı zamanla emzirdikçe geçiyor.başta bizimde öyleydi.zamanla çeneleri güçlendikte tutmayı öğreniyorlar tabi öğrenene kadar can acıtıyor 😬 zaten biliyorsundur meme C şeklinde tutulunca kahverengi kısmı daha çok alıyorlar süt akışı daha fazla oluyor
Geçen ay doktorum bana sil dedi biraz pamukçuk varmış.Ben günde bi kere karbonatlı suyla siliyorum her emzirme sonrası da sadece ılık suyla siliyorum
ben haftada bir anca siliyordum baya ihmal etmişim o zaman..her emzirme sonrası sileyim

Kızımın dili beyaz diye arada karbonatlı suyla siliyorum ama geçmiyor her gün düzenli mi kullanmalıyım? Sizlerde var mı?
Dr normal temizlemeye gerek yok ağzının içi damakları olduysa temizle dedi. Genede haftada bir gazlı bezle karbonatlı suyla temizleyip arkasından birkac yudum su veriyorum

Geçmiş olsun canım inş.kendiliğinden geçer.🙏 Bizim kızın ki biraz dışa doğruydu düzeldi daha iyi oldu.Gazdan dolayı çok fazla ıkınan bebeklerde fıtık oluyormuş bazen.Çok gazı var mı?
Bizim de cikik hafif fitik dedi dr 1 yyasa kadr gecmesi beklenir dedi. Ayrica cook gazli cok ikiniyor insallah gever

Dr normal temizlemeye gerek yok ağzının içi damakları olduysa temizle dedi. Genede haftada bir gazlı bezle karbonatlı suyla temizleyip arkasından birkac yudum su veriyorum
Her doktor farklı bir şey diyor 😮 yok Allahtan sadece dilde var ama baya beyaz.haftada bir mendille karbonatlı suyla siliyordum ardından da ağzı tatlansın diye yine emziriyordum 🤣 gazlı bez de mantıklı 👍🏻

Doktor bana zeytinyağı içirmemi söyledi . Bir çay kaşığı kadar sütüne karıştırıyorum. Kaşıkla verince midesi bulanıyor. 4 5 günde bir yapıyor benimki. Süre daha uzarsa fitil kullanacağız dedi .

Yok hala aynı neden olmuyo acaba

Zeytinyağı gerçekten ise yaradı. 12. Gün bugün sütle karıştırıp verdik. Kakasini yapmış 🤗

Merhaba doktora götürdüm. Kilo alımı normal, karnı yumuşak. kusma ve huzursuzluğu sordu. Kusma var huzursuzluk yok. Sorun göremedi ama lavman yapalım dedi yaptırmadım. Zeytinyağı içir günde bir çay kaşığı. Karnına masaj yap dedi. Zeytinyağını da süte karıştır dedi. Dün annem biraz içirmiş sabah leke şeklinde kaka vardı. Bir iki gün bunları deneyip öyle bakacağım. Hemen lavman yaptırmak istemedim.
Çok teşekkürler canım ilgin için🥰🤗😘

Her doktor farklı bir şey diyor 😮 yok Allahtan sadece dilde var ama baya beyaz.haftada bir mendille karbonatlı suyla siliyordum ardından da ağzı tatlansın diye yine emziriyordum 🤣 gazlı bez de mantıklı 👍🏻
Ben yapamıyorum zaten beceremiyorum gorumcem hastanede çalışıyor gazlı bezi küçük parmağa sarıp siliyolarmis ordan biliyor o yapiyor

Kızlar bugün oğlum taburcu oldu çok şükür 8 gündür hastanedeydi 3 4 gündür akıntı rengim düzelmişti bugün kanama başladı 36 gün oldu doğum yapalı bu adet kanamasimidir emzirme düzeni bozulunca adet mı oldum ya☹️
Cok geçmiş olsun cnm. Anlıktır o kanama bence bugunluktur sadece diye dusunuyorum

Kızlar bugün oğlum taburcu oldu çok şükür 8 gündür hastanedeydi 3 4 gündür akıntı rengim düzelmişti bugün kanama başladı 36 gün oldu doğum yapalı bu adet kanamasimidir emzirme düzeni bozulunca adet mı oldum ya☹️
Gözünüz aydın canım tekrardan geçmiş olsun paşaya.☺Rabbim bi daha düşürmesin inş.

Sadece dilde var bizimde. 2 farklı dr gördü, mantar değil süt kalıntısı dedi. Bisey yapmaya gerek.yokmus

Oyle gaz böylede gaz çok dikkat etmiyorum valla..bazı şeyleri yemiyorum yada az yiyorum o kadar

Diğer belirtiler neymis

Cnm krem sürdükten sonra acik bırak göğsünü sutyen takma hava alsın hava aldikca geçecek unutma
Yeşil kanli ya da mukuslu kaka, poponun ciğer gibi pişik olmasi, gece degil ama gündüz saat başı ağlama huzursuzluk,

X