2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar benim oğluş çok çok ağladı kucağımdayken emzik tutturdum zorla şanşa tuttu ve emzikle uyudu şuan uykuda emiyor bi sakıncası olurmu uykuda emzik kalıyormu sizin bebişlerde

Amin canim hicbiri hasta olmasi insallah 40 olmussunuz

Her gittiginde neden para aliyormus onu anlamadim o cok sacmaymis ama iyi bir disciyse napicaksin
Evet olduk çok şükür yalnız kaldık evde rahatladım ama bu seferde eşim tavırlı son gün anasıyla atıştık bana sormadan kırk gezmesi planlamış bir de haklı gibi üste çıkmaya çalıştı bende dayanamadım patladım

Sağlık ocağına gittik ama doktorların çıkış saatiydi bizim doktor yoktu.başka bir doktor ayak üstü dinledi kokulu kakaya da balgamlı kakaya da ağlayarak kaka yapmasına da normal dedi.bağırsak florası zamanla düzelir dedi.ağlaması gazdandır diyor bilmiyorum.her kaka öncesi karnı gurulduyor kıvranıp ağlıyor memeyi çekiştiriyor sonra yapıyor üşüttüm sanırım.devlet hastanesine 2 hafta sonra gidicem o zaman bezini götürüp test yaptırırım diyorum.şimdilik ağrısı dinsin diye metsil damla aldım.süt ürünleri yemeyi bir haftalığına bıraktım.unutup tereyağı yedim artık yarın bir daha baştan başlıcam

Kiwi marka gogus pompası bulamadım. Wee baby elektrikli kullanan varmı. Memnunmusunuz
Lansinoh kullanıyorum ben, çok memnunum.
Kızlar benim oğluş çok çok ağladı kucağımdayken emzik tutturdum zorla şanşa tuttu ve emzikle uyudu şuan uykuda emiyor bi sakıncası olurmu uykuda emzik kalıyormu sizin bebişlerde
Canım zaten uyku için kullanmak öneriliyor, devamlı değil. Sadece uykuda birşey olmaz. Çok şanslısın bence.Keşke benimkisi de tutsa ya Çok uğraşıyorum ama asla tutmuyor..mahvoldum şu anda yine memede.

Gece mesaisinden yine selamlar

O “her sese tepki vermeli” diyenler çok biliyor tövbe yaaa arkadaşların dediği gibi, yüksek gürültüde bile uyuyor şu an bu bebişler yeri geliyor, ne tepkisi. Ya da bazen durduk yere, ses yokken bile sıçrayabiliyorlar. Ben emzirirken hapşurdum mesela kaç kere tepki vermedi, kendi çıkardığı biberon sesine sıçradı mesela. Normal yani, sıkma canını. Bu tarz durumlarda içine dert olanı direk çocuk doktorunuza sor, kulaklarını etrafa kapa.

Yani açıkçası ben olsam doktor “önermiyoruz” dediyse götürmezdim. Eşin çok ayıp etmiş. Sen keyfe keder mi istemiyorum demişsin sanki. Doktorun dediğini kendi kulaklarıyla duymadı mı , çok enteresan.

Veriyorum tabi. Emzik çok kurtarıcı. Alıyor ve tutuyorsa her fırsatta ver alışsın. Uykuya iyice dalınca kendi atacak zaten emziği.

Ben bir yandan güç bela emzirebilmek, acıyla yarıkla başedebilmekle uğraşırken yeni bir problem oluştu

Meme reddi olmasından korkuyorum. Nasıl olduğunu tarif edeceğim. Aynı ya da benzer durumu yaşayan ve çözüm bulan var mı?

Ege son 1 haftadır emerken ağlayıp geri çekiliyor, bazen çığlık çığlığa kendini yırtıyor, emmek ister ve aranırken ememiyordu. Ama bunu günde 1 defa yapardı, gaz diyordum o yüzden. Dün sabahtan geceye dek tüm öğünlerde yaptı ve akşam artık nirvanaydı. Meme ağzına gittiği an bile ağlamaya, emmemeye başladı. Ağlıyor, çığlık çığlığa inletiyor ortalığı. Sonra biberon verince çok sakin olmasa da memeye göre daha sakince içti mesela

Gaz mı?
O anlık mıydı?
Yoksa korktuğum gibi meme reddi mi oluyor? Ve öyleyse ne yapmam gerek? Doğum bebek hemşireme de sordum az önce, daha dönüş yapmadı. Akşamki bu maceradan sonra daha bir diğer beslenme olmadı, ne yapacak bilmiyorum. Uyuyor hâlâ, memeler çok şişmişti ben de sağıyorum şu an.

Var mı bir fikri olan arkadaşlar? Help meeeee

Cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin kac gundur bosuna uzuldum

kosucukaplumbaga canım sen Aptamil pregomin arayıp bulamiodun dimi.Bugun Mall Of İstanbul'daki eczanede vardı.İstersen bı ara sor.
Canım, mall of burnumun dibi ama orayı aramak hiç aklıma gelmemişti, call center’ın verdiği bayi eczanelerin hepsini aradım ama orayı aramamıştım, bundan sonra aklımda, çok sağol
Çarşamba günü anadolu yakasında bir eczanede bulduk, gidip aldık, şimdilik sorun çözüldü. İnşallah piyasaya mama dağıtımı olmuştur da bizim gibi bu mamaya ihtiyaç duyan çocuklar mağdur olmaz..

Ooo bide hostesmissin cnm kime anlatıyorum ben ama bak bu kadar evhamli olma kizimda öyleydim sonuç ozguveni eksik bir cocuk.herseyden korkar kaygılanir. Hep benim yüzümden.keske daha rahat olsaymisim
Bende bir daha baktırmayi dusunmuyorum. 2 aylik olduk gidip bosuna canını yakmasinlar
Çok şanslısın hicbirsey olmaz merak etme
Bana normal gbi geliyor cnm hep gaz sıkıntısı..Süt urunleride yemesek ne yiyeceğiz yahu
Cok bunalıyor insan hakkaten napcagini bilemiyo benimki arada yapiyo burnu aciksa gaz diyorum bende..cevap alirsan yazar mısın

Bugun babamız yoktu gece kızlar bende yatağıma alayimda uyandıkca emziririm daha iyi uyuruz dedim çok iyi uyudu on kere kalkti

Bizimde öyle ama bir yandan kakasını yapmaya yada gaz çıkarmaya uğraştığı için ağlıyor ben çözüm bulamadım.
kakada mukus olduğu için dikkat edicem sizin yoksa gerek yok zaten.evet yiyecek bir kalmıyor gerçekten..şu aylar geçsede topluca rahat etsek

Ben de biberonla mama vermiştim sonra memeyi almadı yatarak emzirince aldı daha da vermedim biberonu

Benimkide tutmuyor emzik normalde dün şansa tuttu ama sonra tekrar uğraştım almadı

Sürekli deniyorum dün tuttu sadece bu defada uyurken bırakmadı bişey olurmu diye başını bekledim

Merhaba kızlar. Ben aralik annesiyim. Bebeğim 22 günlük. Ilk zamanlar her bezde kakası oluyodu. Bugün 10.gün kakasini yapmadı. Doktor 10 güne kadar normal dedi ama içim rahat etmiyor. Benzer durum yaşayan oldu mu? Yarın doktora götürmeyi düşünüyorum.

Cok bunalıyor insan hakkaten napcagini bilemiyo benimki arada yapiyo burnu aciksa gaz diyorum bende..cevap alirsan yazar mısın

Tabi yazarım canım. Sorduğum arkadaş çevre vs. ortak fikir gaz olduğu yönünde ve çoğununki de yapıyormuş aynı şeyi. Ya Ege’de yapıyordu ama işte dediğim gibi günde 1 kez. Dün gün boyu aynı davranınca korktum. İnşallah gazdır

Bizimde öyle ama bir yandan kakasını yapmaya yada gaz çıkarmaya uğraştığı için ağlıyor ben çözüm bulamadım.

Gaz olduğunu bilsem neyse dicem ona bi şekilde çözüm buluruz belki. İnşallah meme reddi değildir

Ben de biberonla mama vermiştim sonra memeyi almadı yatarak emzirince aldı daha da vermedim biberonu

Bir arkadaş geçenlerde ayakta emzirdim dediydi. Ay ben hayatta yapamam dediydim. Ben savaşa hazırlanır gibi emziriyorum, bi gör. Emzirme yastığı, sağıma soluma bacağımı desteklemek için başka yastıklar falan demiştim ki “ben hayatta ayakta emziremem” Sen misin onu diyen? Dün o korkuyla şekilden şekile girdim, her pozisyonu denedim. Olabiliyormuş yani tırsınca

Sürekli deniyorum dün tuttu sadece bu defada uyurken bırakmadı bişey olurmu diye başını bekledim

Yaaa Allah iyiliğini vere ahahaha
Kız almış emziği ne güzel, uyumuş
Sen de uyusana
Sonra çok pişman olursun bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…