2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Şaka gibi.Bu saat oldu gözünü kirpmadi.Ben perişanım wala.Cocuk annemde uyuyo bana gelince sabah 9 Lara 10 Lara kadar ayakta.
Benimki de aynı; ben uyutamıyorum, annem alınca mışıl mışıl uyutuyo. Sevmiyo beni 😃
Bana da sacma geliyo ama kalbime bi kere soktu kime soylesem bizimki her sese sicriyor diyorlar o yuzden bi acaba diye dusundum cunku kaygi bozuklugun var
Bizimki benim hapşuruklarıma sıçramıyor mesela, ama doktorumuz refleksleri çok çok iyi dedi. Dert etme kendine.
Kanal tedavisi 800 arti ekstra her gidiş 100 tlmis..aslında parasından çok ya tutmazsa her defasında bebisi birakcam birkaç saat diyorum..öte yandan disimi kaybetmek istemiyorum
Kendi dişin gibisi yok, kurtarma ihtimali varsa mutlaka denerim ben olsam.
Kizlar doktordan ciktik şimdi olanca sinirim bozuldu.Bebegim şükürler olsun çok sağlıklı.Gelisimi 2 aylık bebekle uyumluymus.Doktorumuz canavar gibi çocuk dedi maşallah.Biz yarın Kıbrıs'a ucucaktik eşim Kıbrıslı.Ama ben çok tedirgindim iste kulaklarına bişey olur mu,mikrop kapar mi,korona var falan diye kendimi yiodum.Doktorumuza uçak yolculuğu yapmasında sıkıntı var mı dedim biz genellikle 4 ay altına uçak yolculuğu onermioruz kulaklarından dolayı dedi.Ben de gitmem o zaman dedim.Esim çıldırdı doktorun yanında.Ayrilmamiza sebep olacaksınız dedi adama,gerildi bana çıkıştı odada bambaşka bi hava esti.Doktor anladı tabi eşimin huysuzlugunu ben olsam götürurdum,sürekli emzir,kulakları rahatlar falan dedi ama ben zaten bebeğe karşı aşırı hassas olduğum için huylandim bı kere.Gitmem dedim eşime sen git dedim.Adamin gözü döndü doktorun odasından çıkınca.Hastanede bana nasıl bagirio sen git annem kalır benimle dedim yok benimle konusmuomus artık.Bebege kalça ultrasonu cekilicek sıramı bekliorum adam bastı gitti😳Cok sinirliyim,çok üzgünüm.
Benim arkadaşlar abd’de doğum yapıp bebekler daha 1 aylık değilken 10 saatlik uçuş yaptılar, ki uzun yol, daha yüksek irtifalı uçuş. Hiç de birşey olmadı. Bir orta yol bulun, bunun için kocanın böyle fevri davranması doğru değil, hele de dışarıda böyle tartışması..

Eşim Kıbrıslı canım.Ailesine gidicektik.
Anladim cnm...dediğim gbi çok sıkıntı yapacak bir durum değil...eşinin yaptığı tabiki hoş değil çok ayıp ama sende gitmemezlik yapma ..cunku sağlıksız bir durum yok ortada...kalkış ve inişte emzir o kadar...kulakları uguldar en fazla...bide bakiyon senin durmayan sipa uçakta misil misil uyuyomus😀
Benimki de aynı; ben uyutamıyorum, annem alınca mışıl mışıl uyutuyo. Sevmiyo beni 😃

Bizimki benim hapşuruklarıma sıçramıyor mesela, ama doktorumuz refleksleri çok çok iyi dedi. Dert etme kendine.

Kendi dişin gibisi yok, kurtarma ihtimali varsa mutlaka denerim ben olsam.

Benim arkadaşlar abd’de doğum yapıp bebekler daha 1 aylık değilken 10 saatlik uçuş yaptılar, ki uzun yol, daha yüksek irtifalı uçuş. Hiç de birşey olmadı. Bir orta yol bulun, bunun için kocanın böyle fevri davranması doğru değil, hele de dışarıda böyle tartışması..
Sanırım öyle yapicam teşekkürler cnm

Anladim cnm...dediğim gbi çok sıkıntı yapacak bir durum değil...eşinin yaptığı tabiki hoş değil çok ayıp ama sende gitmemezlik yapma ..cunku sağlıksız bir durum yok ortada...kalkış ve inişte emzir o kadar...kulakları uguldar en fazla...bide bakiyon senin durmayan sipa uçakta misil misil uyuyomus😀

Sanırım öyle yapicam teşekkürler cnm
Bilmiorum sibelim eşim de çok üzgün gitmem dedim diye.Ona da uzuluorum.Abartio muyum acaba.Kendi doğum doktoruna sordum o da oğlunu 15 günlükken bindirmis uçağa.Ben de isterim gitmek arada kaldım 🙁

Bilmiorum sibelim eşim de çok üzgün gitmem dedim diye.Ona da uzuluorum.Abartio muyum acaba.Kendi doğum doktoruna sordum o da oğlunu 15 günlükken bindirmis uçağa.Ben de isterim gitmek arada kaldım 🙁
Evet cnm abartiyorsun😊 drun onermeme sebebi bu zaten kulakları uguldar rahatsız olur diye...bunada çözüm ağız hareketleri..biz uçağa bindigimizde nasıl sakız cigniyorsak kalkış ve inişte bebislerde emerse sikinti olmaz...tut ki emmedi en fazla iki saat huysuzluk yapar kulagi tıkalı gbi oluyor çünkü...e zaten seninki huysuz bosver😀 eşininde ailesi sonuçta kalp kırmaya değmez ..Başka bi saglik sorunu olsa yemisim ailesini gitme derdim ama öyle değil inan bana

Evet cnm abartiyorsun😊 drun onermeme sebebi bu zaten kulakları uguldar rahatsız olur diye...bunada çözüm ağız hareketleri..biz uçağa bindigimizde nasıl sakız cigniyorsak kalkış ve inişte bebislerde emerse sikinti olmaz...tut ki emmedi en fazla iki saat huysuzluk yapar kulagi tıkalı gbi oluyor çünkü...e zaten seninki huysuz bosver😀 eşininde ailesi sonuçta kalp kırmaya değmez ..Başka bi saglik sorunu olsa yemisim ailesini gitme derdim ama öyle değil inan bana
Sağır olmaz değil mi 🙁

🙈yok artık. Kuzum havaalanlari bebek dolu..kaç kere bindim uçağa.. aşırı gürültü yok ki...basinctan ötürü oluyor
Kuzum ben bide hostesim ama kafayı yedim.Postpartum depresyon gelişti bende.Doktora gidicem duzelemiorum.Sagir olur diye kafayı yedim.İlk banyosunda da su yutmustu sabaha kadar ağlama krizine girdim bogulucak diye.Sekonder boğulma diye bişey var tutturdum ondan olabilir diye.Sabaha kadar nefesini dinledim.İyi değilim anlicagin🥺

Kuzum ben bide hostesim ama kafayı yedim.Postpartum depresyon gelişti bende.Doktora gidicem duzelemiorum.Sagir olur diye kafayı yedim.İlk banyosunda da su yutmustu sabaha kadar ağlama krizine girdim bogulucak diye.Sekonder boğulma diye bişey var tutturdum ondan olabilir diye.Sabaha kadar nefesini dinledim.İyi değilim anlicagin🥺
Canım bnm bu şekilde hayat devam etmez bncede en kısa sürede bi uzmanla görüş
Çocuk bu yarın büyüyecek düşecek su da yutacak Allah’ın izniyle bişi olmaz
Sağır olmaz olur mu öyle şey zaten memeden çıkmıyor diyorsun enazından emer ve hiç bişi olmaz canını bunlara sıkma bak olan sana oluyor bu şekilde bebeğinde etkilenir lütfen kendini toparla ve iyi düşün 😘

Canım bnm bu şekilde hayat devam etmez bncede en kısa sürede bi uzmanla görüş
Çocuk bu yarın büyüyecek düşecek su da yutacak Allah’ın izniyle bişi olmaz
Sağır olmaz olur mu öyle şey zaten memeden çıkmıyor diyorsun enazından emer ve hiç bişi olmaz canını bunlara sıkma bak olan sana oluyor bu şekilde bebeğinde etkilenir lütfen kendini toparla ve iyi düşün 😘
Bittercim çok haklısın.Kendimi derhal toplamam lazım.Durumumun farkındayım etrafı da bunaltip kiriyorum.Doktora gidicem.

Sonuçlar cikinca doktor ne dicek yazar mısın canim
Kan değerlerine göre uzamış anne sütü sariligi dedi bazı enzim degeleerine de bakıldı ama onlar 10 gün sonra cikicakmis bio gaia damla verdi bağırsaklar için belki faydası olur bu götürdüğümuz 4. Doktoru hepsinin ortak noktası bebek kilo alıyorsa baygın bir çocuk değilse uzamış anne sütü sariligi ama insan in n içi rahat etmio kan değerlerine bakılmadan eğer 1 kere kan verdiysen bence bidaha alddirma inşallah hakin zamanda aticaklar

Bittercim çok haklısın.Kendimi derhal toplamam lazım.Durumumun farkındayım etrafı da bunaltip kiriyorum.Doktora gidicem.
Ben ilk kızımda bu sekildeydim sonucunda kaygı bozukluğu hastalık hastası olup hastane hastane gezdim internetten okuyup usgler mr lar her hafta bir doktor . En kısa zamanda psikolog desteği al lütfen ilerleyince çok zor dışarı çıkmamız zor ama online terapilrrde çok işe yarıyor aklında olsun

Kan değerlerine göre uzamış anne sütü sariligi dedi bazı enzim degeleerine de bakıldı ama onlar 10 gün sonra cikicakmis bio gaia damla verdi bağırsaklar için belki faydası olur bu götürdüğümuz 4. Doktoru hepsinin ortak noktası bebek kilo alıyorsa baygın bir çocuk değilse uzamış anne sütü sariligi ama insan in n içi rahat etmio kan değerlerine bakılmadan eğer 1 kere kan verdiysen bence bidaha alddirma inşallah hakin zamanda aticaklar
Anladim yani zararsız ve yapılacak bişey yok . Tamam canım çok teşekkür ederim. geçmiş olsun inşallah en kısa sürede iyileşir kuzucuklar

İnsallah canim hala oksuruyoruz ama cok sukur sesi yerine geldi insan aglamasini bile ozluyor. Amin canim

Amin canim insallah. Allah yardimiz olsun benimde dis problemim hep var zaten. Yine problem var insallah dolguyla kurtarayimda 😕 sanada gecmis olsun canim 😕

Sagol canim 🥰

Bi benimi cagirmadi ya 🤷‍♀️

Nasil durumu suan

Sagol canim. Ne dedi disci
Öksürük balgam var hala yoğun bakımda emzirmeye başladım oksijende almıyor çok şükür

kosucukaplumbaga kosucukaplumbaga canım sen Aptamil pregomin arayıp bulamiodun dimi.Bugun Mall Of İstanbul'daki eczanede vardı.İstersen bı ara sor.

Eklentiler

• IMG_20211223_190807.jpg
    IMG_20211223_190807.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 25
X